Obarené dieťa! Ako sa mu to bude hojiť?

zuzenka
5. júl 2008

Ahojte maminy, chcela by som sa vás opýtať, či sa vaše deti niekedy obarili a ako sa to hojilo. Či zostali nejaké jazvy. Môj malý sa obaril kávou, má popáleniny 1. a 2. stupňa. Obaril si celé bruško, úplne mu zliezla koža. V Bratislave ho ošetrili, chodíme každý deň na prevezy a zaujímalo by ma, či sa to bude pekne hojiť, alebo zostanú jazvy. Ak máte aj nejaké osvedčené mastičky píšte prosím. Môžte aj po IP. 🙂 🙂 🙂

aja113
1. jún 2011

@noemi01 No vy nebudete asi musieť nič sťahovať, lebo ste mali implantáty, My sme mali klasickú liečbu, po úraze sme chodili na preväzy myslím že každý druhý deň, mala ich samozrejme vždy prilepené na ručičke, hrozne plakala pri prevezoch, musela mať hrozné bolesti. Aj nám poradili, aby sme jej dávali pred prevezom niečo od bolesti. Takže mám zážitky....... ešte že si to malá nebude pamätať, mala iba 13 mesiacov...... Stále mám takú vnútornú zlosť na kompetentných lekárov v našej nemocnici, že nás neposlali do Blavy..... ale bohužiaľ už to nezmením.... Som zvedavá, za ako dlho sa to vášmu drobcovi úplne zahojí. Dajte potom vedieť. Ktorú časť telíčka má vlastne popálenú?

noemi01
2. jún 2011

@aja113 ahoj
prevezi sme aj mi ťažko znašali jasne že pred každym prevezom dali od bolesti kvapky ale nepomahali lebo plakal velmi prve dva prevezi boli strašne ten strach z každeho mal len ked sa ho dotkli
ja som sice pri nom nemohla biť a nevidela som to oto viac plačkal
no pri 3 preveze už mu kvapky nedali lebo že už to schne vravely
tiež každy druhy den pozerali rany
mi mame strach z lekarou stale ale to prejde časom
mi mse mali 17 mesiacou
a včera si troška šuchal bruško asi ho to svrbi lebo sa to už hoji pekne
mi sme si popalili hrudniček od hora až dole až do boku a pod pazuškou a trocha ruku dole a chodidla
nožičky su ok len na jednej už je malička chrastička
najhoršie ma asi pod pazuškou to lebo to sa mu tam prilepilo a je to na takom mieste kde si stale to ošuchuje
inak ma to pekne čiste ružovkaste no bledne to hadam každym dnom viac a viac
u nas mal našťastie službu mlady lekar tak konal rychlo možno ty starši by tak nekonali
fakt sťastie mal obrovske
ale ked ho vidim ako sa smeje a vimišla a blazni sa zabudam a som šťastna že je on sťastny
ked prišiel domou štveral sa opeť na kuchinsku linku beťar
len ma strach zo sprchi asi si pameta ako som ho oblievala vodou tak u nas kupanie je len take že ho utrem mokrou plienkou
je to len 11 dni chce to čas

aja113
2. jún 2011

no tak vy máte väčšiu časť telíčka obarenú. Naša si obliala horúcim čajom pravú ručičku a trošku na hrudníčku. Na tom hrudníčku sa to krásne samo zahojilo, rýchlo sa spravila chrastička a je to bez jazvy. Na ručičke jej zišla koža skoro od zápästia až vyše lakťa. V lakťovom záhybe sa to krásne zahojilo, zostali nám ešte dva fľaky zhrubnutej kože niže a vyše lakťa, je to ešte v štádiu liečenia, tak bojujeme.
Na vašom mieste by som ruky bozkávala tomu mladému doktorovi, no a samozrejme aj lekárom v Ružinove, ale keby nezasiahol mladý doktor včas, boli by aj oni bezmocní.
Nám vlastne o existencii kliniky v Ružinove povedal až službukonajúci mladý lekár na preveze po piatich dňoch po úraze. Veľká škoda, že nemal službu, keď sa nám to stalo. Ostatní lekári sa tvárili, akoby o niečom takom ani nepočuli..... Keby sa to týkalo ich rodiny, isto by konali úplne inak.....
Teraz už budete vidieť každým dňom zlepšenie stavu, my sme sa tiež vytešovali, keď sme videli, ako sa to hojí. Vtedy však ešte nebolo vidieť, že tam bude zhrubnutá koža, až neskôr, keď už ranky boli zahojené. Predpokladám, že chodíte na prevezy na Ružinov, alebo u vás doma? My sme do Blavy chodili najskôr asi 2x do týždňa, potom raz , po dvoch týždňoch, po mesiaci, po troch mesiacoch a teraz po pol roku. Predpokladám, že ešte rok sa to bude hojiť, ide to veľmi pomaly.
Dobrú noc vám prajem, vysielajte malému pozitívnu energiu a zajtra bude opäť lepšie🙂))

