Krv z nosa u dieťaťa. Môže to byť kotrmelcom do postieľky?

bubo551
31. júl 2009

ahojte, poradte, môjmu 1,5 ročnému synovi sa dnes pustila kv z nosa a neviem z čoho, len som si spomenula, že rno vystrájal a postavil sa na gauč a prehupol sa kotrmelcom do postielky, veľmi sa z toho smial, tak som si nemyslela, žeby si mohol ublížiť, ale teraz uvažujem, či to nemohlo byť tý, tá krv sa mu pustila večer, bojím sa či si neublížil a či to s tým súvisí, čo vy na to?

saara1
31. júl 2009

bubo, moja dcera ked bola vo veku tvojho syna, tak oblubovala jasenie na manzelskej posteli - postavila sa a vystreta padala dozadu. Velmi sa smiala, ale potom (nie hned) jej zacala tiect krv z nosa, len tak jemne. Teda aspon si myslim, ze to bolo z toho, stalo sa to niekolko krat a vzdy sa predtym hadzala o postel. Je uplne v poriadku, zdrava, tak si myslim, ze aj tvoj syncek bude ok.

bubo551
autor
1. aug 2009

saara1, ďakujem za odpoveď, ja som si nemyslela, že takému malému dieťaťu môže ísť krv z nosa, starší syn má 7 rokov a tomu ide bežne krv z nosa, ja mám tiež zaleptaný nos, ale toto ma vystrašio, lebo drobec je ete malý a ešte jedna vec, neišli ste s tým k lekárovi? lebo všade som sa dočítala, že pri náraze do nosa alebo hlavy treba ísť, lenže ten ráraz na matrac nie je prudký, nebolo to o zem ale v postielke o matrac a dnes ráno spadol rovno na nos na zemi a hneď sa mu pustila krv, tak to má teraz asi citlivé, musím teraz dávať väčší pozor.

saara1
1. aug 2009

Nesli sme vtedy k lekarovi, naozaj to tieklo len trosicku. Ona ked sa prvy krat postavila, tak potom niekolko mesiacov padala dozadu na hlavu aj 10x denne na tvrdu zem. Som bola teda na pady zvyknuta a ked nemala ziadne zdravotne problemy, tak by to bola zbytocnost. Oni len rentgen spravia, prip. neurolog vysetri a doporucia dalsie dva dni sledovat, ci sa nezmeni spravanie dietata, napr. ci nie je viac placlive, spave a pod. Viem to, lebo s druhym dietatom som bola po pade na pohotovosti uz dva krat a zbytocne. Tiez nerozumiem, preco po tvrdom pade krv netiekla, ale po hadzani na matrac uz ano... Ked som si uvedomila suvislost, zakazala som taketo jasenie a bolo po probleme... Ak spadol na nos, tak to je ine, to by sa pustilo snad kazdemu...