Moje dieťa zjedlo vtáčie hovienko

halalina
16. okt 2014

Ahojte maminy, chcem sa poradiť či sa niekomu stalo niečo podobné lebo neviem čo mám robiť a či mám niečo podnikať. Dnes na prechádzke môj syn našiel nakakané zrejme vtáčie hovienko. Bolo už vysušené a vyzeralo ako hovienko z čiernych bobúl, možno vták jedol bazu, tak neviem s čím si to moje trdielko pomýlilo. A to už má 3 roky!!! Jedno odkúsol a prehltol, aspoň mi to tvrdí. Zatiaľ na ňom nepozorujem nejaké problémy, uplynuli tri hodiny, ale otázka je či môže spôsobiť infekciu, za ako dlho by sa to mohlo prejaviť a či mám ísť urobiť nejaké vyšetrenia alebo až pri príznakoch? Prosím poraďte či ste sa s niečím takým u niekoho stretli a ako to riešiť. Ďakujem.

marusik
16. okt 2014

ja som ako malá zjedla zajačie bobky, lebo ma sused nahovoril, že je to guľatá čokoláda... a tu som 😀

sarin
16. okt 2014

Ja by som dala zivocisne uhlie nic tym nepokazis..

albao
16. okt 2014

Moja ročná zjedla kúsok z mačacieho, teda aspoň myslím, že to bola divoká mačka Doteraz mám obavy, či nemá toxomplazmózu, alebo či je to nebratnosť ešte spôsobená jej vekom. Uvidíme časom.
Ale ako prvú pomoc som jej dala odhryznúť z cesnaku

lucka1987
16. okt 2014

@halalina tak ja teda neviem... vtaci trus si davaju niektoré celebritky na tvar, aby boli kraaanse 😅 / to len na odlahcenie /
a teraz nieco vaznejsie vtaci trus je rozsirenym zdrojom toxoplazmozy .. taktiez vo velkom meritku mozu obsahovat hlísty a koniec koncov aj ine infekcne ochorenia... otazne je, ci skutocne zjedol vtaci trus, alebo nie.. deti toho pojedia aj bez nasho vedomia az az... teraz ho mozes sledovat kolko chces, komplikacie s ampozu objavit az o par tyzdnov.. skus zavolat zajtra doktorke, nech mas kludne svedomia / nie som hystericka, ale pre pokoj v dusi, telefonat by ma nezabil /

lucka1987
16. okt 2014

@sarin tiez ma napadlo nejake prirodne antibiotikum ako cesnak .. / neviem ci k niecomu pomoze, ale skusit sa moze / keby to je dospely poviem ze ja poldeci domaceho na " dezinfekciu" 😅 a tiez som za .. to zivocisne uhlie podat... 😉

halalina
autor
16. okt 2014

Doktorke zajtra určite volať budem. Živočíšne žiaľ doma nemám, zajtra to už asi nemá zmysel..?

pribinak
16. okt 2014

Daj nejake probiotika a brnkni rano doktorke

katarinamarkova
16. okt 2014

@halalina na 99,9% mu absolutne nic nebude......ale ako maminka by som to dr. spomenula, nech si maleho preklepne, resp. ak sa o par tyzdnov, mesiacov....objavi nejake choroba, bude sa jej lahsie urcovat diagnoza ak bude perdpokladat ze to moze byt aj z toho hovienka.
hovienka su bezne vsade :( a deti ich obcas chtiac ci nechtiac napr. aj z topanocky na rucky, do pusky dostanu do seba.
nerobila by som zbytocne paniku, ale dr. by som to spomenula, mozno ti o par. tyzdnov odporuci aspon nejake kontrolne vytery odbery....predsalen tak ako mu nic nemusi byt, hovienka mozu byt plne tych najdivnejsich bacilov :(

halalina
autor
16. okt 2014

Vdaka baby za komenty

sosanna88
17. okt 2014

@halalina segra zjedla psie..a cerstve..chutilo...prezila 🙂
ja by som asi zavolala dr. ale len preto lebo je to nasa znama a volame za kazdu koninu..
inak by som len pozorovala, bolesti bruska,vyrazky atd. ak by sa ti nieco nezdalo, volaj,chod..
a popripade ako radia baby. probio napriklad, alebo to uhlie...len pre pokoj duse, ale ci ma vyznam neviem

mimzy123
31. aug 2015

@halalina ahoj ako si vtedy dopadla, co ti na to povedala doktorka?

maciatkolulu
31. aug 2015

@halalina tak ja neviem, co by si chcela podnikat? Ist na infekcne? Na pohotovost? Ako netreba prehanat. Mne zjedol maly psacie hovienko a je tu a zdravy. Akurat som mu vyplachla pusu, viac som urobit nemohla. A dat cierne uhlie? Ako naco? Neboj, ani nevies, co vsetko uz pojedol a ani si si nevsimla.

evka_evka
31. aug 2015

Tak a co taka kava z cibetiek , ktorá prechádza ich traviacim traktom a je najdrahsia na svete 🙂

halalina
autor
31. aug 2015

@mimzy123 Ahoj Mimzy, doktorka nam odporucila probiotika Enterina tak som mu dala asi 4 dni pre istotu. S tym ze ak by mal nejake problemy typu hnacky a pod tak mame prist. Vsetko bolo nastastie ok.
@maciatkolulu Ano aj moj je tu a zdravy a uz som na to pomaly aj zabudla kedze to bollo pred rokom 🙂 ale v tom momente sa niektore matky ako ja boja, a preto uvazuju ako sa daju zmiernit pripadne mozne problemy..

sue
8. jún 2016

Ahojte...mne krpatá teraz odlupla holubi trus a zjedla 😔 bol to moment 😐
Myslite, ze teda volat MUDr. zajtra?

fuska
8. jún 2016

Manzelova babka zvykla spominat na deti v okoli, ked bola mala. Mali vycibreny vkus. Jednej chutili iba kacacince, druhej iba slepacince. Predpokladam, ze deticky sa dozili pekneho veku. 🙂

gabikula
2. júl 2017

Tak dnes sa to stalo aj nám. Boli sme v meste na námestí, holub sa vykadil a najmenší 22mesačný syn šup prst do hovienka a rovno do pusy. Vytrela som mu hneď pusu servítkou, ale stihol z neho aj prehltnúť. Mám obavy, čo môžem teraz očakávať.

megan777
31. máj 2021

@gabikula dobry den nic mu potom nebolo nam sa to iste dnes stalo a sa velmi bojim aby nedostal toxoplazmu ďakujem za info❤️

gabikula
5. jún 2021

@megan777 dobry deň, až teraz som si prečítala Váš príspevok. Náš to vtedy mal bez akýchkoľvek následkov. Verím, že aj u vás to tak bude.

megan777
5. jún 2021

@gabikula dakujem krasne dufam ze to tak bude