Čo robiť, keď bábätko spadlo z postele?

ritaklea
9. júl 2007

ahojte dievcata,co robit ked mi babo spadlo na zem s postele? treba ist k doktorke? ☹

lauretta
9. júl 2007

určite a čo najskor

k.a.t.k.a.
9. júl 2007

a načo spadla? na koberec či parkety?? skus ju hodinku sledovať a ak budeš mať pocit že je inakšia, viacej spavá tak chod k lekarovi

petruska77
9. júl 2007

ritaklea, zavolaj vasej detskej doktorke... ked sme boli minule na poradni, tak tam tiez volala mamicka, ze jej babetko spadlo a udrelo si hlavku a doktorka jej kazala ist do nemocnice, tusim na neurologicke...

titkovamiriam
9. júl 2007

zalezi ako sa buchla,marek sa len zgulal a nic mu nebolo tak sme nesli,no ak bz vrackala,alebo plakala niak dlho tak pre istotu chod,no vacsinou sa nic nestane.

ritaklea
autor
9. júl 2007

no spadla na koberec....

ja mam taky strach. bezim volat dr.

titkovamiriam
9. júl 2007

neboj najskor to nic nebude ,ale pre pokoj na dusi zavolaj.A neboj este urcite spadne 😉 .marek sa uci zliezat a kazdu chvilu to neodhadne!

ritaklea
autor
9. júl 2007

no holky bezim na chirurgiu... drte palce ☹

adetka
9. júl 2007

Mirka spdla z gauca na dlazbu ked mala styri mesiace... a tiez sme boli na traumatologii... aj hlavicku rentgenovali... nastastie nic... ak spadla na zadnu cast hlavicky, tak je to nebezpecnejsie... ako celom dolu... to hovoril doktor na traumatologii... a urcite ju sleduj najblizsich 24 hodin... spavost, caste vrackanie, ovela tazsia pohyblivost koncatin,... drzim palceky 😉

lauretta
9. júl 2007

držíme palce aby bolo všetko ok

ritaklea
autor
9. júl 2007

dakujem dievcata, zatial je vsetko v poriadku.

iba co nas obe trikrat oziarili. no aspon mam pokoj na dusi... 🙂

byt matkou = zazivat neopisatelny strach a bolest srdca.

hanka274
9. júl 2007

ritaklea, mne sa to stalo v case ked mala Hani tak ako tvoja Klaudi, ja som si ju rano vzala do postele na kojenie, potom sme vzdy este zaspali do tej 9...vlastne doteraz to tak je 😀 , no a ako sme tak spali, ja samozrejme mam velmi hlboky spanok a nemyslela som na to, ze sa Hanka zobudi a bum.Tak sa aj stalo....ona totizto dodnes sa budi bez placu, proste sa zacne hrat s niecim, brble si a ked tak na mna zavola. No a ona sa vtedy zobudila tisko, a poposuvala az na zem. Mala si mna vidiet co som robila, vzala na ruky a pritisla ako keby som si ju chcela dat do seba, pobehovala hore-dole po spalni jak besny pes....a strasne sa bala....
ale vedela som ze jej nic nie je, mne sa mama priznala s tazkym srdcom, ze aj ja som jej padla, ze nech davam velky pozor na malu, samozrejme o tom dodnes nevie...ale nebojkaj, pokial to bol koberec, tak je to na hranici OK.
aj ked nikdy nevies, moze sa stat, ze akurat padne na taky blby bod na tele...alebo nejak zle na hlavicku....no mala mi klasicky uplne normalka plakala....a potom ju zacali zaujimat okolo veci a aj sa usmievala...tak som nesla, pozorovala jak sibnuta som ju potom stale...no ale nic, tak som ani nikomu nespomenula...iba muzovi...ten mi riadne vynadal, odvtedy isla mala vzdy po kojeni naspat do postielky a ja do svojej....iba teraz na novom byte mame malu jednu izbu-spalnu a ta je siroka 180 cm, tak mame len vysoky matrac na zemi, takze uz mozme niekedy spinkat spolu....

ritaklea
autor
9. júl 2007

hanka, aj mne mala tak krasne spi a budi sa ze clovek o nej ani nevie. to je super, co?

