Na pár sekúnd stratila vedomie. Stalo sa vám niečo také?

meggi
2. okt 2007

Mamičky, dnes sa mi stalo, že dcérka spadla hlavičkou na zem a potom začala veeelmi kričat, tak, že zo začiatku ani hlaska nevyslovila, čo sa tak nadychovala a potom spustila velky plač... a potom... asi na 5 sekund zamdlela, telíčko mala nehybné a ovisla mi v náručí. Tak som sa vylakala... Už sa mi to stalo asi tretí krát, ale vždy som si myslela, že som si to asi namyslela, ale teraz som si to všimla a skutočne bola uplne nehybná pár sekund...
Máte s tým niektorá skusenosti? Neviem, čomu to možem pripisovat? Chcem sa určite aj s doktorom o tom porozprávat...

denisocka
17. nov 2008

no aj my sme chudokrvný,mame len 112 hm-ale železo - maltofer nám robí zle tak mu nedávam nič 😅

bibinka
17. nov 2008

denisocka- dr.mu predpísala roztok alebo sirup? lebo ani mne Alex moc nechce ten sirup, ale mám ešte zbytok roztoku po staršom, tak mu dávam ten. Ale budem mu ho dávať určite, veď to vyzerá, že má priamu súvislosť s tými afektami. a radšej budem dieťaťu nasilu dávať maltofer ako sa pozerať, že ho hocikedy vyvalí. nechcem to riskovať. My dávame až 5ml/deň a môžem si to rzvrhnúť aj na viac dávok.
A ako zle mu to robí? Alex máva akurát raz za 2-3 dni "železitú" stolicu, tj.ako smola. 😔

skalnicka
8. jan 2009

mam malickeho synceka a sice sa mi nezachadza az tak ze by odpadaval, ale niekedy mi place tak silno, ze uz ma dych na konci a nie a nie sa nadychnut, je cely bordovy, uplne bez seba...je to strasny pohlad...on ma totiz take tri stupne placu...mrnkanie z nudy - taky normal, bez problemov utisitelny, plac od hladu - intenzita vyssia ale da sa zvladnut, plac z bruska, pri obliekani a niekedy ak si zmysli ze je naozaj hrooozne hladny - ten je najsilnejsi a robi nam pri tom spominane apnoicke prestavky v dychani...okrem fuknutia a vodicky do tvare - da sa este nieco urobit aby si na to nezvykal? neviem totiz co budem robit ak bude starsi a nebudem mu hned schopna urobit po voli...
moj muz je z toho cely chory - vzdy ho drzi za rucku a krici:"macik, dychaj!"

denisocka
8. jan 2009

skalicka-ved o tom píšeme 😉 treba silno fuknuť do tvare

skalnicka
8. jan 2009

vsak ano, ja viem, robim to a pomaha to, len som myslela, ci je mozne tomu predchadzat v buducnosti..aby si na to nezvykol...ale asi nie, treba z toho vyrast... 😒

denisocka
8. jan 2009

aj my to robíme už len "občas" a najčastejšie u doktorky - pri vážení,počuvani,pozeraní do hrdla ..... 😝

bibinka
9. jan 2009

skalnicka- nemyslím, že si také mimino zvykne robiť takéto pauzy- to je skôr nedovyvinutím zvládnutia týchto mechanizmov. akonáhle zbadáš, že ide riadne revať, radšej mu daj hneď prsník(ak kojíš) alebo ho skús nejako zabaviť. Nenechávaj ho dôjsť do toho štádia s tým aby si si ho na niečo nenaučila- hovorím on je ešte moc malý na to. Ty sa dopuj železom-aj z tvojho mlieka sa mu niečo dostane, ak nekojíš, tak má železo z umelého mliečka.
Ako bude rásť a bude starší, naučí sa aj sám zvládať urputný plač, len zatiaľ to musíš stopnúť ty sama -teda pokiaľ sa dá.

