Pád bábätka. Ísť na pohotovosť?

uzlik
11. aug 2007

Ahojte,
prosím o rada som úplne hotová. Môj malý sa naučil liezť dozadu a chvílka nepozornosti sa postavil na nožičky a následne padol, neviem čo teraz veľmi sa o neho bojím, mám sa vybrať na pohotovosť, alebo môže sa mu niečo vážne stať počkať na detskú doktorku do pondelka ?
Možno len hysterčím ale fakt sa o neho bojím spustil hrozný plač a následne sa plačom vysilil a zaspinkal

susik77
24. nov 2008

tiez som pocula ze zvracanie al. to spanie a samozrejme ci nie je v bezvedomi.
mne parkrat mala uz spatne spadla na hlavicku ale nikdy jej nic nebolo a za chvilu bola uplne v pohode. ale celkom by ma zaujimalo, ci tieto pady-ked sa akoze nic nestane nemozu mat nejake trvale nasledky-epilepsia a pod.

denduska
31. dec 2008

tak baby, pridavam sa do klubu....v noci som si malu dala do postele na kojenie, a zaspala som...ale naschval som sa s nou natlacila az do stredu, aby nebola pri kraji kedze som ju kojila z tej strany....zrazu pocujem buch...na plavajucu podlahu..a potom neskutocny vreskot....myslela som ze umrem....a nechapem ako sa tam dostala ona este nevie liezt a aj ked sa obracia, to bolo dost daleko...ale je to moja chyba ja viem, teraz som hrozne vyklepana a strasne si to vycitam ☹ ☹ ☹

zulok
31. dec 2008

Denduska, zial, aj ked davame velky pozorr.. zrazu caaaaap.... si urcite dobra mamina, vidim podla toho, ze si starosti robis a vycitas si to... ale musis to hodit za seba a fugovat dalej... je to tazkee tie prve dni.. ale jooj, ako sa nam otrieskaju ked zacnu lozit a chodit..
ak je ako predtym, vesela... netecie jej krvicka.. ma zrenicky vporiadku... nevracka, neomdlieva.. je vsetko s velkou pravdepodobnostou vporiadku..
moj drobec tiez uz mal letecky den, to bol des.. este mu aj krvicka z nosa tiekla.. ☹ nastastie vporiadku , aspon to tak do dnesneho dna vyzera..
a raz s ami stalo... to s aani neobracal.. bol na posteli.. otocila soms a pre vec, a otocim sa naspat a jemu uz nohy viseli.. tak toto mi nie je jasne, ako sa tam stihol dopravit tak rychlo, ked neliezol, neprevracal sa... su to fiskusi, tie deticky 😎
pekny NOvy rok Denduska

gianni
31. dec 2008

ahojte
aj ja sa pridám ,môj malý spadol deň pred štedrým dňom priateľovej 14 ročnej dcére na plávajúcu podlahu tvárou na zem z vajíčka, našťastie sa nič nestalo,mal síce červené a potom modré čielko ale som myslela že ma porazí bo ja dávam taký pozor aby mi nespadol z postele a tak ,no hrúza,ani som večer nevedela zaspať,chudák malý reval ako tur a ona že doma také nemajú že už bude vedieť ,no ale som hned povedala že jej ho už na rukách nechcem vidieť

denduska
1. jan 2009

zulok, vdaka 😉
gianni, no ved ja tak stale davam pozor ako nenormalna, a rovno mne sa to stane 😠 to fakt je zakon schvalnosti. ale zatial je mala OK, tak dufam ze to tak aj ostane.

horallka
1. jan 2009

tak môj beťár doteraz len nevinne ležal v postieľke a obzeral kolotoč ale tesne pred vianocami zrazu vyskočil v postieľke na nohy a odvtedy je priam neudržateľný. Odkedy začal byť takýto enormne pohyblivý, tak nám spadol už viackrát- dvakrát z postele a raz z gauča- neustriehli sme- posledný pád sa skončil zoľúpaním kože z noca a krvácaním, ale pomerne rýchlo sa mu to zahojilo, no a teraz ako sa stále stavia na nohy, tak padá neustále.Je proste neudržateľný.Nechcem nejako obhajovať, že je to normálne, že nám padajú deti, ale myslím si, že si nejak extra tým pádom neublížia- kosť lebky je pevná a tvrdá, a chráni mozog aj všetky tkanivá, takže nanajvýš to môže skončiť nejakou odreninou alebo hrčou- neviem, čo si o tom myslíte? Podľa mňa absolútne zabrániť pádu pri takýchto začínajúcich chodúľoch je priam nemožné-myslím, že nejaký otras mozgu im určite nehrozí.

