Obarené dieťa! Ako sa mu to bude hojiť?

zuzenka
5. júl 2008

Ahojte maminy, chcela by som sa vás opýtať, či sa vaše deti niekedy obarili a ako sa to hojilo. Či zostali nejaké jazvy. Môj malý sa obaril kávou, má popáleniny 1. a 2. stupňa. Obaril si celé bruško, úplne mu zliezla koža. V Bratislave ho ošetrili, chodíme každý deň na prevezy a zaujímalo by ma, či sa to bude pekne hojiť, alebo zostanú jazvy. Ak máte aj nejaké osvedčené mastičky píšte prosím. Môžte aj po IP. 🙂 🙂 🙂

kaluha
5. júl 2008

ahoj moj strýko ked bol decko tak sa kávou obaril a jazva mu ostala dodnes ale vtedy už mal okolo šest rokov.ale to nieje pravidlo záleží od organizmu jak sa zregeneruje.chudáčik malý.na prevezi si daj pozor,mne zanedbali nohu a skoro som o nu prišla obarila som sa mastou a stále mi na to dávali ten sprej čo je na popáleniny a po troch dnoch na kontrole bol iný lekár a ten zbadal že mi noha ide do hniloby tak mi ju zachranovali ale bolo to dost bolestivé.no nechcem ta tým strašit ale radšej sa bát ako sa potom zlaknút no nie?
možno by pomohla nechtíková mast ale to až po doliečení ked bude koža pekná ucelená.ja som si tým natierala a zmenšilo sa to len o kúsoček ale či díky nechtíkovej to už neodprisahám.možno ti poradia dačo aj u dr.

skolara
5. júl 2008

zuzenka
no moja mama vyvarala plienky a ja som mala mozno pol roka a kopla som do hrnca a obarila som si nohu teda chodidlo tak pri malicku mam taku malu jazvu ale inak nic ine a to som to mala vraj hrozne 😖 hned po obareni srasne. Dufam ze sa malickemu brusko rychlo zahoji 😉

penelope2066
5. júl 2008

ja ked som mala nieco vyse 2 rokov som sa obarila vriacou cerstvo zaliatou kavou.mala som obarenu celu pravu ruku a nohu.a nezostala mi ziadna pamiatka,nemam ani len malu jazvicku.len to netreba zanedbat.drzim palce 😉

maryam
5. júl 2008

Muzova sesternica tiez nieco varila vo velkom hrnci a neviem ci jej syn stiahol ten hrniec na seba, alebo ako sa nanho dostal, ale obaril sa skoro na celom tele, len tusim na tvari nie, ledva to prezil, lebo sa mu z tej vriacej vody pozliepali cievy. Podarilo sa ho ale zachranit, aj ked lekari povedali, ze to bol zazrak, ze nezomrel.
Moj muz teraz stavia aj salku kilometer od nasho drobca a aj mne to stale pripomina, ze musim davat velky pozor.

zuzenka
autor
5. júl 2008

Veď aj ja všetko horúce staviam kilometre od linky, ale to sme boli na návšteve a oni nemajú deti, káva bola na kraji a nešťastie na svete. Ale aj tak sme radi, že to nemá na tváričke. Lebo bruško vyzeralo hrozne. V BA mu na to dali vraj to najlepšie čo mali, tuším umelú kožu, aby nezostali jazvy, tak budeme čakať. A myslíte, že ho to bude svrbieť? Koľko sa také popáleniny hoja?

kejla
5. júl 2008

Ahoj Zuzenka,

sestrin maly sa obaril, ked mal 9 mesiacov vriacou- prave dovarenou polievkou (stiahol na seba tanier)...Mal popaleniny 2. a 3.stupna na krku, hrudi a brusku...Sestra ho okamzite osprchovala studenou vodou a tam(pod sprchou) z neho aj vyzliekla saty.Lekar povedal, ze to bolo velmi dolezite, ze to treba vtedy bezpodmienecne urobit. Natierala mu to nejakou mastickou,co jej namiesali bez predpisu v lekarni a chodili na prevezy. Neostalamu absolutne ziadna jazva, nic, mozes aj lupou pozerat, sam lekar sa cudoval. Drzim palce, nech vam to dobre dopadne, skus sa v lekarni opytat na nejaku miesanu masticku..Sestra si ten nazov nepamata,su tomu uz 4 roky...

