Obarené dieťa! Ako sa mu to bude hojiť?

zuzenka
5. júl 2008

Ahojte maminy, chcela by som sa vás opýtať, či sa vaše deti niekedy obarili a ako sa to hojilo. Či zostali nejaké jazvy. Môj malý sa obaril kávou, má popáleniny 1. a 2. stupňa. Obaril si celé bruško, úplne mu zliezla koža. V Bratislave ho ošetrili, chodíme každý deň na prevezy a zaujímalo by ma, či sa to bude pekne hojiť, alebo zostanú jazvy. Ak máte aj nejaké osvedčené mastičky píšte prosím. Môžte aj po IP. 🙂 🙂 🙂

kobyliacik
8. feb 2010

Ja len k tým jazvám, aj ja som sa obarila keď som mala štyri roky. Vriacou vodou, urobili sa mi bubliny a keď som ich mala skoro zhojené tak som si to nechtiac stiahla (dverami). jazvu mám maličkú, je to vlastne len niečo ako trošku iná štruktúra, nikto si to sám nevšimne.
Vieš, ono teraz sú dobré techniky, predstav si, že keď vyrastie, už bude mať bruško väčšie a jazva sa nerozširuje (zostala mi taká veľká aké som mala stehno vtedy), pomáha aj pigmentácia (vekom sa opáli - vybeldne, opáli - vybledne a farba sa bude zjednocovať). Možno by som sa lekárky spýtala na podávanie nejakých vitamínov napomáhajúcich regenerácii kože (vit. E a pod.) aby sa to dalo dokopy skôr. V lekárni je dokonca preparát (alebo sa spýtaj kožnej) na blednutie jaziev.
Nech sa malý drží.

aja113
10. feb 2010

díki, kobyliarčik, aj psychická podpora pomáha.A to mi nikdy nenapadlo, že tá jazva nebude rásť s ručičkou. V marci ideme na kontrolu do BA, tak sa skúsim viac popýtať, hlavne, keď viem, čo. Lebo pán doktor je skúpy na slovo a keď sa nespýtam, nepovie navyše nič. Inak máme obarenú ručičku a je to dievčatko.

lenadka
10. feb 2010

aja, mojej cicaderma na jazvu /ale pooperacnu/ zabrala super + sme k nej v lekarni vyfasovali homeopaticke globulky, lekarnicka napisala davkovanie, boli to 2 druhy "guliciek" boli sme vtedy v Martine a tam sme mali stastie na lekaren, kde sa dost intenzivne zaoberaju aj homeopatiou, tak sa skus opytat v lekarni 😉

aja113
10. feb 2010

lenadka, vyskúšam aj nemožné. Kedy si s tou cicadermou začala natierať, hneď po uzatvorení rany alebo až keď zostala červená jazva?

inneska
10. feb 2010

aja...náš čaj bol tiež dosť horúci(možno tak 5 min. zaliaty)pluzgiere mu len prepichli a nechali tak..momentálne nám nožička vyzerá takto https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

dúfam, že tamarke niečo z rád zaberie a ostane jej min. jazvička 🙂

a super tipy s tou horčicou a vajcom 🙂 dúfam, že ich nebudem musieť nikdy použiť 😝

babula90
11. feb 2010

môžem Vám len a len doporučiť natierať San aktiv krémom- na jazvy zaberá, niekoľkokrát denne, čím skôr sa začne, tým lepšie sú výsledky.
http://www.just.sk/produkty/mrtve_more/k5172
kludne aj IP.

aja113
14. feb 2010

ahoj inneska, prosím ťa, a čo dávate na tú nožičku? vy máte popáleninu ešte pomerne čerstvú, sa mi zdá. ak je to tak, tak to máte super. Krásne sa to zahojí. lenže nám pľuzgier praskol hneď a preto puknutú kožičku museli dať dole z ručičky. bola to dosť veľká plocha, preto sa to bude aj dlhšie hojiť. Ručička svrbí a najhoršie je to v noci, lebo sa dcérka na svrbenie budí.

aja113
14. feb 2010

babula 90, prosím Vás, máte s tým krémom osobnú skúsenosť?

petot
15. feb 2010

Hojenie popálenín zabezpečuje vitamín C, a tvorenie jaziev zmierňuje vitamín E. Samozrejme, účinné sú až vo vyšších dávkach, než sú tie tzv. Odporúčané (čiže minimálne na prežitie)...