fifinna
1. jan 2009

no mne maly vcera padol u babky dva krat z postele. Jeho sestrocny bratranec stal na posteli a hadzal z tadial loptu a môj musel opakovat. Samozrejme padol a nabural do dalsej postele, tak som mu hodila na zem paplon, pre istotu a on ako naschval padol druhy krat a na druhu stranu a zase si buchol hlavu o stolik. Manzel bol pri nom , ale nemal dostatocny reflex, aby ho chytil. Dnes sa krutil doma okolo barovej tyce a padol hlavou o stolicku. Takze zase ma cele celo modre. Dufam, ze nebude unho platit pravidlo ako na Novy rok , tak po cely rok. 😒

horalka, mas pravdu

emjee
28. jan 2009

cvika • 1d • 13. jan 2009 o 19:39
ahojte,dnes som sa tak velmi zlakla,mala mi padla z postele,len som pocula buchot ako ked buchne hlava o zem,zacala plakat ale nie dlho a o chvilu sa uz smiala,myslim si ze sa skor len lakla.......ale chcem sa spytat ci ste to uz zazili.Lebo som pocula ze poranenia hlavy sa neukazu hned ale az po hódinach,tym myslim aj krvacanie.tak sa bojim,no dufam ze tak zle az nespadla.mozno tu uz takato tema existuje ,no nenasla som ju.

amatula • 2d • 13. jan 2009 o 19:43
ahoj nam sa to stalo tiez hned som sla k lekarke....povedala ze je dvolezite ci hned zacne babatko plakat,ak hej malo by to byt dobre......a nemalo by byt ospale alebo zvracat...ak je vesela a v pohode papa je to ok.....len ju sleeduj,nemozes nic zanedbat......

fifinna • 1d • 13. jan 2009 o 19:43
cvika , je tu taka tema, skus zadat len pad

dadulka19 • 13. jan 2009 o 19:44
cvika,áno,je tu taká téma,ale ani mne ju nenašlo.Napíš niektorej adminke,nájde ti ju
inak,malú pozoruj 24 hodín,či negrcká,nie je malátna-ospalá.Keď bude ,potom hneď do nemocnice.Ale teraz večer...no neviem,kedy ti chodieva spinkať?

cibulkas • 1d • 13. jan 2009 o 19:44
Cvika myslim, ze taka tema tu uz je, skus pohladat... moja mala tiez spadla uz 2 krat ... a bol to moj najvacsi strach v zivote. Citala som, ze pokial dieta nezvracia, neprimerane spi alebo nespi, tak sa nemusis obavat. Ak spozorujes nejaku zmenu chod urcite bud na pohotovost alebo k detskej. Hlavne nevahaj lepsie je si to overit a uistit sa ze je vsetko ok ako keby si si mala potom vycitat. Ale ak nevidis ziaden rozdiel v jej spravani, tak nepanikar... Moja mala plakala 30 sekund a potom ju to preslo a druhy krat minutu a uz bolo... ale poviem ti, ze som ju poriadne sledovala!!!!!!

cibulkas • 1d • 13. jan 2009 o 19:50
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... Pozri tu

arieska • 1d • 13. jan 2009 o 20:14
cvika, mne sa to už stalo 2x, raz mu šla aj krvička z pusinky. ale sledovala som ho potom či nie je spavý - nebol, tak som to neriešila
teraz už začína pomaly chodiť, tak máme véééééľa pádov. keby som mala s každým bežať k MUDr tak sa tam môžem rovno presťahovať

cvika • 1d • 14. jan 2009 o 01:13
cibulkas aj moja mala plakala kratucko asi 30sek.a kolko malo babo moja ma 6mes

kveta • 14. jan 2009 o 12:58
Cvika, nenechávaj bábo teraz dlho spinkať ale sem tam ho skúšobne prebúdzaj na zistenie, či skutočne len spí alebo či je v bezvedomí. Prehnaná ospalosť, spustené kútiky úst, nezatvorené očko, zmena tonusu svalov na niektorej časti tela, to všetko sú príznaky krvácania do mozgu. No a v najhoršom prípade nerovnako veľké zreničky nereagujúce na svetlo.

dena14 • 1d • 14. jan 2009 o 14:32
ahojte mne moja malinka tiež spadla s postele. Plakala chvilku no potom bolo všetko o.k. Sledovali sme ju aj s manželom ale nemala nejak zmenené správanie a ani nič.Niekde som čítala že treba sledovať či nezvracia,či nechce odrazu veľa spať, a či nema odlišné zreničky.Nič sme nezbadali tak sme to dalej neriešili.

cvika • 1d • 18. jan 2009 o 00:41
kvetka a kolko ju mam sledovat,su tomu 4 dni,zatial som si nic nevsimla,teda dneska ked spinkala mala pootvorene ocka,a je mrzuta ale to skor z toho ze sa jej pretlacil zub a mozno idu dalsie.tak neviem,spava tak ako pred tym ale zbrhli si ocka,to robila aj predtym ale nie tak casto

anica • 2d • 18. jan 2009 o 13:33
Cvika, sledovat staci 24 hodin...Keby tam nieco bolo, napr. krvacanie do mozgu, tak sa to dovtedy prejavi.