noemi01
9. júl 2011

tak po dvoch tyždnoch sme išli na kontrolu
v blave iba chvalili mali tam už nič nema
iba ked plačka pokožka ma zčervenie na tom mieste
dnes je to už više mesiaca a už tam ani sčervenanie neni tak krasne mame všetko zahojene žiadne jazvičky nič take

tešime sa že to tak krasne dopadlo 😵 😵 😵

ale strach z vody nam ostal ešte stale si to mali pameta
kupkanie - teda sprchovanie je u nas boj - velmi sa boji
aj si pameta ukazuje nam kde mal bibinko
a dava si večši pozor ked ho upozornim pozor 😉

lolitka87
18. júl 2014

ahojte ..moj malinky si dnes na seba vylial kavu na bredu a cele brusko aj hrudnik a aj na rucicke ma trosku...davala som mu hned nato mokry uterak ale tak strasne sa trepal a plakal ze si ho daval dole...spravili sa mu pluzgieriky ktore si hned popraskal a zliezla mu kozicka aj na bradavke ale uplne ja som z toho hotova mala som na neho davat vedsi pozor aj ked som stala pri nom.. 😢 hned sme sli na pohotovost lekar mu daval tu osuchanu kozicku prec a dali mu obkladi na cely hrudnik,brusko aj rucicku no proste cely je zafasovani za dva dni mame prist na prevez...na bradu nam kazali kupit v lekarni olivovi ole jmame mu ju tim potierat...jaj nikdy si neodpustim ak mu ostanu jazvy,doktor povedal ze sa to zahoji ze je to popalenina 2 stupna...ako dlho sa to hoji?

evita_g
18. júl 2014

@lolitka87 Ahoj. Mojej neteri sa stalo podobne, obarila si rucicku horucim cajom. Sestra jej to natierala kremom Cicaderma a krasne sa jej to zahojilo. Skus sa spytat v lekarni.

ivetz
18. júl 2014

@lolitka87 neboj, ziadna jazva mu nezostane. Nasmu synovi sa to stalo, ked mal 1,5 roka. Tiez sme sli na pohotovost- bolo to v nedelu. Dali mu na ramienko mastny tyl, v pondelok isiel do jasli, v stredu na prevaz a asi do 3 tyzdnov sa mu to zahojilo. Velmi som sa bala, aby nemal jazvy. Teraz ma 10 a na tuto udalost zostala iba nepekna spomienka a asi aj urcity pocit zlyhania, ze sme ho neustrazili. Dala by som ale este pozor, aby si neopalil na slnku novu kozu a nezostala mu pigmentova skvrna. Vela stastia!

maznacik007
18. júl 2014

@lolitka87 este je mlady a jeho koza ma pomerne velku moznost regeneracie ... hlavne to udrzujte v cistote .. aby sa mu nezaniesla infekcia ... dodrzujte pokyny lekarov, ja som neskor premazavala indulonou .. da sa aj nechtikovou ... ja som chodila na prevezy kazdy druhy den ale ja som chytila infekciu a mala som takto cele predkolenie .. neostali mi jazvy ... oni vedia neskor na to dat aj take umele kozne bunky a cele to pekne dorastie ta vrchna vstva ... zvys mu prijem vit. C a E to podporuje tu obnovu pokozky ... hlavne dodrziavat pokyny nechat zafasovane nekupat ...

hej a slnko vynechat neskor .. resp. prekryvat obleckom ...

