Malý padol a má na čele veľkú hrču. Čo máme robiť?

dadak
21. nov 2006

ahojte baby,

velmi potrebujem aby ste mi poradili. Dnes poobede nam maly spadol a tak nestastne sa udrel, ze mu na cele vyrastla hned taka velka ale naozaj velka hrca ako vajce. Tak som sa zlakla, ze plakala spolu s nim. Uplne modra a fakt vyzeralo to hrozne. Dali sme mu rychle studene obklady. Uz to trochu kleslo. Nevracal, aj sa smial, a zaspal. teraz spi, ale stale mrnci, ze ho to boli. Treba s nim ist hned do nemocnice? Co robit? velmi sa trapim... Moze mat otras mozgu alebo krvacanie? Ake su prejavy toho?Prosim pomozte mi..Ja sa fakt zblaznim...Viem ze to tu nepatri do tejto temy, ale...

sebinenkova
19. apr 2013

Ahojte...chcela by som sa opytať dnes moj mali synček (9mes.) spadol s chodaka a buchol sa bočnym temienkom hlavy ma tam poškrabane a menšiu hrču...zda sa mi že nič mu njeje taky ako vždy aj dycha pekne aj spinka a vnima v poriadku , len mi dnes od rana tri krat zvrackal ci už mliečkom alebo čajikom inak všetko v poriadku sem tam sa zadiva na určite miesto ale to myslim že aj predtyym strašne sa bojimmm a chela by som poradit či mam naštivit lekara alebo nie dala som mu nurofen rano a teraz panadol čipku ,pije mi vela aj papka mi pekne..prosim ak niečo poradte mi Ďakujem pekny den prajem.... ☹ 😖 ☹

bubelko
19. apr 2013

@sebinenkova ak si udrel hlavu a zvracal, tak by som minimalne zavolala lekarke ci na pohotovost a poradila sa, ci mam prist alebo nie. ak uz neordinuje, ci neberu telefony, tak radsej na pohotovost, nech skontroluju, ci nema otras mozgu.
a do chodaka by som ho uz nedavala 😉

janinah
19. apr 2013

@sebinenkova ak zvracal,tak by som šla na pohotovosť..a prečo mu dávaš lieky?..chodák vyhoď,prosím ťa

atrami
19. apr 2013

@sebinenkova na pohotovosť určite. Možno vás nechajú v nemocnici na pozorovaní a hlavne, aby urobili potrebné vyšetrenia. Určite by som ich podstúpila.

ninaki
19. apr 2013

Pokud dítě spadne na hlavu a navíc zvrací, tak je to určitě důvod k náštěvě lékaře(pohotovosti), udělají mu CT hlavy. Hlavně nedávat žádné léky a mazat k tomu Dr.

pamal
19. apr 2013

@sebinenkova lékař nám řekl, že když dítě po pádu zvrací nebo má třeba jednu zorničku větší než druhou tak se má jít k lékaři.

terenshill
9. sep 2015

7 tyzdnov.1.septembra vypadla z vanicky ktora sa vyklopila na schody tri skotulala...posledne dva dni stale spi chcela by som sa spitat ci to moze mat nieco s tim spolocne.dopredu dakujem za odpoved...do teraz bola skoro stale hore

sardinka333
9. sep 2015

@terenshill prečo nejdete s dieťaťom k lekarovi ale davate to posudiť anonnymom bez vzdelania na internete? Dieťa ma 7 týždnov či ako?? Tak malé ešte nemá pevnu lebku - zrastene lebečne švy. Kludne mohlo mať otras mozgu - či ,,z toho,, spí ťažko povedať, ale može ...navštivte lekara. 🙂

jurinecka125
9. sep 2015

K lekarovi, mojej sa to stalo, ked mala tri mesiace a nechali ju na pozorovani aj ked nemala ziadne priznaky, nema este pevnu lebku, moze to mat nasledky

terenshill
11. sep 2015

@sardinka333 nakoniec ju unavila nadcha uz je cula ako rybicka otras mozgu nemala,nezvracala ani nic jej nebolo,len by som povedala ze sa trosicka zlakla.nic jej nieje dochtorka ju uz prezerala 🙂 uz jej sopel odchadza a uz nespi tolko...som rada ze prespala chorobu druhe deti placu a placu ked maju nadchu mama mne vravela ze ja som prevralestala vzdy celu chorobu ...dakujem za odpoved 🙂 drobcek je v poriadku a ja som rada

vedvies
22. apr 2017

A spadol na hlavicku?

viva13
25. sep 2017

PROSÍM PORADTE
Malý pred hodinou padol čelom na dlažbu nabehla mu hrča, poradte čo je dobre na opuch? nemam mu dať panadol čípok od bolesti? Možem mu dať večeru? nevracia len je mrzutý asi ho to bolí...máme 2roky a 2mesiace

mily7
25. sep 2017

@viva13 studený obklad na padnúte miesto a sledovať

uhnakova
25. sep 2017

@viva13 hned ked dieta padne alebo sa silnejsie udrie, je vhodne prilozit na bolave miesto nieco chladne, aby sa neurobila hrca a velka modrina. Ja zvyknem vybrat maslo z chladnicky a to si deti pridrzia na udretom mieste, staci tri-pat minut. Ked uz hrcu ma, mozes ju zlahka potriet Heparoidom, ak mas doma. Inak do rana to troska odpuchne, najhorsie to vyzera prvy den, neboj, bude dobre. Mozes mu normalne dat papat.

ajush5
25. sep 2017

@viva13 ja by som ziadnymi liecivami netlacila... predsa je to male dieta a v momente ako ho napadne nejaka dalsia blbost aj zabudne co sa mu pred chvilkou stalo. My vzdy len chladime a sledujeme zrenicky, nejaku neocakavanu unavu, hnacky zvracanie. deckam hrce miznu rychlo aj bez roznych kremikov. ale to uz je na kazdeho preferenciach 🙂

viva13
25. sep 2017

@mily7 dala som studené a klesol opuch, už je napapaný vypij čajík a zaspal

erika85393
26. aug 2022