Odlúpnutý nechtík na nohe dcéry. Máte s tým skúsenosť?

tina_
8. júl 2009

Mamičky, prosím o radu: Dnes som si všimla, že mojej 1-ročnej dcére sa odlúpol celý nechtík na palci na nôžke, drží možno na milimetri! Rýchlo som to prelepila leukoplastom, no neviem, čo je na príčine...Už pretým mala na ňom v strede takú ryhu a má ju aj na druhej nôžke, akoby bol v polke prasknutý.
Máte s tým nejaké skúsenosti? Čo môžem robiť a čo môže byť na príčine?
Zajtra sa chystáme do poradne, ale dosť som vyplašená...

plumka
8. júl 2009

tina nasej malej ,, zliezli,, nechty z obidvoch palcov na nohe ked mala asi tri-styri mesiace a narastli jej nove, proste len tak same od seba. Tiez to vyzeralo ako by boli take nastiepene a potom proste sa odlupovali a ked uz drzali len na vlasku tak som jej to postupne po castiach strihala noznickami. Netusim co bolo na pricine, tiez ma to dost vylakalo, ale narastli jej nove a ma uz 14 mes. a je vsetko ok, len ich ma strasne hrube teraz oproti ostatnym nechtikom.

denduska
8. júl 2009

tina ahoj 😉 pocuj nezakopla niekde bosa? tie detske nechtiky su dost krehke a lahko sa ohybaju...mne sa to stalo inak minule, ze som zakopla, necht sa mi ohol a potom po case ten kus odpadol 😒 ale neboj nic, narastie jej novy urcite 🙂 a inak vsetko najlepsie k narodkam 😎

tina_
autor
8. júl 2009

vdaka za odpoved,
no, ona vlastne este nechodi, len dnes sa prvykrat postavila v postielke sama, je pravda, ze trosku stala na nozkach, ked sme ju drzali...neviem...
Nemoze to byt nejako soľou? Mala uz take naštiepene nechtiky aj skôr, ale boli sme tyzden pri mori, trosku kopkala nozkami po piesku, aj trosku po vode, hoci neplavala, len som jej nožky močila vo vode,, no a dnes sme boli na plavani babatiek, prvykrat v bazene a tam je voda dezinfikovana soľou...či sa jej nemohol nejako priliš vysušiť?

denduska
8. júl 2009

no, to mohol...taka voda vysusuje uz beztak...natieraj jej niecim mastnym preventivne aj ostatne nechtiky...olejcekom alebo tak.

shaula
8. júl 2009

Ahoj, nemám s tím zkušenost, takže budu jen hádat, ale spíš mi to připadá jako možná nějaká plíseň nebo něco podobného - jestli měla předtím na nehtu rýhu a teď jí celý odpadl... Určitě dej vědět, jak dopadnete zítra v poradně. Držím palce! 😉

tina_
autor
8. júl 2009

neviem, ci by to bola plesen, skor nie, vsetky ostatne, okrem tych dvoch velkych na jednej aj na druhej nozke mala v poriadku...

natasa8
8. júl 2009

tina... podla mna to bude prave tym postavenim, ked sa snazila postavit mozno sa odrazala na spickach...

mojej sa uz asi 5x zlomil pozdlzne nechtik na palceku na nohe - tiez az do lozka. Najskor sa to stalo pri plazeni - ona sa odrazala palcekom na nohe no a potom ked sa zacala stavat na nozky - to sa jej nechtik zlomil 3x za dva tyzdne ☹
Ked sa to stalo druhy krat, tak sa jej to okolie nechtika zapalilo - isla som s tym hned k dr., lebo som sa bala ze jej bude ten nechtik zarastat. Ale dr. nam len predpisala framykoin a gafrovu mast, a do dvoch dni to bolo OK.

tina_
autor
8. júl 2009

vdaka, uz som trochu pokojnejsia, asi to moze byt tiez tym je odražanim pri lozeni...