Pád bábätka. Ísť na pohotovosť?

uzlik
11. aug 2007

Ahojte,
prosím o rada som úplne hotová. Môj malý sa naučil liezť dozadu a chvílka nepozornosti sa postavil na nožičky a následne padol, neviem čo teraz veľmi sa o neho bojím, mám sa vybrať na pohotovosť, alebo môže sa mu niečo vážne stať počkať na detskú doktorku do pondelka ?
Možno len hysterčím ale fakt sa o neho bojím spustil hrozný plač a následne sa plačom vysilil a zaspinkal

tomaslavka3
8. jún 2008

Deti maju teraz 20mesiacov,myslim,ze pre nas najhorsie obdobie na pady.Pretoze,moc sa nechcu drzat za ruku a radsej chodia same.Potom su modrinky na kolienkach.Vsade sa snazia vyliezt.U nas su caste pady zo stolicky,lebo na nu vylezie raz-dva no malokedy tak bezpecne zlezie. 😉 😉 😉

magda22
9. jún 2008

ahojte, chcela by som sa vas spytat na vas nazor...
moj maly dost casto pada, aj ked uz lozi a sam sa posadi, stale, ked sedi niekedy strati rovnovahu a spadne dozadu na hlavicku alebo nabok, aj ked je to taky spomaleny pad a na koberec, stava sa to pomerne casto a ja neviem co s tym robit a ci si robit starosti, ci je to vazne...
robia to aj vase deticky? prosim poradte ☹

grmitko
9. jún 2008

magda,
nasi tiez velmi casto padali, predsa len su dvaja a mam iba dve oci a ruky, tak nie vzdy sa mi podarilo zachytit obidvoch, ale pokial to nie su nejake velke pady, kde si moze velmi ublizit, tak si myslim, ze sa nic nedeje, ja som im to vzdy pofukala a bolo. Keby si si na nom vsimla nejake cudne spravanie, alebo prenho netypicke, potom utekaj k lekarovi, ale pokial sa sprava ako vzdy, tak je to myslim v pohode 🙂

magda22
9. jún 2008

dufam,.. len ci sa tou intenzitou tych padov tiez pomaly nieco neposkodzuje alebo ako to nazvat...
ale dakujem za povzbudenie...

womenne
9. jún 2008

mne padal iba Sebastianko a tiež na hlavičy,davala som ho do choditiek ale tie sme hned zrušili,lebo nam ich zakazali na rehabilitacii,takže som za nim chodila ako tien aby nespadol 😀 Minule mal padaci den prvy x spadol skočika,naštastie som ho zachytela tak dopadol na moju nohu.Mal iba trošku odrety noštek.Prišli sme domov,spadol prvy X z gauča,čo sa nikdy predtym nestalo a to nanom jazdia na motorke alebo traktore.A nakoniec spadol zo stoličky 😝

magda22
10. jún 2008

to nikoho dietatko nepada tak ako moje??? 😒

wienika
10. jún 2008

magda, aj mne moja tak pada...a kazdy den niekolko krat....az to tak zaduni.....chvilu poplace a vymysla dalej....tiez mi je z toho zle ked to vidim, ale to su sekundy a nechcem malu obmedzovat v pohybe, ze ju dam na cely den do ohradky......

magda22
10. jún 2008

jeej, presne 🙂 riadne to zaduni, to som rada, ze nie som sama 😀

magda22
10. jún 2008

teda nie ze by som sa z toho tesila... 😉

l.lara
16. jún 2008

ahojte, ja mam hypeaktivnu skoro polrocnu zabku, stale sa jej musim venovat, nic nestiham.. (ako to robia ostatne maminy? ☹ dnes som jej chcela este prepasirovat zeleninku, ale uz tak plackala, ze som si ju dala ku sebe do sedatka, no nezapla som ju, ze ved to je len par sekund, kym to spravim a zosuchla sa mi odtial, neviem ako, ale pristala na brusku.☹(( bola som v soku, takze som si ani neuvedomila, ci bolo pocut pad. vobec neplakala len bola "vyvalena" co sa to stalo.

denisocka
6. sep 2008

pred pár dnami maly padol v postielke a udrel sa do tyčiek -mal na hlave dva čiary - jednu nad spánkom asi 3sm a druhu serom dozadu neviem ako padol,postielka obložena vankušmi a predsalač bol neskutočný,on aj ja 😒 - najprv mal celu polku hlavky červenuk večeru vybledla že som vydela kde sa udrel -ináč je v poriadku,us podráždený ale to asi zubkami alebo je v štádiu,že proste potrebuje pozornost-nezvracal,nič take

dnes som si ale namyslela,že ma jednu zreničku o nejaku stotinu milimetra väčšiu - tu kde padol,tak hysterčím,asi pojdem v ppondelok k deckej pre istotu , fakt neviem čo ma to napadá tak pozorovať a neviem,či to tak má odmalička,kedže to nesledujem,či len teraz alebo či to vôbec ma rozdielne ☹

amelias
6. sep 2008

ahoj,
moj maly tiez spadol ale nastastie bolo vsetko v poriadku.neboj sa,deti sa strasne zlaknu.ja som volala na pohotovost a lekar mi povedal par instrukcii.

denisocka
6. sep 2008

baby,nejde mi dobre P tak to je kus dokomolene 😅

denisocka
6. sep 2008

ake inštrukcie a čo tie zreničy,už ich tu v PC na fotkách meriam pravítkom 😅

amelias
6. sep 2008

pytal sa ma z akej vysky spadol.kazal mi ho 3 dni pozorovat (ci nezvracia,ci je pri vedomi,zrenicky ked zasvietis svetlo sa musia rozsirit rovnako.

