Odumretý zub

ja_jarka
6. jún 2018

Dcera si pred dvoma tyzdnami po pade narazila zub, aj ju to bolelo (jednotka horna). Na druhy den sme pre istotu isli zubarke a povedala ze nie podla RTG nie je zlomeny ani nic, ale moze sa stat ze jej odumrie a vypadne, zdalo ze sa aj trocha hybe. A dnes som si vslimla ze jej akoby troska stmavol.
Celkom sa toho bojim ze jej to odumrie. Niekto ma nejaku skusenost?

ludmilaka
6. jún 2018

@ja_jarka Pred 2 rokmi malá spadla. Tiež predný zub. Išla aj krv. Po cca 2 mesiacoch začal tmavnúť. Zubárka povedala, že odumrel. Pokiaľ však nebolí, nechce trhať, vraj by to ovplyvnilo rast trvalého. Keby bolel, tak len navŕta. Teraz má 5 rokov, krásne biele a zdravé zuby a vpredu takúto ozdobu. Tmavne, šedne a v škôlke sa jej vysmievajú😔.

mell_j
6. jún 2018

moja mala tak isto ako pise
@ludmilaka . tiez spadla a po case zacal cernat chvalabohu trvaly zubok poskodeny nie je tak snad snim vydrzi este par rokov 🙈 tiez predna 1

majka992
6. jún 2018

Ja keď som bola malá tak brat má buchol a tiež mi odumrel zub, mám ho trošku tmavší. Zubárka mi zo zadu (tiež je to horná jednotka) vyvrtala dieru a vybrala nerv zo zubu... A zub normálne drží dodnes bezproblemu

ja_jarka
autor
6. jún 2018

@ludmilaka
uff vyzera to tak ze sa budem na to musiet pripravit a hlavne malu na reci ostatnych. Bojim sa toho lebo ona dost riesi veci taketo, neviem ako zvladne posmechy.

ja_jarka
autor
6. jún 2018

@mell_j
a ako sa zistilo ze nie je poskodeny trvaly zub, cez RTG? Kedy sa jej to stalo (kolko mala rokov)?

mell_j
6. jún 2018

@ja_jarka anoa cez rtg. stalo sa to asi mesiac a pol dozadu a za mesiac ma 3 roky

kacusik69
6. jún 2018

@ja_jarka joooj uplne malej rozumiem, mne odumrel zub, predna dvojka hore este v 2013... postupne tmavol a uz nieco cez mesiac mam na nom keramicku korunku a "sebavedomie" naspat... strasne depky som z toho mala, pracujem s ludmi, aj so zahranicnymi partnermi, na reprezentativnej pozicii a bolo to strasne... kolko ma dcerka rokov?

cristi
7. jún 2018

moja dcera spadla ustami rovno na hranu konfer. stola, dokonca doteraz tam su stopy po zubkoch. Strasne vela krvi jej tieklo a oba predne zubky sa kyvali.No horor.Tak sme sli na pohotovost spravili RTG. Kedze zuby boli na svojom mieste len sa kyvali,nedalo sa s tym nic robit ,len cakat ci odumru a nakoniec vypadnu.Zubky jej aj troska ztmavli, ale nakoniec sa ta vyziva zub.drene znova obnovila a vratila sa aj povodna farba zubkov.Takze mali sme velke stastie.🙂

lenkavuduy
18. feb 2019

Dobrý deň, mám otázočku ohľadne zubku.
Dcéra 14m má vraj podlá doktorky oslabenú sklovinu a vraj sa ani nemusela buchnúť do zúbka.Predná sklovina je akoby do polovice opadana. A dnes som si všimla, že zo zadu to má nejaké sivé či čierne. Doki povedala len že asi odumiera... ale čo to znamená ? Že už sa nedá zachránit? Vypadne jej ? Ako dlho potrvá kým jej vypadne ? Na kontrolu mame ísť až o týždeň.

ja_jarka
autor
19. feb 2019

@lenkavuduy Mojej dcere po uraze do isteho casu tmavol, ale potom opat spredu obelel iba zozadu este je vidiet taky sedy fliacik. Mozno sa nieco podobne udeje aj u Vas

lenkavuduy
19. feb 2019

@ja_jarka kiežby niečo podobne sa stalo u nás. 🙏 len nech nevypadne. Ďakujem

yennn
19. júl 2020

Baby ja som si vsimla dnes u mojho 27 mesacneho predna horna jednotka šeda, viac zozadu nez spredu - vidno to ked sa smeje s hlavou v zaklone. Pady su u neho v tomto veku na dennom poriadku ale nespominam si na taky vaznejsi, ktory by zahrnal pusinku. Bojim sa aby oň neprisiel, viem ze trvale jednotky narastu az v 1.-2.rocniku ZS

dolynkag
24. sep 2022

@cristi po akom čase stmavli a po ako zas vybledli prosím.... máme jeden 3 t dozadu narazený /druhý vytiahnutý/ a ten druhý začal sivnúť má len 3 roky