capy • 2d • 19. jan 2009 o 01:42
cvika mne sa to stalo pri obydvoch synoch. pri vikinovy ked mal 5 mesiacov a pri tominovi ked mal 4. a v pohode. staci 24 hodin pozorovat ako ti radili baby uz predtym. dokonca vikino spadne aj teraz sem tam a to bude mat uz styri roky. ale len ked ma divoke sny

gergi7 • 1d • 19. jan 2009 o 09:13
cvika, my sme zasa s malou spadli zo schodou isla som s nou von, mame velmi strme schody a na nich je este polozeny behun, tan sa mi posmykol a uz to islo. mala nebola ani priputana. ja som si fajne orajsplovala bok, bolo stastie, ze mi z tej sedacky nevyletela von. Strasne plakala, ale to z toho , ze sa zlakla. popreskumala som jej kazdy milimetrik na telicku. nasstastie nic sa jej nestalo, potom bola uz v pohode. ani si nechcem predstavit, ako sa to vsetko mohla skoncit

anavila • 1d • 19. jan 2009 o 11:00
mne sa vcera moja mala vykotila zo sani. Boli sme na prechadzke a sedela priputana vo fusaku a sane sa vykotili na bok a ona chudatko ani sa nevedela branit, fuj s tvarickou na tom snehu...juj az ma zmrazilo.
Z postele mi spadla uz asi 3 krat...ale to nic.... nepoznam nikoho komu by sa nestala takato mala nehoda...ale cert nikdy nespi na druhej strane.

cuchre • 1d • 19. jan 2009 o 11:08
no, my sme experti na padanie...ked mal 3m, padol prvy krat (smykol sa z lehatka), to som utekala k dokine..teraz uz len sledujem zrenicky, prehnatam, ci ho niekde nezaboli, ci nevracia,a ci nie je spavy....vzdy mi je to luto,ale niekedy sa stane...teraz najnovsie vylezie na operadlo gauca a odtial skace do vankusov. a to ma len 11m....

emjee
28. jan 2009

anaja36 • 2d • Včera o 21:14
ahojte babky mam velmi zlu skusenost minuly tyzden nas mimco velmi skaredo padol postavil sa na gauc a oprel sa o dvere a bolo to strasna rana na lavu stranu cela ja som skoro skolabovala,manzel v praci čelo rastlo,no nechcem to viac zazit

teodorka • 2d • Včera o 21:21
nas mladsi syn padal pernamentne tvarou dole a celo mal rozbite {do massa]aj polroka pretoze ked uz sa mu to hojilo znova spadol rovnako a znova sa to roztalo.Teraz tam ma jazvu.Ma 7 rokov a ked nahodou spadne tak zase len na hlavu ....

langkofel • Včera o 21:27
no maja mala cez vianocne prazdniny, ako pricestovali starky so slovenska, tak skakala na gauci, ze sa jej dako podarilo urobit salto a dopadla hlavou na parkety....Otec (dedko) tak zacal panikarit, ze som spanikarila aj ja a isla som s nou na pohotovost...Mala mala len riadnu hrcu, ale nastastie nic ine...

Ale to bol zatial prvy vaznejsi pad od narodenia a to uz mala cez leto 3 rocky...

stvura • 1d • Včera o 21:28
Mne maly padol minuly tyzden pri svojom pretacani. Dovtedy mi nikdy nespravil dve otocky za sebou...no stihla som ho zachytit, avsak nozicky obsiahli. Velmi som sa zlakla...pozorovala som ho potom cele dva dni.

marika80 • Včera o 21:33
Nam mala vypadla z postielky. Bola som z toho na nervy. Stale som ju pozorovala a v noci budila ci je ok. A raz sa pretocila na posteli a padla na zem, tvarou. Tiez nastastie z toho nic nebolo. Ale uz ma rok a pol na lici jazvu, ktora jej nie a nie zmiznut, a to sa len osuchla roha stola. Vtedy ani neplakala ani nic ale jazva je tam stale Neviete ci to este niekedy zmizne?

kisska • 1d • Včera o 23:18
ja som pri prvom maleho pade volala sanitku - Mal 6 mesiacov, hned po zobudeni(alebo v spanku) namiesto placu sa pustil cestovat po posteli a aj ked bol oblozeny vankusmi a paplonmi, dostal sa cez ne a spadol na zem. Este aj pri posteli mame kozusiny, ale hlavou trafil rovno na parkety. Strasny plac a ked som ho zdvihla, tak sa ukludnil, ale zacal sa ukladat na spanie... Myslela som si, ze pad by ho mal prebrat dost na to, aby uz nebol ospaly, tak som nevahala a volala 112. Kym prisla sanitka sa prebral a kym sme prisli do nemocnice, uz sa uskrnal na doktorku, potom oflirtoval aj doktorovu sestricku na chirurgii. Tak mi doktor povedal, ze si z nich robim srandu a poslal ma domov. Ale povedala som si nech, radsej sa raz preveziem sanitkou zbytocne, ako nieco zanedbat... pri druhom pade uz som bola trpezlivejsia, ale uz ho nedavam spat do manzelskej postele... teda sameho

