Čo robiť, keď bábätko spadlo z postele?

ritaklea
9. júl 2007

ahojte dievcata,co robit ked mi babo spadlo na zem s postele? treba ist k doktorke? ☹

susika
19. apr 2008

ona spávala rozdielne, ked sme boli dnu alebo vonku.
dnu tak od 10:30-11:00 , potom 13-13:30-14:00, a niekedy aj večer kolo 17:00-17:30-18:00
vonku od 9:30-10:00-10:30, 12:30-13:00 a potom 15:30-16:00 alebo až do 16:30.potom už nie a ž ked išla spať večer
a teraz mi niekedy spí aj doobeda od 9-11:00a poobede napríklad včera spala od 12-15:00.večer už som ju nedala, ale o 17:00 už nevládala, to som ju len tak udržala do šiestej a o pol siedmej už spala až do rána do štvrtej.inak ked zaspí normálne o siedmej večer, tak prespí do 5:30 a potom už niekedy ani nespí, tak znova o osmej ju uložím alebo ak zaspí, tak o osmej vstávame.má to od tej nemocky nejaké rozhádzane

no ale kukám, že tvoja má už rok.a táto moja opica ked spávala tie pol hodky a večer už nič, tak neikedy to neboli ani poriadne 2 hodiny za celý den.

elize
11. júl 2008

mne Maxik skoro spadol z postele pred dvoma tyzdnami. A to som bola pri nom. Stihla som ho zachytit a hlavicku si zotrvacnostou udrel o roh otvoreneho suflika. Strasne zacal plakat. Rychlo som ho chytila a pritiskla si ho. Taky strach som nikdy nezazila ani ked sa narodil (a to sa narodil o dva nesiace skor a nevedelo sa ci vobec prezije). Teraz ak by sa nieco stalo bola by to len moja vina 😢 Manzel mi vynadal a bolo do placu aj jemu 😢 Na hlavke sa mu urobil cerveny flak a v strede biela ryha od rohu toho suflika. Po chvili plakat prestal a bolo vsetko tak ako predtym. Nezvracal, nebol spavy, ani podrazdeny. Prave sme mali odchadzat na chatu a prisla kamoska, ktora ma o den mladsieho syna. Ona nas ukludnila. Ona svojmu synovu treskla hlavu o zarubnu ked mal 2 mesiace. A to tak az nieco zapraskalo. Nastastie bolo vsetko OK.
Nasmu drobcovi do vecera flak zmizol. Ostala len cervena ciara, ktora do rana nasledujuceho dna zmizla tiez. Nemal ziadnu hrcku, ako keby sa nic nestalo. Neviem, ci som neurobila chybu, ze som nesla k dr. Buduci tyzden mame ist do poradne, mam jej to spomenut? Odvtedy davam taky pozor.

kili
11. júl 2008

elize, neboj, bude to OK, deti padajú furt. Keď nemal príznaky otrasu mozgu, tak ho nemal a nič iné mu nebude, nebojj 😉

kili
11. júl 2008

ja som nechala Samka na posteli samého a na sekundu som odbehla a 2x sa stalo, že som ho hneď našla stáť pri posteli, fakt netuším, ako to spravil, zliezať ešte nevie, párkrát som sa ho to snažila naučiť, ale keď sa na neho pozerám, tak nechce ani zísť s tej postele, už si uvedomuje 3 rozmer. Vyliezať ešte nevie, tak som to chcela predbehnúť, aby vedel zliezať skôr ako vyliezať 😀

elize
11. júl 2008

kili dakujem, to som potrebovala pocut 😉
tie deti dokazu aj nemozne a nam ostava len cudovat sa 😀 zaujimave ze to vsetko dokazu len ked su sami 😕

sasenka
11. júl 2008

Mne spadla dcera asi 6-mesačná, už vedela sa trochu plaziť, počula nas rozprávať sa, tak šla za nami. Ja som ju videla, že lezie, ale som to nedobehla, spadla mi k nohám... nikdy toto nikomu neprajem, mala som pocit, že som zlyhala, že som ju nestihla už chytiť ☹ ☹ ☹ Pád bol dosť hrôzostrašný, spadla mi na tvár a telo ešte preletelo ponad nu, také salto... to keby dospelý tak spadol, ma väzy zlomené isto 😕 ☹
Mala odretý noštek, a strááášne plakala. Ale inak bolo všetko OK, len ešte dnes ma pri tej spomienke mrazí...

