Malú zrazilo auto. Máme nárok na odškodné?

miruliacik
11. apr 2009

Ahojte.
Zakladam tuto temu aj ked neviem, ci do spravneho fora.
1. aprila sme mali nehodu. Hanku, moju dceru zrazilo auto. A to doslova. Boli privlani policajti, bol tam aj chlapik, co ju zrazil. Boli sme na pozorovani 2 dni v nemocnici. Nastasti aj anprik tomu co sa stalo, sa Hanke nic nestalo. ma len oskretu tvaricku a pravu stranu mala narazenu od auta. Stali pri nej vsetci anjeli strazni.
Este stale chodime na kontroly a plynie jej PN..
Chcem vediet na co mame zo zakona narok ziadat. myslim odskodne, bolestne.... proste vobec neviem okrem poistovne na co mame narok.
Ak ste mali niekto takuto skusenost, aj ked to teda nikomu neprajem, prosim poradte.....

taggy
11. apr 2009

miruliacik: pokud má malá životní pojistku, tak by měla rozhodně dostat peníze....ale normálně, od státu, to nemám tušení....

miruliacik
autor
13. apr 2009

zivotnu mame, ale myslela som odskodne od toho chlapika co to sposobil.... Bude totiz sud za ubliznie na zdravi.Tak som myslela, ze ci sa da ziadat nejake bolestne....

zeleny_cajik
14. apr 2009

miruliacik, da sa samozrejme ziadat bolestne, ale vzhladom na rozsah zraneni Hanky by (nastastie) bolo zanedbatelne, ak vobec. Ak vsak mas na to nervy a cas, obvodky lekar urobi posudok, kde stanovi bodove ohodnotenie bolesti pri uraze. Za jeden bod patri poskodenemu 2% z priemernej mesacnej mzdy v hospodarstve SR za predchadzajuci kalendrny rok (zistena Statistickym uradom) co je momentalne cca. 14 EUR za bod. Pre orientáciu, za pomliaždenie tváre, resp. hlavy je 5 bodov. Tak si to zvaz 😉

darina77
22. máj 2009

Miruliačik, ešte máš nárok na poškodené šatstvo, a dorovnanie rozdielu medzi očr a priemerným zárobkom

mata2
26. máj 2009

ahojte,
ja som mala nehodu 25.7.08.soferovala som skodu 120l,odbocovala som na pumpu,davala som este prednost oproti iducemu autu,takze som stala na hlavnej.zozadu do mna narazila v 112 km rychlosti oktavia.keby som nemala tazne vzadu,tak mam motor az na chrbte.sofer oktavie mal mikrospanok.zavolali sme policajtov aj sanitku.mala som vyvrtnutu krcnu chrbticu -3 stavce.v nemocke som podpisala revers,dostala som na krk taky umely limec,mala som ho asi 2tyzdne.predpokladala som,ze ked marodim viac ako 7 dni,vinnik bude mat sud.
ale:po par mesiacoch sa mi ohlasila poistovna vinnika,poslali mi nejaky formular,ktory som dala potvrdit lekarovi,a poslali mi bolestne 10 000sk.ani o korunu viac,nez podla zakona mali.tiez som sa dozvedela,ze ziaden sud nebol a ani nebude,-ze to bolo uzavrete ako priestupok.
skodovka bola uplne znicena,z poistovne som za nu dostala 7 500sk.
chcela som,aby nam jeho poistovna uhradila vsetku skodu,ktora nam vznikla,ale nepochodila som.
a skoda nam vznikla asi takato:

znicene auto:pad mesiacov pred tym som ho kupila za 20 000sk,mala som aj kupno-predajnu zmluvu.za skodovku je to sice dost,ale tato bola super porobena,po generalke motora,s alarmom,atd....
ked odratam,kolko som za nu dostala z poistovne,tak nasa skoda je 12 500sk

dalej:kedze som sa ledva hybala,manzel ostal doma na ocr-ke.za 10 dni co bol na ocr,sme dostali 4 800sk.inak za 10 dni zarobi 13 000sk.takze rozdiel a nasa skoda je 8 200sk.

okrem toho som si hned po nehode musela kupit dalsie auto,-manzel chodi na tyzdnovky,a s detmi mam kazdy mesiac minimalne 5 terminov k nejakemu lekarovi ,-kupila som stary favorit za 15 000sk.

a to este neratam benzin,ked som sama zo sebou musela chodit koli zraneniu na kontroly k dr.

takze ked odratam co sme dostali z poistovne,tak nasa skoda bola asi 35 000sk,a tie sme od nikoho nikdy nedostali.v poistovni mi poradili,ze mame tieto peniaze vymahat od vinnika sudne.
ale ja na to nemam ani cas,ani chut. 🙄