Pád bábätka. Ísť na pohotovosť?

uzlik
11. aug 2007

Ahojte,
prosím o rada som úplne hotová. Môj malý sa naučil liezť dozadu a chvílka nepozornosti sa postavil na nožičky a následne padol, neviem čo teraz veľmi sa o neho bojím, mám sa vybrať na pohotovosť, alebo môže sa mu niečo vážne stať počkať na detskú doktorku do pondelka ?
Možno len hysterčím ale fakt sa o neho bojím spustil hrozný plač a následne sa plačom vysilil a zaspinkal

rimmel
6. máj 2010

veronika ja byt tebou doktorke miminalne zavolam. ta sa ta po telefone opyta kontrolne otazky a na zaklade toho sa rozhodne ci mate prist na prehliadku a rntg robit nemusia , nevies moznostaci ked to doki uvidi...ja by som to len tak nenechala..i ked pravdepdobne to bude ok, clovek si istybyt nemoze, potom plakat nad rozliatym mliekom vies ... 😉
nammaly spadol iba raz, nedavno, hned som volala pohotovost ..

janicka.m
7. máj 2010

tinkacer, veronika: ako sa maju drobci? sory, ze sa zaujimam, ale toto sa moze stat hocikomu hocikedy... dufam, ze vsetky ubolene deturence su v poriadku 😅

vyvieracky
9. júl 2010

celá sa trasiem...naša malá bude mať zajtra 3 mesiace, ale akurát dnes mi musela padnúť z postele na tvrdú zem rovno celým telíčkom na zadnú časť tela. Otočila som sa po plienku, a keď som sa otáčala už letela. Mám strach ako to celé dopadne. Čo robiť...Po páde začala hlasno plakať, dalo sa ju upokojiť, aj sa pousmiala....teraz mi po hodinke zaspinkala...bojím sa či to je v poriadku...či ešte počkať, alebo ísť k detskej lekárke...Po páde nezvrackala...ale bojím sa toho najhoršieho...tých 24 hodín bude pre mňa zadosťučinením aby som ju už nenechávala samu ani sekundu....Dúfam že zaspinkala mi o 9.00hod preto lebo je od 6.00 hod hore. Bojím sa to aj niekomu z našich povedať, hlavne manželovi - ale mali by pravdu, zaslúžila by som si to najhoršie, že som neustrážila vlastné dieťa.

bejkka
9. júl 2010

ahoj vyvieracky - neodsudzuj sa, nezaslúžiš si to najhoršie, takýto pád prežije azda každá mamina, aj ja, starší syn mi spadol na zem z prebalovacieho stola, keď mal asi 2 mesiace, čielkom na zem, myslela som, že od strachu umriem, plakala som s ním, ale nešla som s ním k lekárke, len som ho pozorovala, našťastie dopadlo všetko dobre, neboj aj v tvojom prípade to tak bude, predsa posteľ nie je až taká vysoká, asi by som tak ako píšeš malú pozorovala, a ak by sa mi niečo nezdalo bežím do nemocky, susedke spadol malý z postele pred mesiacom, volala doktorke a tá kázala pozorovať dieťa, či nie je veľmi ospalé alebo či nemá zmenené správanie - chuť do jedla, vrackanie, držím vám palce, čo sa týka manžela mal by to pochopiť, veď nie sme stroje a podporiť ťa 😉

jijitka
9. júl 2010

@vivieracky - nebuď na sebe tak zlá 🙂 Mě zatím malý nespadl, ale myslím, že na to taky dojde. A kolem sebe neznám maminu, které by se to nestalo.
Když byl Vašík asi tříměsíční, chtěla jsem ho položit na gauč a jak jsem ho tam nesla, zakopla jsem o jeho křesílko. Naštěstí jsme přistáli na gauči oba, tenkrát jsem z toho taky byla víc vyplašená já než on 😉
A nedávno jsem ho položila na gauč, ještě jsem ho podložila polštářem, aby se nemohl přetočit a když jsem se za pár vteřinek vrátila, polštářek byl na zemi a Vašík tam visel jak nad propastí. Na bříšku, nožky dolů z gauče a držel se deky - a smál se u toho 😀
Velký pozor dávám po koupání, kdy ho pokládám na kuchyňský stůl, to už by spadl z výšky...