zuzenka
autor
5. júl 2008

Ďakujem baby za odpovede, trocha som sa upokojila. Zatiaľ musíme čakať a potom sa opýtam v lekárni na tú mastičku. Keila a ako dlho chodil malý na prevezy?

alionuska
5. júl 2008

Zuzenka,my v rodine s tym skusenosti nemame,ale moj drahy mal nehodu na motorke,dostal smyk a vbehol pod kamion.Vtedy okrem otvornej zlomeniny lakta aj horel.Mal zhorene nohy a jeho mama za nim chodila kazdy den do nemocnice a davala mu na tie popaleniny obklady z repika lekarskeho.My sme sa vtedy este nepoznali a ani by som tomu neverila,co sa mu stalo,lebo nema ani jazvicku na tych nohach...nic!Dokonca mu tam aj chlpy narastli 😀 .Skus tie obklady.podla mna tym nemozes nic pokazit. 🙂

zuzenka
autor
5. júl 2008

ja mu krk natieram s kamilkami, ale ten repík skúsim. Dík. 🙂

bambusko
5. júl 2008

zuzenka, my sme nemali jazvy po popaleninach, ale po kiahnach strasne, obe dievcata som na tvari natierala

http://www.dermatix.sk/page.php?id=1

zahojilo sa to krasne, mladsej ostala len jedna jamka v oboci, ale tam bola jazva velmi hlboka, mala vyrazku velkosti ceresne

lenadka
5. júl 2008

ahoj zuzenka, ja nemam skusenost s popaleninami, ale mala bola na operacii a jazvicku na odporucanie sestriciek a magistri v lekarni natierame mastickou "cicaderma" a pisem to preto, ze viacere maminy co natierali jazvy touto mastou si pochvalovali, malej s nej krasne mizne-takmer ju uz nevidno-ma ju na krku a pre mna to bolo dolezite nech ju nespati a moze nosit privesky a vystrih-ved je baba..je na nej pisane ze sa odporuca aj na popaleniny-tak sa spytaj v lekarni je to homeopaticka mast a este tesne po operacii papakala aj take homeopaticke gulicky na lepsie hojenie-poradia ti v lekarni 😉

yesno22
5. júl 2008

zuzenka...ak su to tzv keloidne jazvy, cize jazvy ktore vystupuju na povrch koze je Dermatix uplne jedinecny....ale je aj dost drahy...pripadne existuju kremy Cicaderma,Cicaplast ktore su vhodne aj na liecbu jaziev po popaleninach...no ja osobne by som skusila aj krem/mast s obsahom imunoglukanu, nechtikaalebo aj repika...vsetko dostanes kupit v lekarni bez predpisu 😉
drzim palce pri liecbe 🙂

bambusko
5. júl 2008

este jeden krem, ten je lacnejsi ako dermatix
http://www.magister.sk/-p-3465.html

bibula
5. júl 2008

moj maly,si na seba vykydol tanier horuceho gulasu-akurat odstaveny/stastie,ze to nebol cely hrniec/,hned som snim utekala pod sprchu ako bol cely obleceny,potom som oblecko zneho za staleho placu stiahla-mal obarene cerv-hlavicku,ocka-aj do nich si kydol a kus hrudnicka-aby sa utisil,som mu dala samozrejme "cecok" do pusy a zaroven som mu davala reiki,po dvoch hodinach nebolo po obareni ani stopy 🙂

zuzenka
autor
5. júl 2008

bibula čo si mu dávala reiki? Čo to je??

monkula
5. júl 2008

bibula, prepáč, ale namiesto reiki ,si s ním mala utekať na pohotovosť... 🤐 🙄
A nič nemal práve kňvôli tomu, že si ho spchovala studenou vodou...

