Malému po páde praskla lebka. Našťastie sa zahojila

krajcoanka
31. mar 2008

keď mal starší 8 mes, tak sa mi odrazil zo stola a prekotil sa mi zo stoličky až som počula niečo prasknúť. Tiež som bola sama a dr. už neordinovala, tak som si povedala, že mu dám ľad a že ho budem pozorovať a na druhý den skočím k dr. Začala sa mu na hlave vzadu robiť veľká modrina -ako tenis. lopta(až k večeru). Dr. mi na druhý den povedala, že pokiaľ nezvracal, tak je to ok, ale radšej mám ísť na rtg, či tam nieje krvácanie do mozgu(mal to podliate také mäkke-bola to vlastne zrazenina). Po rtg(z nemoc. som volala švagra, lebo ja som kojila a tým pádom som s nim nemohla ísť na rtg) dr. zistil, že má prasknutú lebku(neboj, to opisujem nás) . Tak si vieš predstaviť ako som sa cítila.Samozrejme že tam chudáčik musel ostať. Tak som ho nakojila, uspala a letela som domov zbaliť veci pre nás. Muž došiel skôr z práce , aby ma tam mohol hodiť a strašne plakal. Myslel že malý zomiera-no horor! Samozrejme že sme chytili špičku, takže som sa dosť omeškala.
Malý bol z jednou mamičkou na izbe , s ktorou som sa zozznámila a medzitým sa presťahovala na nadštandard.
Hovorila, že ked sa zobudil a nevidel ma začal plakať a sestričky si ho vôbec nevšímali , tak si ho zobrala k sebe aj s kočíkom a tam sa s nim aj zo svojim hrala.Zlatá maminka, že?
Boli sme tam 5 dní na pozorovaní a dr. povedal že musí mať kľud a v žiadnom prípade nesmie spadnúť znova na hlavu!Tá hlávka sa chvala Bohu zrástla.
Ešte že som nemala druhé, lebo to by bola panika! 🙂

alami
31. mar 2008

krajcoanka - nechcem ťa strašiť, ale : sesternicin syn spadol ako dieťa z hojdačky, mal na čele hrču - boli na vyšetreniach, všetko ok, teraz má epilepsiu a dr to pripisujú tomu pádu. Na epilepsiu berie lieky, z nich je dosť agresívny, ale brať ich musí, inak by mal záchvaty........ ☹
...........pozor na úrazy, ani nevieme, aké následky budú mať pre dieťa do budúcna.........

bihan
31. mar 2008
prunti
31. mar 2008

na urazy si fakt treba davat pozor, ale niekedy im jednoducho neviem predist...minule mi maly spadol z postele, tak ze si hlavu obil o blizko-stojacu skrinu...chvalabohu, nic mu nie je...o den na to, sa plazil - ako vzdy smerom dozadu - po dlazke, ja som odisla do kuchyne a pocula som ako strasne chrci a nedostane vzduch! Ako blazon som tam letela a on bol cely cerveny a nedostal vzduch! tak som ho zodvihla a plesla po chrbte...nic...tak som ani neviem odkial ma to napadlo, obratila som ho takmer doluhlavou a praaaaaask na chrbat a vyletel z neho praclik! Potom uz konecne zacal normalne dychat a mna napadlo, ze sme den predtym mali navstevu a pracliky boli na stole, pravdepodobne musel jeden z nich padnut na zem...no a ja kedze som leniva zienka upratovat kazdy den, som neupratovala a dopadlo to skoro zle!

lusil2005
31. mar 2008

sa mi pacilo ze "doktorka povedala ze nesmie znova spadnut!!!!" 😀 lebo krajcoanka urcite mala v plane este dva pady najblizsi tyzden, ale tak doktorka jej pokazila plany.... jak keby si ten prvy pad planovala...

