Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pád 2,5 ročného dieťaťa na hornú peru

enricka
1. jan 2016

Baby poradte mi co mam robit? Malinka sa mi rozbehla a hornou perou narazila na bok postielky a rozbila si vrchnu peru a predny zub sa jej kýve? Co robit? Poradte prosim? Moze sa jej nieco stat? Moze ho pocas spania prehltnut? Ist s tym k zubarovi v pondelok? Prosim prosim o radu, som zufala. Mate taketo skusenosti?

maja2039
1. jan 2016

Co prehltnut to nic horsie by bolo vdychnutie urcite by som isla na zubnu kliniku necakat do pondelka

orieska325
1. jan 2016

Urcite chod k zubarovi.ako velmi sa jej kyve?niekde som tu citala ze zubky mozno zatlacit spat ale fakt neviem skus pozriet diskusiu myslim ze to bolo urazy mliecnych zubkov alebo nieco take.nas spadol cca 2,4 ked mal, tiez zubky sa mu nekyvu len mu po mesiaci zacali sednut zubka ma vystrasila ze mu odumieraju aale ze ho mam pozorovat ci nebudu citl.na chlad,teplo alebo proste boliet ci cernat..ze pak treba prist dalej ani nepisem bo mi bolo az zle co by nas cakalo...ale presli 2 mesiace a zubky mu spat zbeleli..som stastna ako blcha..

orieska325
1. jan 2016

Aké máte skúsenosti pri úrazoch mliečnych zubov?
v tejto diskusii pozri,nasla som to tu.

enricka
autor
1. jan 2016

@maja2039 waw...to si ma riadne nalakala. Aj ked sa jej len mierne kyve?....dokla som sa zubka a citim, ze nie je ten pevny ale sa mierne kyve. Aj tak mam bezat s nou?

katrin21
1. jan 2016

praveze uz deti sa vraj da aj po vybity dat zubok niekedy naspat a on sa pekne zarastie.. takze moc jej to nekyv, nech sa jej ukludni, kym drzi, tak drzi.. len nech do tvrdeho nehryzie... daj kasovitu stravu

enricka
autor
1. jan 2016

@orieska325 kyve sa jej len mierne. Ked som sa jej dokla zubka, tak sa mierne kyval. Ale som v krcok...neviem co robit.

enricka
autor
1. jan 2016

@katrin21 dakujem za radu. Prosim Ta, cumel by v noci asi nemala mat, vsak?

orieska325
1. jan 2016

@enricka prejdi si tu diskusiu tam toho bolo habadej hlavne kluuud.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka985
1. jan 2016

dobry vecer.moj sy spadol ked mal 14 mesiacov na schody...ale tak ze sa mu predne jednotky horne cele vrazili naspat...hned som s nim utekala k zubarke...a na druhy den este k mojej pre istotu ...jedna mi povedala ze to nic ze same vylezu ze mu mam dat nurofen od bolesti...a kasovitu stravu 7-10dni....dudku obmedzit....a moja zubarka ma vylakala ze ich ma zlomene ze s tym sa neda nic robit...zubky mu zacalai krasne same vyrastat az mu vysli nasapat cele a ani nezcerneli...plakala som tyzden ☹ teraz ma zubky pekne.len trosicku posunite do vnutra ..drzim,palce aby sa zubok pekne udrzal a bolo vaetko v poriadku

zuz02
1. jan 2016

@enricka chce to klud. Moj syn pravidelne pada tak, ze to schytaju prave pery. Uz ma na nich aj jazvu. A ak sa zubok len mierne kyve, tak postupuj tak, ako ti katrin21 pise. Na beznej pohotovosti ti aj tak so zubom nic robit nebudu. A zvlast, ak sa len mierne kyva. Urcite ho len tak mierne kyvajuci nevdychne. To by som musela byt v permanentnom strese, pretoze mojmu najstarsiemu postupne vypadavaju mliecaky. A tie sa mu niekedy kyvu aj zo tyzden, kym nakoniec vypadnu.

enricka
autor
1. jan 2016

@anetkaadamko dakujem krasne...az mi kamen zo srdca padol... prosim ta a kolko mu to trvalo, kym zubok zrastol?

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
enricka
autor
1. jan 2016

@zuz02 dakujem krasne....zlate ste zeny, ze ma takto ukludnujete. Velmi som sa zlakla a prvy prispevok ma uplne polozil. Dakujem za radu

enricka
autor
1. jan 2016

@anetkaadamko waw...to vazne? A pol roka nic nejedol...len riedke?

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuz02
1. jan 2016

@enricka neboj. Ani ja nemam urazy rada. Krv nemusim. Niekedy mam az strach kuknut, co sa stalo, tak vacsinou prvy pohlad na dieta riesi muz, ak je poruke. Ale mam tri relativne male deti, vsetky bez pudu sebazachovy, tak som si uz zvykla.

enricka
autor
1. jan 2016

@anetkaadamko takze zubok postupne zatvrdne? ....ja som jej este ako hlupa dala polievku na veceru a bol v nej zemiak a hned jej z rany od zubka tiekla krv ako zjedla zemiak.Dufam,.ze som to este viacej pokazila.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
enricka
autor
1. jan 2016

@zuz02 krv sa jej len tak liala z ust...ja krv tiez nemusim a moj muz uz vobec nie. Toho som ratovat musela.
On bol na tom horsie ako moja malá. Odpadaval mi a obklady si musel davat. Tak bol to hrozny pohlad. Ach len nech koniec bude dobry. Jeden pad a co nespravi. Aji spat nebudem

enricka
autor
1. jan 2016

@anetkaadamko dakujem...urcite jej zajtra rano hned spravim. A dufam, ze bude coskoro vsetko v poriadku.

katrin21
1. jan 2016

@enricka asi nie radsej..

jumama
1. jan 2016

Mojmu synovcovi sa podobne stalo, tiez tak okolo 2-3 rokov padol na kolobezke a roztal si peru i zubok sa mu kyval. My sme vtedy zavolali na taku linku zachrany, skusila som to googlit a mozno je to toto???: Linka záchrany - lekárske rady ako v prípade núdze poskytnúť prvú pomoc 00421/ 850 111 313
Ja si uz nepamatam, co presne poradili, uz je to asi aj dobrych 12-13 rokov. No viem, ze sme mu dali mokru gazu na schladenie do ust a mamina mu ten zubok zatlacila na miesto. On vtedy od ulaku a vyplakania zaspal a spal do rana a druhy den sme sli k zubarovi s nim, on mu ten kyvavy zubok prilepil takou kasickou o vedlajsi zubok, aby drzal miesto pre trvaly zub. Ale jemu sa fakt dost kyval, nevydrzal by mu v ustach, nemohol by nim kusat. Casom mu ten zubok tak zosivel, odumrel, ale mal ho stale na mieste, prilepeny o ten vedlajsi, az kym nezal strbaviet 🙂 Tak prinajhorsom mozno takto nejako... Vela stastia a skore uzdravenie.

enricka
autor
1. jan 2016

@jumama jaaj strašné....chuda malinky si tiez vytrpel. Ďakujem za radu. Duufam, ze to nebude mat az take vazne. Rano uvidim co s tym bude,.len aby sa v noci nic nestalo.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli