Pád dieťaťa

smile31
27. júl 2015

Ahojte baby, v piatok mi malý spadol z postele, skotulal sa mi, boli sme aj v nemocnici, ale nastastie mu nic nebolo, len modrinka na hlavke. Odvtedy sa s ním bojím byť sama, bojím sa,že mu zas ublížim. Som nezodpovedná matka? :( Neviem, či to bolo mojou nezodpovednosťou, alebo sa tak rýchlo pretočil (šla som mu len do obývačky po čajík), alebo tým, že som už totálne vyčerpaná, 6 mesiacov som sa nevyspala, aj keď mám možnosť ho dať napr. k svokrovcom ale ja by som nemala pokoja keby som neni s ním :(

bonaqa2013
27. júl 2015

@smile31 len sa ukĺudni, tých pádov ešte bude....

moni244
27. júl 2015

@smile31 hlavne kľud, netreba dramatizovať a báť sa byť sama, toto bol prvý pád, počkaj, koľko ich bude, keď začne štvornožkovať, chodiť, na ihrisku a podobne. A

bosoriak
27. júl 2015

@smile31
1. nie si zla matka, neviem, ci vobec existuje nejaka matka, ktorej dieta niekedy odniekial nespadlo. (mne spadli obe - prva z prebalovacieho pultika, druha z postele, jeden by povedal, ze ako druhorodicka to uz nedopustim 😀 ) To hovorim len o veku, kym sa nehybali same.
2. daj ho ku svokrovcom, ak mozes, staci na par hodin. Davat mozes len vtedy, ak mas z coho. Oddychnuta mama je lepsia, nez uzlik nervov.

moni244
27. júl 2015

@smile31 a pri deťoch môžeš byť 24/7 a pádom nezabrániš, nám mala spadla z gauča, sedeli sme pri nej 3 a aj tak sme ju nezachytili, púšťali sme jej bublifuk, aj tak zakopla a oškrela si pol tváre, stála vedľa mňa, zohla sa a čelom ťukla o zem, spadla mi z rebríka na šmýkačke, nabúrala do rohu pri štvornožkovaní, keď budeš stále pri dieťati a striehnuť, aby sa neudrelo, nenaučí sa padať

prego81
27. júl 2015

@smile31
Hlavne ze je vsetko v poriadku 🙂 Nie si prva ani posledna a uz vobec nie nezodpovedna matka. Ale treba sa z toho poucit, pre tak male dieta treba vytvorit bezpecne podmienky a ty este raz pouvazuj nad tym ze sa ti raz za cas o syna na par hodin niekto postara. Ved aj svokrovci budu urcite radi ked budu moct stravit isty cas s vnukom. Na zaciatku to je tazke ale zvyknes si 😉 Ak mas ozaj strach tak prvych par stretnuti zostan s nimi 🙂

katarina644
27. júl 2015

@smile31 neboj, mne maly spadol zo stola, a tolko diagnoz a nic sa mu nestalo, len zacal stvornozkovat, ale to bola len nahoda. aj mala mi parkrat spadla a nic sa jej nestalo. neboj sa.🙂

ukulela
27. júl 2015

@smile31 nas ocinko polozil maleho na gauc a ze len dva kroky urobi p vreckovku - a za tu pol sekundy sa stihol maly pretocit a skocit dole hlavicku ako do bazena ... viac sa zlakol tatko ako maly. tiez mal tak pol roka teraz ma 9 mesiacov a uz asi zrusim z postielky prebalovaci pult, lebo nie ze nemozem od neho odist, ale on sa hadze pri prebalovani ako ryba a ja sa bojim, ze ho na tom pulte neudrzim ... tete - zdravotnej sestre- padol jej maly z prebalovacieho pultu dokonca. takze ziadnu traumu - poucila si sa, ze uz je taky pohyblivy, ze v ziadnom pripade ho nenechas sameho niekde, kde by mohol spadnut a to je vsetko. nie si prva ani posledna a vsetko musi byt prvy krat. nam sa dieta v rodine dokonca popalilo na zehlicke :( mama zehlila a ked ukladala plienku, dieta (2r) chytilo zehlicku do dlani :(:(:( strasna skusenost, ale stalo sa. nastastie ziadne nasledky, krasne sa to zhojilo ...