urazy su fakt nebezpecne, ved tie nase teliatka su take krehke. ale vyhnut sa im asi fakt nevyhne nikto. mne tiez mala capla z postele. v noci pri kojeni v posteli sme zaspali obidve a ona sa zacala gulat a akosik sa zgulala. nastastie sa jej nic nestalo.
to je strasne co vsetko tym detom hrozi... jak to ustriehnut?!?!?

krajcoanka
autor
31. mar 2008

alami, ten pád z hojdačky bol zapríčinený epilepsiou!Dieťa nemôže dostať z pádu z hojdačky epilepsiu!Asi ste to zle pochopili!Je to záležitosť aj genetiky-žial. ☹

sue
31. mar 2008

Krajcoanka, Alami má bohužiaľ pravdu 😔 následkom úrazu môže dieťa ochorieť na epilepsiu 😔 je to iný druh ako genetcky podmienená epilepsia...

krajcoanka
autor
31. mar 2008

😀 😀 😀 lusil, ,tam išlo o to že tá lebka bola už prasknutá a musela som davať pozor aby sa ešte raz nebuchol, to by už mohlo mať iné následky! 😒

krajcoanka
autor
31. mar 2008

alami, prepáč, to som nevedela, ale už som študovala na nete. Je mi ľúto tvojej sesterky. ☹

Podľa doktorky Timárovej sa môže epilepsia objaviť u kohokoľvek, neexistuje žiadna jednoznačne riziková skupina. „Medzi najčastejšie príčiny vzniku patria úrazy hlavy, nádory mozgu, zápal mozgových blán, metabolické poruchy či cievne mozgové príhody. Môže ju však vyvolať aj zasiahnutie elektrickým prúdom, alkohol či drogy.

Ešte stále tomu nemôžem uveriť! ☹ Myslela som že je to genetika! 😒

alami
1. apr 2008

krajcoanka - horšie je, že pádom sa naozaj nevyhneme. ja sa teraz o deti veľmi bojím, všade vidím riziko, ale to nie je dobré. vychovávam bojkov, lebo im nič nedovolím, ale čo je lepšie? ťažko povedať.

krajcoanka
autor
1. apr 2008

Ja som neni ustráchaná. Myslím že to nie je dobre pre tvoje zdravie. Hoci sa tiež bojím, ale snažím sa zakazovať iba naozaj nebezpečné veci(pri staršom). Musím mu aj dôverovať! Treba len dúfať že naše deti budú ochraňovať okrem nás aj aniely. 🙂

tigri
1. apr 2008

my mame doma "kamikadze", takze dufam, ze to nebude mat ziadne negativne dopady 😒

ale co mam robit? kolkokrat sa stalo, ze som bola pri nej a aj tak sa buchla alebo nejak blbo spadla...temperamentne dieta sa proste ustrazit neda...

podla mna velmi zalezi, z akej vysky dieta padne....niekde som citala, ze nebezpecne su pady z vysky vacsej ako je vyska dietata..to je aj pripad z prveho prispevku

krajcoanka
autor
7. júl 2008

tak to je naskutočné!!!
Predstavte si že mi Davidko hukol dole na parkety a ma prasknutu lebku, ako mal Lubko v 8 mesiacoch. ☹ ☹ ☹
Ešte som mu išla pre prilbu a už som mu ju nestihla nasadiť(tu som objednala na nete prave kôli tomu, aby som predišla takemuto pádu).
Dnes sme došli z nemocky kde nam robili aj RTG a CT-čko. Našťastie je všetko ok a krvacanie do mozgu nieje.fúúú

katia7
8. júl 2008

no drzim palce mas to doma fakt huste 😒 inak aj my mame sidlo tak som zrusila postel a spavame len na matraci a aspon doma nema z coho spadnut 😀 to ale neznamena ze nema na hlave hrce 🙄

lyongirl
8. júl 2008

baby, keď už kecáte o úrazoch, aj vdýchnutie cudzieho telesa do pľúc je "úraz" a počula som, že dieťa môže mať všelijaké následky, napr. epilepsiu, neviete náhodou, aké následky to ešte môžu byť? Kamoškinmu malému sa to stalo keď mal 2 roky, teraz má 7 a neviem, že by mu niečo bolo, ale samozrejme je to individuálne, len nič som o tom nenašla.....

