Nechtiac padla kvapka Vigantolu do očka bábätka. Čo s tým?

hanuky
23. okt 2008

Ahojte, viete mi poradit?
1 kvapka padla malemu do očka a ma ho podrazdene - cervene...
Neviem co s tym, poutierala som ho par krat s prevarenou vodou, ale stale ma okolie očka cervene. Neplace, asi ho to neboli.
co s tym?

lucia31
23. okt 2008

hanuky, urcite sa nic nestalo, detickom ocka scervenaju aj pri najmensom podrazdeni, tak sa nemusis obavat..ak kojis, tak mu tam pre zmenu kvapni mliecko 🙂 , je to vseliek aj na podrazdene ocka..
ked sa uz mojej malej nic nestalo po tom , ako jej kvapla do pusinky kvapka matoveho eterickeho oleja, ktory som jej chcela dat len privonat k nosteku, kedze mala nadchu, tak toto je v poho 🙂

danu
23. okt 2008

hanuky skus dat dcerke kvapky do oci na precistenie ocka

hanuky
autor
23. okt 2008

danu - rozmyslala som nad opthalmoseptonexom, ale bojim sa, aby jej s tym vigantolom nejako nezreagoval...
uz ma len viecko take cervene, akoby trolinku vzdurene. dufam, ze sa mi ti len zda - to vzdurenie ☹

bubatenko1
23. okt 2008

Ja ako danu vravi tak tie kvapky.Nám ked nieco padne do ocka trebars nechtiac mliecko alebo cajik tak hned davam kvapky.Aj ked vonku fuka tak nam do ocka nafuka prach tak tiez davam kvapky.Pripadne by som zavolala dr.ci jej to mozem dat ci tam nenastane nejaka reakcia.

vlastadula
23. okt 2008

Milá hanuky, to, ako si maličkej ošetrila očinko považujem za správne, tiež by som to takto riešila. Prípadne by som jej tam strekla kvapôčku mater.mliečka-ten je všeliekom. Na ophtalmo-septonex mávajú miminká často alergickú reakciu-viemto preto, lebo po pôrode sa im robí preventívna kredeizácia práve týmito kvapkami a nie každé to znesie. No a Vigantolu sa nemusíš báť, je to predsa vitamín D a ten jej očko nevypáli, možno len trochu podráždi. Pa-pá..

fifinna
23. okt 2008

na vyplach oci sa pouziva OPHTAL

bambusko
23. okt 2008

hanuky, neviem ake velke mas dieta, ale pre istotu by som zasla na ocne. vigantol je olejovy roztok, do oka nic moc