simca06022011
18. júl 2014

@ivetz divim sa ze mu davali dole kozu a nedali mu nejaky krem a aj ze to treba prevazovat iba za 2 dni ale to uz lekar vie, urcite sa to zahoji. ja som pouzivala na popaleniny kadejake babske recepty a nikdy nic nepomahalo( a to me sa staVa pravidelne) - aloe, dokonca vajce... Posledne som si celu ruku od nechtov az nad zapastie popalila tak ze som letela na pohotovost, dostala som mast, obvazy, prevazovala som to ale castejsie a o tyzden som bola zahojena, ani by si nepovedala ze som revala pred par dnami ze budem mat zjazvenu ruku 🙂 viac ziadne domace recepty 🙂)) urcite sa to zahoji.... Ved mam 30, opalila som sa kazdu chvilu uz hadam od mala -od vody, tehlicky, pary, oleja.... Jazvu nemam po tom ani jednu. Drzim palce. Davajte len pozor nech si to mali nezoskrabuje a nech sa to nezapali 🙂

lolitka87
19. júl 2014

dakujem vam potesili ste ma snad mate pravdu a nezostane mu nic, a veruze uz si dam pozor na neho nech sa nic podobne nezopakuje 🙂 ...rano uz bradu nemal taku cervenu zapalenu,skor by som povedala ze mu kusok tmavne so takej bordovej,pretoze tu nam kazali natierat tym olivovim olejom z lekarne..zajtra ideme na prevaz tak uvidime snad to nebude mat poprilepovane a nebudu mu to strhavat,utesujem sa tym ze sak vedia co robia predsa je to male dieta ma len 1,5 roka...

wireless
21. júl 2014

ahoj mam malé krsniatko a tak isto sa obarila kávou...strašne jej pomohol spray prvej pomoci zahojil jej ranu a neostala jej ani jazvička...naposledy keď sme ju boli pozrieť tak pred príchodom sa jej podarilo padnúť z malého kopčeka na štrk rovno na tváričku tak nešťastne, mala ju celú krvavú a stiahla si kožu z nošteka, brady a čielka hneď sme ju ošetrili sprayom prvej pomoci a na druhý deň jej už ostali len chrasty ktoré sa tak isto zahojili a nemá ani jazvu...vrelo odporúčam neštípe a ma strašne veľa využití nestojí veľa, nedám naň dopustiť..ak by si mala záujem kľudne mi napíš veľa mamičiek si to nevie vynachváliť

delphia
22. júl 2014

@maznacik007 no tu infekciu si si zavliekla ty tou indulonou. prva pomoc je chladit studenou vodou cca 10 min, ak je pluzgier alebo rana treba vyhladat lekara. BA a KE rovno kliniku popalenin, ostatni najblizsiu chirurgicku ambulanciu.

a samozrejme ovela dolezitejsie je termickym urazom predchadzat. aj ked sme v 21:storoci, na komplikacie rozsiahlich popalenin sa aj v sucasnosti zomiera.

delphia
22. júl 2014

@wireless treba rozlisovat povrchove poranenie a 2. alebo 3. stupen popalenia (pri trojke je odumreta cela hrubka koze). spray prvej pomoci trojku popaleninu nezahoji.

mirkag19
28. júl 2014

Môj syn má 6 rokov a keď mal 1,5 rokov tak sa obaril čajom z termosky. Mal popáleniny 2 a 3 stupňa na 40% tela. Bolo to strašné. Našťastie sme sa hneď dostali do košíc na popaleninovu kliniku. Ale predtým sme boli na jis niekoľko dní na stabilizovanie lebo bol vo veľkom šoku.doteraz si to neviem odpustit. Ale na klinike boli úžasný veľmi nám pomohli. Zvládli sme to bez plastiky. Mal popálenu tvár, krk i trup. Jazvy mu ostali ale nie je to veľmi vidieť. Na tvári nemá našťastie nič, ale pod bradou,na ramene a pod pazuchou na ľavej strane. Kúpali sme sa v harmanceku, mastili kalciovym krémom a potom na jazvy sme používali špeciálny krém. Neprajem to nikomu prežiť.

maznacik007
28. júl 2014

@delphia treba pozorne citat ... indulonu na premastenie som davala neskor ked uz to bolo zhojene .. mne sa totiz robia keloidy ... a to priamo na odporucanie lekara na popaleninovej klinike v BA v Ruzinove ...

infekciu som bohuzial chytila .. tazko povedat z coho ... ja som si sucasne aj podvrtla clenok ... som vyskocila od bolesti ako na mna sla ta velmi horuca voda... proste stalo sa ... ja este kym som presla pohotovostou u nas .. co som cakala .. a nez som sa dostala do ruzinova .. ubehlo dost casu .. na pohotovosti mi to sterilne neprekryli ja som doma sterilne prekrytie nemala ..