krajcoanka
autor
10. júl 2008

lyongirl, o tom som nepočula. 😕

monkula
11. júl 2008

jaaaj ,dievčatá ,a jvždy hovorím ,že som svojmu Jarkovi darovala život trikrát...
Prvý raz 7.10.2002 😀 , potom, keĎ mal ro ka pol, sa hral na zemi a bol ku mne otočený chrbtom a zrazu som len videla, že sa čudne myký... pribehal som k nemu, obrátila som ho, malý zaklonil hlavu, a videla so mlen belmo... Hneď, keď som na zemi uvidela tatovui peňaženku, som vedela ,že prehltol mincík... tak som ho buchla po chrbte, a asi sa mu ten mincík trošku posunul, lebo pozeral na mňa vyplašenými očami, tak som mu strčial prsty do hrdla a vytiahla odtiaľ 50 haliernik....
A asi takto min, rok, sme sa chystali von, ja so msi ešte potrebovala skočiť na záchod, prídem do izby, a Jarko ležal na posteli a vydával strašné zvuky, a uakzoval si na hrdlo...Zase to isté, búchanie do chrbta, nič, chlapec mi už sivel a ochaboval, tak som ho otočila, chytila pod žalúdkom a prudko trhlal trikrá, potom z neho vyletela desaťkorunáčka.... 😔
A keĎ so msa ho pýtla ,čo preboha robil ,ta kmi povedal ,že rozosmieval Chiarku a hádzal si mincík do úst 😠 😠 😠
Chiarka mala 5 mesiacov a ni ho nevnímala, mimochodom..SOm sa klepala ešte týždeň... ☹ ☹ ☹

milhaus
11. júl 2008

monkula to s tou mincou sa stalo i mne, ostala mi v krku a potom som ju asi vykadila ale nasi boli so mnou na pohotovosti, to som ale mala asi 8 rokov a bol to československy neviem či dvadsathaliernik alebo päťdesiathaliernik
inak nasa mala stale pada ale nevypada že by jej to vadilo, za par minut zasa spekuluje

monkula
11. júl 2008

milhaus ,ale Jrko sa drhol 10 korunáčkou a raz si do nosa strčil praclík 😠 😠
A tá malá nieje o nič lepšia, furt niekam vylieza, má rok a pol a preliezačku s tým húpacím mostíkom a šmyklľavkou prebehne ako nič, to len ja vždy odchádzam z ihriska s jedným šedivý mvlaso mnavyše...

krajcoanka
autor
13. júl 2008

monkula, tak to som o Jarkovi nevedela 😲 . A to čo ho napadlo ako velkeho chlapa, dať si 10 korunu do úst? 😲 Ja som počula že ak s tým má dieťa raz skusenosť, tak si to do smrti zapamätá, že také niečo už nemá robiť.

lindulak
14. júl 2008

Juuj, baby, ked to citam, tak sa bojim este viac! Moja mala sa stavia na nozky a casto pada a buchne si aj hlavicku - o podlahu. Aj 2-3 krat denne 😒 Dala som ku gaucu penove puzzle, nech to trochu utlmi a snazim sa ju strazit, no niekedy som aj pri nej aj tak sa zrazu smikne, zvrtne a bum na zem. Poplace si a hned sa stavia znovu, vobec ju to neodradi ☹ Dr. na nete radi, ze dat ju do ohradky alebo strazit, ale ohradku nemame a aj tak by mi tam asi dlho nevydrzala, ked na to nie je zvyknuta... Myslite, ze mam kupit tu prilbu? Je to dost drahe - skoro tisic korun a neviem, ci to znesie na hlave, ci sa nebude potit... Mate s tym niektora skusenost?