barborenka • 1d • Včera o 23:29
aj ja mne sa raz stalo,kojila som malu na posteli mala asi rok a niekto zazvonil,postavila som sa a smykla som sa na perketoch a padli sme spolu smerom dopredu,ja nakolena ale malej som buchla hlavicku o stol,zacla strasne plakat,nemohla som u upokojit a to miesto mala trosku prevalene na boku,ked som to zistila zmeravela mi krv v zilach,rychlo sme leteli do nemocnice,spravili jej vsetky potrebne vysetrenia a chvalabohu vsetko bolo v poriadku,citila som sa tam ako najhorsia matka na svete,bola som v totalnom strese,odvtedy uz ziadne urazy

ankam • 1d • Včera o 23:42
no ked vas citam mam dost....dnes davali v telke ako chlapcek spadol z lavice a buchol si hlavicku-zrazenina-opuch mozgu a zomrel 4rocny
nam raz mama spadla tak ze asi 1cm od oka sa buchla do roha stolika(ostreho)ja som stala za nou a prve co ma napadlo ze si vybila oko.Az som sa bala ju zdvihnut a pozriet na nu
a potom raz amnzelovi,ale to len nostek-no tiez mu lepilo ci ho nema zlomeny.........
tak vam zelam,aby sa uz ziadne urazy nestavali-aj ked tomu asi nepredideme

sassi • Dnes o 07:41
mne spadla dcera z postele, ešte ani poriadne nelozila a videla som ju, že sa plazí ku kraju postele, tak som sa rozbehla, ju chytiť ... ale som to nestihla a spadla mi k nohám No hrozny pocit, že som ju nedokázala chytiť
Spadla tak, že dole tvárou a telíčko salto ponad hlavu, v 1. momente som myslela, že si musela zlomiť väzy ale mala len škrabanec na nose, našťastie ...
aj teraz ma striasa, ked si spomeniem, a to už je 7 rokov dozadu

sendi • 1d • Dnes o 07:43
aj syn 2x spadol z postele ale najviac som sa zlakla ked si ho manzel zobral na krk a tak sme sa zarospravali ked isiel do izby,zabudol sa zohnut a BUM!Sebi si tak hrooozne buchol hlaviu hore o zarubnu ze som plakala spolu s nim.bolo to hrozne

claudinka • 1d • Dnes o 07:46
mne spadol syncek takpovediac "z ruk".. prenasala som ho z prebalovacieho pultiku na postel, lebo sme sa isli kupat, bol iba v plienocke a ja dilino som ho prenasala v tej makkej prebalovacej podlozke.. ta sa zrazu prevratila a chudacik cely jak je bum na zem na hlavicku, prevazil sa.. som si neuvedomila, ze uz neni malicky a ma uz svoje kilecka.. zlakli sme sa, pretoze nevedeli sme ho utisit, ci nema nieco zlomene, strasne plakal a ja s nim.. ale asi sa len velmi zlakol.. rano som volala doktorke, lebo ma vsetci strasili, ze som mala ist na pohotovost, ale nakoniec mu nic nie je.. ale strach to bol poriadny, som to mala este par dni na ociach a slzy v nich kazdu chvilku, co som na neho pozrela.. a to ma iba styri a pol mesiacikov..

sendi • 1d • Dnes o 07:51
ono je to hrozne a aj mne je to velmi luto,ale ked mi uz poriadne zacne chodit,tych padov bude asi este viac ale co sa da robit.

claudinka • 1d • Dnes o 08:03
sendi fuuuha to muselo Sebastiana boliet teraz som si precitala Tvoj predosly prispevok..

sendi • 1d • Dnes o 08:11
ten plac boh hrozny,nevedela som ho utisit,zacal sa dusi...katastrofa.a chudak aj mnzel,zbledol jak ta zarubna a videla som nanom ze tiez nema daleko aód plakania,tak som musela aj jeho utisovat..ze sa ,,nic"nestalo len treba dat viac pozor...

claudinka • 1d • Dnes o 08:35
ja by som asi skolabovala..

sassi • Dnes o 09:02
no nam dcera a ani syn ako babatka už z postele nikdy nespadli, proste soms a poučila, že aj male dieťa nesmie zostať na vyvyšenom mieste samo (aj ked aj väčšie može spadnuť)

ale nedavno manžel išiel krmiť syna, neviem, čo sa tam hrabal, vždy krmim ja, alebo niečo už maly papá aj sam
no a položil pred neho horucu polievku, maly sa asi chcel krmiť sam, začakl nervačiť a polievku na seba prevrátil Mal z toho velky pluzgier na nožičke, skoro 2 týždne sme chodili na preväzy do nemocnice
Manželovi to bolo velmi luto ... a ja som bola aj nahnevana, prečo pred dieťa dava take horuce (aj tak by to take horuce nemohol jesť!) ... ale myslím, že nemy vyznam sa pohádať v takej chvíli

no a ked som kedysi čítala rozne urazy detí - tak som si kolkokrát pomyslela - MNE sa toto nemože stať! - ale ked už mame deti, tak vidím, že može

