Pád bábätka. Ísť na pohotovosť?

uzlik
11. aug 2007

Ahojte,
prosím o rada som úplne hotová. Môj malý sa naučil liezť dozadu a chvílka nepozornosti sa postavil na nožičky a následne padol, neviem čo teraz veľmi sa o neho bojím, mám sa vybrať na pohotovosť, alebo môže sa mu niečo vážne stať počkať na detskú doktorku do pondelka ?
Možno len hysterčím ale fakt sa o neho bojím spustil hrozný plač a následne sa plačom vysilil a zaspinkal

giselka
7. aug 2011

@nonika1979 taky si myslím, že pokud spadl na tvář, tak se mu nic vážného nestalo. Pro klid duše mu můžeš zkontrolovat zorničky a sledovat, jestli není apatický, ale určitě mu nic není. Malé děti jsou dost odolné, tak nějak se s tím počítá, že budou padat 🙂 Něco jiného by bylo, kdyby spadl z výšky nebo se praštil do hlavy třeba o schod, pak bych asi do nemocnice jela, takhle si myslím, že můžeš být klidná 😉

ivetah
7. aug 2011

@nonika1979 nic sa neboj, deti su odolne 😉 a behat urcite bude, toho sa predsa nevzda, len kvoli jednemu padu 😅 tych este bude 😀
ale ak by sa ti nieco zajtra nezdalo, tak skoc k doki, za to nic nedas. drzim palce 😉

miskap
7. aug 2011

@nonika1979 Neboj sa, deti rýchlo zabúdajú. To vidím aj na dcérke, včera spadla z preliezky a za päť minút tam liezla znova 😉

tami_tami
7. aug 2011

@nonika1979 tiez myslim, ze bude v poriadku a nebude si pamatat 😉
- akurat mozno nebude chciet papat ked si peru roztal - sudim podla nasej skusenosti,
no co sa tyka toho ze si ho ucicikala a uspala - teda ak som dobre citala - tak po nehodach ci urazoch a padoch co sa tyka uderu do hlavicky - by sa vraj malo dieta min. dve hodiny sledovat a nedat spat - nejdem ta strasit, len pisem co viem ja - ja sa toho drzim aj ked sa udrie pred spankom nahodou tak ho zabavam aby nezaspal.
tak uspesne cupkanie bez padov zelam 😉

koniarova
8. aug 2011

@nonika1979 Ako ste dopadli?Verím, že je všetko v poriadku. 🙂

nonika1979
8. aug 2011

@aduskatt boze teda tiez velmi hnustny pad ale tie deti mi niekedy ako s gumy pripadaju 😒

nonika1979
8. aug 2011

@ivetah no nechce poriadne jest co je logicke ale behat neprestal a stvara dalej tak je asik vsetko po starom ale ze som sa poriadne vylakala ☹

nonika1979
8. aug 2011

@ivetah
@tami_tami
@koniarova
@miskap
dakujem ze ste napisalali ste tu vsetky velmi mile pad dietata pre kazdu dobru maminku predstavuje urcitu davku strachu a tiez to s nim preziva ked plakala aj ja som plakala nedalo mi ked jeho boli aj mna boli cim som starsia tym som citlivejsia ahojte 🙂 🙂 🙂

benjik
8. aug 2011

Tak nám dcerka vylétla z kočárku,když jsme sjížděli z vysokého obrubníku.umí si rozepnout kšíry,madlo jsme neměli,páč jsme ho den předtím prala a nestihlo uschnout.. Měl aodřený nos a nad rtem a ještě jí během chvilky začala téct i krev z nosu.Okamžitě jsme letěli k mudr,tam jsme dostali vynadáno jak blázen,jak můžem vůbec dvouleté dítě vozit ve sportáku zády k nám. Hned nás poslala na orl,jeslti nemá nel něco s nosem,tam naopak nás doktorka uklidnila,že dítě min. jednou spadne každýmu, i jí že kluk vypadl z kočárku. Na orl vše ok, akorát jí zjistili ještě velkou bouli na čele,na kterou nám dali mastičku. Taky jsme ji dvě hodiny nesměli dát spát. No můžu vám říct,že dcreka sotva jsme vyšly od odktora,začla ablbnout jako by se jí nic nestalo,naopak měla plno energie do hraní.tak jsme ji vzaly do hračkářství,aby si jako bolestné něco vybrala a v tu chvíli to bylo to nejspokojenější dítko na světě.

victoria87
10. dec 2011

Boze ja som v strasnom strese, mala mi spadla z gauca :( ako 4 mesacna zas z postele, z nicoho nic sa prevratila..to som ju pozorovala, zdala sa byt ok, len hned zaspavala..po par hodinach som isla na pohotovost, lebo som bola v strese a strasne vydesena..tam mi povedali, ze normalne reaguje, ze jej nic nie je a ze aj tak keby islo o krvacanie do mozgu, to by sa prejavila a skor..ze sa zbytocne stresujem, ze este tolko popada..vtedy som si povedala, ze to uz nikdy nedopustim, lebo som prezivala strasne muky.. A vcera okolo obeda zas :((( sedela na gauci, ja som len bezala do kuchyne vypnut sporak a zrazu rachot :( velmi plakala ale o chvilku sa uz na mna usmievala. Potom hned zaspala, dost tvrdo a spala na svoje pomery velmi dlho, az som ju ja nakoniec budila, lebo som sa bala..a strasne tazko sa prebudzala. No ale odvtedy vyzera byt celkom ok..preslo uz cca 27 hod, ale ja som stale v strasnom strese :(( hnevam sa na seba, ze som to zase dopustila, uz sa to nesmie nikdy stat. Neviem ci este mam ist na pohotovost alebo co mam robit..minule mi totiz vravel, ze ked je ok, ked reaguje a nezvracia, je pri vedomi, tak netreba chodit..ale ja sa aj tak strasne bojim, Ten spanok som citala, ze je pravdepodobne nasledok soku..ja uz neviem:(