denisocka
6. sep 2008

jáj,no zajtra skusim tie zreničky,ale rozšíruju sa mu rovnako -aj som teraz pozerala foto a roste ta prava sa min na všetkých zda jemne väčšia,ale je to stotina milimetra alebo očny klam 😅

amelias
6. sep 2008

no skus to pozriet.ja som ho tiez sledovala,a tiez som si vsimala vselico.napr.napapal sa a trosku vygrckal a hned som robila paniku ze to ma z toho padu.ak sa ti to nebude zdat,chod v pondelok k doktorke.urcite budes kludnejsia. 🙂

denisocka
6. sep 2008

no ked si predstavím ako tam idem a ten debilny pohlad mojej detskej tak mi to nie je 2x jedno 😔 😅

amelias
6. sep 2008

kasli na nu.robis to pre maleho,tak to stoji za to 🙂))) Alebo skus zavolat pohotovost a spytat sa co mas robit.ja ked so volala tak boli velmi ochotny.

denisocka
6. sep 2008

no ked im poviem že adol pred 3 dnami tak ma asi pochvália 😀

amelias
6. sep 2008

tak povedz ze to bolo vcera a ze mu nic nebolo a teraz sa ti zda,ze ma vacsiu zrenicku.skus nic za to nedas.

sirinka
6. sep 2008

denisocka ked su zrenicky nerovnake z dovodu urazu a naslednym krvacanim do mozgu, je to zretelne vidno bez pravitka. nasa sa zvykla od jedu aj hadzat v postielke o tie tycky a je ok. urcite ho este sleduj, ale deticky su z gumy, zvladaju taketo situacie ovela lepsie ako dospelaci.

denisocka
6. sep 2008

😕 joj,idem spať bo ma to strašne znervoznuje ☹ -doteraz som si to sakra nevšímala,ale na fotkách starčích sa mi stale ta jedna zda trošku väčšia-možno je to očny klam pre trošku ine sfarbenie duhovky 😅

amelias
6. sep 2008

denisocka hlavne klud,nebojkaj sa.prestan to sledovat.daj vediet ako to dopadlo

sirinka
7. sep 2008

denisocka je to ok, inac keby mal nejake problemy, uz by sa to prejavilo do 24 hod, nerob si starosti 😉 mas krasne zdrave dietatko

simaha
7. sep 2008

Mne maly padol z pracky ked mal dva mesiace. Neratala som ze take male babo sa mi otoci a padne. Padol mi na bok a buchol si aj hlavicku. Hned som letela k doktorke odtial sme isly do nemocnice na rongen. Boli sme na pozorovani 3dni v nemocnici. Malemu sa nic nestalo v nemocnici sme boli pre istotu. Potom mi padol este raz asi o tri mesiace z postele ale uz som nesla k doktorke. Sledovala som co mi kazali pri prepusteni z nemocnice. Ani tento krat sa mu nic nestalo. Odvtedy ho na postel ani na pracku vlastne nikde co je vysie nedavam. Ak mam nejaku pracu dam ho na zem alebo do ohradky. Niekedy sa hra aj v postielke.Teraz mam istotu ze mi uz nepadne.Tu zem mi poradila jedna setricka ktorej padlo dieta na zem a nedopadlo to dobre.

sirinka
7. sep 2008

simaha veru, nikdy nenechavat dieta bez dozoru lezat na vyvysenom mieste, ja som vzdy drzala aspon jednou rukou. a nikdy mi zatial nespadla. raz uz letela z postele ale kedze som ju drzala za nohu, tak ostala visiet par cm nad zemou 😨

denisocka
7. sep 2008

tak mi sme s5 z pohotovosti!

rano o 8hod som redsa volala na detske a doky kazal jednoznačne risť,tam ale detska na LSPP nič nevydela tak odslala na neurologiu,tam doky videl ked sa sustredill miernu anizokoriu - zväčšene p,zrenička tak odporučil RTG,ale kedže som velmi nebola s RTG sokojna,tak mi dal na výber aj CTtak som sa re neho rozhodla,lebo sám vravel,že aj ked je oki,tak čo ak? 😔 -tak sme šli na decke odd, a tam som sa dohodla s oše.lekarom,že kedže som sestrička,tak hadam nebude rozumne nás tam nechavať na pozorovanie,že len to CT vybaviť - tak mu dali plegomazín do nožky a to bol ludia plač ☹ a šli sme na CTčko

musím povedať že to bol velmi zlý den,moja sychika na dne,manžel ako chlap 🙄 blbe keci že zas bagatelizujem 🤐 ale nič,na CT som bola s ním a ked som ho tam ukladala takeho uspateho tak to bol des - take male bezvládne telíčko,ako handrova bábika 😖 ale čo je doležité

CT je negatívne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tak nás ešte cez 3 hodiny nechali na pozorovanie,reberanie sa z tej oblbovacej injekcie bol des- plač ako hrom,krik,vôbec nás nesoznával - a ešte stále spí 😒 -aspon je trošku vypil medzi tým

takže ododnes som poučená -te 7 hodiny v nemocńici boli muky ☹ -takže najlešie je isť hned!!!!!!

baby držte sa

martina46
7. sep 2008

deni, tak to ste si uzili ☹
ale hlavne, ze je to ok 🙂