inneska
18. feb 2010

aja...stalo sa mu to 2.2...takže pred 2 týždňami...a teraz už to má úplne super, len jednu chrastičku a pár červenýh flakov..a už to ani nemusíme obväzovať 😎 a teraz to natierame len kalciovou mastičkou..to nám dali na chirurgií..snád pomôže tá kalciovka 😅

aja113
26. feb 2010

No tak som rada, že sa vám to pekne zhojilo. My sme ešte stále bežci na dlhú trať. Trochu som si čítala niektoré témy o rôznych chorobách a som z toho paf. Ja sa tu trápim nad nejakou budúcou jazvou a ani len netuším, koľko veľkého trápenia majú iní rodičia s rôznymi ťažkými chorobami svojich detí, o ktorých som v živote nepočula. odrazu je moje trápenie úplne malinké.

inneska
2. mar 2010

ajka...viem o čom píšeš..neviem, či si si všimla v mojom passe..ja som o svojho prvého synčeka prišla 😔 môžem povedať, že mi zomrel v náručí 😢 (ked som ho držala, tak posledný krát ich zavrel a viac neotvoril...už ho len 2 hodiny bezvýsledne oživovali)takže ja si viem ceniť zdravie a nejaká jazvička je naozaj len banalita v porovnaní s vážnou chorobou alebo smrťou dieťatka...

dana_l
3. mar 2010

pridavam moju skusenost. ked som bola este mala, asi 8 rocna, moja mala sestra - babatko sa obarila. stiahla si na seba plny asi 10 l hrniec s vriacou vodou. mala obarenu jednu nohu od kolena az dole. pamatam sa ze mama jej na to dala bielky z vajicka a samozrejme sa bezalo na pohotovost. najhorsie to mala na zhybe na chodidle, dlho sa jej to nemohlo zahojit, stale sa chodilo na prevazy. teraz je uz 30 rocna a kozu na obarenej nohe ma akoby trochu "scvrknutu" - ked nechate uschnut jablko tak uz nie je pekne leskle ale take popraskane. no a tak to asi vyzera. ked ste dalej tak to nevidiet ale ked by ste boli blizko tak by ste si vsimli je tam nejaky rozdiel.

inneska: je mi luto tvojho maleho anielika.

aja113
3. mar 2010

inneska, čítala som si to v tvojom passe a ver mi, je mi to neskutočne ľúto. Stratiť dieťatko je neskutočne veľká bolesť, s ktorou sa podľa mňa asi nedá nikdy vyrovnať. aj keď má matka ďalšie deti, myslí stále aj na to jedno, ktoré odišlo. predpokladám, že mal tvoj anjelik vážnu chorobu a preto mu je lepšie tam, kam odišiel, ako by sa mal trápiť tu na tomto svete a ty s ním. Verím, že sa tešíš z malého drobca, ktorý ti vynahradí lásku aj za Paťka. A snáď sa rozhodnete ešte pre ďalšie, nech je doma veselo.

inneska
4. mar 2010

danka dakujem 😔

ajka..aj tebe dakujem, mal choré srdiečko, ale o to viac ma to bolí, lebo to bola ´banálna´ vec(aj ked srdcové vady nie sú banality, ale nebolo to nič, s čím by sa nedalo žiť) ktorá sa dala operovať a mohol bez väčších komplikácií žiť dalej...ale nikto mu to nezistil, aj ked zomieral, tak nevedeli prečo...zistilo sa to až pri pitve 😢 ale asi to tak malo byť..a určite chcem ešte jedno dieťatko k erikovi..nech má kamoša...ale aj tak budem mať stále o jedno dieťatko viac, ako len tie o ktoré sa budem starať...on bude navždy môj prvý synček...

aja113
5. mar 2010

inneska, slzy sa mi tisnú do očí. Dúfam, že na fotke si fotená už s Erikom.

inneska
12. mar 2010

ajka...hej, fotečky mám už s erikom..ale mám tu aj albumček čisto len s paťkom 😔

maznacik007
16. máj 2010

ahojte kocky...

