Pád dvojmesačného bábätka

miushik765
7. nov 2016

Pred včerom mi padol môj 2mesačny syn...proste som ležala a on ležal na mne a chytil ma mikro spánok a zaspala som. Chvyľu plakal a potom bol kludny. Zato ja som revala a triasla sa ešte hodinu. Spadol asi z 50cm a ležal na boku l. Samozrejme som bola na pohotovosti, urobili mu usg hlavičky a prezrel ho neurolog, ja som ho doma tiež celeho pozrela a prehmatala nebolelo ho nič a nikde ani nič nemal. Poslali nas domou že všetko vyzera byť v poriadku len ho mám sledovať, samozrejme som celu noc nespala a sledovala ho spinkal aj sa budil papať ako vždy, cez deň mi už moc nespáva zato v noci sa budi len 2x včera mi nespal celu noc bol kludny blabotal ale aj plakal kedže mi už 2 deň nekakal pravdepodobne zato kedže pri masaži bruška sa upokojil. Dnes mi cez deň tiež nespal ale na prechadzke ano. Pride mi hrozne kludny usmieva sa vydáva zvuky atď....teraz aj sam zaspinkal.... Stalo sa vám niečo podobne? Mohlo by mu byť aj napriek vyšetreniam niečo? To že som hrozna matka viem a budem si to navždy vyčítať čo sa stalo nikdy by som si neodpustila keby sa mu niečo stalo....ešte teraz mi je zle keď si na to spomeniem... tak poprosim len ženy ktore mi vedia odpovedať na moju otazku a prispieť skusenosťou....zle mi je aj bez toho aby mi tu niekto nadaval, bola to moja nezodpovednosť... Ďakujem vopred

janickacrazy
7. nov 2016

@miushik765 No hlavne sa ukludni, nie si prvá ani posledná matka, ktorej spadlo dieťa. Mojej svokre spadlo 3mesačné bábo zo stola na podlahu a nič sa mu nestalo. A rozhodne to bolo z vačšej výšky ako 50cm. Pokiaľ sa chová normálne, nie je spavý, určite bude v poriadku. Ked si unavená, daj ho radšej do kočíka alebo do postieľky. A neboj sa, určite si dobrá matka.

zooeynka
7. nov 2016

@miushik765 Nepomozem si...musim okomentovat. Viac ako ti pomohli na pohotovosti ti tu my na MK nepomozeme. Ak je spokojny a chova sa ako obvykle tak naco stresujes? A skusenosti inych mamiciek z MK su ti nanic kedze kazdy pad a kazde dieta je ine. Hlavne klud.

majulino
7. nov 2016

Neboj@urcite mu nic nebude, moja mi@spadla ako 3 mesacna dala som ju na chvilu do synivej postielky, kde bola vybrata jedna tyc aby mohol syn vychadAt von sam a moja kočka sa prvykrat pretocila a akoby cuvala proste vypadla a bolo to z metrovej@vysky, tiez som isla na pohotovost urobili isg prezrel dr a dnes ma mala skoro 3roky, este sa ti babo napada ze az neprezivaj to tak

guglina
7. nov 2016

Nestresuj sa, ak na pohotovosti povedali ze je vsetko ok a aj ty vidis ze je spokojny, usmieva sa blaboce tak je to urcite vporiadku, a 50cm nie je velka vyska. A urcite nie si hrozna matka, to sa moze stat kazdemu.