katrin21 • 1d, snž • Dnes o 11:08
moja mala, ked mala asi rok a pol padla z vysky 1,20 dozadu rovno na hlavu.... bola vonku s mojou mamou a rozbehla sa jej na taky murik, kde bola sice aj pred nim zabrana, ale on malá sa prepchala a mama tucna nestihala to prekrocit... mame sikmy pozemok, a do garaze sa chodi dole kopcom pod dom... je tam murik na ktorý ona vysla, stratila balans, ako na nu mama volala nech stoji, tak sa zaklonila a treskla... ja som bola v dome a pocula som strasne buchnutie .. take zadunenie... uz som mylslela ze je po nej... ti neni mozne, ze sa jej nic nestalo... bezali sme k doktorke, cely cas som sa bala, ze ci jej nedude tiect krv z ucha ( krv. do mozgu...) ,alebo ci nebude chciet spat.... v zivote som taky strach nemala...
V cakarni nas nechali este aj cakat.. mala sa tam povracala a bola nezvycajne kludna... ( inokedy neobsedeka + minutu).. nastastie mala len slaby otras mozgu...
dodnes mam ale na to strasne spomienky, ako som sa o nu bala... a mame vynadala....

katrin21 • 1d, snž • Dnes o 11:12
podotykam, ze spadla na beton... stastie, ze jej nepraskla lebka...

sendi • 1d • Dnes o 11:17
boze,to je hrozne,este ze je ok!my darmo sa snazim davat pozor,je to sekunda a stane sa.

danuska24 • 1d • Dnes o 11:35
u nas pada mala ked strazi tatik
naposledy spadla z gauca - mala zosuchane celo od koberca a este jej aj nozky preleteli - zrobila kotul....
nastastie je vsetko ok..

tweety22 • 1d • Dnes o 12:23
u nas tiez Misko spadol zo schodov, boli ich asi 12 a nastastie sa nic nestalo, ono sa niekedy stane nieco take, kazde dieta spadne, udrie sa... ja ked si spomeniem na mna, ze som lozila po stromoch, po povalach, skakala z kadejakej strechy a co ja viem co vsetko tak ma chyta hroza, ze by toto malo robit moje dieta

veronice • Dnes o 12:29
ja len trosku na odlahcenie, dufam ze to nikto nezoberie zle....
sesternica padla na hlavicku ked bola mala a je z nej inzinierka, ja som narazila do dveri takou silou ze som si rozrazila celo na 3 stehy a som na VS, druha sesterka tiez padla na hlavicku a uz ma druhu VS spravenu... Takze nasa maminka ma teoriu ze deticky ktore padli na hlavicku budu velmi inteligentne

ale nieco k teme....mne raz padol maly mojej znamej na hlavicku ked sme sa hupali....maly sa zvrtol a obaja sme padli....nastastie sa nic nestalo ale mala som paradny strach....to padanie asi patri k zivotu a ako hovori sandi, staci sekunda a uz je zle.....

zelam vsetkym mamickam a hlavne ich detickam vela dni bez nehody

wali • 1d, 16tt • Dnes o 12:49
niektore prispevky sa citaju strasne a dufam, ze nam sa to nestane. nas najhorsi uraz bol, ked drobec spadol zo stolicky tak, ze sa opieral o operadlo stolicky, ta sa nejak prevazila a zleteli na zem. lenze trafil hlavou stolcek, tak mal obrovsku hrcu uprostred cela. ja viac mrtva ako ziva v tej chvili, ale nastastie to skoncilo len tou hrcou a modrinou. ale bolo to vazne hrozne v tej chvili

katrin21 • 1d, snž • Dnes o 13:43
veronice: si mi pripomenula este jeden pad...
ked som na VS raz strazila segrinu dceru, mala asi 3 roky, tak sme sa sli vozit na tie zelezne kolotoce co su na detských ihriskách... a mala si zmyslela za jazdy skocit dola a este sa aj stihla otocit, takze jej ten rozbehnuty kolkotoc vrazil rovno do cela.... esteze som ho v duchapritomnosti stihla trochu ubrzdit, ale poviem vam, mala som pocit, ze musi mat vpáčené celo dovnutra.. nastastie mala " len" ooooonrovskúúú hrcu a podliatinu.. chudatenko.... nemohla som nic robit...

a raz sa mi jej druhe dieta, syn, dusil cukrikom pezz... neviem, kde ho vzal ,mal asi dva roky... som ho zdvihla hore nohami a triasláááááá a buchala.....a nastastie vypadol... ufff....

amatula • 2d • Dnes o 13:45
ja sa lakam uz 4roky vzdy ked moji drobci padnu alebo sa uderia som ako na ihlach......najviac sa bojim ked si udru hlavicku

babatko88 • 1d • Dnes o 13:46
anaja36, to sa stáva, ja som si už pomaly zvykla na naše pádiky 🙂 pred mesiacom sme mali rozbité čelo, predtým rozbité pery a dnes sa tiež skydal cez schod nosom dole no čo narobíš, také sú deti...

