Narazená šuška

katka2505
15. júl 2014

Ahojte baby, včera bol muž zobrať dcéru v škôlke. Keď som prišla domov z práce plakala, že ju štípe šuška, keď sa chce vycikať..dala som ju hneď do vane a hovorila, nech sa vyciká, presviedčanie trvalo asi hodinu, chcela som jej odchytiť moč, aby sme šli na pohotovosť, myslela som, že je nachladnutá..Konečne sa vycikala, moč normálny, bez zápachu a potom sa mi priznala, že ona v škôlke vyskakovala a nejako padla a buchla si šušku o svoju papuču..keď som jej kukla šušku, mala jednu stranu šušky trochu červenú zvnútra ako narazenú..najskôr som sa zľakla, že ju ma krvavú, no nebola to krv, ani keď som ju utrela, nemala žiadnu krv, ani na nohavičkách..čiže sa asi tak veľmi nebuchla, len si ju narazila..keď však ciká, povie, že ju to štipka, asi z toho, keď jej tam ide moč...na noc som jej to riadne natrela Sudocremom..ráno povedala, že už ju to neštípe, keď ciká, len keď sa utrela, povedala, že ju to trošku bolí a keď jej to natieram..no už po tom Sudocreme to nemá také červené..opuchnutú ju nemá..myslíte, že s ňou mám ísť doktorke? alebo mám počkať?myslíte že si mohla nejako vážne ublížiť? alebo to má len povrchové?

nigguska
15. júl 2014

@katka2505 ahoj,pokial nekrvaca tak to ma len narazene.....kamoska sa takto narazila na bycikel a musela ist na pohotovost,lebo strasne krvacala....neboj sa,bude v poriadku. Daj tomu este dva dni a bude ok....uvidis...

katka2505
autor
15. júl 2014

@nigguska
tiež som preto hneď nestresovala..tiež si myslím, že keby to bolo niečo vážne, tak krváca..a keď nekrvácala hneď ako sa jej to stalo..tak to bude asi naozaj len narazené

nigguska
15. júl 2014

@katka2505 urcite uvidis ze vsetko bude ok 🙂 hlavne sa jej pytaj,ci este boli,ako velmi -zistuj 🙂

katka1981
15. júl 2014

@katka2505, neviem kam jej davas sudokrem, ale ak na sliznicu, tak to urcite nerob, ak na kozu, tak ok. Na sliznici nema byt ziadny krem, jedine od lekara na to urceny.. Davaj jej repik 2 -3 dni. Moja tiez minule utekala do stanu, zakopla a sadla si na patu, resp. padla na patu, strasne plakala, nastastie tam nemala nic, len cervenu kozu od paty. Davaj jej repik, ten je zazracny, ak by problemy pretrvavli chodte k dr. ale ak nic nevidis, neuvidi ani lekar.

katka2505
autor
15. júl 2014

@katka1981
našej keď sa to stalo vraj neplakala vôbec..tiež som rozmýšľala nad repíkom, že večer navarím a dám jej do vane a posadím ju do neho

nanulik
15. júl 2014

ja čítam narezaná šunka 😀

nanulik
15. júl 2014

@katka2505 ak jej to ešte krváca do repíka nedávaj, až ked prestane krávcať a urobí sa chrasta

katka2505
autor
15. júl 2014

@nanulik
jej to nekrvácalo vôbec..

nanulik
15. júl 2014

@katka2505 jaj tak potom dobre. mne to raz povedala zubárka že repík sa nemá dávať ked rana krváca, že potom ešte viac krváca

katka2505
autor
15. júl 2014

@nanulik
dobre vedieť do budúcnosti.. 😉

katka1981
15. júl 2014

@nanulik, aj ja, ze asi sa ide spytat ci nie je pokazena 🙂

katka1981
15. júl 2014

@nanulik, ak das horuci ano, ak das vlazny tak nie. A ak by jej to krvacalo od vcera tak uz by s nou mamina bola u lekara 🙂 Ale vytrhnuty zub to je ine, to tecie jak besne.