ssussie
27. júl 2015

A najradsej by si s nim nikam nesla, nikomu ho nedala a len sedela pri nom... Presla som si tym istym... Niektore veci sa daju predvidat, niekedy staci sekunda.... Strach o dieta budes uz mat vzdy, ale nedovol, aby si pre strach obmedzovala jeho poznavanie a aj tvoje ja. Odnes maleho na hodinku, potom na dve....a raz na celu noc...dovtedy sa dohodni s muzom, ze napr. zo soboty na nedelu budes spavat v obyvacke, aby si sa aspon raz v tyzdni vyspala. A pred tym spanim si hod par kvapiek detskeho fenistilu, aby si pokojne zaspala 🙂

lauricka
27. júl 2015

deti padaju a kotulaju sa z posteli a gaucov, nie ste prvi, ani posledni a mozno sa vam to nestalo poslednykrat...a ked bude starsie a bude vystrajat......to by ste si ho museli k sebe asi priviazat

monicm
27. júl 2015

@smile31 Určite nie si zlá matka, mám tri deti a každé jedno mi spadlo. Nehovorím, že mi je to jedno, nehovorím, že mi srdce "nezamrelo" od strachu, ale nedá sa tomu zabrániť na 100%. A len taká pikoška, starší syn zlomil mladšiemu nohu tak, že mu na ňu skočil. Obaja s manželom sme pri tom boli od nich maximálne meter. A aj tak sa to stalo.

A druhá vec, ak máš možnosť ho dať svokrovcov a dôveruješ im, tak im ho daj a ty si zatiaľ ľahni a spi. Neupratuje, nevar, nežehli, spi a oddychuj, najmä v prípade, ak vieš, že si unavená a vyčerpaná z nedostatku spánku. Nehraj sa na hrdinku, dieťaťu budeš nič platná, keď budeš vystresovaná, unavená a tým pádom podráždená a nervózna.

Tak šup, usmej sa a teš sa zo svojho syna.

bielavila
27. júl 2015

aj mne spadol moj polrocny v stredu, nepanikar, este ti spadne vela krat, je to dieta a chvalabohu maju hlavicku preto taku makku, aby bola prisposobena obcasnym nahodnym padom, vo vacsine pripadov sa nic nestane, ale treba pozorovat, nema zmysle stresovat, oberas sa o krasne chvile s malim babatkom 🙂 hlavu hore, stalo sa to 98% mamiek :-*

xevulax
27. júl 2015

Nestresuj, nic mu neni, tak nepamikar. Staci dodrziavat zasadu, ze ho nikdy! Nenechavaj na posteli, gauci a podobne ak potrebujes odbehnut daj ho do postielky alebo ohradky. To su bezpecne miesta. Ja davam do cestovnej postaielky aj moje pomaly 20mesacne dvojky ked potrebujem na wc napriklad bo behaju po gauci a merozumeju tomu ze mozu padnut (co uz sa stalo). Takze nenechavaj maleho len tak volne hocikde a nemas sa coho bat. Ked zacne chodit to bude este len padov, modrin..... Deti s tM rastu.

siusinocka
27. júl 2015

ja som dokonca ležala pri malom na posteli, bol zablokovaný z 3 strán. ani vo sne by ma nenapadlo, že bude kopkať nohami a posúvať sa do hora.. spadol.. tiež som nemala pokoj, chodila po vyšetreniach, našťastie mu nič nebolo. netreba stresovať ale pre istotu všetko zabezpečiť a skontrolovať 2 krát... ešte padať budete..,, držte sa

kacena4
27. júl 2015

pri prvom dietati je kazda matka precitlivela a kazdy uraz je pre nu ako zlyhanie neboj nie si prva ani posledna ktorej sa to stalo s dalsim babatkom to bude lepsie a lepsie alebo cim bude starsi a tych padov bude viac a viac, kedz zacne behat uvidis nebudes stihat fukat 😀 a co sa tyka svokrovcov neboj sa aj oni vychovali deti zo zaciatku bud s nimi nech si zvyknu na drobatko a casom im ho mozes nechat. zatial kocikovat a ty mozes relaxovat urcite ti to pomoze ved byt 24 hod s dietatom ide na psichyku iddychni si nacerpaj silu ak mas moznost a svokrovci chcu pomost vyuzi to kolky by chceli a nemaju moznost. ked bude drobcek vacsi dobre ti to padne. neboj vsetko bude ok. drzim palceky

