Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Koľko röntgenov je nutných pri zlomenom predlaktí u dieťaťa?

vejula
7. máj 2016

Milé mamičky, ak je medzi vami i nejaký lekar, budem vdačna i za jeho názor. Trojročnej sa minulu sobotu zlomila ručka na predlaktí. Po príchode na pohotovosť nasledoval RTG, napravenie ručky, zasadrovanie a opäť RTG s tým, že nam pani doktorka povedala, že vo štvrtok bude ešte kontrolný RTG, či sa ručka dobre zrasta , či to šlachy neposunu a ak bude RTG dobrý, tak už by sa to posunuť nemalo. Vo štvrtok som bola teda na kontrolnom RTG, ktorý dopadol dobre ale od pani doktorky (to už bola iná ako na pohotovosti) sme hned dostali lístok, že o týžden opäť na RTG, či sa to dobre zrastá. Trojročné dieťa behom dvoch týždnov 4 x RTG (a to z dvoch pozicii) Je to skutočne nutné, ake mate vy skusenosti? Ďakujem

sissy27
7. máj 2016

@vejula neviem či je to nutné, ale ja na tvojom mieste by som chcela mať viac ako len 100%-nú istotu, že zlomenina sa dobre zrastá a neposunula sa. Buď rada, že lekári dcéru sledujú dôkladne.

kikasa
7. máj 2016

@vejula, môj syn mal dvakrát zlomenú ruku, keď mal 9 a 11 rokov, tiež mu to tak často rontgenovali.

vejula
autor
7. máj 2016

@sissy27
@kikasa dakujem ved to, že ja nechcem nič podceniť, keby sa jej to zle zrástlo by som si neodpustila, na druhej strane, sa bojim aby jej tak časté RTG nejako neuškodili...

tyelde
7. máj 2016

mne robili jeden na pohotovosti a potom každý týždeň čo som mala kontroly tiež rtg a ešte mi to 2x presádrovávali tak vtedy tiež 🙂

zuzanalumnitzerova
7. máj 2016

Prospešnosť RTG vyšetrenia v takomto prípade určite prevyšuje riziká.

maminkasisa
7. máj 2016

moja dcera mala zlomenu klucnu kost ked mala 4 roky, a tiez jej to vela krat rengenovali, asi 7x, mala to len zafixovane, tak sledovali, ci sa jej to dobre zrasta.....

elise
7. máj 2016

@vejula posielaju na rtg hned ako prides pozru stav napravia a sadruju, musia rtg druhy krat aby nali istotu ze sa sadrovanim nieco nepohlo a potom ako pojdu dat sadru dole ci je to ok. Dalo by sa aj ct spravit. Ale rtg je na vyssej urovni ako bolo pred 20 rokmi a uz sa robi cez pocitac

andrejka1974
7. máj 2016

@vejula ano je to nutne, je to tazka zlomenina, dcerka to absolvovala od 22.12 a dokonca cvicit mohla zacat az v aprili , je to koli tomu, ze tu sa lahko stane ze sa kosticky lahko posunu a treba napravat, nam to nemuseli sadru sme mali 6 tyzdnov a potom este orthezu na 2 mesiace

vejula
autor
7. máj 2016

Ďakujem dievčatá všetkým za odpovede?
@andrejka1974 a kolko RTG ste mali dokopy?

blumka
7. máj 2016

Moja dcrra mala zlomene predlaktie pred mesiacom. Prve RTG na pohotovosti, druhe o tri dni neskor. Tretie o tyzden od druheho. Stvrte o dalsi tyzden. A potom uz bola po dvoch tyzdnoch a davali jej dolu sadru.

vroni
7. máj 2016

dcera si v lete zlomila zapastie, rtg mala na zaciatku dvakrat a potom kazdy tyzden, sadru mala sest tyzdnov a veru sa jej kosti medzi stvrtym a piatym tyzdnom posunuli a museli korigovat. Takze urcite su nutne (a to lekarov rada nemam 😉)

andrejka1974
7. máj 2016

@vejula neviem, ale mala prvy v den urazu, potom v den prepustenia cize po 3 dnoch, dalsi za tyzden, potom opat za tyzden potom po 2 tyzdnoch , po mesiaci uz presne ani neviem, ale bolo toho dost

Tu začni písať odpoveď...

Odošli