katka1981
15. júl 2014

@nanulik, najprv citam - narezana sunka, potom, ze nie, narezana suska. A nakoniec ze krv nikde, az na 3. pokus zistim ze to je narazena suska. Co k tomu dodat 🙂 A tema duch na teste, stale citam duch na ceste. Nemozem zato 🙂

billam
15. júl 2014

Na sliznicu som používala ocny krém framykoin - je to antibiotikum

katka1981
15. júl 2014

@katka2505, ja malej urobim ppol deci vody, sacik a vezmem odlicovaci tampon a do susky vyzmykam vzdy pred spanik, lebo mava vytok a toto mi poradila pedina aj detska gynekologicka aj ked je zaparena alebo ju stipe pri cikani. A aj ritku jej s tym oplachnem, aby nemala cervenu. Je to rychle 🙂 Mohla jej pri buchnuti vzniknut mikrotrhlinka na mocovej rure alebo niekde, kt. ani nevidis, neboj, to sa jej zahoji, len sa jej pytaj a ten repik by som dala urcite, velmi rychlo hoji rany.

nanulik
15. júl 2014

@katka1981 sa tu rehocem 😀 no čo už my postarší horšie vidíme 😀 😀 😀 😀

katka1981
15. júl 2014

@nanulik, o kom pises? Ved my sme este ani do najlepsieho veku nedosli 🙂

nanulik
15. júl 2014

@katka1981 a ten je kedy? ja len aby to nedopadlo tak že budeme čakať na najlepší vek a zrazu tu budeme mať funus.

katka2505
autor
15. júl 2014

@katka1981
takže myslíš, že to nie je nič vážne a nemusím utekať k lekárke, aj keď to má trochu začervenalé? a nebude mať žiadny problém?

mimibb
15. júl 2014

@katka2505 Mozes kupit v lekarni intimny gel pre deti alebo je aj masticka - SAFORELLE, je to vytazok z lopucha a upokojuje podrazdenu sliznicu....ja s tym malu umyvam lebo mava pipinu podrazdenu od silneho mocu, no myslim, ze by to aj vam mohlo pomoct...na upokojenie 🙂

katka2505
autor
15. júl 2014

@mimibb
ďakujem, skúsim..🙂

kexik218
15. júl 2014

Moze byt ze ma udretu aj kost a to ju moze boliet dlhsie. Viem z vlastnej skusenosti :(

mawka
15. júl 2014

@katka2505
@mimibb
@katka1981
inak na toto je dobry aj rosalgin, ale samozrejme oplachy z vonka, mi poradil doki, teda viaceri, co sa tyka nejakych zaparenych miest, pripadne vytok a podobne. a skoda, ze tu som ju este nevidela, ale v nemecku je zn. Vionell, okrem gelov na intim hyg. maju aj vionell mast a poviem vam, cely bepanthen a sudokrem a podobne veci sa mozu skovat a po sto rokoch je to dokonca jedina mast, ktorou ked sa natrem po holeni, tak nemam pupaky. ze uuuulava. a moze to ist aj dievcatkam, mladym dievcatam, zenam. samozrejme, z vonka. ci potnicky, ci po holeni, ci zaparene. uzasne. pozhanajte si niekde. tu som to nikde nezohnala, este cesku stranku mi to vyhadzovalo na eshop, ale tovar nedostupny.

mimibb
15. júl 2014

@mawka dik za typ, poviem brachovi ked pojde na sluzobku nech donesie... lebo ja osobne malu uz nicim nenatieram lebo sa len skrabala ked sa jej tam vela maste nazbieralo...sudocrem sa ani na sliznicu davat nemoze..aj ked som jej robila sedacie kupele v repiku tak jej to len riadne vysusil... zatial som spokojna s tym int.gelom saforelle...2-3x do tyzdna ju s tym umyjem inak len cistou vodou....a mame pokoj..ziadne zapareniny, podrazdenia atd...+ este spodne pradlo periem len v mydlovych vlockach alebo v eco prasku a gatky malej prezehlujem....a chvala Bohu uz nepocujem - mamiiiii stipka ma pipina.... 🙂