anavila
9. júl 2010

@vyvieracky neboj sa...aj mne dcerka spadla snad 100krat z postele, vselijak, na hlavicku, na chrbat... a maly tiez mi spadol, ked mal 4 mesiace. Prekotulal sa a sup..bol na tvrdej zemi. plakal, silno...ale nic mu nieje. Neboj sa...to sa stava...detske telicko je pruzne, ovela viac ako dospele...neboj sa...ziadnu paniku... 😉

vyvieracky
10. júl 2010

Ďakujem všetkým za povzbudenie, malú som sledovala 24 hodín a má sa super. Ako keby ani nebola spadla z postele na zem. Ale odvtedy dávam na ňu ešte väčší pozor .

slava141
7. sep 2010

ahojte,
dnes mi malá vypadla z kočíka, a buchla si hlavičku o koleso (hladké, nafukovacie), ale priamo na okraji fontanely, má tam aj červený šrám, plakala asi 2 min. a potom už bola vysmiata, hrala sa ako inokedy, spať som ju dala o 2 hod. a spala ako po iné dni, potom sa hrala znovu, nechcela veľmi papať, je mi to divné lebo je veľký jedák, ale okrem toho žiadne iné zmeny nebadám, dokonca teraz poobede som ju na spinkanie musela nútiť, lebo už nechce veľmi poobede spať, len sa bojím tej fontanely a keď čítam tie vaše príspevky a aké to môže mať skryté príznaky - krvácanie do mozgu, tak je mi hrozne, ešte vždy sa klepem, aj keď malá vyzerá, že na to už dávno zabudla, išla som aj k doktorke, no tá dnes neorginovala, a nemôžem sa jej dovolať, poradte mi mám panikáriť ďalej alebo stačí ak pôjdem k detskej dr. zajtra. Má 6 a pol mesiaca.Ďakujem.

miselar
14. sep 2010

radsej by som s nou isla na pohotovost ona na to vobec nemusi byt vidiet ale moze sa to prejavit v noci a tak chod a aj pre pokoj srdca i ked tam pojdes nadarmo bude to lepsie hlavne pre malu!

ani3012
14. sep 2010

@slava141 súhlasím s @miselar . Radšej par krát zbytočne ako si potom niečo vyčítať 😉 držím päste,nech je všetko OK !

brisilda
24. sep 2010

kocky tak a je to tu vedela som ze jedneho dna sa to stane no netusila som ze az tak skoro ☹ ja si davam sakramensky pozor aby mi maly nespadol no dnes bol na gaucouke /rohovej / lezal pod hracou dkou a hral sa manzel ne jasenj strane starsi syn na druhej a maly sa predsalen nejakym zazrakom ocitol na zemi v divnej polohe ako keby sa s toho rohu zosmykol dole na nozicky a spadol na brusko dopredu nasledne sa otocil na chrbatik ja nechapem lebo hlavicka bola od sedacky ☹ no plakal iba minitku na telicku ziadnu znamku udretia iba na boku hlavicky mal malu cervenu smuhu no ta po hodinke zmyzla inak bol kludny trosku grcka na bodynkach ale to asi preto ze pred necelou hodinkou jedol a neodgrglo sa mu 😒 inak sa smial a bol normalny zrenicky obe rovnako velke reagujuce na svetko myslite ze to moze mat nejake skryte nasledky? gauc je vo vyske ako spodok kolena teda ako zacina /jablcko/ a pad bol na koberec

brisilda
24. sep 2010

:(

morgan
25. sep 2010

brisilda - snad to je u vás dobrý!