miushik765
autor
7. nov 2016

@janickacrazy praveže mi nechce spať veľmi ale neplače kludny je on je od začiatku kludne babo ale teraz ešte viac až na tu bolesť bruška čo bol nafuknuty

miushik765
autor
7. nov 2016

@guglina Ďakujem za povzbudenie...ale grozne si to vyčítam už si ani neuvedomujem svoju unavu a tym je to horšie len zo sekundy na sekundu zaspím

evita_g
7. nov 2016

@miushik765 Nehody sa bohužiaľ stávajú. Nevyčítaj si to, nepodcenila si nič, boli ste na vyšetrení, všetko je našťastie v poriadku. Podľa popisu je malý v pohode, správa sa úplne normálne. Keby mal následky toho pádu, už by sa to podľa mňa prejavilo. Mne tiež deti spadli z postele, viem si predstaviť, čo prežívaš, je to šok a strach a výčitky a myšlienky, čo by bolo keby. Poďakuj sa Bohu, anjelom, vyššej moci, čomukoľvek, v čo veríš a skús sa poučiť do budúcnosti. Opatrnosti nikdy nie je dosť. No občas sa pádom proste nevyhnete.

miushik765
autor
7. nov 2016

@majulino No ja som dosť stresmenka to je pravda aj včera som plakala bola som uplne nepoužitelna priatel sa o neho staral kym som sa nepozbierala...hrozne som sa zlakla

janickacrazy
7. nov 2016

@miushik765 Pokiaľ je dieťa po páde veľmi spavé, tak može byť problém, ale pokiaľ je kludný, neplače a spať veľmi nechce, tak určite bude v poriadku. Neboj.

miushik765
autor
7. nov 2016

@evita_g Ver mi že ďakujem každú minutu a možno naozaj zbytočne stresujem ale nepomôžem si...

miushik765
autor
7. nov 2016

@janickacrazy Neni spavy vôbec ... už si myslim že je na baterky

renata5
7. nov 2016

@miushik765 ahoj viem ako sa citis,ale neboj krpec je v pohode casom to budes brat inak to ze sa bojis je normalne lubis ho a zalezi ti na nom a to steba robi dobru maminu ked bude velky tak sa na tom zasmejete...🙂

kacena4
7. nov 2016

ahojko neboj sa a hlavne nestresuj lebo ti bude plakat len z toho ze budes nervozna... nie si hrozna matka, si len obycajna unavena matka, ktora chytila mikrospanok s dietatom v lahu. nabuduce budes vediet ze ak to spravis dieta nemas mat na brusku, ale vzdy vedla seba a okolo dietata vankus 😉 lebo ak bude vacsi aby sa ti neskotulal. neboj drobci maju preto dierku v hlavne (fontanelu) - otvorenu hlavicku a makku lepku nezrastenu, pruznu, aby okrem toho ze lahsie prejdu cez porodne cesty, tak hlavne preto, aby sa im v prve mesiace zivota pri pade nic nestalo t.j. aj v roku ked sa bude ucit chodit!!!! takze neboj. ak by to bol riadny pad bolo by to vidiet na rtg i usg ci co mu robili a urcite by si ho nechali na pozorovani. ked sme lezali na chirurgii v nemocnici pocas operacii, boli tam 2 deticky ktore prave takto spadli mali asi 7-8 mesiacov a teda tie deti boli uplne apaticke, lezali nehybali sa (zo zaciatku, kym ich nedali dokopy) plakali srdcervuco, alebo len spali proste boli to netypicke prejavy... takze neboj drobcek bude ok je na to "prisposobeny", aby taky pad prezil v zdravi a pre teba to je ponaucenie k vacsej bezpecnosti do buducna. hlavne si to nevycitaj a pouc sa z toho 😉 drzim palceky do buducna

mysga
7. nov 2016

@miushik765 Nestresuj, nesleduj ho a nehladaj nejaké "príznaky". Ono sa takéto veci stávajú. Dovolím si tvrdiť, že každej druhej mame. 🙂 Možno je iný, lebo si vystresovaná, takže klud.

miushik765
autor
7. nov 2016

@renata5 Ďakujem veľmi pekne 🙂 Hrozne to bolo....je to moje prvé tak sa bojim ešte viac

miushik765
autor
7. nov 2016

@mysga Je pravda že aj včera bol nervny len pri mne keď si ho zobral na ruky priateľ tak bol kludny

renata5
7. nov 2016

@miushik765 kazda mamina sa boji o svoje dieta si vezmi matky vo tyraju svoje deti tie su bez svedomia ja sa tiez bojim o svoje deti a casto krat spravim s komara somara ale.to asi kazda..