Syna som NIKDY na posteli sameho nenechala, ani ked bol menší, až ked teraz viem, že si vie sam vyliezť aj zliezať - on je na rozdiel od dcerky ovela opatrnejší.

ilijanka
11. júl 2008

no tak to je teda ľahko povedať že NIKDY- ono sa dobre hovorí že nikdy nehovor nikdy, a hlavne, keď je človek s dieťaťom doma celé dni sám, tak ono to nikdy sa až tak dodržať nedá, aj mne malý spadol z postele, keď mal asi 4 mesiace, nechala som ho na brušku a odbehla som si do kuchyne otvoriť list- fakt to bolo asi 30 sekúnd a spadol mi, a to sa nevedel otočiť späť na chrbátik, takže tak, našťastie sa mu nič nestalo, tiež som si to vyčítala, sledovala ho... 🤐 .Inak deti môžu spadnúť aj keď nie sú sami- ono zákon schválnosti funguje- to nie že nechať samého- niekedy stačí otočiť hlavu a vtedy sa to stane, to by sme ich nemohli spustiť z očí 😝

sasenka
11. júl 2008

Skoro každej mame spadne dieťa, až potom si uvedomí, ako rýchlo sa také niečo može stať - a čo všetko sa mohlo pri tom prihodiť. My sme s kamoškami zistili, že každej u nás dieťatko spadlo ☹

Ale odkedy mne spadla dcera, nikdy viac som ju nedala spať na velku postel samú, a ak som niekam potrebovala vybehnúť, aspoň som ju zložila na zem. Teda kým nebola pohybovo na tom tak dobre, že vedela sama zliezť. Nikdy nehovor nikdy... ale poučila som sa na vlastnej chybe 😉

Jasne, kažed dieťa si buchne, ublíži si... ale prečo ho vystavovať ešte navyše nejakému riziku.

elize
11. júl 2008

ja som si dnes vsimla, ze sa Maxik obcas strasie, akoby od zimy. Ale vonku je 35 stupnov. Znama mi povedala, ze sa dietatku vyvija nervova sustava. Ja mam bobky, ci to nema suvis s tym padom. Pondelok ideme do poradne, no neviem ako prezijem vikend. Som hrozna matka. Ak si tym padom nejako ublizil, asi to neprezijem .... 😢

capy
11. júl 2008

ahojte mne vikinko spadol prvy krat s postele ked mal okolo troch mesiacov a nastastie sa mu nic nestalo. tak som povedala ze uz nikdy viac a padol este dva krat. bola som z toho dost mimo a vsetko som mu vzdy kontrolovala ci nema nieco zlomene a tak. a povedala som si ze tomino mi nespadne tak dufam ze nie

kili
11. júl 2008

mne sa stalo, že som v kočíku Adamka nechala rozopnutého, že už ideme domov, a on sa zrovna tak nejak metal, že vypadol. Alebo raz som dala Samka po prebalení do kočíka, bola som s nimi vonku, a keďže som išla niečo odložiť, zabudla som ho zapnúť a išla som do obchodu. Už prebehla dosť dlhá doba, niečo som si kukala a keď som sa zas pohla, spustil sa plač a to Samko sedel pod kočíkom 😀 , ako sorry ten smiech, ale fakt mi je to smiešne, lebo mi je záhada, ako sa tam dostal. Vôbec som ho s kočíkom neprešla, len sa asi zlakol, ako som sa pohla.