Já měla z těch pádů taky vždycky velký strach. Ale stejně si to musí nakonec vyhodnotit sama maminka, jestli jet k doktorovi nebo ne. Každopádně pokud se člověk necítí, tak má jet a nemá se bát, že bude vypadat jako blbec 🙂

katkaromi
25. sep 2010

Nasa mala tiez spadla z postele, zial uz aj malicky. Vtedy sme na pohotovost nesli, lebo len trosku plackali, nemali ziadnu hrcu ani modrinu, asi take stastie v nestasti, ze dopadli asi dobre. A hlavne postel mame asi len 30 cm vysoku. No ale cca mesiac dozadu sme na pohotovost bezali, stalo sa to, ze mala sa prekoprcla v detskej stolicke z ikei /nie vysokej jedalenskej ale takej malej drevenej/ rovno na meleho, ktory sa prave plazil za nou. Operadlom na jeho hlavicku, trosku chrbatik a rucku. Hlavicku mal riadne cervenu, aj mal trosku hrcu. Nastvalo ma to, ze na detskej pohotovosti sa na nas ani nekukli a to sme boli priamo v nemocnici, ale poslali nas na dospelacku traumatologiu. Tam ale doktor zhodnotil ze chvalabohu to nevyzera na nic vazne, ani RTG mu nerobil, vravel, ze deticky maju kosticky pruzne, ze nam by mozno lebka pri uraze praskla, ale im nie. Mali sme ho len sledovat doma. Su to soky pre nas rodicov. Clovek dava non stop pozor, ale fakt staci sekunda a nieco sa prihodi. Jaj a doktor este hovoril, ze ked maly spadne, treba mu skusit trosku stlacit kosticky pri krku tam kde su klucne kosti. Lebo ze oni si skor zlomia klucnu kost ako nieco ine. No a este spomenul, ze ked dieta po uraze vracia, ze uz je zle. Takze vtedy asi treba bezat do nemocnice. Tolko moje skusenosti. Zelam vsetkym detickam, aby ich urazy obchadzali.

brisilda
25. sep 2010

kocky tak nas maly bol sledovany 24 hodin a nastastie nam zrejme nic neni 😉 teda sledovala som ho len ja sama doma 🙂 jedine co som si vsimla bolo ze pomenej jedol 😒 no inak ok no ako sa tu uz pise staci sekunda a stane sa to co najmenej cakame ☹ ja som sice davala sakremensky pozor dokonca aj manzel ved sedeli so starsim synom hned prinom cize kebyze sa maly otoci nespadne no on ako sa hral s hrackami a kopkal nozickami tak tolko nadskakoval ze sa stale priblizoval ku kraju sedacky az nakoniec padol na zem 😒 u nas to nebol pad na hlavicku 😉 no smuha na nej bola ☹ ale taketo urazi su na dennom poriadku v kazdej rodine 😒 nepoznam dieta ktore by nespadlo a neublizilo si 😉

morgan
26. sep 2010

S tím zvracením je to pravda, taky se má sledovat jestli není nějaké malátné nebo ospalé, ale já mám pocit, že ty děti vždycky spadnou jako na potvoru, když mají jít zrovna spát, to je pak těžký 🙂

sisiska
23. mar 2011

baby, a neviete, ci ten rozdiel vo velkosti zreniciek je po pade velmi velky pri otrase mozgu?...nam mala spadla vcera a mne sa dnes zda, ze ma trosilinku jednu zrenicku vacsiu, ale je to fakt mini rozdiel, mozno milimeter, tak uz neviem, ci si to len nenamyslam....len proste neviem, aky velky by ten rozdiel mal byt, ci pozorovatelny volnym okom alebo aj taky minimalny...dakujem