no vidis, som mozno aj ja mohla pekne doma popozorovat. 😝

dakujem za podporu. 😀

ramzesa
9. júl 2007

Mne tiez obaja popadali, a nie raz, syn padal na koberec a aj na tvrdu podlahu a dcerka na parkety, kedze sme sa odvtedy prestahovali 😒 . Ale nastastie im nikdy nic nebolo. So syncekom sme parkrat boli u Dr. kedze bol nase prve babo a sme sa zlakli a s dcerkou som nebola, vedela som co mam sledovat. Vzdy sa nas Dr. pytala, ci plakali, ci grckali, pozrela im zrenicky, ci dlho nespia ako obvikle alebo menej, ci nie su viac mrzuti ako inokedy alebo naopak kludni... ale obaja mali viac ako 4 mesiace 😒 .
Drzim palceky,aby bolo vsetko OK...
My o padani a ten moj starsi sa prave zrubal zo stolicky 😠 .

hanka274
9. júl 2007

nevadi, to ze si isla je uplne v pohode, ved si mamina, tak je to uplne pochopitelne. Aj ja, ale som bola trosku triezva, chapes....

no to je fakt, take tichucke babo je ona, hm, teda uz dievcatko male, ale niekedy si uzijem, ale nastastie tych dni divokych je menej ako tych kludnych....

domeenika
9. júl 2007

ja som mamine spadla asi 4 krat.. a som zdravaaa 🙂 🙂

lalupa
9. júl 2007

no myslim, ze pady deticiek budu stale velkou morou...mojej segre spadla mala na podlahu, doteraz si to nevie odpustit, ale konecne po niekolkych dnoch zaspala, tak segra vysilena zabudla, ze neriskovat, nenechavat na velkej manzelskej posteli, ale radsej bezpecne do svojej postielky...
chvilu plakala, potom bola hned v pohode, az na tu bozulku, dlho sme ju pozorovali, ale deckari hovoria, ze kosticky aj hlavicka su v batolivom veku pruzne...
nie je dieta dietatom, aby par krat nespadlo, nepoznam nikoho z okolia, komu by (a bol by akokolvek starostlivy a uzkostny) nespadlo babatko aspon raz...
drzte sa, nech tie pady su aspon do makkucka 😉

ramzesa
9. júl 2007

ked sme boli prvykrat so syncekom, ze spadol,tak nam aj sestricka s Dr. porozpravali, kedy ich detuse popadali prvykrat... Dr. nam poradila, ze aj okolo postielky je dobre podavat paplony, vankuse a deky, aby bol pad miernejsi. A v postielke ziadne velke veci, poskladany paplon, vankuse, plysaky, aby sa po nich deti nevystverali von... Hoci poznam aj pripady, ked dieta vyskakovalo z postielky aj bez pomoci 😅 a su zdravi 😅

katulka11
9. júl 2007

No, mne malá spadla z postele asi pred týždňom - prvý krát a dúfam že aj posledný. 😒 Dosť som si to vyčítala, pretože som bola samozrejme v spálni, pri nej, len som sa po niečo otočila do skrine a už bola dole. Spadla dole bruškom, ale na hlavičke nebolo nič a plakala asi minútku skôr od ľaku ako od nejakej bolesti. 😲 Zato ja som bola vyklepaná dobrých 20 minút. ☹ Našťastie, máme nízku posteľ, takých 30 cm. Ale aj tak si dávam sakra pozor.

masinka
9. júl 2007

ahojte
nastastie mi Nelinka este nespadla, ale uz parkrat nemala k tomu daleko 😒
odkedy zacala stvornozkovat, tak sa bojim aj si tricko prevliekat pri prezliekani cez hlavu, lebo za tu sekundu prelezie celu postel
obcas po obede si spolu lahneme, trochu pocucka a spi....obycajne zaspim skor ako ona. s tatinkom sme teda zo starej ohradky vyrobili ohradu okolo manzelskej postele. zatial funguje - raz som sa zobudila a Nelka mala cez nu prestrcene nozky...teraz tam uz mam mantinely
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