miushik765
autor
7. nov 2016

@kacena4 Ďakujem pekne 🙂 Môj si leží ale blaboce smeje sa hybe ručičkamy aj nožičkamy proste normálne a plače len od hladu a keď ho to brušinko bolelo.... tak dufam že je ozaj všetko ok

mysga
7. nov 2016

@miushik765 deti to cítia, veď koľkokrát, keď je mamička už zrelá na prášky a dieťa len plače a plače bez nejakej zjavnej príčiny stačí, aby ho vzal na ruky niekto iný. Človek sa cíti hrozne, ja mám 6 ročného brata, ktorého som ako ročného strážila a padli naň pri mne zaťahovacie dvere zo skrine, ako sa tak tmolil. Moja mama mi zas vraví, že doteraz má zlý pocit z toho, že raz ma "postrčila" nech idem nabok a spadla som a rozbila si obočie... Je to strašný pocit, keď sa dačo prihodí, ale načo sa zožierať. Najmä, ak sa nič nestalo. 🙂 Ono, nehody sa stávajú. Hlavne, že ste okey. 🙂

chlucka
7. nov 2016

Ahoj. Mne síce ešte drobec nespadol ( aj keď pár krát už nemal ďaleko), ale mama vždy spomína, že keď som ja mala 9 mesiacov, spadol na mňa televízor. A to boli vtedy ešte tie obrovské čierno-biele telky... 34 rokov dozadu... a tu som. Zdravá a absolútne bez následkov 😉 Verím že aj tvoje dieťatko je v poriadku. Určite si dobrá a milujúca matka. Ak by si nebola, tak tu túto tvoju tému nečítam... Hlavu hore a držte sa 🙂

katka253111
7. nov 2016

@miushik765 ahoj nie si zla matka...a tak ti poviem, toto nebude posledny pad... este ich bude do aleluja... aj nas spadol asi ako 8mes z postele...dole hlavou... ked bol na styroch si tiez obijal hlavu hocikade...ked zacal chodit tiez a teraz ako 2rocny tiez...akurat vcera sa hpdil a tresol hlavou - rohom cela o roh nocneho stolika...hrca...krv...nuz co ti poviem ...a 2sme stali obdalec...hlavne sleduj zrenicky ci reaguju na svetlo tmu a hlavne rocnako...ci nie je ospalejsi...drzim palce

alenky
7. nov 2016

@miushik765 Stat sa to moze hocikomu, tebe, mne. Nie stale sa tomu da zabranit a predist tomu. Mne spadla z postele dcerka rovno na hlavu ked mala 5mes.manzel mi to velmi vycital a dal mi to patricne vyzrat az kym o mesiac nepadla chudinka aj jemu. Od vtedy nejake male padiky neriesime proste stava sa. Niekedy aj ked davas ten najvacsi pozor stane sa. Teraz mame doma mesacneho a som velmi obozretna nepodcenujem ho, ze ved nespadne, lebo len lezi...su to sekundy prekotula sa a uraz je na svete. Nastastie my sme pri dcerke nemali okrem hrce ziadne ine nasledky, ale na mk som uz raz citala aj o prasknutej lebke.

tweetinka.co
7. nov 2016

Viem si predstavit, co citis... nam.. mne spadla 4mesacna dcerka... ked som sa otocila, prevratila sa... u neuro vraj vsetko ok, na snimke nieco videl, tak nemocka traumatologia, CT.. do par minut jej odsavali krv z hlavky a ze prasknuta lebka 13cm, krvacanie do mozgu... okamzity prevoz do ba, na Aro..... hrozila operacia.. vdaka Panu Bohu.... nakoniec netrebalo, hematom sa zmensoval... nastastie bez nasledkov... ale v zivote som nic tazsie nezazila, casto sa mi to pripominalo, o povcitoch zlyhania, nezodpovednosti, hluposti, strachu by som vedela rozpravat..
Ak by si potrebovala, kludne napis..

