Čo robiť, keď bábätko spadlo z postele?

ritaklea
9. júl 2007

ahojte dievcata,co robit ked mi babo spadlo na zem s postele? treba ist k doktorke? ☹

lyongirl
31. máj 2010

@quika ďakujem, malý neviem, ako padol, chcela som si pozrieť na nete niečo na bolavé hrdlo a medzitým padol, on už vie pekne zliezať, ale asi niečo vymýšlal. To, že sa chcel kojiť u nás znamená asi toľko, že vždy, keď sa mu niečo stane, zostane nervózny, alebo pod. tak sa chce kojiť, takže sa chcel preto, že sa mu niečo stalo. Obvykle o tomto čase nespáva, ale má teraz taký rozhádzaný režim, že niekedy spí len 1x denne, niekedy 2x denne a niekedy dospáva, v sobotu mi tiež zaspal o 9:45, takže teraz je ťažko určiť, prečo zaspal, spí pekne, je na boku, aj pekne dýcha, zatiaľ vyzerá ok, musím ho skontrolovať, keď sa zobudí...
No a myslím si, že náraz nebol veľký, nakoľko moc neplakal, skôr sa len žaloval...to ma tak trochu ukľudňuje...

lyongirl
31. máj 2010

tak malý vyzerá byť ok, zobudil sa spokojný, aj spapal polievku a hrá sa. Papá aj paličku a ukazuje mi čo má, tak snáď sa nič nevyskytne...

quika
31. máj 2010

lyon, super, to uz bude v pohode 🙂

lyongirl
31. máj 2010

tak malý je úplne ok, ale dnes má asi padací deň, padol z gauča dokopy 3x, ale tie 2 razy to bolo skoro nič a na zemi padol asi 5x a naposledy tak nešťastne, že sa potkol, udrel si pusu o gauč, ten ho odrazil a prevrátil na hlavu, vyzeralo to otrasne, ale moc neplakal, asi sa viac zľakol, chúďatko moje, toto sa nám veru ešte nestalo, asi má deň blbec a ja tiež ☹

jankaborka
5. jún 2010

@lenka1977 ahoj nasla som v teme o padoch tvoj prispevok a pytala si sa tam mamiciek ci spozoovali u babetiek po pade nejake reakcie neskor,dozvedela si asa nieco?pytam sa preto lebo odpoved som tam od nikoho nevidela a zaujima ma to lebo mi malicka pred 3 dnami spadla do zadu na hlavickuna beton bez koberca asi z pol metrovej vysky.diky za odpoved

maryanna
7. jún 2010

ahojte, aj ja sa pridávam k tejto smutnej téme, dnes mi malý ani neviem ako keďže sa pretáčať nevie spadol z postele na zem na parkety hlavkou dozadu....chceli sme ísť na pohotovosť ale u nás robia také dr tam že to radšej ani neísť, ale malý síce plakal riadne, potom prestal a potom plakal v takých intervaloch, asi bol zľaknutý...a urobila sa mu taká modrina mäkká, napučaná, ale potom sa aj smial, rozprával, tak uvidíme, zajtra idem k dr s ním......že nech pozrie modrinu.....som si skoro oči vyplakala....bože, neprajem nikomu:(

gabika7706
7. jún 2010

Dnes je vseobecne padaci den, aj Martin dnes zhucal z postele na podlahu, ma mensi monokel na cele, inak sa zda byt v poho...

nnell25
2. sep 2010

Cauko chcem sa spytat dnes mi maly spadol z manzelskej postele...rano pekne pri mne spal kedze papal na prsniku a zaspinkal a potom zrazu rana a velky plac. V sekunde som bola pri nom. Slzicky tiekli ale po chvilke sa ukludnil zabavala som ho a cakala ci sa usmeje a usmial sa. Vsetko robi tak ako doteraz len ja som si myslela ze padol dozadu a zrazu som mu na cele nasla modrinu. Mam ju ist ukazat doktorke alebo je to normalne a zmizne to. On totozto vsetko skuma ze co je pod matracom tak bol urcite vyskusat aj v nasej posteli ze co tam je a padol dolu hlavkou. Viete mi teda poradit ked ma modrinu na cele co s tym?Ci ist alebo neist k doktorke? Tak si to vycitam a strasne ma to mrzi. Nastastie do dopadlo iba s tou modrinou.