crca
23. mar 2011

@sisiska mě teď asi před 3dny to holka napálila do přebalováku,ale naštěstí na tu desku(plochu) ze strany,blbla na židličce a než jsem jí to stčila říct,tak rána jak z děla a holce vylítla boule jak vejce 😀 Jak už tady bylo psáno-ano zrovna napotvoru měli jít spát 😀 a jelikož těch pádů už máme dost za sebou,tak jsem to nějak neřešila....,Nechala jsem je asi o 15 min jen dýl než jsem je dala spát,nic se nedělo,tak šli a jen jsem jí kontrolovala(bylo dopoledne),ale pokud by měla otřes mozku,tak by ti fakt zvracela,byla malátná,ospalá....,zorničky jsem nikdy neštudovala 😉

santeen
1. jún 2011

kocky dnes rano sa mi cely svet pred ocami obratil ked som pocula buch a nasa malinka na zemi hore znak a strasny placccc!
no nie je to nic prijemne hned som ju prehnatavala a pozerala co nie je nieco zlomene a ci je v poriadku, zatial sa javi dobre za asi 1 min bolo po placi a znovu to bola nasa Lejka smejka, avsak zatial ostavame doma na svetlo reaguje zrenice reaguju tak ako inokedy ziadne zmeny v spravani , ale zatial uvidime co bude dalej mala ma 7 mesiacov a vycitam si to ze som nezodpovedna na druhej strane sa to moze stat hoci komu ale aj tak predsa ja a mamaaa !och boze mojjj dufam len ze bude vporiadku nevrackali sme a nie sme zatial malatny len slintat sme tiez neslintaki , ako zdravotaka ma napadaju rozne kombinacie co sa moze stat ale dufam ze nic bude v poriadku.

Chcela by som sa podakovat MODREMU KONIKU A KOCKAM co sem pisu, po otvoreni netu tejto stranky som sa upokojila ze nie som sama a ze sa to stava avsak dufam len ze ako aj v inych pripadoch nasa malinka s toho vyviazne bez nasledkov . drzte sa kocky!a dakujem .

veronikab27
2. jún 2011

Ahojte... aj ja by som sa chcela podelit o svoj hrozostrasny den...naozaj pomozte neviem ako mam fungovat dalej mam ten pohlad nonstop pred ocami.. Moj 10 mesacny syncek mi spadol zo schodov bolo ich asi strnast..bol na poschodi pri mne v kupelni a za 1 sekundu uz som videla len nozicky ako leti dole bala som sa pozriet ci nieje mrtvi..zletela som k nemu a ihned som s nim isla na pohotovost urobyli mi vysetrenia ale rungen nie pretoze vraj to by mu mohlo uskodit...boli zme na pohotovosti 24 hod a potom nas pustili domov malicky ani nezvrackal,ani nemal ziadne priznaky prave naopak bol ako vcielka.....ale vemi sa bojim ci sa esce nieco nemoze ukazat neskor...velmi som na seba nahnevana mala som davat lepsi pozor neviem co mam robyt...ak sa mu nieco stane neprezijem ☹

anjelicek26
2. jún 2011

@veronikab27 - Max spadol 9,5 mesacny vsetky schody dolu - tusim je ich tak 13, nastastie je na nich koberec - a ja som to nevidela , inak by ma asi piclo. Saska nezavrela hore branku, ked isla dolu... Tiez som letela za nim, sedel dolu a len reval. Nebolo mu nic... ked si to "odfnukal" odliezol sa hrat za dcerkou. Ani modrinu nemal... ziadne trvale nasledky nema, neboj sa, tiez sme boli u lekara, prezrel, a poslal nas domov... reagoval padu primerane a je fit...