katulka11
9. júl 2007

juj, ako zlatučko spinká na tej druhej foto 😔

retaux
9. júl 2007

Masinka: dobrý nápad. To sa mi páči, ako ste to vyriešili 😉

bibinka
10. júl 2007

rita- hlavne že maličká je v poriadku. treba ju vždy zabezpečiť pred pádom rôznymi spôsobmi. ale aj tak sa ti to niekedy stane. i keď máš sto rúk a oči aj na chrbte. detičky sú ako šidielka, ani sa nenazdáš a sú na zemi. ja som preto najradšej prebaľovala na zemi a keď som si potrebovala na chvíľočku odskočiť, malého som vždy nechávala na zemi.z postele nám spadol asi trikrát vždy na koberec a to bol obložený dvomi paplónmi!nevieme ako sa pregúľal. a tvoja malá už začína spoznávať aj iné polohy než na chrbátiku. tak maj oči otvorené.
svokra vravieva, že keď deti spadnú z výšky takej alebo menšej než sami merajú, tak sa netreba obávať. ale ak máš pochybnosť, utekaj vždy vždy vždy k dr.

hanka274
10. júl 2007

masinka, pises, ze ti uz stvornozkuje....tak davaj pozor na to, aby ti nepreliezla "ten napad"...lebo je velmi jednoduche zo 4 zdvihnut 1 rucku, potom 2 na ram a sup, zachvilu bude na nohach a je dolu....nechcem nic privolavat, len by podla mna bolo naj dat do postielky co najnizsie, ved uz je velka 7mesacna kocka, o chvilu ti pojde na nozky.... 🙂 🙂

ramzesa
10. júl 2007

bibinka, tak ja malu tiez davam na zem,ale musim do spalne zavriet dvere, lebo na postel vylezie za sekundu,ale dole sa hrnie dolu hlavou 😠 . A pokial sa ucila staviat na nozicky,tak bol dalsi problem smyklava podlaha, tak musela byt doma v papuckach, lebo ani protismykove ponozticky nefungovali,ked sa postavila na spicky. Ale uz sme v tom profik 😉 . A este som bola prekvapena,ked sa naucila lozit aj so spacim vakom 😀 a vobec jej to neprekaza zato synator v nom vobec nechcel spat, len sa zlostil a zlostil, tak sme ho odlozili. A este ked sa s tym vakom aj postavi... 😕 ...mam hrozu v ociach...

hanka274
10. júl 2007

ramzesa, to ako keby som pocula moju znamu, ti maju dlazbu+parkety a krpana jej vylezie z postielky, otvori dvere a sup za mamou do obyvacky, samo v spacom vaku futasi....
....inak s tymi akoze protismykovymi ponozkami to je hrozne. to si mozu vyrobcovia strcit. to je taka blbina, ze az, aj tak sa smyka a po niekolkych praniach jednoznacne.... 😠 😅 😅

sisulik
10. júl 2007

nas maly spadol z postele na koberec ked mal tyzden...nespadol sam..dopomohla mu k tomu jeho sestricka ktora si ho brala na rucky...nestihli sme ho zachytit...vsetko sa udialo moc rychlo..no je to tazke ked starsie dieta ziarli..;) manzel je lekar, takze on ho prezrel a sledoval co a ako....moja prva reakcia vsak bola taka, ze som si ho k sebe pritisla a v soku som plakala...

masinka
10. júl 2007

hanka
je mi jasne ze ten nas vynalez uz dlho nebude fungovat 😉
mame to tak asi mesiac, Nelka stvornozkuje zatial len tyzden, foto som sem dala ako inspiraciu pre maminky ktorym sa babatka zatial len gulaju 😀

lenadka
11. júl 2007

masinka, mne sa ten vas napad paci, super, mozes spat a nebat sa ze babo zleti...mne mala spadla raz ale to uz bola velka koza, dokonca sme pritom boli ona sa jasi na gauci a neodhadla vzdialenost-celkom bezne dodnes a raz spadla zo schodov uz viac ako dvoj rocna-no nedavno ruky plne plysakov a davaj dolu schodami-to ani inak nemohlo skoncit, mala modrinu na boku a na usku. Stazovala sa vsak ze ju boli prstek na ruke nic viac 😕 😅 nesla som s nou k dr. bol vecer a uz vie povedat co ju boli a naviac dalej skakala ako besna po obyvacke-ako by sa nic nestalo 😎
inak u nas nemoze spadnut z postele z jednej strany je stena a z druhej ma hned postielku iba tam okolo noh sa jej moze podarit ale to sme ju hned naucili ze dolu z postele musi cuvat-rychlo to pochopila. Dnes spi v spacom vaku ak nie je hic sama si ho rozopne , uprace deku, vankusik v postielke upravi, dudu strci do vrecka na hniezde, vypne pestunku/vysielacku/ a pride za nami-je to take zlate 😀 potom idem na kontrolu s nou ako upratala a chvalim ju a ona mi dodatocne rozprava ako deku upratala aj dudu...no to vypinanie vysielacky mi vadi, lebo to vypne aj ked som v zahrade a v sobotu mi potom behala hola po dome a ja som o tom nevedela. 😅 🙄