agika1982
2. sep 2010

@nnell25 ahoj...ked ti spadne babo, na bolave miesto daj hned nieco chladne, napriklad priborovy nozik a chvilu nechaj tam...sleduj, ci negrcka, ci nie je viac spavy ako predtym, ci mu netecie krv z uska....ak by sa ti zdal iny ako predtym, chod k lekarovi....ono dolezite je aj z akej vysky spadol....

nnell25
2. sep 2010

No z manzelskej postele neni az tak vysoka a dala som mu lyzicku na to hned a druhu do rucicky a ked dostal aj tu druhu do rucicky tak uz s nimi plieskal o seba takze bolo po placi. A zatial sa zda byt uplne v pohode dokonca sme sa potom este na tej posteli hrali a zasa to isiel skusat takze oddnes je manzelska postel prenho zakazana. Zatial na nom nevidim nieco neobvykle tak dufam ze to tak aj zostane. Az na ten zly pocit co mam ja. A to som cely den nonstop pri nom uz som prestala aj na zachod chodit. A ked ho budem sledovat do zajtra a bude sa mi zda nahodou nieco cudne nebude zajtra neskoro na lekarku?

bubelko
2. sep 2010

@nnell25 nic si vycitat nemusis, nie si ani prva ani posledna, ktorej babatko spadlo z postele. mne lukas aj jonas popadali. nastastie sa nic nestalo.
a tak ako pise agika1982, skratka ho pozoruj - ci nezacne vrackat, ci nebude spavy, skratka ci sa bude chovat ako vzdy. vacsinou sa v takychto pripadoch nic vazne nestava. ale ak sa ti nebude zdat, tak zbehni k lekarke. radsej raz na zbytocne, ako raz nieco zanedbat 😉

lalial
2. sep 2010

@nnell25 Pokud plakal hned, tak to bude dobré... při otřesu mozku je vždy přítomno bezvědomí... třeba jen na tři vteřiny, ale je tam. Teď asi 24hod hlídat zvracení- ne ublinknutí po jídle ale musel by to být pořádný hukot- všechno ven, hlídat jestli není dítě podivně spavé- po tom úleku a řevu hodně dětí brzy usne ale to je normální, pokud si bude normálně hrát, nebude mimo, je vše OK. Navíc čelo je poměrně pevné, v podstatě je to nejlepší místo na náraz- když už. 😉

nnell25
2. sep 2010

Dakujem baby, myslim teda ze sa nic nestalo lebo spekuluje tak isto ako doteraz ale budem ho sledovat pre istotu. Este raz dakujem.

kubaka
2. sep 2010

v první řadě dávat dítě doprostřed postele mezi sebe, aby ti nespadlo z okraje. 😉
Když má bouli, je to OK. POkud by měl otok na hlavě, měkké plochy, tak jít k doktorovi.!!

První syn mi spadl v 7 měsících z gauče, kam se sám poprvé vyškrábal - ale spadl blbě pozadu na zátylek. Měl půl hlavy měkké, doktorka nic, až jsem šla na chirurgii sama a měl prasklou lebku odpředu až dozadu. Žádné následky, žádné problémy. Lebka je měkká, sroste, spousta dětí si přivodí prasklinu a rodiče to ani nevědí.. Problém je ale krvácení do mozku, které při větší ráně může nastat. To už holky psaly - hlídat motoriku, spavost, vědomí atd.
U druhého syna jsme už předvídali jeho artistické schopnosti 😝 .