Inak, pritom môžeš urobiť ešte jedno-ulož ho do vodorovnej polohy-aby nemal hlávku spadnutú na hrudník-tým by si mohol priškrtiť dýchaciu trubicu a tým si on sám znemožní nadýchnutie. Neukladaj ho doma napr.do autosedačky alebo lehátka do zvýšenej polohy-aj tam by mu mohla hlávka padať!!!!a sa môže niečo stať.
Rob tak ako sa tio dá najlepšie-ak pomáha fúknutie, fúkaj, .ak pofŕkanie vodou, tak tak rob. 🙂

klara7
5. dec 2009

ahojte
prvy krat som tu a citam vase pribehy
mam tyzdnove dietatko a uz dva krat sa mi zasla ale tak ze cela omodrela velmi som sa zlakla tak som snou zacala trosku triast a nakoniec sa nadychla. dokrmovala som ju z flasky a pazravo to papala neviem ci jej zabehlo. ale ked ju kojim tak sa mi to nestalo
co mam robit?

ahojte

katka.m
5. dec 2009

Zasla je v zmysle, že plače tak dlho, až omdlie. To je reakcia na to, že dieťatko pri plači plytko dýcha, tým sa neprekysličí krv, a tak jednoducho mozog vedomie vypne, na pár sekúnd-minútiek, kým sa pomer co2 a kyslíka nevyrovná. Podľa toho, čo popisuješ, je to asi skôr, že jej zabehne. To je iné. Skús menšiu dierku na fľaši, aby to mliečko nešlo ľahúčko.

nadka01
5. dec 2009

Ahojte kocky.Nam sa dcerka zasla ked mala 3 mesiace.Mali sme doma navstevu a ta bola dlho v kupelni - umyvala si vlasy, a nasa mala sa mala ist kupat.To viete , na minutku presne jest a tak.Uz bola cela nervozna a zacala manzelovi na rukach strasne plakat. Z nicoho nic mu zamdlela a nehybala sa.Rucicky jej nehybne ovysli a oci hore stlpikom.Skoro som aj ja skolabovala.Ten strach neprajem nikomu.Nevedeli sme co robit.Aj sme triasli s nou a nepomahalo.Manzela napadlo pobuchat ju a otocil ju hlavickou dole a nabehla.Od vtedy som mala strasny strach,aby sa to nestalo znova.Dokonca aj teraz,ked ma 19 mesiacov ju chodievam kontrolovat ked spinkava.Boli sme potom u doktorky ,ona nas objednala na neurologiu a vsetko bolo uplne ok.Doteraz chodime na neuro na kontroly a vsetko je ok.A co som sa naucila?Ked mala ma nervne stavy,tak jej fukam do tvare,pokropim ju vodou.To vzdy pomohlo.Kamarat zo zachranky mi odporucil dat dietatko na predlaktie hlavou dolu a udriet jemne rukovu medzi lopatky.Uz nam to nerobieva a ked ma stavy,ze by sa v placi nenadychla,vie to uz sama korigovat.Myslim,ze z toho vyrastame...Nebojte ono to prejde a deti z toho vyrastu.

