Odrenina na líčku. Ako to ošetrím?

lienkaxx
25. júl 2008

Ahojte, rocna dcerka vcera spadla tvarickou v ohradke na obrateny vrchnak z flasky. Na licku ma teraz bordovy sram, ma to trochu aj odrete, bude tam chrasta. Buduci vikend mame svadbu a chcela by som jej to dat co najrychlejsie do poriadku. Poradte prosiiim. Teraz jej to omyvam repikom a mamina mi poradila hojivy zazrak z oriflame. Dik

lilianak
25. júl 2008

Lienkaxx- urcite by som nedavala tak malemu babatku daky hojivy zazrak z oriflamu, mozu tam byt rozne nevhodne prisady,co by mohlo sposobit aj alergiu 😖 Ostan pri repiku, mozno budes prekvapena ako rychlo sa to zahoji 🙂

sonoga
25. júl 2008

pokial to ma este cerstve, tak existuje taky gelik Hemagel, ten stoji 5g okolo 170,- a ten sa pouziva na take cerstve rany. ale myslim, ze u maleho dietata su skrabance, ranky v poriadku.

lienkaxx
autor
25. júl 2008

ta nasa ranka ma asi 5 cm... ☹

bambusko
25. júl 2008

lienka, bepanthen plus, mame otestovany na tvari, laktoch, kolenach, napomaha hojeniu a dezinfikuje, ale v sr ho nedostat len v cr 😒
este mozes skusit homeopatiu, ak ma podliatinu, arnica montana 30CH, 4x denne 4 gulicky, pre male dieta sa rozpustia vo vode a daju vypit

sonoga
25. júl 2008

no, prave som docitala letacik z Hemagelu a je tam napisane, ze urychluje hojenie a zabranuje vzniku chrast, pretoze udrziava to prostredie stale vlhke.
http://www.docsimon.sk/tovar/hemagel-5g

tu si mozes stiahnut letacik z hemagelu a precitat si. uz potom sama uznas, ci to je alebo nie je vhodne.

petulienka
25. júl 2008

da sa kupit cez net, ja osobne kupujem odtialto vsetko, kedze nemame v dedine lekaren odtialto mi prinesu rovno domov co si objednam 😉

petulienka
25. júl 2008

da sa kupit cez net, ja osobne kupujem odtialto vsetko, kedze nemame v dedine lekaren odtialto mi prinesu rovno domov co si objednam 😉 tu je link http://www.docsimon.sk/tovar/bepanthen-plus-kre...

petulienka
25. júl 2008

ja by som osobne nic neurychlovala u tak maleho dietata. Chrasticka zmizne ke sa zahoji a neviem ci to niecim urychlis... 🙂