gapre
27. júl 2015

Aj nam dcerka spadla z postele,a to sme boli pri nej.Pockaj ,ked zacne chodit,to budu ine pady 🙂 Mam taky pocit,ze minimalne raz za den musi spadnut,inak sa den nepocita 😠 Ked bola este malicka tiez som ju nikomu nechcela dat.Po jej roku sa to zmenilo,az vtedy som si uvedomila,ze nie som jedina kto sa o nu vie postarat.Uz povaruje s kymkolvek.

katarinamarkova
27. júl 2015

@smile31 ty si nikdy nepadla? neudrela sa?
...deti padaju...udieraju sa....obcas si nieco rozbiju....obcas hrca....obcas modrina.....
osobne fakt nepoznam cloveka co by nikdy nepadol alebo sa neudrel.

nestresuj 🙂 zla matka by si bola keby ta to za neho nebolelo a nerobila by si vsetko preto, aby nepadol......ak ta to boli viac ako jeho, tak je vsetko OK 🙂 ak robis vsetko preto aby nepadol - je vsetko OK ( on si aj tak z tych 24 hodin co mas na nom oci, najde tu jednu sekundu ked sa len ockom otocis...

skoupilka1
28. júl 2015

@smile31 joooj, si super mamča. Mne spadli obe deti z postele, nič im nie je. Veď to predsa nie je vysoko. Moja druhá dcéra teda mala už tých úrazov dosť - pád z postele, búchanie o rohy nábytku, pád na lego..... no akože nestíham ju vôbec.. Pádov ešte zažiješ a zažijú aj svokrovci 😉

jukov
28. júl 2015

@smile31 mne vyliezol syn na kraj vane, spadol na zárubňu - hrča na hlave ako Vysoké Tatry a nič sa mu nestalo, dnes už je dospelý, nemala som s ním žiaden problém ani pri učení, takže žiadne následky, chmatol rozpálenú kulmu do dlane, stiahol horúcu kávu zo stola - vtedy stihol mm tam dať ruku, tak sa on trošku popálil, prevrátil sa na terase s lehátkom - toľko skákal, privrel si prsty do dverí, atď. a keď mal okolo 10 rokov zhltol ihlu - zošíval nijaké handry, robili z nich kapsy na náradie alebo čo, minula sa mu niť, tak ihlu dal do úst, ako chcel niečo povedať tak mu ihla zabehla a leteli sme do nemocnice, bol tam tri dni, nemusel chvála bohu na operáciu, vyšla mu sama, toto je len asi kvapka toho čo všetko sa prihodilo, človek by musel mať ešte aj na prdeli oči, aj tak tomu nezabrániš

diana20
28. júl 2015

Ja teda ešte toto neviem posúdiť, ale mám dve sestry a z rozprávania rodičov viem, že aj keď chceli, tak sa tomuto ani pri jednej z nás nevyhli.. Nie si zlá mama ani nič také, toto sa stane každému.. Ja som sa tiež skotúľala z postele keď som bola ešte bábätko a tiež som mala strašnú hrču a veľmi dlho a veľkú modrinu.. To sa stáva.. Najmladšia sestra je odo mňa o 9 rokov mladšia a od druhej sestry o 12. Boli sme už dosť veľké, boli sme s ňou s kočíkom autobusom u starkej.. Keď sme vystupovali ľudia v autobuse do mňa zozadu buchli, ja som tým pádom trhla kočíkom. Malá vtedy sedkala a vypadla z kočíka hlavou presne na obrubník, aj pery mala rozbité.. Ale je úplne v poriadku a ja tiež.. A moji rodičia sú tí najlepší na svete a mladšia sestra hovorí, že my sme tie najlepšie sestry 😉 Nemaj strach, malý je v poriadku a ty nie si nezodpovedná a ani zlá mama..