jarmelinka
21. apr 2015

@mirkag19 Viem si predstavit co ste prezivali.Nam sa to stalo teraz v sobotu.Dcerka sa obarila kavou.Stiahla ju z kuchynskej linky na seba.Ma popalenu tvar,krk,hrud,brusko,ramena,chrbat.Ked sa obarila hned som ju dala pod studenu tecucu vodu.Zavolala som zachranku a ti prisli asi za 25 minut.Potom ju previezli do Tn na aro tam ju osetrovali a odtial musela byt prevezena vrtulnikom na popaleninove centrum v BA.Je cela previazana obvazmi ako mumia.Iba nohy nema previazane.Je to strasny pohlad.Zatial je na JIS,stale sledovana.Bojim sa tiez ci jej ostanu jazvy alebo nie.Bolo povedane,ze su to popaleniny povrchove 2.stupna,ale este nevedia na 100% ci typu A alebo B.Najhorsie je,ze tvar som si vobec nevsimla,ze ju ma obarenu,tym,ze plakala ocervenela,tak tam to nebolo vidno.Cize som jej to neochladila vodou,tak dufam,ze jej na tej tvari neostanu jazvy alebo dufam ,ze sa to bude dat liecit,tak aby jej tam nezostali jazvy.Mrzelo by ma to,ked je to dievcatko,aby jej to nejako neubralo na krase. Vy ste boli ako dlho hospitalizovani v nemocnici a ako dlho trvala liecba a hojenie popalenin?A ako vazne tie popaleniny boli?Dakujem

ildusinka
7. jún 2015

@jarmelinka ahoj. Aj moj syncek sa obaril. Stiahol na seba poharik s cajikom. Okamzite som ho sprchovala v studenej 🤐 vode a strhala z neho oblecenie a kym dosla zachranka davali sme obklady. Vzali nas do nemocky a odtial ho prevazali vrtulnikom do BA Ruzinov popaleninova klinika,kde sa nas ujal docent. Bola som hospitalizovana s nim. Popaleniny mal 7% 2st. A na hrudnicku a briadke a na pliecku 2st.B. Mal to len ostrovcekovite popaleniny take frkance. Boli sme 2dni na jis a 4dni na odd.kazdy druhy den prevaz. A pustili nas domov. Po tyzdni sme boli na kontrole,obvazy nam dali dole. Pomalicky sa to hojilo,mohli sme len sprchovat a natierat indulonou. Po 3mesiacoch opat na kontrole malemu neostala ziadna jazvicka akurat na pliecku taka cervena asi 2mm skvrnka. Este mu to ale cervenalo jak plakal. Teraz sme uz pol roka od urazu a sme ok. Nemame ani stopu po popalenine na hrudnicku ani tvaricke a na pliecku nam bledne aj ta skvrnka. Lekari vravia ze do roka zmyzne uplne.

jarmelinka
16. jún 2015

@ildusinka Ahoj,presne tak isto to mala aj dcerka previazane,akurat,ze tu hlavicku mala celkom previazanu len oci a usta jej boli vidiet.Teraz su to uz 2 mesiace od popalenia.My sme boli v nemocnici 12 dni,a potom po prepusteni sme isli znovu po 2 tyzdnoch na kontrolu.Doktor povedal,ze sa to hoji dobre.Na brusku uz ma tu popaleninu bielu.Na rucicke to ma tak ako aj vas syn na tej fotke,este sem tam take male cervene fliaciky,aj na tvari to ma pekne zahojene,mozno tam ma este cervene miesta,ale nie je to az tak vidiet.Ved dufam teda,ze casom to zmizne vsetko.Uvidime co povie doktor,na kontrolu mame ist o mesiac.Ako som pozerala tie fotky,vasmu syncekovi sa to krasne zahojilo a celkom rychlo.Dufam teda,ze aj nam sa to tak pekne zahoji.Prajem vam vsetko dobre a ziadne urazy 🙂

klaudika0121
2. júl 2015

Aj nam sa 13.maja stal takyto uraz,obarenie cajom,popalena tvar a lava ruka..dnes sme boli po prepusteni po dvoch tyzdnoch na kontrole a dali nam dole obvaz konecne 😉 na tvaricke nema ani stopu po obareni,na rucke bude mat,tam mala 2b az 3.stupen,uz sa s tym musime vyrovnat. Tiez sme lezali v BA,najprv to vyzeralo na transplantaciu,ale zlepsilo sa to.
Inak my sme z NR. Sanitka nas odviezla na trqumatologiu,zaviazali,s tvarou nerobili nic a poslali nas domov. V BA nam hovorili ze sme mali byt okamzite vrtulnikom prevezeni k nim,my sme tie najkritickejsie dni pretrpeli pekne doma. V nemocnick sme boli 3a pol tyzdna. Pripajam aj fotky,aby ste vedeli zhodnotit o co vlastne islo.

