Komu spadlo bábätko z vajíčka?

kvietok2021
6. sep 2013

komu spadlo babatko s vajička? a ake stare bolo dieta?

petulka90
6. sep 2013

@kvietok2021 ak spadlo tvoje a máš pocit, že nie je niečo v poriadku, nemyslíš, že by bolo vhodnješie ísť k lekárovi ako sa tu pýtať? 😒

kvietok2021
autor
6. sep 2013

boli sme na pohotovosti hned ako sa to stalo....dva dni pozorovania a vraj je vsetko v poriadku...malemu robili sono hlavičky a bol na očnom vysetreni ale aj tak sa stale bojim ci nemoze mat nejake krvacanie alebo otras mozgu.

petulka90
6. sep 2013

@kvietok2021 keď mu robili sono tak by určite videli...ale ak sa ti niečo nezdá určite choď znova....držím palce

seemani
6. sep 2013

@kvietok2021 ako spadlo? nerýpem, len si to neviem predstaviť, veď dieťa sa vo vajíčku pripútava nie?

sisaka
6. sep 2013

@seemani tak toto mam aj ja problem si predstavit, ako priputane dieta moze odtial vypadnut .....

aristka
6. sep 2013

@kvietok2021 ak ti ho pozreli a sú tomu 2 dni ak by tam niečo nejaké krvácanie bolo ,zo 100percentnou istotou by sa to prejavilo,ukludni sa ,neboj sa a malinké v autosedačke pripevniť a položiť na zem ,aby aj autosedačka nemohla s ním spadnúť.... 😉

indira
6. sep 2013

dieta autosedacke ma byt priputane a malo by byt to polozene na zemi neviem ako je tvoje stare ,ale nehnevaj sa ale si vtomto spravila zle mala by si vedet tieto bezpecnostne veci ci je dieta kociku to je jedno ,,,keby sa mu nenajboze nieco stalo lutovala by si to cely zivot

denaalubos
6. sep 2013

to co je za otazku, pre BOHAAAA... tak keby mi spadne dieta urcite to nebudem lepit na internet, asi chce aby poslal niekto na nu kontolu abo co, asi necita o tom ako jednoducho prist o dieta,,,,, ale to je jedno... ASI TO BUDE IBA ZLY FOR..co sa tu na konovy poslednu dobu stava dost casto-----idem radsej hned prec z tejto stranky

cabby88
6. sep 2013

Hmm,podla mna sa len chce ukludnit,ze nie je jedina co sa jej to stalo...A vycitky svedomie ma dievcence zlate aj bez vasich debilnych komentarov..

cabby88
6. sep 2013

:(

radusiq
6. sep 2013

@indira neber ma v zlom ale nesud ked nevies ako to bolo...mne sa maly v cca 5 mesiacoch ked naucil odopinat z lehatka a ako nevedel liezt zobral to dolu po hlave. Padol z 15cm vysky a nemal ani len modrinu ale krvi by sa vo mne vtedy nedorezal ako som sa zlakla...ja len ze vyska a zapinanie podobne ako na vajicku, takze chapem ze to nemusela byt jej vina...

sonicka286
6. sep 2013

pane boze tak asi to neurobila naschval.a jednoducho sa stalo moze sa stat kazden jednej z vas.....preco tu hned kazdeho odsudzujete !!!!!!!????????

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelik87
6. sep 2013

@kvietok2021 neboj sa nic mu nebude! Aj sono to potvrdilo tak sa ukludni a vsetko bude v poriadku. Za chvilku pridu dalsie pady ked zacne lozit, chodit atd. A nebudes s nim po kazdom pade behat na pohotovost. Z akej vysky spadol a na co?