mawka
15. júl 2014

@mimibb inak s tym zehlenim je to pravda. aj vela clankov je o tom, ze zehlenie ma svoje opodstatnenie, nestaci vyprat spodne pradlo /a uz vobec nestaci vyprat na 30 a 40°C/, bakterie sa nicia od 60°C hore. aj boli vypisane ktore a hlavne tie vselijake z konecnika, co ludia nechcu pochopit, ze bezne tam mame vselijaku faunu floru, ale akonahle sa rozmnozi, je zle, nedobre, vtedy proste vyprat min. na 60°C a potom spodare este aj prezehlit. ze preto aj zeny mavaju problemy s vytokmi a pod., nie, ze by nedodrziavali hygienu a podobne, ale jednoducho nestaci prat tak ako je teraz trendy. a ze prasky agresivne, ze tie vyperu skvrny a znecistene pradlo, ale bakterie nevyhubia a este aj podrazdia casto... a mna maju za debila, ked furt vsetko na 60 a zehlim gatky. inak to ja ani nehovorim, co mi robia take ariely a persily a nielen medzi nohami, ale sa viem aj paradne vyhadzat. ked taketo, tak radsej si nechat doviezt zvonka, lebo tie nase su nejake pancovane ci co. a len vodou umyvat, to je na nezaplatenie. tiez len vodou a niekedy pre sviezi pocit supnem intim gel, ten vionell a parada. aj gyn mi to hovoril, ze netreba sa denne intimom umyvat, staci par dni v tyzdni. a fakt, ze mam pokoj.

mimibb
15. júl 2014

@mawka plne s tebou suhlasim 🙂 dokonca je vhodne v teplom pocasi chodievat "naostro" nech sa to tam vetra...tak isto malej dam len bavlnene volne kratase bez gatiek ked sme doma...a pohodicka... 😎

ewelinna
15. júl 2014

@katka2505 každopádne by som pre istotu navštívila detského gynekológa- pre istotu, určite pozrie rodidlá zvonka, možno pošvový vchod...

katka1981
15. júl 2014

@katka2505, pokial ma v poriadku panensku blanu a nevidis jej nic len cervene, tak bude ok. A keby si aj roztrhla panensku blanu, tiez jej ju nikto sit nebude, stava sa to pri urazoch zial. Neboj, nejde o hlavu, ze by si nedajboze poskodila mozog. Kde ma cervene? Sliznicu? Moze ju boliet kost, pokial nevidis ze vyzera inak ako pred tym, tak sa neboj. VYsetrenim ju len vystrasis. Davaj jej repik 3 dni pre pokoj duse a pytaj sa ci ju to neboli. Bolestive cikanie moze byt aj ked dieta malo pije alebo je zaparene ci sedelo na studenom. Neboj sa. Kontroluj ju, ale ozaj by sa nemalo nic stat. A to som ozaj mama precitlivela a chulostiva. Ziadne nasledky by nemala mat.

katka1981
15. júl 2014

@nanulik, ja sa obavam, ze v najlepsom veku sme uz boli, kym sme nemali deti a ziadne starosti, ale este nas jeden caka, ked budeme mat vnucata a uz si ich len pomojkame ako babiky, alebo obcas povarujeme a vyspime sa do ruzova 🙂 Ale oci a mozog su jediny organ kt. sa neregeneruje 🙂 takze kludne aj zatra aj o mesiac uvidime sunku a nie susku 🙂

katka2505
autor
15. júl 2014

@katka1981
asi to tak spravím..má len zvonka začervenanú sliznicu..aj to je po natretí už lepšie..dám jej ten repík a počkám, ak by to do 2 dní neustúpilo a stále sa sťažovala na bolesť, potom v prípade potreby pôjdem s ňou doktorke..pri poškodení blany vraj tečie aj krv, je našťastie netiekla.. 😉