Pád bábätka. Ísť na pohotovosť?

uzlik
11. aug 2007

Ahojte,
prosím o rada som úplne hotová. Môj malý sa naučil liezť dozadu a chvílka nepozornosti sa postavil na nožičky a následne padol, neviem čo teraz veľmi sa o neho bojím, mám sa vybrať na pohotovosť, alebo môže sa mu niečo vážne stať počkať na detskú doktorku do pondelka ?
Možno len hysterčím ale fakt sa o neho bojím spustil hrozný plač a následne sa plačom vysilil a zaspinkal

denisocka
7. sep 2008

no to hej 😔

kisorka
7. sep 2008

mne mala spadla zo stoja tak ze mi odisla do bezvedomia... bolo to strasne a je mi hrozne len ked si na to spomeniem. utekali sme na pohotovost, nastastie vsetko bolo a je v poriadku.
tam mi povedali, ze ked dieta place je "dobre", ale ked nie, znamena to nejaky vacsi otras hlavky...

ja osobne som za to ze ked sa ti nieco nezda alebo mas blby pocit treba ist na pohotovost.
inac na kramaroch boli fakt mili, som bola prekvapena.

denisocka
7. sep 2008

najhoršie je,ža som sa tiež toho držala -že plače tak je okej,ale až ed som zbadala tu zorničku tak som začala mať zle svedomie

kisorka
7. sep 2008

denisocka hlavne ze je vsetko ok!
viem aky je to strach, dostavala som sa z toho asi tyzden a myslela som si ze uz sa zo mna stane uplna paranoicka a ze ju nenecham ani len sa postavit samu 😅
nastastie to preslo, ale som stale velmi ostrazita, ajked je uz malinka na nozkach ista a zacina robit prve pokusy o samostane krocky.

erikasadek
7. sep 2008

denisocka ahoj prave som citala co sa stalo , nevicitaj si to, moja priznam sa ti mne sa prednedavnom stalo nieco podobne Josh mi spadol so prebalovacieho stola rovno na chrbat, ani nie za 4 minuty bola zachranka u nas a nastastie vsetko v priadku, ale ten strach a o neho ma drzal dlho a vycitala som si to , najhorsie je ze som ho blokovala chrbtom a svojim telom a on zdvihol zadok a posunul sa do zadu len som pocula bac avidela moje babo na zemi z vysky 1,5 metra, doteraz na to nezabudnem, ale hlavne , je ze mu nic nebolo .

tak dufam , ze sa stoho rychlo dostanete.

denisocka
7. sep 2008

baby dík,ja asi kupim tu prilbu http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3926915 a budem spokojnejšia

verím že su deti ostražite aj prieskumníci a ten náš je žaba prieskumná,všade ide čelom vpred hlava nehlava ☹

erikasadek
7. sep 2008

deniska nerob to , je to najhorsie co mozes urobit, takto ked mu to das sa dieta nenauci mat reflex, a nebude sa chranit pred prekazkamy , to ti povie kazdy normalny lekar, detska hlava je odolna a hlavne na cele neboj priroda to dobre zariadila.

denisocka
7. sep 2008

ale on sa rafol nad spankom a vzadu (na celej pravej strane) a v posielke sa mi zo stoja hadže dozadu - ešte si aj podskočí 😔

erikasadek
7. sep 2008

uvidis sama , kazdy znas potrebuje ponaucenie , a ver on ho teraz ma, ked povies dietatu horuce a ono nevie co je horuce az ked mu priblizis rucku a citi teplotu alebo s ajemne popali, tak na buduce si da pozor. a tak je to zo vsetkym , nechaj ho a teraz uz si da pozor v postielke, aj inde kazdy pad je skola zivota pre deti ,ak ich budes len chranit , tak im velmi nepomozes skor naopak.
uvis napriklad josh od vtedy ked je na rukach a citi ze snim ide rychlo dolu tak ma strach nezabudol , aj ked sa snazi chodit okolo nabytku tak sa drzi ako rak proste sa boli pustit, jeho mozog si zapamatal a teraz uz vie rozlisovat nebezpacie

teda urob ako uznas za vhodne, ja ti davam svoj nazor a aj lekarov tu, je to jedna z veci nad ktorym krutia hlavou.

denisocka
7. sep 2008

ok,idem haju - porozmýšlať a prikladať maleho,bo somskoro o mlieko dnes prišla ☹

erikasadek
7. sep 2008

tak tak chod aneboj bude to dobre, len to ptrebuje cas.
dobru noc;

sirinka
7. sep 2008

tiez mam nazor, ze tie prilby su totalne zbytocne, kym sa dieta neudrie, nechape, ze si ma davat pozor 😖
a celova kost je asi najtvrdsia, o tu by som sa nebala.
moje dieta ma vo zvyku hadzat sa od jedu dozadu, tolkokrat si udrela hlavu, kym pochopila, ze to boli, teraz sa hadze, ale velmi opatrne...

denisocka
8. sep 2008

ja viem že dieťa sa ma naučiť, ale vnutorny strach mi hovori niečo ine 😔

denisocka
21. nov 2008

tak a som už paranoidna,mam fobiu z pádov vdaka zreničke,,,,kedže teraz padame nejak viac tak ma ta zväčšena zrenička deptá a máta 😔

norik1
21. nov 2008

http://www.babetkovo.sk/index.php?option=com_vi...
tu je ta ciapka cez normalny obchod a este aj 10 sk lacnejsia, na MMB ne taka super akcia.... a este aj 100 sk zlava pche...