26kikuska26
28. júl 2015

Mne spadol 4 mesačný synček z postele (50cm) minulý týždeň...chvalabohu tiež všetko ok...a nechápem ako sa to mohol stať, lebo ešte a hrazdička bola poposuvana cez postel...žeby pes stiahol alebo on kopaním kým som im pripravovala obed? neviem...stáva sa a nie sme prvé ani posledné 😉 😉

monique88
30. júl 2015

@smile31 ahoj, mne síce takéto malé dieta nespadlo, lebo vzdy ked som ho potrebovala nechat sameho tak na bezpečnom mieste ale kamoške sa to stalo a nič važne...neboj ale prečo písem...nam sa napríklad stala neuveritelná vec a nepoznam nikoho komu by sa to stalo a to, že sa malý popalil zapalkami, bohužial v zufalstve sme mu ich nechali nech si uklada, boli sme obaja pri nom a jemu sa podarilo škrtnut. Odsudenia hodné? možno... vsetci dobre vieme, že to detom nepatri do ruk ale je to len dokaz toho že stat sa može naozaj čokolvek, treba tomu predchadzat, odvtedy rozmýšlam 5x čo mu dovolim. Ale fakt je že tých padov bude vela.

natalym
31. júl 2015

@smile31 Mne padli obe deti z postele a sú zdravé jak buk. Mne sa celkom osvedčilo dávať na zem, samozrejme podložku a bola som pri nich, ale zo zeme nie je kam padnúť.

bambulalala
31. júl 2015

Deticky kym su male a spadnu,je dost velka pravdepodobnost ze sa im nestane nic.to mi povedal primar na detskom-maju este makku a flexibilnu hlavicku,a malu vahu,takze pad z cca 50,70 mozno 100cm na zem ja vacsinou bez nasledkou.ale samozrejme vzdy k lekarovi dat skontrolovat.ale maminky pozor!!!pozor na unavu,vycerpanost.nikdy som si nemyslela ze mne sa nieco taketo stane ale...tretia dcerka uz niekolko noci vtedy nespala...aj v tu noc bola hore snad 10krat,bola som neskutocne unavena,ledva som udrzala oci otvorene.vybrala som ju z postielky,nadojcila a spiacu sla preniest spat do postielky...dalej uz neviem,neviem co sa stalo ,zrazu sme boli obe na zemi,mala strasne plakala-hrozne,ja som si nepamatala co sa stalo!!musela som mat mikrospanok alebo co,neviem do dnes...vycitala som si to strasne dlho,malej nastastie nic nebolo.potom nas za cas v noci pri krmeni strazieval tatino.takze nebudte hrdinky,nepodcenujte vycerpanie,ak sa da pozicajte dietatko niekomu a vyspite sa!nestoji to za to

cup_of_tea
31. júl 2015

Ja som spadla mamine v noci z postele a podarilo sa mi pregúľať sa až do vedľajšej izby - a to som vtedy ešte ani nelozila, čo nikto nechápal ako som sa tam dostala - a vyrástla zo mňa zdravá žena, budúca mamina 🙂 a dúfam, že budem aspoň tak dobrá mama ako tá moja

maryah
31. júl 2015

neboj sa, presne ako tu píšu baby, stáva sa to. mne tiež drobec spadol z postele a verím ti, že sa bojíš lebo ja som sa o neho neskutočne bála no neobviňuj sa za to, nie si prvá a ani posledná. Fakt mu môžeš stáť za chrbtom stále a nezabrániš tomu niekedy. Napríklad môj malý keď sa učil chodiť, prvé krôčiky robil, išla som za ním a pri páde šuchol tváričkou o stenu a hneď mal značku. Pádov bude veľa.
A ako tu baby píšu, daj dieťatko k rodičom alebo ku svokrovcom prípadne k niekomu komu veríš a s chuti si pospi. Ver mi, pomôže to, tiež som to robievala a bola som spokojná a ja a aj štuplík lebo zo mňa necítil nervozitu 🙂

simi_polakova
4. nov 2015

ahoj, nie si nezodpovedna. nam sa to stalo niekolkokrat a citas vyssie, ze asi kazdemu. hrozny pocit, ale bohuzial niekedy sa tomu naozaj neda zabranit aj ked si v bezprostrednej blizkosti dietata. ☹