zuz11
1. mar 2008

maja22 • 1d • Dnes o 16:42
Dala som malého na manželskú posteľ a skotúľal sa na zem. Posteľ nie je vysoká, ale keď spadol, prevalil sa a buchol hlavičkou do perináka. Neplakal dlho, trošku to mal červené, ale bol už unavený, tak po plači rýchlo zaspal. Viem, že detičky majú kosti pomerne pružné a tých pádov asi ešte bude dosť, ale pre istotu: Pri akých príznakoch treba vyhľadať lekára?

junovka • 2d • Dnes o 16:46
pokial sa sprava tak ako doteraz a nezvracia ti, tak je to v pohode.Skus ho odsledovat 24h 😉

andy.a • 2d • Dnes o 16:49
maja,sleduj ho tých 24 hod,ako píše júnovka.. 😉 ak by zvracal,bol mrzutý,zreničky mal nerovnako veľké,treba vyhľadať dr..

krikri27 • 3d • Dnes o 16:51
Maja, jestli chceš být na stopro klidná, brnkni k vám na dětskou pohotovost nebo do nemocnice, at ti přepojí detské, oni ti řeknou po telefonu, já tak volala, když jsme měli krev ve stoličce a pomohli a bylo to ok 🙂

krikri27 • 3d • Dnes o 17:07
Ted jsem načetla v tématu o pádech, že kdytž usne, máš do něj drcnout, jestli ho to normálně budí, je to ok 🙂
To jsem zvědavá, kdy spadnem my ☹ on holt fakt spadne každý 😒 naštěstí jsou ta děcka fakt gumová 😅 😎

maja22 • 1d • Dnes o 17:13
Krikri - To som už aj počula od jednej maminy, že nepozná vo svojom okolí dieťa, ktoré by nespadlo z postele... 🙂
Ja som si myslela, že nám sa to nemôže stať. Žehlila som pri ňom a on sa prekopŕcol na druhú stranu... Špekulant, nestihla som k nemu dobehnúť... 😅

filipa • 1d • Dnes o 18:43
moja vlastna skusenost, ktoru by som ale radsej nemala.... maly mi nestastnou zhodou okolnosti spadol z prebalovacieho pultika (pomerne vyska) ked mal 7 mesiacov. okamzite spustil hrozny rev, lebo dopadol na chrbatik a samozrejme udrel si hlavicku, ktora bola nepomerne tazsia v porovnani s ostatnymi castami tela...hned sme sadali do auta a uhanali na pohotovost, lebo som si v okamihu predstavila, co vsetko sa moze stat. cestou v aute sa pozvracal, takze to bol jasny signal, ze sme urobili dobre, ked sme hned leteli na pohotovost. tam mu spravili neurologicke vysetrenie a ostatne testy (dnu ma nevpustili, takze presne neviem, v com tie testy spocivali). nechali si nas v nemocnici 2 dni na pozorovani. kedze uz dalej nevracal a aj ostatne prejavy boli v norme (opat mu robili sono a neur vysetrenie), pustili nas domov. naozaj taketo skusenosti zaziju asi vsetci rodicia, ale neprajem to naozaj nikomu... doteraz ma to mata....

lusil2005
1. mar 2008

tiez sme spadli z postele. v noci som kojila, zaspali sme a ona sa v spanku nejako prekoprcla. mala som ju medzi sebou a jej postielkou ktoru mam prisunutu k nasej posteli ale ta postielka sa akosi odsunula a mala sa nastastie "len" zosuchla medzi postel a postielku. ale revu bolo aj tak dost. 😅