sasenka
12. júl 2008

Ono to záleží aj od dieťatka, naš Alexko ten je táááky opatrný, ten by "do jamy" nešiel, teda ako vidí aj mini-schodík, už aj sa otočí a pekne zadkom štvornožky ide dolu, a to vlastne od začiatku ako začal loziť. Je mi to aj smiešne niekedy, lebo v meste ideme, a taky schodík, že ja si to ani nevšimnem a naš Alexo už hned po svojom zlieza 😀
Dcerka ta šla vždy "po hlave" aj viac vymýšlala, bola živšia, ta tá tých pádov a kotrmelcov užila viac. ☹ Bolo obdobie, že ju stráááášne bavilo skákať po posteli - tak 3-4 roky ked mala, to viete že sa párkrát zosypala, aj v bugyne sa mi raz tak hodila dozadu, že cela bugina aj s nou sa prevrátila dozadu, ale našťastie sa jej nikdy nič vážne nestalo 😉

Deti su "z gumy" to tak asi príroda múdro vyriešila, Elize, nesmieš si robiť výčitky, aj ked každá mama sa asi citi hrozne, ked sa take niečo stane, ale ako vidíš, stáva sa to relatívne často. Hadam bude Maxik OK, a nič vážne to nebude, držim palce a napíš ako ste dopadli 😉

erikasadek
12. júl 2008

no ja si myslim ked sa ti to stalo pred 2 tyzdnami tak by mal byt v poriadku kriticke su prve 48 hodin neboj aj mne spadol moj syn pred tyzdnom s prebalovacieho stola A to 1 pol m vyska nic mu nebolo a nie je len ten prvy moment ja neviem kto z nas dvoch sa viac bal ja alebo on v tom soku som stihla zavolat 15 a zachranka bola u mna ani nie za 5 min. pozreli si okamzite maleho tep reflexi a odisli s tym ze je zatial vsetko v poriadku len ho musim pozorovat kazde 2 hodiny ked spi ci reaguje normalne a ci nahodov nevracia mal len modrinu ne cele a je v poriadku ale ten strach ten uz nechcem nikdy viac prezit.

l.lara
3. sep 2008

moja 8 mesacna dcerka mi dnes spadla z asi 50 cm postele. hned som volala 155. spytali sa ma, ci je pri vedomi (viac si nepamatam 😒 ) bola, tak ma poslali na polikliniku. nasa pediatricka tam uz nebola tak som isla k inej, co mala sluzbu. ta ma ani nechcela vysetrit, povedala, ze ked k nim nepatrim, tak mam ist tam, kde je menej ludi! 😠 )taki "ludia" by tu pracu fakt nemali vykonavat, ved s babom do 1. roka sa u lekara necaka, nieto ked som malu potrebovala akutne vysetrit) zakotvili sme pri dalsich dverach, tam nam dr. skontrolovala hlavicku a zrak, mala reagovala dobre, tak nas poslala domov s tym, ze ak by malinka do 3 hodin zacala bez priciny vrackat, alebo by jej ovisala hlavicka, prip. by sme pozorovali nezvycajne spravaniie, mame ist na kramare na chirurgiu, ale dr. nezabudla poznamenat, ze mama sa asi viac zlakla nez babatko. 🙂

babulik22
3. sep 2008

mala mi tiez spadla z postele.bola nedela,tak sme isly na pohotovost na kramare.robili jej rongen a bol v poriadku.kazali este o dva dni ist na kontrolu jej dokine.bol to hrozny sok premna.odvtedy som ju nikdy na posteli nenechala a uz by som ani nemohla,lebo ona je velky akrobat 🙂

dididi30
3. sep 2008

ha mi sme pri dcere utekali na pohotovost a aj 2 krat spadla z prebalovaku 😕 no a nic sme tu 😀 iba sa mi smiali,ze co strasim napotovosti ked mala sa rehlila o dusu 🙂

no a mesiac na to si o dvere roztala celo, no tak to som bola pokakana, lebo mala ani rok a zacala prave bezkat 😒 ale chvala bohu dobre to dopadlo 😉

blau
3. sep 2008

l.lara to az zasnem, aka lekarska pohotovost u nas funguje, normalne mi je z toho zle 😠 Ked vy nepatrite k nej(myslim tu pediatricku), tak ona nepatri do tej ordinacie 😠