Tiez ale dozeram teraz ako ostriez, nech mala branku zatvara 😒

lubos29
10. júl 2011

ahoje baby mne vcera spadla nasa mala s prebalovacej dosky, siel som jej po mliecko len co som sa otocil a urobil par krokov uz bola na zemy....asi nikdy si to neodpustim neviem sa z toho vobec spamatat. Je to fakt velka zodpovednost a riadne som to podcenil, hned som volal zachranku lebo uplne mi zbledla ten pocit nikomu neprajem a vam co sa to stalo urcite viete ocom hovorim. Zatial je s mamkou na pozorovani snad to vsetko dopadne dobre drzte palce.

bibap
10. júl 2011

@lubos29 drzim palce aby vsetko dobre dopadlo! 🙂

dicinka1
10. júl 2011

@lubos29 tiež držim palce..tiež mi spadla mala z gauča,ked mala asi mesiac..nevedela som sa z toho spamatat..citila som sa ako zla matka.. ☹

lubos29
10. júl 2011

@dicinka1 dakujem ti...viem si presne predstavit tvoj pocit...mam riadne ponaucenie

nonika1979
7. aug 2011

prosim vas musim sa pripojit ale s takymi obavami az mi srdce stale bucha a chce sa mi plakat dnes vecer nam maly tak strasne padol uci sa behat a nechce davat ruku chce sam baby teda starsie dcerky ho strazili no strazili a uz bol zrejme unaveny alebo vystaveny neviem ako to mam spravne nazvat tak sa mu nozicky zamotali a on celou silou padol tvarou dolu na zem ale mame koberec zubkami si roztal usta teda hornu peru aj nostek si musel udriet poriadne tiekla mu aj z neho krvicka teraz ho stale pozorujem a neviem c som urobila dobre ze som ho uspala ucicikala po to strasnou placi a nesla s nim radsej do spitalu bojim sa ist aj spinkat som ho dala sebe do postele co myslite ma niekto aj takuto skusenost????

ivetah
7. aug 2011

@nonika1979 myslim, ze ak si hlavicku neudrel, tak bude dobre. najhorsie su pady dozadu na hlavu...
ked ma rozrazenu pusu a nos trosku, uvidis rano 😉

miskap
7. aug 2011

@nonika1979 Mne spadla malá z hojdačky, tiež si rozťala pusu a udrela noštek. Mala niečo vyše roka. Bol to okamih, nestihla som ju zachytiť, ale čo sa dá robiť. Stále som ju sledovala, nič sa nedialo a bolo všetko v poriadku.
Deti padajú často, ale našťastie to nebýva také hrozné, ako to vyzerá. Len ho sleduj, ak by začal vracať alebo strácať vedomie, okamžite na pohotovosť. Keďže nespadol na hlavu z väčšej výšky, nemalo by to byť nič vážne. Možno to skončí len s modrinkou na nošteku. Upokoj sa a všetko bude dobré 😉 Držím palce.

nonika1979
7. aug 2011

@ivetah padol mi dopredu na usta to bola rana som bola v kuchyni aj s mojim a robili sme palacinky a dcery ho akoze strazili tolko som na nich nakricala az mi je to teraz luto ved stat sa to moze aj mne hocikedy pri pade si roztal zubkami hornu peru a krvi sa nam valilo vela vela tak som rychlo namocila latkovu plienku do studenej vody zaroven rychly obklad a zaroven aby vsade krv nebola comu tak tiekla.... ☹
@miskap jaj dufam ja neviem ked som mala moje dievcence bola som mlada mamina velmi mlada ale teraz akoby to tak inak prezivam sama si myslim ze je to vekuom ze uz som starsia tak vsetkemu väcsiu pozornost pripisujem a aj tym nasim padom bezka nam zhruba ani nie tyzden teraz intenzivne 3 den co uz aj zakruty vytacal az mam strach ze zajtra nam ani nebude behat co sa bude bat po tom pade .... ☹ ☹ ☹

aduskatt
7. aug 2011

@nonika1979 mne tak vypadol maly dopredu a roztal si pery, zodral kozu z nosa a cela, padol na beton z kocika.......pozorovala som, ci nevracia, neupadol ani do bezvedomia, len si to odpúlakal.na druhy den som sla lekarke, ta nas pre istotu poslala na rtg, ale vsetko bolo v poriadku