Moje dieťa asi niečo prehltlo. Čo mám robiť?

anavila
24. jan 2009

dievcata, som zufala...
boli sme prave u svokry a rozpravali sme sa.. moja dcerka sa hrala na zemi... a zrazu len akoby zalapala po dychu, viete ako ked zabehne slina.. Ale ja si niesom ista ci to
bola slina+, my+slim, ze nieco na zemi nasla a dala si do pusy a to jej skocilo do hrdla....
co mam teraz robit???malte skusenost s niecim podobnym?...velmi sa bojim...
Kiezby islo len o slinku....prosim poradte mi

amatula
24. jan 2009

no zalezi od toho ci vobec nieco prehltla 😕
moja neter prehltla malu gulicku ked mala asi 10mesiacov.a sestra cakala tri dni ci ju vykakaá..........a nastastie z nej vysla...
neviem ked nevies isto musis u asi len sledovat co sa bude diat,.........

magimary
24. jan 2009

anavila, hlavne sa neboj! ak je teraz malá už ok (a nie je modrá), nič také sa nedeje... ako to bolo menšie ako priemer 5 koruny, tak to prejde tráviacim traktom až do záchoda (aspoň tak hovoril lekár v TV)...
ak by sa ti však zdalo, že má kŕče al. bolest, ta s ňou zabehni na pohotovosť, urobia jej RTG a povedia, čo Ďalej...

bianca
24. jan 2009

anavila radsej chodte k dr.Radsej trosku hanby ako si to potom vycitat

zemiak1
12. sep 2011

nase dieta (23mes) zjedlo vonku spinku a v puse sme mu nasli 1,5 mm sklo, konzultovali sme telefonicky s lekarom na chirurgii v nemocnici, vravel ze "take male" prejde bez problemov (sa pytal ze ci take do 2mm), ak ho nic neboli, nepicha - napr v krku, nekrvaca a pod.
Dieta by sa malo najest 'hutnejsou' stravou, a moze normalne pit.

Ine predmety, ak nemaju hačiky ci ostre vystupky, (napr koralok), tiez prejdu hladko do 1 cm priemeru, povedal.
Na nete niekto pisal ze ich dieta prehltlo 2cm sklenenu ihlu a nic sa mu nestalo - vylucil ju, ale to vraveli o zaraku.