Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Odlomený zub vinou iného dieťaťa na ihrisku

anela67
29. jún 2015

Ahojte, idem si po radu. Uz sa tu nieco podobne riesilo, ale z trochu ineho konca. Mojej dcere dnes na ihrisku v dobe uz po vyucovani spoluziak z inej triedy hodil skalu do ust, neviem ci nahodne, alebo naschval, a ulomil sa jej trvaly zub, hned dvojka. Samozrejme ona nikomu nic nepovedala, neoznamila to ani jemu, az doma vyslo najavo, co sa stalo. Co teraz? Isli by ste za nim, alebo triednou, alebo to oznamili rodicom? Oprava asi nebude lacna, poistena nie je... Ziadali by ste uhradu od jeho rodicov? Co robit?

petulda333
29. jún 2015

No neviem ci teraz vam to niekto uveri...mala to povedat hned..ale za skusku nic nedas..tak skus ist za jeho rodicmi ak to bolo po skole tak ucitelka s tym nic nema

eeffka
29. jún 2015

@anela67 po vyucovani s tym skola uz nema nic, pokial teda neboli v druzine, ak to bolo v ramci ihriska, mozno by som isla za rodicmi..ale ak sa zatvaria ze ich syn nic a nemas svedkov, tam to asi skonci 😖

gita17
29. jún 2015

ja tomu neverim, ze dievca nezacne plakat ked jej vybiju zub

bajana
29. jún 2015

@anela67 nechala by som to tak...

mircalla
29. jún 2015

@anela67 hodil jej skalu do ust a zlomil zub,tak ma roztatu Peru ci modrinu,nie?

nanulka24
29. jún 2015

@eeffka asi mala akurat usta otvorené 😒

katy1979
29. jún 2015

ak povie ze to neurobil bude to tvrdenie proti tvrdeniu. Dala by som opravit zub a neriesila. Mrzi to ale zub jej tym nevratis. Kazdy sme ale iny. Mozes sa opytat dotycneho dietata co sa stalo na ihrisku za pritomnosti rodicov. Ak to urobil neumyselne snad ma poucenie do buducnosti ze skaly sa nehadzu a ak umyselne tak na vypucovanie zaludka ma svojich rodicov.

pumpkincake
29. jún 2015

No tak su to deti no boze...sa nepamatate co ste vy stvarali??? Daj jej to spravit a zivot ide dalej.

kaja73
29. jún 2015

@gita17 no mozes verit....ja som jedna z takych..ako cca 9r mi kamoska odrazila kus z jednotky...hodila mi moju kozusinku..vtedy sa nosili take zo zajaca..a mali kovove zapinanie...to mi odbilo zo zubu..nikomu som to nepovedala..ani to nebolelo...len som sa velmi zlakla...neskor mi to zubar zarobil a dodnes nic nevidno....je to uz cez 30 rokov.....nasi nic neriesili s nikym. kamoska to nespravila naschval....

cmulinko
29. jún 2015

@anela67 sama si rodic tak sa vcit do situacie tych druhych rodicov ako by si reagovala ty ak by k vam niekto zazvonil,ze tvoja dcera niekomu ulomila zub a ziadaju od teba uhradu za liecbu a napravu.rob to co by si ty akceptovala ak by to robili tebe.

nikush
29. jún 2015

Ked jej smaril skalu do tvare, tak to musrli boliet ako slak a musi byt aspon trochu opuchnuta. A nie, nesla by som za tymi rodicmi. Sla by som k lekarovi, vyberie nerv, urobi korunku. Nebude to drahe, dp isteho veku sa preplaca

sense
29. jún 2015

ak jej hodil skalu musi mat aj vonkajsie poranenia, zub by som nechat opravit mozno zaplati aj poistovna neviem ako to chodi na slovensku a sla by som aj za danym dietatom nie kvoli ziadani nahrady ale kvoli ujasneniu co a ako sa stalo....

anela67
autor
29. jún 2015

No praveze nema ani peru seknutu, len ulomeny vnutorny roh zuba. Tiez mi to nejde do hlavy, ale ten chalan vraj hadzal skaly do kazdeho kto tam bol a ona sedela na lavicke a.... trafila ju skalka. Len pocitila trochu bolest a spytala sa potom syna, ktory tam tiez niekde bol, ze co ma v ustach... Ja nevinim ani ucitelku, ani skolu, som si vedoma, ze to uz bolo mimo. Padla tu otazka, ze co by som robila ja, keby za mnou prisli rodicia cudzieho ziaka s tymto problemom. No ja by som sa asi opytala syna, ci tam bol a ci to urobil. Ak by to spravil, tak by som skodu zatiahla. A to nemam ziadne problemove dieta, cize viem, ze by to neurobil naschval... ale to je hypoteza, problem je opacny. Dcera mu neurobila nic, ani ho nijako neprovokovala a schytala to. Ja viem, ze to mohlo dopadnut este horsie. Povedali mi deti, ze jednemu chlapcovi tam hodil poriadny suter zhora, z nejakej preliezky na hlavu.

cmulinko
29. jún 2015

@anela67 v tom pripade si si odpovedala na otazku 😉 nemusis sa pytat iných co by robili,ked vlastne vies aj sama od seba ako by si postupovala v opacnom pripade.staci zajst za rodicmi teda a spytat sa na to ako to vlastne bolo a mozno rozmyslaju rovnako ako ty a skodu ti zatiahnu.

