Dcéra pojedla trblietky

el6
30. dec 2014

caute,

prosim vas neviete niekto ci trblietky mozu byt jedovate? starsia dostala na vianoce taku vyrabaciu sadu s trblietkami, lepidlami a podobnymi somarinami...mala dvojrocna tie trblietky pojedla, asi aj celkom dost, lebo som nenasla rozsypane...neviem teraz, co robit a hlavne co cakat...neviete nahodou co jej z toho moze byt?

mimimoje
30. dec 2014

Ahoj, skús zavolať na tel.č. 02 54774177, je to toxikologická poradňa, raz som čítala niekde v časopise s nimi článok a veru aj mne poradili, keď malý odpil z odlakovača

el6
autor
30. dec 2014

dakujem, zavolala som, vraj by ju mohlo akurát prehnat...tak dufam, ze nic horsie to nebude...co ti povedali na ten odlakovac? co treba vtedy?

hradnapani
30. dec 2014

@mimimoje to by aj mna zaujimalo, ze co v pripade odlakovaca

aristka
30. dec 2014

trblietky vykaká to by som neriešila
@hradnapani v prípade odlakovača treba hneď do špitála ,ide o intoxikáciu ,ktorá môže mať vážne až fatálne následky....

hradnapani
30. dec 2014

@aristka no ved to si aj ja myslim. Len som chcela vediet, ci to iste povedali aj na tej linke alebo nie.

aristka
30. dec 2014

@hradnapani neviem na akej linke ,ale takéto veci patria okamžite po zistení do špitála a netreba čakať na klinické prejavy intoxikácie ,kedy môžu byť strašné následky tj neskoro na záchranu a liečbu k úspešnému uzdraveniu bez následkov... ....

hradnapani
30. dec 2014

@aristka pozri prvu odpoved vyssie. mozno kym sa clovek do tej nemocnice dostane, tak vie niecim este pomoct

althejka
30. dec 2014

Jej budu trblietave bobky🙂 🙂 moj zjedol 5centovku a vysupol ju o tri dni neskor.su to labuznici🙂 🙂

aristka
30. dec 2014

@hradnapani ak je to odlakovač s acetónom ,tam je lepšie nerobiť nič a smer špitál ,ak vyvoláš dávenie ,odlakovač tj dráždivá látka ide späť cez pažerák a to celú vec ešte zhroší...v špitáli a podávajú eliminačné metódy špecifikované podľa druhu intoxikácie plus na základe či krv výsledkov s vie zahájiť ja prípadná hemodialýza a kvantum iných postupov ,aby následky boli čo najmenšie ..aj pp doma je špeci pre danú intoxikáciu ,čo platí u jednej neplatí u druhej ..najlepšie kontaktovať 112 a šup rýchlo smer špitál...

mimimoje
31. dec 2014

Ahojte @el6 a @hradnapani - pýtali sa ma na ingrediencie, čítala som im zloženie a našťastie to bolo ok, malý si len do pusy logol a vyplul a odlakovač nebol acetónový (ak sa dobre pamätám), nemocnicu sme vtedy určite neriešili a ani mu nič nebolo

el6
autor
2. jan 2015

stale cakam tu vyblystanu plienku a nic...odvtedy uz 2x kakala a nic leskle, iba mastne, ale to mavala aj predtym... tak neviem, ci je to dobre alebo zle...silno dufam, ze to je preto, ze toho nezjedla az tolko, kolko som si mylsela, ale pusinku mala od toho riadne...tak neviem...?