sassi • Dnes o 14:27
naša Heni raz hojdala kamaráta na hoddačke a ako ho zasuroila., padla dolu pod hojdačku, všetci jej kričíme, nedvíhaj saaaaa!!! no jasne že sa dvihla a hoddačkou dostala dobre po hlave
odvtedy, ked vidím, že sa deti hojdaju, musia čakať o kus dalej, a už nedovolím, aby sa deti navzájom hojdali

inak myslím, že tato tema je celkom poučná ... akože poučím sa ne chybe iného, čo sa može stať a čomu sa radšej vyhýbať ...

majula • 1d • Dnes o 14:36
Jeeej baby to sa hrozne číta...my sme zatiaľ žiadny vážnejší pád nemali...tak dúfam, že to tak aj ostane...normálne mám husaciu kožu z Vašich príspevkov

marorlinko • 1d • Dnes o 15:22
moj asi pred pol rokom spadol dole zo schodov, siel hore zamnou a ked s anarovnal poriadne neudrzal sa a padal dole, nestihla som ho zachytit a videla som cely ten pad a kricala od strachu nerada na to spominam, nastastie neudrel s anijako iba chvilu si poplakal a bolo dobre ale srdce mi bilo riadne aj triasla som sa. bolelo ma to,to male telicko jak pada, joj, nechcem na to mysliet

adetka • 1d • Dnes o 16:41
na odahcenie... moju sestru - vtedy novorodenca - som ja - vtedy stvorrocna raz niesla "na rukach"= drzala som ju za nohy a tahala som ju s hlavou po dlazke, kobercoch,... je z nej odbornicka na dane, a kazdy druhy tyzden travi ako poradkyna MS SR v Bruseli

mne Mirka spadla ako stvormesacna z cca. pol metra na dlazbu... z nasho gauca na dlazku... dolu hlavou... tesne vedla skleneneho stola... samozrjeme som ako vystrasena prvorodicka bezala na pohotovost... a tam jej rentgenovali hlavicku... nastastie sa nic nestalo... do tyzdna bol stol prec, na zem pribudol koberec... a slecnu som uz davala iba na deky na koberci...

nimi22
29. jan 2009

Myslim ze neexistuje dieta ktore nespadlo, aj mojmu sa to uz podarilo, na rukach sa utisil, ked videl ze ja som v phode ale vo vnutri to teda riadne u mna pracovalo ako som to mohla dopustit, tvarila som sa ze sa nic nestalo a maly sa tak aj rychlo utisil, potom sme sa hrali a bolo dobre, este takych padov bude, len dufam ze sa mu nic vazne nestane , su to huncuti 😉

anaja36
29. jan 2009

a

niki285
19. feb 2009

Dievcata mala mi spadla z postele rovno na tvrdu plavacku. Najprv strasne plakala teraz s ami uz zda byt ok az na to ze na cele ma hrcomodrinu. myslite ze ked ma tu modrinu mam ju vziat k lekarke. Uz spadla viac krat ale vzdy bez modriny. prosim poradte mi! Bojim sa o nu.

fifinna
19. feb 2009

niki, pokial sa ti zda mala OK, a nema ziadne priznaky , napr. unava, zvracanie a pod., tak sa modriny neboj. Uz som to viac krat pisala, môj maly nebol od pol roka bez modriny, stale pada, alebo sa bucha.

emjee
26. mar 2009

buchova • 1d • Dnes o 15:47
ahojte.
ako ste postupovali alebo co ste robili ked vam vase dieta spadlo???napriklad s postele?a kolko mesacne pripadne rocne????dakkujem

sakura77 • 1d, 6tt • Dnes o 15:50
mne maly spadol zo sedacky rovno na hlavicku-chrbtom dozadu,tak sme pre istotu isli,doktor ho prezrel,zdal sa mu ok,tak sme museli len sledovat,ci nezmeni spravanie-na nejake malatne,unava atka hlavne ci nezvracia do 24 hodin,potom sme sa boli este raz ukazat.ak sa to zda vaznejsie,tak posielaju aj na rontgen

sakura77 • 1d, 6tt • Dnes o 15:50
mal asi tak rok

sue • 1d • Dnes o 15:52
Zatiaľ som nikdy nebola v nemocnici... vždy som len sledovala príznaky otrasu mozgu a keď sa nepotvrdili, tak sme neľšli nikam. Prvýkrát spadol z postele keď mal 4-5 mesiacov - to už veľmi intenzívne lozil...

jandaj • 3d • Dnes o 15:54
mě malej spadl z postýlky, je to docela dost vysoko. Nějakým zázrakem se mu podařilo přelézt a už to bylo. Jeli jsme do nemocnice, udělali rentgen jestli nemá prasklou lebku a potom jsem ho musela 24 hodin sledovat, jestli není změna chování a nebo není jedna zornička větší než druhá, jestli není moc spavej atd. V noci jsem musela kontrolovat po 3 hodinách reakce atd. Ale už tady takový téma je, zkus si ho najít

buchova • 1d • Dnes o 15:59
skusala som ale nic somm nevidela..prinajhorsom zavru temu!
pytam sa preto lebo dnes mi dcerka padla s postele na hlavicku bol tam koberec ale aj tak to bol dost silny naraz!ma 7 mesiacov!
takze sledovat?a ak nebude zvracat a bude taka ako obycajne tak nic neriesit??