lucadra
13. jan 2011

Joooj, začína sa mi teda deň. Ani neviem ako, ale mala mi spadla z našej postele. bola úplne v rohu a to boli ozaj sekundy, čo sa prekotúlala cez celú posteľ a bacla na zem. išla som totiž na chvíľku do kuchyne a asi chcela ísť za mnou. Už som len počula veľký bác. Malá plakala asi 30 sekúnd, veľmi rýchlo sa ukludnila na rukách, no ja som rozhádzaná ešte do teraz. máme asi 30 cm posteľ vysoko, už ju nikdy nedám do našej postele, bude vo svojej pekne, už som jej tam znížila polohu, tak už je dole, aby aj odtiaľ nevypadla. Nemá nič červené, celú som ju prezrela, ani na hlavičke ani na chrbátiku nič viditeľné nie je. ani neviem ako spadla, no bola dosť daleko od postele a na chrbatiku, a aj sa smeje, možno aj zabudla už na to, bože, dúfam, že bude v poriadku. Ešte to ani moj muž nevie, ani neviem ako mu to povedať, lebo stále mi hovorí, že može mala spadnuť, ked už štvornožkuje, no ja som si to nepripúšťala. Porazí ma, zajtra pojdem pre istotu s nou k lekarovi. Zatiaľ ju budem sledovať. pár sekund v živote narobí takýto stres a strach a vôbec sa to nemuselo stať, dúfam, že si to vyčítať nebudem celý život

Ja sa tak bojím, och aká som ja len hlúúúúúpa.

langkofel
13. jan 2011

@lucadra pozorovat (nemozes vediet ci ti nespadla na hlavicku), ak by bola malatna, alebo nebodaj zvracala, volat Dr., pozoruj zrenicky, ak by neboli rovnake (jedna vacsia - mensia) tiez kontaktovat Dr., ak by zaspala tiez mozes pozriet tie zrenicky... Dufam ze mala bude v poriadku aj mne sa stalo cosi podobne, moja vtedy ale vyletela z postielky a rovno na hlavicku. Taketo rady mi dali na pohotovosti cez telefon, nastastie nic vazne sa nestalo.
Zelam vsetko dobre, a davat pozor na bambulku 😉 !

lucadra
13. jan 2011

@langkofel Ďakujem, spať sa jej nejak nechce a to väčšinou o takomto čase spinkáva. stalo sa to ráno o pol osmej, už aj papala a nevrackala, len mam taký pocit, že ked sa na mna pozrie,l tak ako by sa hnevala, teraz je na štyroch vo svojej postielke a neotočí sa ked ju volám, momentálne su prednejšie hračky.

langkofel
13. jan 2011

@lucadra tak snad bude vsetko v poriadku 😉

bambulkabambulkova
28. jún 2011

dnes mi mali spadol 30cm na podlahu na chrbatik ale plakal chvilku skoro som infarkt dostala ako citam k lekarovi treba ist zatial som nic nezpadala zle nanom ale spat v noci nebudem ah bojim sa dufam ze sa mu nic nestane

bibap
23. júl 2011

tak aj mne spadla dcerka na zem z postele... bola to sekundicka... doteraz si to vycitam... este sa mi nikdy nepretocila z chrbatika na brusko a zmyslela si akurat ked som na dva metre odisla z postele.. :o((
chvilku plakala asi zo soku ale nevyzerala nijak vystresovano,to ja som sa triasla ako osika :o(((
isla rovno spinkat, ako mam pozerat ci je ok, ked spi?

florentina
23. júl 2011

@bibap doporučuji zkusit probudit. I to, zda se dítě dá probudit je jedna z kontrol. Věřím, že vše bude ok, ale pokud by probudit nešla či po probuzení jsi pozorovala malátnost, nechuť kojit/pít, rozšířené či nestejné zorničky, zvracení, ihned k lékaři.

pipinecka
29. sep 2011

prosím Vás poradte mi dnes mi malý 5mesiacov spodol z gauča nie je vysoky ale myslím že si udrel hlavičku lebo bol buchot, vyzerá v pohode len mi asi hodinu na to trošku grckal a potom keď sa napapal vypil si všetko tak asi dvadcať minút na to tiež grckal ale tiež len trošku, mysllíte že by som mala s ním ísť k doktorke som veľmi vystrašená neviem čo mám robit

kvojtanikova
29. sep 2011

@pipinecka neboj sa, ked len trosku grckal, mohlo to byt aj z toho zlaknutia a papania, ak je inak normalny tak ho len sleduj este 24 hodin a bude dobre. V noci radsej spi s nim. Deticky v tomto veku casto padaju, neboj sa nie si jedina, komu sa to stalo.

