Krv z ucha pri čistení. Môže to byť niečo vážne?

pepapo
19. feb 2009

Ahojte,dnes som asi prvy aj posledny krat cistila 2rocnemu synovi ucho vatovou tycinkou a tak sa trhol,ze zacal velmi plakat,pozriem dnu a tam krv.Len asi kvapka, po chvili uz neplakal ani si ucho nechyta...myslim ze pocuje v pohode....myslite ze sa mohlo stat nieco vaznejsie,alebo som ho len skrabla?

zuzana76
19. feb 2009

pepapo, neviem, ale stalo sa to aj mojej kamaratke a jej malej dcerke, pre istotu isli na pohotovost, nic jej nebolo, neviem aka presne bola diagnoza, ale viem, ze to nic vazne nebolo, ale pre istotu by som zasla k lekarke

katka.m
19. feb 2009

Zvukovod a ušnice čistíme len tam, kde vidíme, nie vo vnútri. Čím viac dráždiš vatovou tyčinkou, tm viac sa ušného mazu tvorí. Takže, po kúpkanílen jemne vytrieť osuškou alebo skrúteným toaletným papierom, ten je najjemnejší a najsavejší.

tonicka
19. feb 2009

pepapo, dobre je pouzit tie "hrube" vatove tycinky tam je tenky koniec len par milimetrovy a to akurat tak staci na vytretie uska 🙂 Ale radsej by som zasla k dr 😉

cessy
19. feb 2009

ja tiez cistim tymi detskymi vatovymi tycinkami, ale len na okraji a pri tom mu drzim jednou rukou jemne hlavicku, aby som mu v usku nic neporanila.. 😉

dodes19
4. júl 2012

Ja som sa rano zobudil a mal som krv na vankusi,nevedel som skade to je a ked som si strcil vatovu tycinku do ucha mal som v nom krv.Co to moze byt?

lalinko2010
4. júl 2012

@dodes19 choď na pohotovosť alebo k lekárovi, čo ak je to nejaký veľký problém!