miushik765
autor
7. nov 2016

@tweetinka.co Na usg to videli?

ukulela
7. nov 2016

@miushik765 neboj, keby bol problem s lebkou, zstili by to. okrem toho maly nema ziadne nasledky, tak sa upokoj, v prvom rade sa vyspi ty. u nas takto maly zhucal tatkovi z gauca. tiez mohol mat 2 mesiace. deti su odolne, vydrzia horsie pady,ako dospeli. takze este raz - upokoj sa, keby daco bolo, tak to doktori vidia.
a ne, nie si zla matka, stava sa to a nie len tebe. nas malyked sa naucil chodit, naucil sa liezt aj po rebriku. za chrbtom mi vyliezol na rebrik a zhucal dole - netusim, z ktoreho stupienka - dole hlavou a stocil sa ovno na chrbat. musel o milimetre minut roh stola ... teraz mi je zle, aj ked to bolo rped vyse rokom .... alejednoducho si nemyslim, ze som preto zla matka. poucili sme sa, rebrik sme zaistili a hotovo. nastastie sa nic nestalo, a nastastie ani u vas. dobru noc.

niniacik10
8. nov 2016

@miushik765 ak potrebuješ radu tak v prvom rade by si sa mala poriadne vyspať keďže sa ti stáva že zaspavas mikrospánkom..v únave robíme chyby vsetky a nikto za to nemôže len únava tak keď ti zaspinka spi aj ty..všetko je v poriadku neboj sa a ako si napísala spadol predvčerom keby mu niečo je tak už to vieš dávno tak sa neboj všetko je v poriadku upokoj sa lahni si s bábätkom spinkat a všetko bude ok..je úplne normálne že sa bojis ale naozaj keby mu má niečo byť vacsinou sa to dostaví v krátkom čase..takže spinkajte laskajte sa a všetko bude v poriadku..

jankalukasova
8. nov 2016

@miushik765 Klud... rozhodne nie si zlá matka... nie je to síce super, že spadol, ale zas to nie je ani taká tragédia. Super, že si šla k lekárke, celého ho prezreli. Najnebezpečnejšia je tá hlávka, ktorú mu ale skontrolovali a má ju v poriadku. Sama píšeš, že je pokojný, to, že nechce spinkať s tým nemusí mať vôbec nič... proste je to dieťa a mení sa.. ak je ako píšeš pokojný a spokojný, tak je to fajn a nič sa nedeje. A poviem Ti tajomstvo... on ešte spadne v živote veľa krát a nechcem maľovať čerta na stenu ale môže sa stať, že (ako starší samozrejme...) dokvitne domov a bude mať zlomenú ruku a tak ako ja si ju zlomí ale bude ešte celý večer behať v parku, lebo je tam super sranda a až potom pôjde domov... toto bolo prvý krát a preto si z toho v šoku, čo je normálne... takže sa hlavne upokoj, teš sa, že je v poriadku, nič sa mu nestalo a normálne funguje. 🙂

miushik765
autor
8. nov 2016

@jankalukasova No nakoniec nepokoj pramenil z bruška 2 dni nekakal kupila som pupik a ponatierala vykakal sa a už spinka

Ďakujem všetkym

kylie1983
8. nov 2016

@chlucka Prepac, ale prislo mi to velmi komicke, ako si to napisala, ze spadol na teba televizor 🙂 Verim ze vtedy to mamine smiesne nebolo, ale nie nadarmo sa hovori- komedia =cas+tragedia. Hlavne je, ze si v poriadku 😉 Kedysi sme prezili omnoho horsie veci, a tu sme 🙂 miushik765, urcite bude malicky v poriadku 😉

tweetinka.co
8. nov 2016

@miushik765 ma ulteazvuku u neurologicky nevidela nic