A na jazvy je dobrý krém zo skorocela kopijovitého...

alionuska
5. júl 2008

Monkula 😀

alionuska
5. júl 2008

Ja na to reiki tiez neverim....

penelope2066
5. júl 2008

co je reiki?

retaux
5. júl 2008

To by som aj ja rada vedela, čo je reiki 😕

bubba
5. júl 2008

Jednou z obľúbených foriem prírodného liečiteľstva je reiki, ktoré sa do sveta rozšírilo z Japonska. Nejde o náboženstvo, sektu či vierovyznanie, ale o učenie, ktoré za pomoci univerzálnej energie dokáže človeka vyliečiť. Slovo reiki pochádza z japončiny a skladá sa z dvoch výrazov – „rei“, ktoré označuje vesmír a „ki“, teda energia. V tomto zmysle možno označovať reiki za vesmírnu životodarnú energiu, ktorá prestupuje všetky bytosti a veci. Celý vesmír je tvorený jemnou energiou, z ktorej vzniká hmota vytvárajúca svety, ktorý nás obklopuje. Správny tok tejto energie v našich telách zabezpečuje zdravie, ak sa naruší, je potrebné ju vrátiť alebo posilniť. Reiky ako terapia
Ako terapiu reiki definoval, a tak povediac znovuobjavil v 19. storočí doktor Mikao Usui. Ovplyvnený kresťanskou vierou v Ježiša a jeho zázračné uzdravovanie pomocou dotyku ruky, vydal sa hľadať pravdu a spojenie s vesmírnou energiou úspešne nadviazal vďaka meditácii v Tibete. Neskôr sa vrátil do Japonska, kde začal liečiť pomocou reiki. Ako reiki pôsobí?
Ten kto chce pomocou reiki liečiť, musí prejsť istou inicializáciou. Liečiť pomocou reiki smú len vyškolení terapeuti, ktorý prikladajú ruky k telu pacienta, či už na miesto problému, alebo na určitú telesnú zónu. Cez tento dotyk sa k pacientovi dostáva vesmírna energia, ktorá si hľadá jeho telom cestu a lieči problémy. Výhodou tejto terapie je to, že pacientovi neškodí, môže jedine pomôcť. Liečia sa ňou všetky choroby a zdravotné problémy, pomáha posilňovať organizmu pred i po operáciách a nie je závislá od vašej viery.Štúdium
Človek, ktorý chce liečiť druhých alebo seba za pomoci reiky, musí absolvovať prvý stupeň reiki – akési základné školenie v tomto liečení. Pod vedením majstra otvorí svoje energetické centrá a napojí sa na vesmírnu energiu. Spolu existujú tri stupne reiki, pri druhom z nich sa pracuje s energiou na diaľku, pri treťom sa zo žiaka postupne stáva majster. Vyžaduje si to však veľký osobnostný rast a hlboké štúdium.Buďme lepší
Ako aplikovať reiki do svojho života bez toho, aby ste sa nechávali hlboko zasväcovať? Na prvý ohľad je to jednoduché. Dodržiavajte jednoduché zásady, týkajúce sa správania voči seba i svojmu okoliu. Všetko živé okolo nás si zaslúži úctu a dôstojné správanie. Zároveň by sme sa mali správať šetrne aj sami k sebe, netrápiť sa zbytočne tým, čo sa stalo, alebo ešte len udeje, nemali by sme sebe i ostaným zbytočne vytvárať stres a napätie a nemali by sme nikdy zabúdať na lásku k sebe i všetkému živému naokolo. Autor: Sofia

bubba
5. júl 2008

bibula sa tomu trosku 😀 venuje,,,,aj mne si nieco dlznaaaaaaaaaaaaa 😀

veronika13
5. júl 2008

ahoj, môj malý bol obarený vriacou vodou na ručičke, tiež som mu to hneď osprchovala studenou vodou, vtedy sa mu zvliekla kožička, a leteli sme na pohotovosť. Nechali nás v nemocnici, hneď na infúzky, bola to popálenina 2. stupňa, v nemocnici sme boli asi 6 dní, dokopy to boli 4 prevezy, ten prvý v narkoze, doma nám to kázali natierať masťou Infadolan, naozaj výborne pomohol, je to pol roka a nemá žiadne jazvy.

penelope2066
5. júl 2008

hm zaujimavem,no velmi tomu neverim.

retaux
5. júl 2008

Bubba: dík za vysvetlenie 😉

penelope2066
5. júl 2008

tomu reiki 😉

bubba
5. júl 2008

ja neviem ci tomu verim este som sa s tym nestretla...ale vyhladala sm to v googli 😀

penelope2066
5. júl 2008

ani ja som sa s tym este nestretla

retaux
5. júl 2008

Minule dávali v TV - ľudového liečiteľa a ten kázal na drobné popáleniny dávať med. Vraj to pomáha a zmierni bolesť.