moj muzik ju tiez chce zakupit, ale ja neviem, tiez rozmyslam....uz nam tiez spadol a udrel si celo, sli sme na traumacku a robili mu rtg lebo mal riadnu bozulu, ale doki vravel ze sa nemusime bat ze deti do 18 mesiacov maju este mäkke kosti - nic vazne by sa pri "beznom oplieskavani" nemalo stat...

iva232
21. nov 2008

baby,maly si strašne buchol hlavičku o moju klučnu kost.Začal velmi plakat,nie na dlho.Dala som mu na to lad a zachvilu bolo dobre.Ma to len trošku červene.Nemože sa mu nič stat? Ma tri mesiace 😕

iva232
21. nov 2008

nik mi neporadi? 😢

anickaajanko
21. nov 2008

ahoj ivka
on ma este citlivu hlavicku
nema to cervene na fontanelke?
nas sa tiez buchol o manzelovu hlavu po chvili prestal plackal
len ho pozoruj

sirinka
21. nov 2008

iva232 myslim, ze skor nie...ale iste ho radsej este pozoruj...

iva232
21. nov 2008

diky baby,on si buchol len čielko.Ale zda sa mi v poriadku

anickaajanko
21. nov 2008

Ivka
prve babo je strach sam o sebe
ja tiez saliem len ked zaplace
a ked sa buchol tak som myslela ze manzela vystrelim do vesmiru

drzte sa

sirinka
21. nov 2008

iva232 celna kost je najpevnejsia, to bude ok....mozes byt celkom kludna...

sirinka
21. nov 2008

teda celova.... 😅

altea
21. nov 2008

Ahoj Ivka,
nemusíš sa obávať,frontálna kosť je najsilnejšia aj keď zasahuje a tvorí fontanelu.
Najhoršie sú pády na zadnú kosť occipitálnu-kedy môže ísť o poranenie spodiny lebečnej-ktorá sa prejavuje krvácaním z uška,poruchou vedomia,Bohužiaľ často končí fatálne.A druhé nebezbečné poranenie býva práve u drobcov nachádzajúcich sa v behátkach-pri ich preklopení na bočnú stranu-hrozí prasknutie temporálnej bočnej kosti (kosti pri ušku).Toto poranenie býva často klinicky nemé,čiže sa neprejavuje.Takže pozor !!
Inak aj my máme za sebou už nespočetné pády,vtedy treba kontrolovať stav vedomia dieťaťa-či nie je spavé,kontrolovať veľkosť a hlavne symetriu zreníc,zvracanie...Ak by sa niečo vyskytlo treba vyhľadať lekára.

janinajanina2008
22. nov 2008

baby, dnes mi spadol syncek 3 mesacny z gauca na koberec a deku na brusko tvarickou dolu....je to cca 50 cm.......sprava sa normalne ako obvykle, k doktorovi sme nesli, ani velmi neplackal, iba z toho, ze sa zlakol. nema ziadne modriny ani nic podobne.......................mate aj takuto skusenost v 3 mesiacoch babatka?dakujem

fifinna
22. nov 2008

jani, myslim, ze sa nemas coho bat, take pady nie su nebezpecne. Môj maly pred tyzdnom skakal po gauci a zletel a este sa stihol buchnut hlavou aj o stolik. A dnes prekotil na seba botnik. Uz sa mu to raz stalo pred pol rokom a je Ok. Ukludnila som ta troska ?

janinajanina2008
22. nov 2008

fifinnka, dakujem, troska si ma ukludnila, ..........maly je zlaty, vsetko robi ako obvykle, telicko mu kontrolujem, nikde nema ani modrinku ani skrabancek ani ked sa ho dotykam tak neplacka , takze ho to neboli.........srdce mi zovrelo riadne, ale snad je vsetko OK.

terkaa
22. nov 2008

mne tiez renko spadol 😢 , z postele na plavajucu podlahu. katastrofalny je to pocit pre matku.
schmatila som ho a ja som sa tak zlakla, ze som si ani nepamatala, ci bol na chrbatiku alebo brusku. cela som bola roztrasena 😲 , plackal, ale nie dlho, hned som mu ukazala hodinky v kuchyni - tie ma strasne rad, smeje sa z nich, no a smial sa aj po tom pade. potom sa aj v pohode napapkal. modrinku nemal ziadnu, ani cerveny fliacik a pochytala som mu vsetko, ci ho nieco nezaboli. v ten den som sla ku pediatricke, pozrela mu zrenicky, vsetko bolo ok, ale ja som sa rozhodla ist aj na neurologiu, tam tiez renka vysetrila, hlavne ich zaujimali zrenicky. chvala bohu, ze sa nic nestalo. fakt treba davat velky pozor, ale kamoska ma utesila, ked som jej povedale, ze mi maly spadol...
jajaaaj, moje deti tolko krat spadli...

janinajanina2008
24. nov 2008

co vsetko presne treba u babatka ktore spadlo, buchlo sa, alebo sa zlaklo, sledovat?

fifinna
24. nov 2008

ja len tak lajdsky viem, ze treba dat pozor ci nevracka a nechce sa mu stale spat. A niekde som tu citala , ze aj zrenicky. Viac neviem.