@denaalubos radsej chod. . urobis dobre! Nechapem co si pre bohaaaa chcela povedat tym svojim prispevkom?? Ale to bol asi len zly for co sa na konovi stava dost casto!

danag
6. sep 2013

Dieťa z vajíčka? Kadekomu, koho poznám. Keď nie z vajíčka, tak z postele, kočíka, a tak podobne. Staré od dvoch týždňov, po 5 mesiacov. Všetky bábätká boli v poriadku. Aj mne malý spadol, boli sme aj u doktorky, povedala, že keď sa ozaj niečo stane býva to výnimočné, bábätká sú vraj ako z gumy. Ale k doktorovi treba ísť vždy. Pre istotu. Neboj nie si prvá, ani posledná, ktorej sa to stalo. To len supermatkám, ktoré majú superdeti sa nikdy nič podobné neprihodilo.

sisaka
6. sep 2013

Takze sme uz zase v teme o super matkach, cize vsetky zeny, ktore nenechavaju deti na prebalovacich pultoch, na posteliach a podobne bez dozoru, ktore zapinaju deti v lehatkach a autosedackach, ktore si maju problem predstavit, ako dieta vypadne z vajicka su supermatky?
@radusiq A sorry, co su to za smejdy autosedacky, ci lehatka, z ktorych sa dokaze 5 mesacne dieta same odopnut? taky smejd som fakt este nevidela, to bude nejaka polska vyroba?

kvietok2021
autor
6. sep 2013

@danag
@fidka79
@anjelik87
Baby dakujem vam za ukludnujuce prispevky......ja praveze ani neviem s akej vysky padol, pretoze sa to stalo mojmu partnerovy....ja som prisla a uz ho dvihal zo zeme...on z toho soku tiez nevie len ho rychlo dvihal ....stalo sa to tak ze on odomykal auto a zrazu povolila ta rucka a vajičko sa prevazilo dopredu a maly asi vyklzol alebo sa prevratil dopredu neviem..tym ze sa vajičko prevažilo tak sa vyska dost znizila si myslim,ale netrufam si napisat ci to bolo 20 cm alebo 30 cm alebo kolko... aj ked spočiatku sme mysleli ze viac...maly bol cely zabaleny v deke tak to ten pad asi aj dost stlmilo....a priputaneho sme ho nemali pretoze cez vonok sme ho zabalili celeho do deky nech neprechladne....ani nas nenapadlo ze by mohol cestou k autu vypadnut pretoze ma iba mesiac takze nehrozilo ze by sa nejako naklanal s vajicka alebo mrskal ....samozrejme ze v aute by bol pekne priputany a deckou iba prikrity....a podotykam pre tie strasne chytre ze ta rucka nebola zle zacvaknuta....proste sa pokazila , neviem ci tam nieco prasklo abo co ale uz sa to zacvaknut neda.

memory97
6. sep 2013

Nemusis sa bat, deticky su ako z gumy, to mi tiez povedala sestricka, ked som stresovala pri prvom pade 😉 Ak by nieco bolo, tak by maly vracal, zle spal a proste by sa choval inak ako doteraz 😉, ale nemyslim si, ze by mu ublizil pad, ked ako pises bol este aj v deke zabaleny 😉 a vsetky vysledky boli v poriadku....

kvietok2021
autor
6. sep 2013

dakujem @memory97 a dufam ze to bude tak ako hovoris.....predsalen uz ubehlo 5 dni a myslim ze sa sprava rovnako

memory97
6. sep 2013

@kvietok2021 tak sa nemusis bat, ak by bol problem prejavilo by sa to hned 😉 este si tych padov uzijete a to vselijakych... kebyze obcas my dospelaci tak spadneme ako nase deti, tak sme na mieste asi hotovi a oni sa len oprasia a idu dalej 🙂

nativanativa
6. sep 2013

kazdej zene sa stane , ze dieta spadne , aj mne sa stalo ze mi maly spadol z postele , tiez som sa zlakla a plakala s nim , ale je nastastie v poriadku
nechapem co su to tu za blbe poznamky

monci8888
6. sep 2013

@sisaka zas nesudila by som nejake smejdy a pod.. my sme mali naozaj kvalitny kocik, ktory nebol ani z tych lacnych a mala sa ho naucila odopnut ako 5,5mesacna. nastastie to bolo v zime a bola vo fusaku, cize nestihla vypadnut, .... stat sa to moze kazdemu, aj ked davas NAOZAJ pozor...

