Dieťa spadlo, ísť na pohotovosť, alebo počkať?

lillah
4. nov 2011

Ahojte,
Mam taky problem.... balim, lebo sa stahujeme. Nastala mala chvilka nepozornosti, 10 mesacna dcerka si nejakym sposobom otvorila branicku a vysla na schody, s ktorych spadla....asi 2,5metrova vyska. Zda sa byt o.k....ani moc neplakala...a uz sa jasi s braceokm. Teraz mam dilemu, mam ist na pohotovost alebo pockat a ist az keby bol nejaky problem. Lebo uz jednu nehodu mala, ked spadla z roztahovacej postele (to som bola vedla nej, len som ju nestihla zachytit) a zlomila si klucnu kost. Ja sa teraz bojim, ze ked pojdem na pohotovost urcite to nahlasia doktorovi...a kedze je to uz druha nehoda za jej kratku existenciu tak to ohlasia socialnym uradom...a nechcem aby mi deti zobrali ☹

jabadaba
4. nov 2011

@saza007 to mas uplnu pravdu, rozumiem, ze po takychto skusenostiach radsej volia extremny postup akoby nieco prehliadli. To je hrozne s tym Baby P. Smutne. No ved aj u nas nedavno v spravach davali "milujucu" mamicku co pestou dobila 6! mesacne babatko. A po vysetreniach sa zistilo, ze bolo bite opakovane, fraktura lebky starsieho data, podliatiny z predoslych bitiek a podobne...hnus. A matka, ze vsak ona ho len do licok pastou udrela, nie do hlavicky!!! Total vymleta hlava. 😝 Hrozne aj pomysliet.

A preto som aj radila Lillah, aby sla k lekarovi a netajila to, prave kvoli tomu, aby si este nepohorsila ak by s odstupom casu bolo treba nieco riesit.

lillah
autor
4. nov 2011

@saza007 ja som si vedoma, ze to musia nahlasit HV.... lenze u nas to HV zrejme posunula aj vyssie kedze mi rovno do telefonu povedala, ze nejaka safety daco vobec nie je happy s tym co sa dcerke stalo....a mam si davat pozor aby sa take nieco uz neopakovalo. Cize mi je dost jasne, ze ked ohlasia dalsiu nehodu...tak socku mam na krku.....

@heni79 viem, ze by sa to dalo vysvetlit....ale zober si, ze sa to dostane k osobe s takymi nazormi a zmyslanim ako skeptik v tejto diskusii.... to by som deti uz asi nikdy nevidela...

@stardust je to smutne, ale ja sa tak strasne bojim....mam nehorazne vycitky svedomia, ze som na tu pohotovost nesla,na druhej strane mala vyzera byt o.k.... bojim sa, ze sa jej pohorsi... to co sa vo mne odohrava si asi nikto nevie predstavit...uz som z toho uplne mimo....je to uplne na figu.... a v novinach stale citam ako niekomu deti odobrali koli nejakej blbosti...a rodiny kde je to naozaj zle.... ich veselo nechaju.

stardust
4. nov 2011

@lillah to ti verim...ja mam tiez lepy zo svojho velmi ziveho syna, ze sa najde nejaka chucpa na urade, co ma bude podozrievat. Nemas v Anglicku nejakeho znameho Slovaka lekara, co by sa ti na malu aspon neoficialne pozrel?

diid
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jabadaba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diid
4. nov 2011

@jabadaba hm Victoria's Secret predava fusaky? odjedanvaju si tam plavky aj europanky. neregujem dalej, o tom tema neni. Ano, zije sa mi v usa fajn, tu je moj domov, len mi vadi ked niekto podava o usa zle informacie.

katka3012
5. nov 2011

Deti ti urcite nevezmu ,keby ju daco moc bolelo ,neboj plakali ,alebo urcite by si si to dako vsimla.Aj my sme uz mali zopar havarok ,a nastastie je to ok 😉

luciana789
5. nov 2011

Ahojte, môj malinký pred týždňom pásol koníky, pošmykla sa mu ručička a buchol si čielko a noštek, iba plakal, ďalej šantil, usmieval sa,no čo čert nechcel na druhý deň vracal, tak som s ním utekala na pohotovosť, tam nás radšej poslali na neurológiu, i keď vraveli, že z takého úderu by nemal mať otras mozgu. Našťastie mu nič nie je. Doktorka povedala, že mu iba jedlo nesadlo, v tom čase bol aj choručký. Bola to iba zhoda okolností. Ale bola som kľudnejšia.

lillah
autor
5. nov 2011

Ahojte,
uz je to viac ako 24 hodin po nehode. Dcerka zatial vyzera byt v poriadku. Noc bola taka ako vzdy, budila sa kazdu hodinu, hodinu a pol.
Ako keby za trest sa mi vecer zasekol nerv v chrbte a rano som sa zobudila s neskutocnou migrenou. A este k tomu vsetkemu nam volali z agentury, ze sa nemozeme stahovat do noveho bytu lebo pada strop....takze teraz tam zanesieme len nabytok a budeme buvat v nahradnom ubytovani.....v jednej izbe s kupelnou na chodbe a o kuchynu sa budem delit s restauraciou....pripadne budeme jest polotovary do mikrovlnky....co som ja komu urobila??? 🙂

jabadaba
5. nov 2011

@diid to je fajn, ze sa tam citis, dobre, to je najpodstatnejsie. MAs pravdu tema nie je o USA, ale dalo by sa podebatit dalej.

aliza
6. nov 2011

@lillah tvoja dcerka je podla vsetkeho v poriadku, nemusis mat uz strach. A to s tym stahovanim nezavidim, ...ale zvladnes, neboj!

heni79
6. nov 2011

@lillah
Zdá sa, že to napokon malo šťastný koniec. Som rada. 😀
Sťahovanie - to sa utrasie, podstatné je, že deti sú ok. 😉

lillah
autor
6. nov 2011

@aliza, @heni79 dakujem za podporu ked som to najviac potrebovala. Dufam, ze uz sa jej ziadna nehoda nikdy nestane....ale pri nej clovek nikdy nevie.....este ani poridne nema 10 mesiacov ale za den toho navymysla viac ako jej brat... 😅