miskinadamko
3. sep 2008

ja si myslim ze sa stane takmer kazdej mamicke ze jej dietatko spadne z postele,utekat hned k doktorovi sa mi zda prehnane. 🤐 ja si myslim ze netreba utekat hned k doktorovi, take male deti su ako z gumy, nic sa im nestane, a zvlast ked padnu na koberec. samozrejme moze sa stat aj nieco vaznejsie ale ja si myslim ze to kazda matka vidi ci to dietatko place len preto ze sa zlaklo a ked ho zoberie do narucia prestane, alebo je to bolestivy plac a pretrvava. 😉 🙂

l.lara
3. sep 2008

blau, no, nepatri.. 😠

miskinadamko: nas lekarka pri beznej poradni upozornila, ze mame davat na malu pozor, lebo mala akurat pripad, ked babo spadlo z pracky a malo roztriestenu lebku a krvacanie do mozgu a krvacanie do mozgu naozaj ja nerozoznam 😒 ale bodaj by sa nikdy ziadnemu babatku nic zle nestalo.. 😵

sirinka
3. sep 2008

ked padne z pracky, predpokladam, ze na kachlicky, je to ine ako z postele, to je dvakrat tak vysoko. pri krvacani do mozgu je vacsinou prvy symptom nerovnakost zreniciek, poruchy vedomia, zvrackanie, babatko sa nevie prisat na prsnik.
ale tiez si myslim, ze je zbytocne po kazdom pade utekat hned k lekarovi, treba dietatko sledovat a mamicka vacsinou pozna, ze jej dietatko sa sprava inac ako zvycajne...

miskinadamko
3. sep 2008

srinka suhlasim do bodky 😀 , tiez si myslim ze je velky rozdiel ked padne z pracky a z postele, a davat dieta na pracku? 😕 tak to je uz len napad, a nechat ho tam same este lepsi 🤐 .

babulik22
3. sep 2008

neberiem vam vas nazor,druhy krat to urcite nebudem brat,tak katastrofalne ked spadne.ale mne nedalo neist k doktorovi.mala by som cely vecer zly pocit ci je vsetko ok.a potom obvodna mi povedala,ze no 50cm to je uz pol metra to je dost a ked padla na parkety.ani na pohotovosti ani obvodna mi nepovedali,ze naco som dosla 😅

sirinka
3. sep 2008

babulik ved to je jasne, ja to beriem aj inac, lebo som zdrav. sestra, ale proste niekedy maminky fakt zbytocne stresuju seba aj to babatko.
miskinadamko ja som mavala malu tiez na pracke, po kupani sme tam mali podlozku, bolo to pohodlne vyskou, ale vzdy som ju drzala minimalne jednou rukou...

nikol_79
6. sep 2008

boze ale ste ma vystrašili, mne maly spadol z postele asi pred dvoma týždňami na parkety, samozrejme že plakal lebo sa v spánku posúval až spadol, ale nebola som nikde, a teraz neviem či som urobila dobre. samozrejme že som ho sledovala či nieje spavý ani nevrackal. asi sme fakt mali ísť do nemocnice.

sirinka
6. sep 2008

nikol keby mu nieco bolo, uz by sa to davno prejavilo, dva tyzdne - uz davno zabudol, ze sa volaco stalo 😉

nikol_79
6. sep 2008

sirinka, dúfam 😔

denisocka
6. sep 2008

už som to písala o temu vyšiemne maly spadol v postielke a udrel sa o tyčky - stalo sa to aj vám? teda asi hej,ale asi sa udrel fest-bo ten plač a 2 čiary od tyčiek 😢

amelias
6. sep 2008

ja tam nic nevidim.ma krasne ocka.podla mna tam nie je ziadny rozdiel

spathiger
8. sep 2008

...božínku, ja som sa včera ráno strhla zo spánku a malý už visel dolu hlávkou z postele, len paplón a anjel strážny ho držali...vďaka...už neriskujem a po kojení pôjde buď do stredu postele (a pre istotu deka na zem), alebo naspäť do postieľky...