lyongirl
14. júl 2008

no, my sme mali včera nehodu, kúpala som sa s malým vo vani, stál medzi mojimy nohami s ktorými som ho držala a v sekunde bola hrča na hlave. Šmykla sa mu nožička a on si buchol hlavu o vaňu, ja som nestihla ani mrknúť a to som mala zrovna mydlo v rukách a mydlila som ho ☹ , takže tých úrazov ešte asi bude.....aj pod dohľadom maminy....

krajcoanka
autor
14. júl 2008

lindulak,ja som si tu prilbu kupila. Malí si na ňu rýchlo zvykol, hoci ked sme boli v nemocke, si znova odvikol, ale ja si myslím že to je sila zvyku. Ja ju mienim ešte použiť pri 3 dieťati a potom ju predám.

emjee
6. nov 2008

anavila • 1d • Dnes o 14:06
ahojte baby, zakladam tuto temu, lebo ma zaujima, ake vselijake urazy ste prezili bud vy alebo vase deti... dnes som tak nad tym premyslala, ze co vsetko sme ako deti povystrajali a teraz len pozerame a s usmevom spominame na to ako sme k tej ktorej jazve prisli, aj ked vtedy to bolo placuu a placu. Ale zial, nie vsetky urazy koncia len stastne no nie?

liviky • 2d • Dnes o 14:09
ahoj anavilo,...tak moje starší dcera Viki když měla rok tak se dívala na oblohu na letadlo a spadla dozadu,rozbila si hlavu vzadu,....no celá tatínek.........jinak ty modřiny a škrábance ani nepočítám ...to je prostě pořád

krista • 1d • Dnes o 14:20
Pád na hlavu z autíčka: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Uraz na schodoch: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Pad babatka: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

emjee • 27tt • Dnes o 18:53
uraz zubkov https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

leva
6. nov 2008

Ahoj anavila,tak my mame uz 2 tyzden sadru z lavej ruky dole,maly ju mal cca mesiac,zlomena ruka,spadol s tociacej stolicky,bol to moment,mal uz ist hajat,chcel hracku z policky,prisunul si tu nestastnu stolicku,ktoru si odstrcil spod seba s nohami a spadol celou svojou vahou na lavu ruku 😔 No ale nastastie,nam lekar vravel ze to nieje az take hrozne,aj ked sme si pobudli 3 dni v nemocke.

niki285
18. dec 2008

Existuje vôbec nejaká mamička ktorej dieťatko by sa nikdy neudrelo. Pripadám si ako neschopná mamička, ktorá nedokáže svoje dieťa ochrániť! Odkedy sa dcéra začala pretáčať je to strašné. Celý deň len "tŕpnem", čo zase vyparatí, kam sa opäť praští. Napríklad dnes prevrhla na seba žehličku a jej hrot len o par cm minul oko. Snažím sa zabezpečiť bezpečnosť v domácnosti ale dieťa je vždy rýchlejšie. Čo by ste mi poradili? Aj Vaše ratolesti mávajú občas úrazy, modriny, hrče. Ako tomu predchádzať? Bojím sa teraz či má očko v poriadku, či sa jej nemohlo niečo zlomiť. Má tam hrču. Čo jej mám na to dať?

niki285
18. dec 2008

A ešte ma zaujíma kedy mali vaše deti prvý krát hrču či modrinku na tvári či tele. Naša dcéra bude mať 7 mesiacov.Tiež ste tak stresovali? Mňa každý utešuje že pri deťoch je to bežná vec, že spadnú, udrú sa. Aj som s tým rátala ale nie tak skoro.