denduska • 1d • Dnes o 16:00
pad babatka
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

uz som tam stihla prispiet
a vcera mi mala padla zas...sekundu sme pri nej neboli, bola na mojej posteli a odtlacila on nej svoju postielku a spadla do tej medzery na drzku...zubami si rozkusla hornu peru...takze tak ale prestalo to samo krvacat a inemodrinky ani nic nema chvalabohu a dnes vyzera uz k svetu..chuda moje

denduska • 1d • Dnes o 16:03
buchova, asi sa nase baby dohodli, ked tak pozeram ze ste rovnako stari

pozri jej fontanelku na hlavke ci nie je vypukla, zrenicky ci su rovnake, dalej podozrive priznaky spavost/nadmerna podrazdenost, modriny za uskami alebo okolo oci, vracanie.... ale predpokladam ze nic z toho nebude mat.... ja som bola totalne zosokovana, to prvykrat bolo na silvestra

buchova • 1d • Dnes o 16:07
denduska

ja som bola pri nej len somsa otocila a ona na zemi!!skoro ma vystrelo!!dala som ju spinkat lebo bola taka uplakana tak dugfam ze bude vsetko o.k!!

ona uz ma fontanelu skoro zarastenu ma ju asi na pol malicka..

zeby sa dohodli??Potvorky

susika • 1d • Dnes o 16:11
ja si na to spomínam ako včra. dokonca v nemocnici sa na mna dívali,a ko keby osm to spravila náročky. malá mi spadla z postele, mala 8 mesiacov.postel-výška 50 cm.zaspali sme spolu, ja som potom odišla a ona ma asi hladala. horzne plakala, ani by som nestresovala, keby jej nenavreli 2 hrozune velké hrče na boku hlavičky. letela som na pohotovosť, tam nás nechali 2 hodiny čakť na primára detského, ten sa nai neunúval na nu pozrieť, vraj na detské rovno. bez vyšetrení. na detskom mi vynadali, že ju nevidel ani neurolog, ani rongen ani sono nemala, že ak oma mohli z pohotovosti len tak poslať..v duchu som nadávala na starostlivosť... tak ešte to sme obehli. všetko bolo OK, ale nechali mi ju 3 dni na pozorovaní. bola som tam s nou, mala som ju na izbe, za čo som vdačná, elbo na detskej izbe im plakala celú dobu, kým som ja letela domov po veci. toto všetko trvalo od 14:30-20:30.tak si viete predstaviť, že aj ja som mala toho plné zuby a nie len ona.

zuza.m
7. aug 2009

maly si vytrhol ručičku z mojej ruky a padol ale tak neštastne že s hlavičkou do dveri.ma udrete obočie a dost napuchnute a červene.asi bude aj monoklik.ale bojim sa aby to nebolo ešte važnejšie zas aky čas sa možu ukazat priznaky otrasu mozgu.dakujem.

diddi
7. aug 2009

hlavnym priznakom otrasu mozgu je zvracanie...ak zacne babo bezprostrene po pade vracat,alebo do 10 min...treba hned utekat k lekarovi...ten musi dat spravit rtg hlavicky a musi ho vysetrit neurolog...na tom treba trvat!!!...lekari su vselijaki v sucastnosti...ak nevracia,treba ho priblizne hodinu sledovat...ci nie je malatne,ak chodi,ci nepada,alebo ho netaha na jednu stranu...sledovat zrenicky,ci nie su zvacsene,alebo jedna z nich vacsia ako druha....v ziadnom pripade nedat babo spat po pade,ani malilinke...ak je apaticke a chce spat,tak hned utekat k lekarovi

zuza.m
7. aug 2009

no nevracal ani hned ani potom.to som chcela vediet že do akeho času ho treba sledovat stym vracanim .či je to minutova zaležitost alebo hodinova či dnova,či ked sa udre rano a či až večer može vracat.bol ok až na to že velmi krasen zaspal bez jedneho vzdoru.tak hadam je ok
.padol niekedy na obed a do večera som si nič nevšimla.

diddi
7. aug 2009

potom je to ok

nada.hope
8. aug 2009

Ahojte nam spadla Ninka minuly piatok z postele,...........radsej sme utekali na pohotovost, mala iba cerveny nostek, na hlavicke ani naznak buchnutia, asi padla iba na nos,................. urobili rtg aj nosa aj hlavicky ale nastastie vsetko oka 😉

stvura
8. aug 2009

No Zuzi, u nas ked utekas na pohotovost v NZ ta hned hospitalizuju a pobudnes si tam tri dni....ked mas "stastie" tak si i donesies nejaku chorobu...mi sme dostali hnacku, co som sa naramne potesila, lebo nijako neoodeluju chore a deti na pozorovanie...super, nie?