nemam sice obarene dieta ale ja sama mam obarenu nohu od kolena dolu ku clenku je to cca 9 dni stare... chodim na prevezy do ruzinova na popaleninovu ambulanciu.. doktori su skupi na slovo... mam tam aj tie hlboke popaleniny.. ale tu trojku mam len na kusku..
tam mi davaju na to mastny tyl, nejake ako dezinfekcie ked mi to cistia... a dermazin... problem je ze ma to ale neskutocne svrbi... az boli posledne dni... davat si na to nemozem nic ako na ranu... zatial.. teda ... /je to nielen svrbenie ale az to boli../ co ste davali detom v takom pripade... rozmyslala som nad fenistilom kvapkami... tiez mam IIb aj na clenku.. v tom zhybe.. takze to sa este aj drazdi ked chodim.. /aj ked mam povolene len minimum chodze co sa pri dvoch detoch tazko realizuje/
kolko ste vy cca chodili na tie prevezy?
inneska davala si tu foto.. nemozes prosim este raz.. alebo nejake ine kocky ako to vyzera ked sa to uz hoji... diky moc

catharinaa
7. apr 2011

jaj maminky mne sa vcera obaril syncek ...isli sme na kramare potom nas poslali do ruzinova a ma popaleniny I a II stupen... ja len dufam ze s amu to pekne zahojii...ma len trosicku zlezenu kozicku :(( ale aj tak..som strasne z toho nestastna...neviete ako dlho sa chodi na take prevezy???

maja103
22. apr 2011

@catharinaa ahoj, mne sa obaril syncek vriacou vodou nastastie len na rucke, popalenina II. stupna, na prevazy sme chodili 3 tyzdne kazdy druhy den, teraz to uz ma volne na vzduchu a mozme to aj sprchovat, este tam mame sice trocha jazvu, ale je to v porovnani s tym ako to vyzeralo na zaciatku super

catharinaa
22. apr 2011

@maja103 ahojky, no moj maly tam ma troska taky fliacik ale uz sa mozeme aj kupat aj vsetko aj kremikovat indulonou modrou..tak ja len dufam ze aj Tvojmu syncekovi sa to pekne zahojii..

maja103
25. apr 2011

@catharinaa dakujem, aj ja vam prajem aby sa vam to rychlo zahojilo, kym je to len fliacik tak ste na tom este OK, my mame viac takych fliacikov, mastim mu to so sudocremom, len taky jemny film, tu som sa docitala ze je to super a fakt sa mi zda ze to ma lepsie, tak sa drzte...

noemi01
31. máj 2011

ahojte
mi mame tiež velmi zlu skusenost
naš zlatušik sa obaril ako 17 mesačny vriacou vodou
bolo to strašne hned ho prevažali vrtulnikom do bratislavy za čom som velmi vdačna lebo tam mu bola poskytnuta dobra starostlivosť
mal 10 % popaleneho a 2b stupna
museli mu dať prasacie implantaty , velmi rychlo sa u to hojilo po 8 dnoch nas pustili domou
doma sme ho rozbalili pohlad zo začiatku nie moc pekny , ja som nikdy počas liečby nevidela jeho rani až doma
nam to nemokvalo lebo mal implantati to chranilo pred infekciou a pekne to zaschlo a opadlo a pod tym bola pokožka nova aj ked červena
dnes je to 10 dni po uraze ešte stale sa liečime a asi aj dlho budeme najlešpia je že vraj modra indulona aspon tak nam docenti odporučali ...........a jazvičky by nemal mať tak verime že ani jednu nebudeme mať

noemi01
31. máj 2011

@aja113 prečitala som si tvoj prispevok mame podobnu skusenosť
vy už asi iba spominate u nas je to ešte čerstve
mi sme mali štastie že ho previezli velmi rychlo do 30 minut bol v bratislave letecky
preto sa mu to aj rychlo hojilo
nam druhy radili rozne metody ako aloe vera , bio lampa , ialugen, nechtik lekarsky ...............
no docent aky aj vas vyšetroval radil iba indulonu
po prvom natreti doma sa krasne šupe je to suche , hadam čoskoro sa všetko zahoji

naš mal velke štastie čo poznam pripady chodili na prevezi velmi dlho
naš mal 8 dni a je to ok
lenže naš mal implantaty tak aj to si mislim pomohlo velmi

noemi01
31. máj 2011

indulone som sa aj ja čudovala
reku nam zahaja niejaku špeci liečbu a oni nič špeci iba indulona no verim im su tam fakt odbornici veida čo robia

