Odpadnutý necht

sofi2300
21. apr 2018

Dobre rano,
Chcem sa spytat prosim vas, pocas noci som sa skrabala na nohe a pritom sa mi nadlomil uplne cely necht na palci na ruke neskutocne to stipe a boli. Len na tomto jednom nevhce mam takr biele flaky a pri chuteni zvrchu necht bolel. Nech bol asi oslabeny a nadlomil sa tamer cely chyba kusok aby odladol cely.. nech je uplne kratky asi1mm vycnieva. Zalepila som to obviazala. Mam si ho nechat tam alebo pdtrhnut?narastie lpd tym druhy alebo ako lostupovat? Dakujem.

moonlight1210
21. apr 2018

@sofi2300 mal by narast novy. Ale kedze aj pred zlomenim (odtrhnutim) si mala s nim problem, mozes mat na nom chytenu plesen alebo nieco ine, takze do nemocnice, nech ti ho pozru. Aby ti novy necht nevyrastol zdeformovany. Alebo aby sa to nerozsirilo na ostatne nechty.

erickatt
21. apr 2018

Mam to aj ja. Potroche nechať vyrastat. Dr vobec nevedel čo s tym, ze palec mate zivy neodumiera... . Pomohla pedikura. Teda ona kusok zostrila. Doma dobre vymočiť a kusok z vrchu zostrihnut. Ak sa dá

sofi2300
autor
21. apr 2018

@erickatt ved ano palcom sa mi da hybat po troske to boli..a v com vymocit?ja som si nato kupila betadine ale to len dezinfekcia..stipe to viac a vyteka taka cira tekutina

sofi2300
autor
21. apr 2018

@sofi2300 namacala som si to v repiku..a takyto necht je uz asi zbytocne lakovat tym lakom loceryl asi.. :(

erickatt
22. apr 2018

@sofi2300 no len vo vlažnej vode.

sofi2300
autor
22. apr 2018

@erickatt noo a ty si co davas nato?mne este z toho vyteka ten hnis nevies ze co by som si nato mohla davat?tiez to mas na ruke??

erickatt
22. apr 2018

Na nohe. Nic. Čakám az vyrastie. Mne to nehnisalo

sofi2300
autor
22. apr 2018

Ja nemozem ani strihat mna to strasne boli..este ze to je lava ruka. No neviem ci mi to mne vyrastie skusim chvilu pockat uvidim, boli menej ale ten hnis :/