zuza.m
6. dec 2009

klara mne maly cely zmodral ešte v porodnici.spinkal až zrazu tak zakuckol kuknem nanho a on pery uplne modre,hned som ho zdrapla a pobuchala po chrbatiku.dobehla sestra lebo som hned zvonila ale maly už bol ok.povedala že ešte asi vrackal plodovu vodu a zabehla mu.a pritom bol polohovany na boku a malo to ist von.no neišlo.ale vobec si neviem predstavit čo by bolo keby som napriklad na obede alebo zachode...naštastie sa to neopakovalo.ale zachadzanie od plaču pozname velmi dobre.najčastejšie sa zachadza pri pade alebo očkovani.očkovanie sme museli mat rozložene na dva krat (to ktore sa dava v jeden den dve injekcie do nožičiek my sme dostavali jednu a druhu po dvoch tyždnoch)dokonca sa doktorka tak vystrašila že sme naposledy očkovali už pri dozore dalšej doktorky.zvyčajne nam pomaha silne fuknutie do tvaričky a pusinky ale niekedy sa nadychne až po tretom alebo 4fuknuti.na moje prekvapenie ked sme boli v nemocke a davali mu infuziu do hlavičky tak snim nič nerobili čakali kym sa nadychne sam po par sekundach sa aj nadychol tak že došiel len do bordoveho stavu.že vraj sa z toho vyrasta ,teda určite lebo zachadzala som sa aj ja ked som bola mala a teras už nie. 😅

dadis
7. dec 2009

inak moj manzel z toho nevyrastol 😒 , ked bol na zakladnej skole, tak sa porezal a tiez z toho omdlel, vtedy ho aj hospitalizovali na neurologii, ci nema epilepsiu, lebo uz to take velke deti nemavaju. To mu nepotvrdili. Ale on to ma aj teraz, odpadol na JIS, ked mu hovorili, ze idu operovat malu, potom odpadol, ked mu brali krv (v sede na stolicke) az tak ze si udrel hlavu a mal mierny otras mozgu. Tiez mam stale o neho strach, ale je to vraj neskodne. Inak chlap je to ako hora, nikto by to na neho nepovedal...

kisorka
7. dec 2009

..ked som si prispevky od vas citala, znovu ma prepadol ten neskutocny sok a strach, ked som toto zazivala s dcerkou. ☹ ma dva rocky a vyzera to, ze si uz s tym afektivnym zachvatom vie lepsie poradit, lebo ked velmi padne a nalaka sa, nachvilu sa zda ze "odchadza", ale v momente sa dostane do normalu. nam sa to stalo prvy krat v osmom mesiaci, pomohla studena voda na zatylok- urobila som to celkom instinktivne. co ma na tom celom zaraza , ze som predtym nikde o tejto "diagnoze" necitala, ani sme ju nespomenuli na predporodnom partnerskom kurze. a podla vasich prispevkov nejde az tak o vynimocnu diagnozu. suvisi to s dozrievanim mozgu a mozno aj "frustracnou toleranciou" 😉

cvikla969
13. feb 2010

AHOJTE.nas drobec zachadza-nemam vsak dojem ze by stracal vedomie.zmodrie,nedycha,nevidava zvuk.
nadychne sa po fuknuti do ust no nikdy nezaberie na prvy krat az na taky 4,niekedy to trva fakt dlho....
dnes to spravil znovu (tak ako kazdy den)a uz ma to zacina stvat.roby to od narodenia,dr.to vydela ale jej to nepripada zvlastne,vraj fukat do tvare.to ho mam odfuknut,ked ma ma mali v pazi!
fakt dufam ze ako bude rast tak sa to nebude zhorsovat az do straty vedomia,som rada ze viem ze v tom niesom sama ☹

zabudalka
3. mar 2010

ahojte vsetci, mam malu jeden a polrocnu dcerku, stava sa nam tiez co ste tu spominali, odpadne mi a musim ju stipnut ci ofrkat vodou aby s ami prebrala. tiez sme boli na neurologii, vraj mi z toho vyrastie, ale tie soky okolo toho..... stava sa jej to vtedy ak si buchne hlavicku a zlakne sa... takze stale ju musim mat na ociach... najradsej by som bola keby mi uz z toho vyrastla..
ahojte 🙂

usnicka
3. mar 2010

ahojte, no aj nam sa maly (1,5 roka) zachadza, on ani nemusi dlho plakat, ako to ludia hovoria, 10 sekund a tiez omdlie, ocka vyvratene, je to hroza, nam teda nic nepomahalo fukat do tvare, zatriast ani chytit silno nos, ale naposledy nam pomohlo obliat trochu vodou. Je to naozaj hrozny pocit, lebo on je aj minutu takto, co sa neda prebrat a potom, ked sa preberie, tak je dlho slaby a bledy....zabudalka, ake neurologicke vys. vam robili? My sme boli na neurologii, ale ani sa ho ten dr nedotkol....