tinki
10. dec 2011

@victoria87 nemusíš ísť, len ju sleduj. Ak by strácala vedomie, vtedy utekaj..Ale to bude určite dobré. No, nenechávaj ju už na gauči. 🙂 Mne sa stalo, že moja 6 mesačná mi vypadla z postielky. Tiež sme sa nabehali po doktoroch, lebo ona mi po páde asi tak po 20 minútach zvracala. Tak sme mysleli, že otras mozgu. Našťastie nebol. Vraj grcala len zo stresu.

katecameron
10. dec 2011

a este ked zrejnicky nereaguju tak vtedy tiez treba ist

hamma
10. dec 2011

@victoria87 Pokud se chová normálně, tak můžeš být v pohodě. Náš divoch padal a padá z kdečeho, úplně se tomu nedá zabránit. Spinkání bývá většinou následek toho, že se děti leknou a pak unaví pláčem.
Pokud po pádu pláče a hned se hýbe, tak je to znamení, že je všechno v pořádku. Teprve kdyby nereagovala, byla malátná, zvracela a, jak píše katecameron, nereagovaly zorničky (když jí zakryješ oči a pak rychle odkryješ, měla bys vidět, jak se zorničky zmenšují).

victoria87
11. dec 2011

@hamma @katecameron @tinki dakujem kocky, mala je uplne ok 🙂 tak uz ma aj strach presiel, ale nabuduce to uz nedopustim v ziadnom pripade..🙂

milicca
13. mar 2012

ahojte, pripajam sa k teme. tiez mam dieta, co je viac na zemi ☹ naposledy padla z gauca na hlavicku a stracala vedomie, nevedela som ju udrzat, stale chcela spat a uplne ocka stlpkom. stres des panika. este teraz sa chvejem. utekali sme na pohotovost a vsetko oki. velmi si to vycitam, ale ona je neskutocne sidlo a vsade jej je. priatel mi to vycita, ze uz je to 3krat co spadla, ze aka som a ze co moze robit preto, aby sa to neopakovalo a bla bla....proste zla nezodpovedna matka ☹
este sa chcem spytat, ako diagnostikuju otras mozgu? ako to zistia?

sandy84
22. apr 2012

@milicca Nie si zla matka, len mas male sidielko doma. Jednoducho to budes asi musiet riesit, ze ked si s nou doma, tak nerobis nic len sa venujes dietatu, ale to zase nebude doma vobec nic urobene.

diviska
22. apr 2012

@milicca mě malá spadla z klína. Držela jsem jí a najednou byla na zemi, ani nevím jak se to stalo. Půl dne jsem jí kontrolovala zorničky.. to se prostě stává! Otřes mozku poznáš malátností a hlavně zvracením!

mata.g
20. jan 2014

Ahojte, moj malinky uz tiez spadol z postele, tuto sobotu naobed, urobila som mu nizky mantinel asi. Bola to len sekunda, co som sa s nim hrala a odbehla som umyt mu hryzatko vedla do kuchyne a bum-bac! Ani neviem ako padol lebo som ho smahom zdvihla hore v tom amoku. Reval ale potom prestal a zaspal, ale zobudil sa v pohode. Len teraz ked ho pozorujem, tak uz 48 je mrzuty a mal zvysenu teplotu 37,5 tak neviem comu to mam prisudzovat - ci nejakemu prechladnutiu (vecer kichal) alebo zubkom alebo tomu padu.... V noci po krmeni chcel spinkat, ale strhaval sa akoby ho nieco bolelo a vecer pred spinkanim mal take slabe tiky, ale to zas mohol davat najavo, ze je hladny, len nemal vacsiu silu sa plieskat rucickami, co je u neho normalne

domi1i
1. feb 2018

@emjee mne padla dcerka dnes w noci na dlazku :(keďže je večer a spať mala tak spinká .pri pade plakala potom prestala a zaspala keďže malá akurát cas na spanie. Ale na boku hlavy ma hrcu ach rano asi pojdem pohotovosť :(

adka6666
18. sep 2020

Ahojte, maly spadol dnes z postele, asi dve hodiny dozadu, plakal dlho a chcel byť len na rukách, keď som ho položila začal plakať zase. Prišlo mi, že padol na nôžky ale neviem. Pred pól hodinou sa mi ho podarilo uložiť, napapal sa a zaspal. Máte nejakú skúsenosť? Neviem, keby mal niečo s chrbátikom plakal by aj keď leží? Alebo myslite, že to nieje až take vážne keď zaspal? Ďakujem za každé ukľudnenie 🙏🏻

elenka.k
18. sep 2020

@adka6666 no keď dopadol na nôžky, to je dobre, plakal, lebo sa zľakol. Ale sleduj ho. Pre istotu keby vracjal.