aja113
31. máj 2011

@noemi01 Ďakujem za príspevok. Neviem, popáleninu akého stupňa ste mali, my 2b. Bohužiaľ ešte stále ručička nie je zahojená, ručičku natierame Dermatixom a nosíme taký sťahujúci návlek na ručičke, aby tie keloidy zmäkli a vyrovnali sa s ostatnou pokožkou. Mali sme smolu v tom, že nám vtedy nikto v nemocnici nepovedal, že existuje v Blave špecializované pracovisko, inak by sme tam hneď išli. Takže uvidíme, čo čas ukáže a do akej miery sa to zhojí. Vy nemáte vôbec ani jazvy? Nám tiež kázali natierať indulonou, vraj tá popálená pokožka potom nesvrbí. Budem rada, keď sa ešte ozvete🙂

maznacik007
31. máj 2011

@noemi01 zvys malemu prijem vitaminu C a vitaminu E... kup si v lekarni a davaj mu zvysene davky ale tak aby ho neprehanalo...
ja som si to tiez mazala len modrou indulonou...

mne sa to skomplikovalo tym ze mi to chytilo infekciu... tiez som mala 2b na predkoleni az po clenok... a celkom sa mi to zahojilo... je sice vidiet inu farbu pokozky ale nemam keloidne jazvy...
vasi malicky maju este mladucku pokozku ta sa hoji najlepsie...
ja som tiez bola v ruzinove na popaleninovom.. su tam super odbornici... ja som chodila na prevezy dva mesiace.. 😉

noemi01
1. jún 2011

@maznacik007 ano vitamin c podavam aj biogaiu kedže mal antibiotika
ja budem tiež mazať modrou indulonou
no mali sme šťastie že nebola infekcia lebo mal implantaty

@aja113 aj mi 2 b sme mali
nas prevažali velmi rychlo do blavy a tak bola hned zahajene liečba čo mal šťastie
ja jazvy nevidim je to len 10 dni po uraze takže ešte to je čerstve je to červene no šupe sa velmi ma to suche
aby ho to nesvrbelo natieram indulonou
vravely že jazvy nebudu no ešte je u nas skoro
a vy mate kolko po uraze ked ešte liečite, natierate???
boli prekvapeni že tak rychlo sa hoji mu to poznam kamošky ktore tiež mesiac chodili pofačovani naš už fače nema
len zohanam vhodne oblečenie ako bezšvikove bodinka a trička s troška dlhšim rukavom

aja113
1. jún 2011

@noemi01 My sme chodili na prevezy cca 3 týždne, potom sa to už začalo vysušovať, dávali sme len taký sieťový obvaz napustený nejakou liečivou masťou a po celkovom zahojení rany sme začali ručičku sťahovať, aby sa nerobili tie keloidy, taká zhrubnutá koža. Teraz je to už dva roky od úrazu, docent povedal, že sa to môže hojiť aj tri roky, lebo tá ručička je stále v pohybe, nie je v kľude. Bolo to vtedy pre mňa veľmi ťažké obdobie. Pomaly sa stým vyrovnávam, že nejaké jazvy ostanú, ale keďže to nie je stále doliečené, stále dúfam, že nebudú také viditeľné. Myslím, že váš malý mal obrovské šťastie, že sa dostal do rúk odborníkom, takže určite bude bez jaziev. Ja si to aspoň myslím podľa toho, čo som o nich počula. Budem však rada, keď sa ozvete, ako sa vám to hojí a prajem skoré uzdravenie 🙂))

noemi01
1. jún 2011

@aja113 dakujem
fiha tak vy ste si teda užili
akože čitala som rozne o popaleninach každy piše že ostanu jazvy a že tiež cca 3-4 tt sa liečili

nechapem naš mali mal taki stupen popalenia ako vy 2 b a mi sme mali už na 6 den rany suche 😕 a na 8 už obvezi dali uplne dole
ale to boli aj asi koli tym implantatom čo mu tam davali
mi to mame ešte čerstve tak sa ešte dlho načakame pokim sa všetko strati
no schne mu to aj sa šupe a sa mi zda to každym dnom krajšie a bledšie
nekazali mne nič stahovať 😕
a komu sa to stalo dcerke či synovi ??? a kolko mal vtedy rokou vaš drobček