zabudalka
4. mar 2010

ahoj usnicka, robila nam EEG a vsetko bolo v poriadku, co som velmi stastna, a ked sme boli pri lekarke, tak zistovala ci sa vyvija na svoj vek v norme... no a dala nam lieky,,teda su to len vitaminy,,pyridoxin....vraj neskor nejake centra v mozgu dozrievaju tak to preto robi,,a treba ich posilnit.. tak tak to je u nas

cvikla969
5. mar 2010

no a po jednom takom zachvate sa to dostalo k svokrovcom.
tak krpec to zdedil po tatkovy a ten to maval do 4rokov ,tak sa mam aspon na koho vyhovorit 😒

grexa7
4. máj 2010

Ahojte, máme drobca ktorý sa nám tiež zachádza z afektu. Manželka alebo ja ho vždy prevrátime dolu hlavou a trochu buchneme po chrbátiku a nadýchne sa. Teraz sas už zachádza menej často, tak 2 - 3 krát do mesiaca.
Chcem sa ale spýtať kedy ste dali deti do škôlky, lebo manželka má z toho strach že ho tam nepreberú alebo im tam niekde omdlie a učiteľky si to nevšimnú. V septembri by mal nastúpiť, to bude mať 2.5 roka.

mirunka112
11. júl 2011

Ahojte, nasej 1,5 rocnej dcerke sa to stalo pred 3 dnami. Tiez spadla a udrela si hlavicku, spociatku akoby chcela plakat, ale ani poriadne nezaplakala a ked som ju vzala do narucia, tak stratila vedomie asi na 10-15 sekund. Bolo to prvykrat a ja som o tejto diagnoze vobec nepocula.... Podvedome som nou potriasla, tak sa nastastie prebrala. Bola ale uplne bleda, nie modrasta. Napadlo ma vselico, ze sa pri pade nejako nestastne udrela, bol uz vecer, bola unavena a k tomu bolo strasne teplo (zijeme v Taliansku), tak som si myslela, ze jej prislo nevolno. Inak, je tiez dobra "nervacka" a neskutocne hyperaktivna. Ked jej nieco zakazem alebo vezmem, velmi sa zlosti a akoby ma isla udriet... Myslela som si, ze to ma zo skolky, kde travi 4 hodinky denne. V kazdom pripade sa tiez chceme poradit s lekarmi... Vdaka tejto diskusii aspon viem, ze nie sme sami a takisto, ze sa to moze zopakovat...

monca29
9. apr 2012

@meggi
Meggi nikdy ju netras, lebo mozog as u dietata este rozvija. Moja mala prvykrat odpadla ked mala 1,6mes. A to iste som urobila.doktor mi povedal,zostan v kľudne, polož dieťa nabok(kvôli jazyku) a ak máš vodu -oblej ju. Vraj je to normálne do tých 3r.su v bolesti alebo nevedia sa vyjadrit a tak sa rozplacu a nevedia sa nadychnut spať. Pracujem s deťmi a nikdy predtým som sa nestretla s niečím takým to. Veľa šťastia a nie nestresuj aj keď je to ťažké🙂 x

monca29
9. apr 2012

@nadka01 ahoj . Je to normálne vraj do 3r. Kým sa mozog vyvinie a dieťa vie komunikovať. Nám sa to stalo tiež. Začala plakať a znicoho nic odpadla. Nevedela sa nadychnut a tak omdlie.nikdy ju však netradične, mozog sa este rozvíja ,to mi doktor povedal v nemocnici. Polož ju nabok a oblej studenou vodou alebo vraj môžeš čakať a po chvílke sa z toho preberie. Má 2,6m a zase mi to po roku urobila,ale už sme boli viac v kľudne a voda to spravila. Je to hrozby pocit lebo si myslíš že si dieťa stratila. Ak to robí veľmi často,radšej chod s ňou doktorovi. Vela šťastia x

