Malému po páde praskla lebka. Našťastie sa zahojila

krajcoanka
31. mar 2008

keď mal starší 8 mes, tak sa mi odrazil zo stola a prekotil sa mi zo stoličky až som počula niečo prasknúť. Tiež som bola sama a dr. už neordinovala, tak som si povedala, že mu dám ľad a že ho budem pozorovať a na druhý den skočím k dr. Začala sa mu na hlave vzadu robiť veľká modrina -ako tenis. lopta(až k večeru). Dr. mi na druhý den povedala, že pokiaľ nezvracal, tak je to ok, ale radšej mám ísť na rtg, či tam nieje krvácanie do mozgu(mal to podliate také mäkke-bola to vlastne zrazenina). Po rtg(z nemoc. som volala švagra, lebo ja som kojila a tým pádom som s nim nemohla ísť na rtg) dr. zistil, že má prasknutú lebku(neboj, to opisujem nás) . Tak si vieš predstaviť ako som sa cítila.Samozrejme že tam chudáčik musel ostať. Tak som ho nakojila, uspala a letela som domov zbaliť veci pre nás. Muž došiel skôr z práce , aby ma tam mohol hodiť a strašne plakal. Myslel že malý zomiera-no horor! Samozrejme že sme chytili špičku, takže som sa dosť omeškala.
Malý bol z jednou mamičkou na izbe , s ktorou som sa zozznámila a medzitým sa presťahovala na nadštandard.
Hovorila, že ked sa zobudil a nevidel ma začal plakať a sestričky si ho vôbec nevšímali , tak si ho zobrala k sebe aj s kočíkom a tam sa s nim aj zo svojim hrala.Zlatá maminka, že?
Boli sme tam 5 dní na pozorovaní a dr. povedal že musí mať kľud a v žiadnom prípade nesmie spadnúť znova na hlavu!Tá hlávka sa chvala Bohu zrástla.
Ešte že som nemala druhé, lebo to by bola panika! 🙂

svarcka
20. jan 2011

@lilianaaa Dej si pozor jestli nebude zvracet, teplota atd., dneska celý den. Ale to bude v poho oni jsou gumoví 🙂

lilianaaa
8. mar 2011

ahoj no nic mu nebolo jeuplne v poriadku teda dufam

el6
9. jan 2015

och, toto je tema pre moju paniku...starsia mala spadla iba raz z gauca, inak nic, chvalabohu,je strasne sikovna...mladsia mala mala milion urazov a ani neviem ci si udrela nieco ine ako hlavicku...nastastie nemala nikdy ine ako modrinku alebo miniaturnu, takmer necitelnu hrcku....napr. starsia prevratila kocik ked v nom sedela, inokedy sa odrazila od postielky a hlavickou rovno do hlavky vtedy 2mes. babatka, alebo ako 15 mes. potiahla bicykel prave vo chvili ked ma oslovila starsia a rucka jej udrela do hlavky, smykla sa zo stolicky a na hranu stola sa udrela cez slych, v lete, ked bola prave bosa pila vodicku, trochu vyliala a hned sa na nej smykla, nozicky vyleteli do vzduchu a ona si udrela temienko, zjedla trblietky, odjedla z kremu a neviem co vsetko...obcas ked na to spominam, ani spat nemozem ☹

andreah25
9. jan 2015

@el6 My sme na to podobne - naša malá sa už v štyroch mesiacoch stavala na nohy. Samozrejme sme ju v tom nepodporovali, ale tak nezabránili sme tomu. Keď mala 5 mesiacov, niekam som sa chystala, položila som ju na brucho do stredu manželskej postele a ja som sa pri posteli obliekala. Stála som pri nej a aj tak som ju nestihla zachytiť. Tým že mala pevné nohy, tak sa tými nohami jak bola na bruchu odrazila a preletela mi zo stredu postele tak, že zletela hlavou rovno na zem. Posteľ máme vyššie než obyčajne. Hneď som ju dvihla, bola v takom akoby kŕči a nie a nie sa nadýchnuť. Tiež ma ako prvé napadlo poštípať ju, ale tak riadne a potom našťastie začala plakať a normálne dýchať. Keď sa ukľudnila, tak jak som ju mala na rukách, tak som sa na ňu chcela poriadne pozrieť. Zakaždým ako dvihla hlavičku hore, že sa na mňa pozrie, tak jej vyvracalo oči a každú chvíľu si odgrgávala až sa jej začalo štikútať. Jediné čo ma vtedy napadlo, tak som volala záchranku, prišli asi do 10 minút a keďže malá stále vyvracala oči a grgalo sa jej, tak nás previezli do nemocnice. Tam našťastie po vyšetreniach všetko OK a tak sme išli domov.
Pádov mala ešte xy, pretože nám začala chodiť popri nábytku už začiatkom 7 mesiaca, no bohužiaľ stále nesedela a tak automaticky keď spadla, tak nie na zadok, ale rovno na hlavu. Preto som kúpila potom aj tú prilbu pre lezúňov. Sedieť začala až koncom 9 mesiaca, keď už behala sama, čo samozrejme malo dôsledok, že dávala jednu nohu tak divne na stranu. Boli sme aj u neurológa a že máme počkať ešte dva mesiace, lebo že to môže byť spôsobené tým, že chodila skôr ako sedela. A mal pravdu, do mesiaca už chodila v pohode.
Expertka to je stále - napr. dnes ráno pila mlieko, nedopila ho, položila som ho v kuchyni na stôl a zabudla som na neho, asi po dvoch hodinách som bola čosi v kúpelni a keď som prišla do kuchyne skoro ma šľak trafil - Adela vylezená na stole a tam po stojačky dopíjala to mlieko.

Takže nech robí človek čokoľvek, úrazom sa často zabrániť nedá nech chceme akokoľvek.

katkabg
22. máj 2020

Ajojte maminy....v stredu som zazila najhorsi den...moja 10 rocna dcerka pri byciklovani z kopca zpadla z bycikla rovno z boku na hlavu...ani si nepameta nic a ani to ako zamnou prisla.Volala som hned muza a ten ju zobral do mesta autom na pohotovost...tam ju transportovali sanitkou do druheho mesta a tam jej dali infuziu pichli tetanovku a urobili skener hlavky a zistili ze ma prasknutu lebku z pravej strany,nastastie mozog je ok a prasklinka neni velka.Slabsi otras mozgu.Mala stastie ze sa udrela na takom mieste ktore nesuvisi s recou.Takze sme ostali v nemocnici sme tu 3 den, v nedelu opat zrengenuju hlavicku.Dcerka mala 1 noc nocne mory,a teraz uz je leosie uz aj apetit ma.Nevracia uz sa jej tak ani hlavka nemota.Trosku sa prechadzame uz.Myslela som ze umrem.Teraz musi pit niaky sirup proti epilepsii a davaju jej rozne lieciky do infuzie.Maminky mate podobnu skusenost s padom?