tri
29. jún 2015

No
@cmulinko bolo by fajn, keby aspon polovica rodicov deti z nasej skoly bola taka ako ja 😉 ale viem, ze nie je. V dnesnej dobe skor hladaju vinu v ostatnych detoch, ako v tych svojich. Tazko si niekto prizna, ze ma doma galgana, ci problemove dieta. Je ina doba ako kedysi. Ked mi sused pred xy rokmi umyselne roztal gambu, jeho mamka ho za ucho dotiahla k nasim a sam sa musel priznat, a este chudak predo mnou schytal. Ja by som to aj dnes tak riesila, keby to moj syn urobil, ale poznam tolko rodicov, co by to neurobili.

mircalla
29. jún 2015

@anela67 pytam sa na tu peru, lebo ako dieta som omylom chodila jednemu chalanovi do ust kamen, krvacal a reval ako tur...stalo sa to tak ze dlhsu chvilu do mna hadzal kamene a posmieval sa mi, tak uz mi dosla trpezlivost, ze som trafila aj je jeho, a zrovna totalne nestastne. mala som z toho pekny pruser. zial nie su dokazy, nie su svedkovia (?), dcera mlcala..teraz tazko uz daco poriesit....realisticky - je to zbytocne to riesit, nemate to ako dokazat (tym nechcem povedat, ze to tak nebolo)

gretocka
29. jún 2015

k tomu ze to musi boliet a musi byt nieco vidiet aj zvonku by som si dovolila odporovat..... nemusi. Staci blba zhoda nahod, ze mala zrovna otvorenu pusu a kamen netrafil peru len zub. Moj manzel ma takto nechtiac trafil velkou rolkou stretch folie pri obalovani okien pri vymene. Nic ma nebolelo, len polovica jednotky vyletela z ust von. Zubar mi to doplnil bielou plombou, v BA ma to stalo cca 50 Eur a drzi to dnes.

Na tvojom mieste by som tiez skusila oslovit chlapca v pritomnosti jeho rodicov. Je mozne, ze chlapec povie ze nic nespravil a rodicia budu verit jemu, v tom pripade by som poucila dceru, ze taketo veci musi riesit hned na mieste, lebo teraz to je tvrdenie proti tvrdeniu.
Ak rodicia budu ochotni bavit sa dalej, tak by som volila podla ich ochoty nejaky kompromis kolko kto zainvestuje. Drzim palce aby ste to vyriesili k spokojnosti a hlavne aby malej ten zub drzal.

anela67
autor
29. jún 2015

Mrzi ma to pre dceru, je baba a strbava... ja viem, ze sa to da urobit, ale uz to ma natrvalo. Zajtra je posledny den skoly, co vyriesim? Tiez nemam penazi nazvys a za peniaze co ma to bude stat, mohli mat deti nieco na prazdniny, vstupne na kupko alebo hocico ine... Joj, tak ma to stve....

anela67
autor
29. jún 2015

@gretocka je to nejaky tretiak, tak pochybujem, ze zajtra rodicia budu v skole... zub pojdeme dat urobit co najskor, a hlavne, nech jej o bude drzat...ako si povedala, dakujem

gretocka
29. jún 2015

tak to zajtra zacni riesit s ucitelkou, nie ze je ona na chybe, ale nech ti pomoze nakontaktovat sa na nich.
Co sa tyka toho doplnenia - obavam sa, ze cim mensi kusok sa doplna, tym je to zranitelnejsie. Ja mam doplneneho takmer pol zuba, ale zas cim menej sa doplna, tym menej to bude stat 🙂

lilitela
29. jún 2015

@pumpkincake Deti to sice su, ale na okolnostiach zalezi. Nie je normalne do seba hadzat kamene. V tomto veku uz asi celkovo neni normalne hadzat kamenmi, ak su okolo mna ludia. Az niekto vyrazi kamenom decku oko, alebo trafi do hlavy a sposobi bezvedomie, tak az potom to bude zavazne?

lucinocka
29. jún 2015

@anela67 urcite by som zasla za rodicmi toho chalana...ked mojho brata vyvalali v blate kazde poobedie, mama schmatla brata, svedkov a rovno za rodicmi vytrznika...a konfrontacia vo dverach...odvtedy to nerobil... ako sa uz napisalo, nejde o ten zub, tak ci tak ho treba dat teraz opravit...ide o to, aby niekomu nerozbil hlavu alebo oko...
ja ako rodic, by som urcite chcela vediet, keby moje decko toto vonku vystrajalo.. mozno o tom ani nevedia...

pumpkincake
29. jún 2015

@lilitela ale nic take sa nestalo. Neries co by mohlo byt alebo co bude ale co je teraz..boze iba sinkomplikujes zivot. Myslis si, ze ak sa budes bat "co ak" tak sa od toho ochranis? Stalo sa to ked si tam nebola takze ani nevies ako to bolo. Aj mne raz kamarat hodil skalu do hlavy a mala som riadny monokel. A to sa pamatam, ze sme sa hrali a nebolo to naschval.

lucinocka
29. jún 2015

@pumpkincake lenze tento ocividne hadzal kamene naschval...ktovie ako dopadol ten chlapec co mu pristal kamen zhora na hlave...

mamutka
29. jún 2015

@pumpkincake pokial tretiak hadze do inych deti kamene - naschval, kedze hadze do viacerych, tak to normalne nie je a riesit to treba. Nahoda je blbec a mohla prist o oko, nie o zub. A nie ze "neries, co ak" ... ziadne "ak" sa predsa nemusi riesit, pokial sa dieta nauci, ze nema hadzat kamene do deti. To sa mal naucit na ihrisku este ako skolkar. Keby takto po tvojom dietati hadzali, tak to sakra riesis, lebo napr.vyrazene oko uz potom riesis ty a tvoje dieta cely zivot. A co sme robili ako deti my? No kamene som do inych nehadzala. Zato mne sa uslo. A ten chalan bol a ostal debil, asi ho nikto neporiesil

Tu začni písať odpoveď...

Odošli