jarmelinka
7. júl 2015

Dobry den,ani ona nema na tvari nic,teda mala to zahojene pekne akurat teraz sa jej zase nieco objavilo na tvari cervene skvrny,ale to bude asi tym slnkom.Na rucicke to mala lepsie ako vasa dcerka.Teda ked jej dali obväz dolu mala na ramienku este sem tam take chrasticky.To sa jej uz zahojilo,ale este stale tam zostalo cervene miesto aj na jednej aj druhej strane,mne to pripadne akoby sa jej tvorila jazva.No uvidime,co nam povie doktor,ked pojdeme na kontrolu 15.7. A to je pravda,ze vas mali hned previest do BA,tam su nato odbornici.Prajem vam vela stastia a hlavne nech sa to dcerke co najlepsie zahoji.

ildusinka
11. júl 2015

@klaudika0121 prajem malej princeznej rychle zotavenie. Nechapem preco vas hned neviezli vrtulnikom. Posielam srdiecko

klaudika0121
16. júl 2015

Dakujeme 🙂 my sme s jazvickou uz zmierene,uz sa len o nu starat,nech je co najprijatelnejsia..bodaj by sa detickam taketo urazy nikdy nestavali,je to hrozne..

jarmelinka
16. júl 2015

My sme boli vcera na kontrole v BA,povedali,ze uz tam nemusime chodit,ze uz je to vsetko zhojene a dobre.Vraj by tam nemala nic mat,ale bola to taka doktorka ciernovlasa starsia ani sa jej na to poriadne nepozrela len tak narychlo a hned isla pisat dokumentaciu cez pocitac.A pytala som sa jej ci sa jej na tom ramene netvori jazva,ze sa to tak javi a ona sa na to ani nepozrela len povedala,ze ked sa jej tam spravi hrbol potom jej tom mam natierat s mastou na jazvy CONTRACTUBEX.No tak uvidim.

ildusinka
16. júl 2015

@jarmelinka nam sa na ramienku taky maly hrbol urobil,ale uz mu to je ledva vidiet. Vybledlo to a mizne to uplne. Kto nevie ze tam nieco mal,tak si to ani nevsimne. Robili sme mu tlakove masaze

klaudika0121
16. júl 2015

Ano viem,Dr. Ondriasova,aj my sme boli naposledy u nej a absolvovali sme toto iste. Inak chodime k Dr.Orsagovi,len ho vtedy ona zastupovala..nam dala kontrolu o 3 mesiace,ale ja som jej ten Contractubez pre istotu kupila a aspon na noc jej to tym natieram a masirujem niekolkorat za den indulonou..ale stale to je este take fialovocervene..tak ale treba tomu cas 😉

ildusinka
16. júl 2015

@jarmelinka takto to ramienko momentalne vyzera

ildusinka
16. júl 2015

@klaudika0121 hlavne pred slnieckom chranit treba. Tvaricka uz uplne ok?

ildusinka
16. júl 2015

Cele telicko 🙂 dakujem Panu Bohu, ze sa nam to takto nadherne zahojilo,vlastne bez stopy po niakom obareni.

klaudika0121
16. júl 2015

Ved jemu ani nic nevidiet,to je super ;) my sme na tej ruke mali 2b az 3.stupen,tak bez jazvy to uz nejde..ale tvaricka,tam ani stopa po obareni,dokonca sa uz ani necervena ked sa jeduje :D a slniecko je samozrejmost,chodime von po veceroch..rozmyslame ze pojdeme zaciatkom septembra k moru,kupila by som jej ten kupaci oblek,bola by kryta,na hlavu velky klobuk. Len kto vie kolko s tym moze byt vo vode. Musim sa este poinformovat. Aktualna foto ruky,ovarena bola od ramena az po zapastie,len na tom bicepse sa to prehlbilo..keby ideme hned do BA nemuselo to tak byt,toto hovorili oni tam..

ildusinka
16. júl 2015

@klaudika0121 ale sa jej to hoji tiez pekne. My sme mali len na ramienku 2b.