ejuska79
29. sep 2011

@pipinecka treba ho sledovat, ak by sa ti grckanie nezdalo, radsej to konzultuj s lekarom..mne minuly tyzden vypadla mala s kocika - priputana a mala aj madlo, doteraz neviem ako sa odtial dostala a rovno dozadu na hlavicku na dlazbu...to bol riadny rachot...ja som bezala na pohotovost v slapkach (mame to asi 400m) cez pesiu zonu, myslela som ze je dolamana cela, ale nic sa jej nestalo, nastastie, boli sme aj na rtg...clovek sa o tie male tak stale boji...len ho sleduj a ked sa ti nebude zdat, radsej bez...radsej 10 krat zbyticne ako raz a budes lutovat cely zivot...

tinki
29. sep 2011

@pipinecka Ahoj, nám sa to tiež už stalo, nechápem, ako keď dávame pozor, ale keď sa mi 7 mesačné dieťa vie postaviť, tak som to asi mala očakávať. Boli sme s ňou aj na rtg aj na neurológii. Lebo tiež grcala. Ale nevideli na nej nič. A tiež vraveli, že máme sledovať. Ak bude viac ako obyčajne spavá, alebo veľmi plačlivá, alebo malátna, treba prísť. Inak nič.

stardust
29. sep 2011

@pipinecka keby sa spraval napadne inak, ako zvycajne a keby mal na hlave hrcu s konzistenciou podobnou huspenine.

elinka84
2. dec 2011

Bože baby....aj ja sa bohužiaľ pripájam do debaty.. ☹ . Dnes mi malinká (6 mesiacov) spadla z manželskej postele na chrbátik...lenže najprv zhodila vankúš na zem (ktorý mal tomu zabrániť) a potom padla na ten vankúšik tak, že telíčko bolo na mäkkom a hlavička sa buchla o zem - o koberec. No plaču bolo na 15 minút ale potom sa uľudnila...dokonca sa napapala a zaspala na svoju rannú 20 minútovku. Cekých 6 strán tejto debaty som prečítala za 20 minút ale som ukľudnená, lebo veď skoro každá píše, že to dobre dopadlo...Hrozne si to vyčítam a myslela som, že mne sa to nikdy nestane - hlavne keď ma moja mamina na návšteve terorizovala tým, aby som ju nedávala na posteľ, aby som jej paplon dávala na okraj postele - len som prevracala očami....no ale veru pravdu mala....
Len dúfam, že sa neobjaví žiadny z príznakov, držte palce 😅

kacab
2. dec 2011

Taky jsem to kdysi zažila.... chystala jsem se na 6ti nedělní kontrolu s malou k pediatřičce, měla jsem jí ji v létě v otevřené vložné tašce a nesla jsem jí do kočárku... nechtěla jsem jí pokládat na zem a jak jsem balancovala při obouvání na jedné noze a vruce tu tašku - někdo zazvonil a pes se zbláznil a vylítl skz mě a tašku a vzal mi rovnováhu a mě jedno ucho tašky vyklouzlo.. instinktivně jsem v tom pádu snižovala výšku celé tašky ale malinká se mi vykutálela na studené tvrdé teraso z min 30cm... mě by se krve nedořezal... hned jak jsem jí zvedla přestala plakat a byla strašně hodná... dr má ordinaci jen 3min od domu, tehdy jsem to dala snad do půl minuty..... Přiznala jsem okamžitě co se stalo a dr ji dobu prohlížela a vůbec nic na ní nenešla... Řekla, že děti vydrží mnohem více než vypadají ať se hlavně uklidním a jen jí hlídám....... malá neměla ani mini bouli - prostě nic ale mě málem odvezli jak se mi srdce zastavilo... každá maminka se snaží být co nejopatrnější a nejpečlivější, ale ono se to někdy předvídat ani nedá.... Když už se to bohužel stane, držím pěsti ať jsou miminka v pořádku!

ined77
2. dec 2011

@elinka84 🙂 ..jejda, tak to držím palce ať z toho nic není 😕 .
já bych jak se znám letěla přímo k dr. 😨 .ony sice miminka nejsou až tak křehké jak vypadají, ale hlavička je hlavička ☹ .

hamma
2. dec 2011

@elinka84 Neboj, z manželské postele to není žádná výška. Náš Jojo padal z postele přímo na hlavu mockrát (teď už se naučil slézt sám). Myslím, že nás s tímhle zbytečně moc straší. A podle toho, co píšeš, tak je tvoje holčička úplně v pořádku!