petraxy6
6. sep 2013

@kvietok2021 hlavne nemaj výčitky a nevyčítaj nič ani partnerovi. Keď vám povedali, že maličký je OK, tak OK bude 🙂 Nestresuj 🙂 ako ti baby píšu ešte sa tam nachodíš 😝

prasiatko30
6. sep 2013

Minuly tyzden sa stal velmi zaujimavy a tragicky pripad u nas - 2mesacne babo sa vyklzlo z vajicka a zosuchlo sa na vozovku a preslo ho prichadzajuce auto - dieta samozrejme neprezilo a rodicia aj vodic v soku - az doteraz nechalem ako sa mohlo vyklznut 2 m dieta z vajca ☹

prasiatko30
6. sep 2013

To malo byt nechapem

tova
7. sep 2013

@kvietok2021 aj mne deti spadli, z postele cca 6mes, 5 krokov som odskocila pre druhe dieta od postele a syn bol v strede manzelskej posteli, Dcera 2r. vyskocila z postielky na drevenu podlahu, mala MRI a vsetko ok. Do vajicka si kup tie deky na zips, je to najlepsia vec aj v zime. Dieta tam sedi zapnute a pritom je pod dekou aj lezi na deke.

oktobermimi
7. sep 2013

@kvietok2021 sestra vysypala našu najmladšiu sestru vtedy 2 mesačnú z vajíčka do "škarpy" keď ju z auta vykladala pretože sa ulomila rúčka (vajíčko bolo kúpené už po 2detoch možno vtom bola vada), ale malej nič nebolo len mala modrinu na čele a nič viacej 🙂 jednoducho jej len rúčka ostala v ruke tie 2 úchyty pukli ...

danag
7. sep 2013

@sisaka tak to myslené nebolo. Myslela som to tak, že zlé sa stane rýchlo. Mne malý spadol keď mal 5 mesiacov, mala som rozloženú sedačku, obliekala som mu pančuchy, on mi ako vždy pri tom zdrhal - liezol, ja som sa stále posúvala za ním, zrazu urobil prudký výpad vpred a mne pančuchy, ktoré mal dovtedy oblečené cca. pod kolenami ostali v rukách a malý bol na zemi. Nikdy som sa k nemu neotáčala chrbtom, vždy som ho jednou rukou istila, či keď bol na sedačke, na prebaľovacom pulte ... a stalo sa. Mamičkám, čo sa nikdy nič také nestalo gratulujem, ale ja takú nepoznám a to ich mám vo svojom okolí naozaj dosť. Keď sa ti také niečo nestalo, tak fakt super, ale potom si ani nevieš predtsaviť ten šok a výčitky svedomia dávno potom, čo bábo zabudlo, že padlo.

lubiduch
7. sep 2013

mne spadlo 5mes dieta z gauca (asi 30cm vysokeho). Mala som gauc rozlozeny ako dvojpostel, maly uplne v kute na chrbate a jedine co vedel vykonat je otacat sa na jednu stranu (na brusko), tak som myslela ze chvilku vydrzi Odisla som zahodit mokru plienku do kupelky a v tom csom zacula buchot, maly bol pod gaucom, musel sa posunut dobreho 1,5m a spadnut! ale neplakal len lezal na zemi. doteraz nechapem ako sa preplazil, lebo plazit zacal az o 2mesiace neskor. ale nic mu nebolo,..a odvtedy spadol par krat tak normalne detsky, priviera si prsty pravidelne do zasuvky a co ja viem co je strasne vymyselny ale je zdravy 🙂))

@kvietok2021 ak mu robili vysetrenia, nemusis sa bat, pozoruj ho pre istotu, aby nevrackalo, ocka mu neutekali od seba, nervne aby nebolo a pod.

a maminy ktorym dietko niekdy nespadlo, gratulujem....neodsudzujem vas za to🙂)))))

diusik
7. sep 2013

@kvietok2021 drzim palce nech je vsetko ok,co aj podla mna bude,najhorsie je ze ked sa niekto osopi na matku.stat sa to moze fakt hocikomu,ked nie toto tak ine.ale dobre je ze si to pisala.clovek si ani neuvedomuje co vsetko sa moze stat...