Dieťa zjedlo špak z cigarety. Čo robiť?

monana
11. máj 2012

Prosím Vás máte s tým niekto skúsenosti, malá zjedla špak, má 11 mesiacov, volala som aj doktorke ale už tam nikto nie je. Zatiaľ je v poriadku, hrá sa ďalej ako by sa nič nestalo 😢

lujza123
11. máj 2012

podla mna sa jej nic nestane, deti pojedia aj horsie, je to sice hnus ale toxicke to hadam nieje...ked sa bojis volaj na pohotovost tam ti poradia

lujza123
11. máj 2012
monana
autor
11. máj 2012

@lujza123 dakujem si ma upokojila, ona teraz vsetko dava do ust ked sme vonku, bariaku spinku, kamienky jej furt vytahujem, sem tam jej najdem kusok servitka a pod.

lujza123
11. máj 2012

@monana ved jasne 😀 a to pises len to co si si vsimla 😀 😀 co toho poje ked ju nevidis tak nechci vediet...moja mala v tom veku oblubovala chumace prachu a vlasov co ostaly na podlahe..ak niekde nejaky zbadala okamzite ho labuznicky zhltla ( hlavne ze varene jedlo v tej dobe vypluvala s odporom )

lenka311
12. máj 2012

@monana Tak toto jej ozaj vôbec neublíži - ešte Ti toho poje, keď začne chodiť - čo chodiť ale utekať... 😎 😎 😎
Mne sa minule nahla nad takú hrdzavú trúbku v parku a napila sa z nej 😎 - skoro ma porazilo, ale našťastie nič... Už som ju v duchu videla v nemocnici s brušnou virózou.. a vživote nezabudnem ako mi minulý rok chcela silou mocou jesť piesok, stále ho ochutnávala - a jedna pani, len ju nechajte /nenechala som, nemysli si../- ja mám 62rokov a jedla som ho hádam do 7mych rokov a nič mi nie je... 😀 😀 😀 😀
Proste týchto zážitkov bude ešte koopec 😉
Špak je buničina - vykaká to..

petraxy6
12. máj 2012

@lenka311 ja z tvojej odpadnem 😀 však ale hrdzavá trubka - potrebuje asi železo 😀 😀 😀
Moja prvá dcéra,keď vyšla von v prvom rade sa šla najesť piesku a potom si prišla po hračky do piesku, som už nevládala 😒 Proste niečo jej chýbalo. ale dopadla zle, lebo dostala toxocarozu. no ale našťastie sa vyliečila 😉

mirka907
12. máj 2012

@monana davaj pozor aby nezjedla este aj zapalky...to by nemuselo dopadnut dobre 😀 😀 😀 ...prepac robim si srandu...nic jej nebude....neboj...este toho poje 😉

petraxy6
12. máj 2012

@monana a neskúšala si volať na pohotovosť? Čo ti povedali?

katusradus
12. máj 2012

@monana nič sa neboj môj malý tiež zjedol špak,zdochnutú muchu a aj kamienok a nič mu nebolo 🙂

aklimka81
12. máj 2012

@monana vsetko si to najdes v plienke🙂

alzbeta79
13. máj 2012

moja malá zasa velmi oblubuje toaletný, servitky, papierové obaly a rada žuje aj časopisy. Proste je to papierožrút 🙂

anieli_1
13. máj 2012

@monana ako ti vravia bay neboj deti toho este vymyslia mne minule maly zjedol nejakú centovku neviem ktorá to práve bola lebo mal svoj hrncek kde mu odkladacie tieto drobné a som sa len otočila a uz mal plnú píšu a ked som skrýva nech to rýchlo vypluje tak sa zlakol a stiahol prehltnut asi jednu ale v pohode 😀 a mala všetko co jej stojí v ceste a tiez si lubi odskocit sa napapat toaletaku 😀

lentilka29
13. máj 2012

ahoj mamina,moja mala tiez berie spaky do ust.nech sa usilujem dohliadat na nu vonku,vyuzije kazdu chvilinku na to,aby cosi vopchala do ust....ci uz spak,alebo konare zo stromu,alebo piesok....neboj,myslim,ze jej nic nebude...proste deti s tym rastu....pozoruj ju,ale myslim,ze to bude ok.

elka74
13. máj 2012

@monana ahoj. myslím, že sa nemusíš ničoho báť, moje deti tiež pojedli všeličo. moja dcéra oblubovala psie granule. akonáhle sa nikto nepozeral, mala ich plné ústa a plné vrecká. staršia dcéra zas rada jedla hlinu, povyberala si pekne kamienky a šup za hrsť do úst 🙂 no a dnes už majú 17 a 13 a rastú do krásy 🙂

sidon
13. máj 2012

my sa pridavama k neobvyklemu jedalničku: zdochnuta bzdocha, stihla som jej vytiahnut z ust uz len ten chrumkavy "pancierik", to este nemala mala zuby, tak to len omielala... 🙂

reklamka
13. máj 2012

@sidon - uf, az ma naplo. 😀

tea333
13. máj 2012

toto je taka tragikomicka tema. Ja som v detstve bola maly expert. Jedlo som rada nemala, ale do mojho jedalnicka az do skolskeho veku patrilo asi toto:
-piesok a hlina
-papier, najlepsie zosit alebo pijak
-pastelky a ceruzky
-plastelina
-omietka
-fixky a ich naplne, napln do zmiziku (to uz v skole)
-drevo

viete ako sa kedysi hovorilo, ze dieta papa taketo divne veci, lebo mu urcite chyba nejaka latka v tele?
tak mne toho chybalo dost 🙂

nefertitka
25. sep 2012

ja som ako dieta zjedla 5 korunacku, polku mydla a ked mi mama nechcela dat pred obedom napit, tak som si zobrala hrncek a potajomky pila vodu zo zachoda 😀 len tam ssom dociahla 😝
a to nevravim o kadejakych typickych veciach ako kamienky, piesok atd...

sevi
25. sep 2012

ja ked som bola mala tiez som pojedla hocico.piesok,datelinu,zula som konariky zo stromov,ceruzky som hryzla...moj syn ked mal cca 2r cmulal "len" oblecenie a navliecku na vankusiku.a dcera zatial nic nechcela ochutnat z takeho neobvykleho jedalnicka.

vera_alanko
25. sep 2012

@monana myslim si, ze takymto ochutnavanim rozlicnych veci si presli vsetci. aj moj maly daval do ust vsetko mozne, tak som studovala na nete, cim to bude. docitala som sa, ze deti ked chcu nieco rozpoznat, automaticky to daju do ust. hmat, cuch, sluch a zrak im zatial nic nehovori, veria len svojmu jazycku, to je v podstate jedine, podla coho sa orientuju. 🙂 podla mna sa malej tiez nic stat nemoze, takze by som bola uplne kludna 😉

bibiiana
9. jún 2017

Zienky niesom.si ista ale mam pocit ze mala.zjedla ohorok kks co robit