A kedy treba ísť s dieťatom k lekárovi pri úraze, nech mám prehľad.

radka.m.
18. dec 2008

ahoj niki-kdyby tady někdo napsal,že se mu nestalo,aby neuhlídal dítě,tak bych mu to fakt nevěřila.je naprosto normální,že prostě takové menší úrazy má i tvá malá.asi tě nepotěším,ale připrav se na to,že až se začne batolit,bude to ještě horší a až začne chodit,bude to ještě horší... 🙂 🙂 ,já už to beru taky normálně,protože bych se jinak musela zbláznit,tohle se prostě neuhlídá.snažím se taky zaBEZPEČIT VŠECHNO,CO JDE,ale prostě nezabráním tomu,že když malý třeba prochází dveřmi a zakymácí se,tak zrovna vezme o futra nebo letí za bráchou a jednodušše klopýtne,protože pomalu se mu prostě chodit nechce,no a modřina,nebo boule je hned,takže ti přeji pevné nervy a třeba nebudeš mít divokého prcka. 😀 😀

sipcek
18. dec 2008

Ahojte,my sme zatial ani tak uraz nemali ako skor nehodu.Kedze byvame so svokrovcami,neda sa strazit vsetko co ostatni robia.Sme toho prikladom.Svokra ma vo zvyku odchytavat vodu z kohutika kym netecie tepla(setrenie)a necha ju v hrnci.Ja mysliac,ze je cista,som z nej odobrala,prevarila,naliala do flias na noc a sla spat.Mala mi vypila 2 davky kym som neprisla na to,ze v tom hrnci bolo aj savo.Ste mali vidiet tu paniku a strach.Hned som zobudila svokru(rano o 3tej)ci naliala savo do hrnca.Az do rana sme pozorovali malu,ci jej nieco nie je,samozrejme spala fajne,citali sme obal od Sava jak blazni,manzel doteraz nevie o tej nehode,isto by zuril a neviem si ani predstavit ako.Odvtedy neubehne den ked na to nemyslim,utesuje ma zle svedomie len fakt,ze bola voda prevarena a tym padom maximalne vydenzifikovana.Je to nieco cez dva mesiace.

julianka99
31. júl 2010

Ahojte maminky..
rada by som sa s Vami poradila ohladom mojej dcerky a nášho prvého urazu... :( stalo sa to pred mesiacom, stiahla na seba nočnu lampu a to som bola tesne pri nej.. ni kdy si to neodpustím... je mi to hrozne luto, mala to zašivané... 9 štichov tesne vedla očka a v tvare V :( Teraz už sú stehy vonku, ale vedla ranky sa jej spravil malý hrbolček, akoby taká bublinka.. nieje to v jazve, ale vedla javzy... nemáte s tým niekto skúsenosti? Vytvorilo sa jej to až po vybratí štichov a zatial sa jej to neszmenšuje :( Boli sme už aj u kožnej, chirurga, a včera u plastika a ten ma uplen dorazil, ked povedal že najlepšie bude to znova otvoriť a vyrezať.... a to teda nechcem... :( teraz to skúšame masiovrať a mastiť Dermatixom... a pevne verím a modlim sa za to že sa to vstrebe.... :(
Ak by ste mali niekto skúsenost budem vdačná....

lilianaaa
20. jan 2011

ahojte tak dnes ráno ako kazdy den sme ešte spali lebo maly spi somnou na velkej posteli a ja som trosku este driemala a on sa zobudil a preplazil sa a spadol na zem vzdy dávam pozor,padol neviem ako ale lezal na chrbáte a plakal za chvilku som ho upokojila a teraz vyzerá v poriadku nemá modrinu ani buchnute mozno padol na ruky a prehodil sa aj som pozerala ci ho nic neboli ale neplace a vyzerá rovnako,máme koberec a postel nieje niako vysoko aj tak mám strach aby nemal nieco skryte ale myslim si ze on by plackal keby ho to bolelo.Ale vyčitam si to on je neposedný nato ze má pol roka uz by aj chodil a nevyhnu sa mu ani ine buchnutia kedze sa hybe