1982zuzka
27. mar 2013

Nám sa toto stalo dnes a povedali nám presne to isté čo píše @monca29 - hlavne prízvukovali netriasť, dať do stabilizovanej polohy na bok, jemne poprípade pofrkať vodou a chvílu počkať. Pre istotu nám skontrolovali aj srdce a krv - dokonca malému sa spravili aj malé krvné podliatiny na hlave zo šoku.
Toto odpadnutie sa vraj môže stať kedykoľvek - pri zlaknutí, bolesti...

ale aj ked viem že je všetko ok ten pocit držať v náruči nehybné telíčko je niečo čo nikomu neprajem a žiť s vedomím že kedykolvek sa to môže zopakovať. Nám sa malý zabieha od cca 3m, dnes má 10 a prvá krat odpadol

miniee123
26. jún 2013

ahojte baby, PROSÍM, keby ste mi poradili v tomto mojom trapeni a hroznom strachu o dieta. Mam 9 mesacneho chla pčeka. Stalo sa mi že začal plakať v ohradke a pokym som k nemu prisla zobrala som ho na ruky a hádzal sa tvarou o mna s placom, a potom to prislo ovisla mu hlavicka a zostal uplne bez vedomia. Zobrala nas rychla a boli sme v nemocnici dva tyzdne a tam sa mu nestalo nic. Zas druhy krat sa to zopakovalo presne o 5 dni doma, ked ani neplakal a zobrala som ho na ruky a isla s nim dole schodistom v dome. zas ten istý kolobeh nemocnica atd. mame urobené všetky vysledky, ale všetko je v poriadku. Zatial čakame na magneticku rezonanciu. AA 3-krat s mi to zopakovalo, ked sme prisli z nemocnice domov , na druhy den rano doma som ho isla uložit spinkat, a vratila som sa pozriet ci spi a bol bez vedomia. Vždy sa to opakuje v ranajších hodinách, ked muž odíde do roboty a zostvam s ním sama doma. Prosím vas baby o podporu. a hlavne poradte mi čo mam robít ked to príde, som vtedy uplne bezmocna ked ho vidím. DAKUJEM

bi55
1. nov 2014

ahojte babi, dnes som strážila malú neterku,(1r) hrala sa a nahodou sa buchla o roh postele, začala plakať uplne silno tak som ju utešila no srazu nevedela nabrať dych a asi na 5sek. omdlela, velmii som sa zlakla tak som utekala do kuchyne a trošku som ju obliala vodou a bolo dobre. Potom už bola normalna. Mohlo sa jej niečo stat?? 😢 😨

mariova99
21. máj 2019

@miniee123 ahoj prosim Ta,viem ze je to stara tema,ale mojej dcerke sa stava nieco podobne,tak som Ta chcela pekne poprosit,ci sa to syncekovi este stava a ci ste boli na nejake vysetrenia a ak ano ci nieco zistili..dakujem pekne vopred

blankiiita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blankiiita
23. nov 2020

Dobry deň prosim vas vie mi niekto poradit mam vnucku 2 rocnu stalo sa jej to uz par krat stratila na par sekund vedomie privreli sa jej očka z červenali a slzili trva to len par sekund bola uz vsade po vysetreniach ale vraj je všetko v poriadku no dcera mi včera volala že sa jej to po dlhom čase zase stalo nemohla otvoriť očka akoby na par sekund stratila vedomia z červenali jej očka a slzia jej trvalo to probližne 5 az desat sekund ked stym mate niekto skusenost prosim vas dsjte odpoved bojime sa oňu vopred vam dakujeme