zuza.m
8. aug 2009

no ved prave toho sa človek boji že aj ked dietatu nič nieje nechaju ta tam a hned tri dni aby sa im to ratalo aby mali z poistovni koruny.ale ked mu naozaj niečo je tak je to fajn.ja som tam už ležala s maly ked bol vyhadzany od alergii ale boli sme samy v izbe ,tak že nas trocha izolovali.akurat vedla boli so zapalom pluc. 😠 .tak že bacile si určite prešli .ved hadm mu nič nieje dnes je trocha ustrachany a stal eide len s rukou a ked ide sam tak hned padne .neviem či sa boji alebo čo.

miskachrumka
8. aug 2009

no nam sa podarilo ked som maleho pred asi 4dnami kupkala taje za celu vanicku tak obidvomi nozickami sa odrazil od vanicky a na druhom konci si strasne buchol hlavku vanicka je samozrejme plastova ale zadunelo to som sa tak zlakla ze som mala pulz na infarkt!ale nezvracal nic a po 5min sa smial mohlo sa mu nieco stat a toto robi vkuse ked ho kupem chcem ho rychlo oclupkat lebo sa tam vrti a nestiham aj umyvat aj drzat nozky aby si hlavku zas nebuchol ☹

miskachrumka
8. aug 2009

no dnes sme mali stastie velmi nekopkal! 😉

tinkacer
7. apr 2010

ahojte,mne dnes maly spadol tak nestastne,utekal,odrazil sa od babky a padol na zadok a hlavicku,ktoru si udrel o hranu skrinky.ma roztatu hlavicku asi tak na 2 cm a velku modru bozulku.rv mu netiekla,ale bola tam.Hned sme mu prilozili studene.Maly strasne plaka a ked sa upokojil,tak vystrajal dalej,bezkal a smial sa a pomahal mi pri kupkani mladsieho syna...Zeny povedzte,ze bude v poriadku.stalo sa to vecer a terza spi.Stale k nemu chodim pozerat,spi sladucko.Dokonca aj cele mliecko vypil. proste upokojujem sa ako sa len da,no bojim sa a chcem vediet co by ste robili v mojej situacii vy,pa

fiallinka
7. apr 2010

tinko, a jak je malý "malý"? Udělala bych to samé, co ty a kontrolovala bych ho, jinak myslím, že není čeho se bát.. jen je otázka, jestli tu ránu neměl mít radši sešitou, ať tam nemá velkou jizvu, ale to asi ne...

mrka2
7. apr 2010

tinka,ja by som asi isla na pohotovost - pre istotu. ale mojej kamaratke sa tiez stalo,ze jej mala vypadla z autosedacky rovno na schody,tak utekali hned na detske a doktor vravel,ze treba ju sledovat kazde 2 hodiny - normalne zobudit,ci je OK,aby sa vylucil otras mozgu. radsej ho kontroluj.

tinkacer
7. apr 2010

maly bude mat v maji 2 roky

ja by som sla hned na pohotovost,no mam este trojmesacneho syna,manzel je v robote a maly sa mi javil v pohode,len sa bojim aby tam nebolo daco zle.pozorujem ho,spinka a ked vojdem do izby tak sa trhne,coze by to malo byt ok

tinkacer
7. apr 2010

este k tej rane,ma ju sice krvavu,no netecie z nej krv

jelencek
7. apr 2010

tinka, nasa mala spadla z postele na hlavicku, ked mala asi 5 mesiacov. Tiez nevyzerala, ze by jej nieco bolo, chvilu plakala, ale potom bola uplne v pohode, len na hlavicke mala taku makku hrcu. Isle sme radsej na pohotovost, tam zistili, ze ma prasknutu lebku (to byva ked je makka hrca) a epiduralny hematom. To moze byt dost nebezpecne. Takze radsej chodte na pohotovost.

veronika81
6. máj 2010

ahojte,
baby môžu byť nejaké následky z pádu na noštek? Malý mi dnes tak nešťastne spadol, ani poriadne neviem ako lebo som nebola doma (bol so svokrou 😝 ale ok, to sa mohlo stať aj mne, on je veľmi živý..) vraj sa potkol a spadol na takú nízku skrinku tváričkou, narazil na nos. Má ho červený a na jednej polovici opuchnutý, normálne hrču tam má, ale nie na kosti, je to také mäkké. Keď som mu to stláčala, tak nereaguje, čiže asi ho to nebolí, čo sa dosť čudujem lebo to vyzerá strašne 😔
Teraz spí, stále ho chodím kontrolovať, dýcha tak trošku ťažšie, ako keď má nádchu, možno to má nejak opuchnuté aj zvnútra.

Môže to byť niečo vážne alebo mu to jednoducho za pár dní odpuchne? Rozmýšľam či zajtra skočiť k doktorke, ale nechcem mu nechať zbytočne rontgenovať hlavičku 😖
Inak je čulý ako zvyčajne, žiadne zvracanie ani nič podobné sa nevyskytlo..