Pád na hlavičku

damuska
12. sep 2013

Ahojte, mam prvu dcerku, ma 7 mesiacov, uz sedka a hra sa, dnes rano sa zosedu hodila do zadu na hlavicku a tak nestastne, ze hlavickou padla akurat nie na podlozku na ktorej sedi, ale rovno na plavajucu podlahu. Mohlo sa jej nieco vazne stat? Mate s tym skusenosti? Pozorujem ju, ale vyzera celkom vpohode, len dost plakala ked sa udrela. Moze mat z toho otras mozgu? Strasne sa o nu bojim, keby sa jej nieco stalo asi to neprezijem.

terezka1947
12. sep 2013

@damuska chapem ta,ze si sa zlakla....popozoruj ju...iba ty vies asi odhadnut,ako silno sa mohla asi udriet....takze ak mas pochubnosti,chod k lekarovi...ja som si s mojim sidlom zazila uz dost....a niektore pady som riesila iba pozorovanim...ale naozaj iba ty vies odhadnut silu toho padu,resp.uderu.

jasmika
12. sep 2013

@damuska aj ja chápem tvoje obavy...no myslím si že ak sedela na zemi a jednoducho len spadla dozadu... tak by sa jej nemalo nič stať..určite poznáš že deti sú gumené... všetci to hovoria a podľa mňa je to jedna veľká pravda... naša už má teraz 3,5 roka no čo sa ona naudierala a naváľala....takk to by bolo teda úrazov 😀 neboj nič jej nebude...ale pozoruj pre istotu

katrin21
12. sep 2013

@damuska nemuselo sa jej nic stat.. 🙂 keby mala otras mozgu, vracala by, alebo by sa jej chcelo spať....

yasminka137
12. sep 2013

Ahoj,moj najstarsi synator.takto bezne padal aj vonku,kedze on sa pri pade neeohol a nespadol tak na zadok s plienkou ale rovno na chrbatik a hlavicku...dnes ma uz 15 rokov a puberta jedna radost...zeby z tych padov?🙂)))

katyd
12. sep 2013

@damuska neboj, nič sa jej nestalo, deti majú anjelov, ktorí ich chránia, keď bol náš syn malý, tak sme jeden čas rozmýšľali, že mu už dáme prilbu, lebo sa stále udieral do hlavy, deti vydržia veľa 🙂

damuska
autor
12. sep 2013

dakujem krasne, trosku ste ma upokojili, som si myslela, ze dam na nu vzdy pozor ale to sa asi neda 🙂

linda20111
12. sep 2013

@damuska ahoj, nemusis sa bat, stava sa to skoro kazdemu.. moj maly bol take sidlo, ze ked mal 5mesiacov prevratil sa v kociku dozadu aj s celym kocikom a tiez spadol na hlavu. vyzeralo to strasne, plakal, bala som sa o nho tak ako ty teraz ale nebolo mu nic, ako som ho zdvihla zo zeme tak prestal plakat 🙂 tiez som ho este pozorovala ak by sa nieco prejavilo, ale nic... ani len modrinu ani hrcu nemal, len na chvilku mal cervene miesto 🙂

cherry1981
12. sep 2013

Neboj mne mala ked zacinala behat strasne nestastne padla na temeno hlavy na dlazbu strasne som sa bala aj som ju pozorovala, ale nastatie vsetko bolo v poriadku.

aadulik2110
12. sep 2013

@damuska posleduj, do 3 hodín keď nebude vrackať a ospalá, tak je všetko OK.... inak nie je prvá ani posledná.... náš sused spadol zo sedačky na dlažbu, keď mal 5 mesiacov.... náš - aby si snáď nezávideli pár dní nato taktiež spadol zo sedačky a rovno na hlavičku. A dokonca aj kamoškinej pediatričke sa to stalo zo svojou ratolesťou...

jajka71
12. sep 2013

moj brat, a sesternicina dcerka i syn si to prezili, tak na to nie je univerzalna odpoved, treba sledovat, ci nie je placliva, ci nespi viac ako obvikle, ci nevracia, ak mas pochybnosti chod k lekarovi, vo velmi ojedinelych pripadoch dochadza k otrasu mozgu alebo vnutrolebecnemu krvacaniu, no nastastie sa to nedeje pri kazdom pade...drzim palce

aliza
12. sep 2013

@damuska ak dost plakala a nebadas ziadne zmeny, tak sa nemusis strachovat 😉. Zazila som dieta, co nestastne padlo na beton vonku, hlavu si buchlo na boku v oblasti spankov a ani nemuklo, vyvrateny pohlad do hora, zacalo zaspavat, nereagovalo...no hroza. Ak dieta place a normalne reaguje, tak by malo byt vsetko v poriadku. Ked neplace, je zle...

livkazv
14. jan 2014

@damuska ako to dopadlo? nechcem strašiť, ale žiaľ za našimi pádmi bolo schované niečo horšie...

emka13
30. jan 2014

@livkazv čo bolo za vašimi pádmi? odkiaľ spadli?

mariannan
30. jan 2014

@emka13 ich chlapcek mal tumor na mozgu...pisala to v jednej diskusii...zomrel malicky mal len rocik ☹

darinka76
26. apr 2014

@livkazv Som zvedavá..nenapísali ste nič bližšie..aj my máme s pádmi a údermi skúsenosti...až sa nikedy pýtam,či aj iné deti sú také"nestastné"ako to naše..,ale vela x sa tomu zabranit nedá-zial..zatial sme to chválabohu v poho prežili,ale nebolo mi velax všetko jedno,lebo náš malý je velké šidlo..🙂

livkazv
27. apr 2014

@darinka76 žiaľ v našom prípade to neboli iba obyčajné pády, boli spôsobené tumorom v hlavičke, "vďaka" ktorému sa mu hlavička krútila a preto padal

darinka76
27. apr 2014

je mi to luto.........strasné...jako ste to Livka zbadali,tým točením hlávky?Kolko mal synček vtedy rokov?A co bola příčina?neviete iste... ako sa mate?Ako sa ujala liečba?

darinka76
27. apr 2014

@darinka76 Livka,niečo som sa tu dočítala....nechcela som sa vas dotknut.......nevedela som,neprečítala sm vsetky příspěvky skor..☹ Ale ak mozte,napiste mi o tom...zaujima ma váš "príbeh",dakujem

marikaema
27. apr 2014

ahoj,nemusis sa bat ak negrckal a neplace opakovane ze ho to boli tak sa nic nestalo...neplas sa zbytocne...moja mala ma 2 roky, pred 4 mesiacmi spadla v obyvacke a udrela si hlavicku do stola. Velmi sa rozplakala az sa dogrcala,utekali sme na pohotovost,poslali nas do nemocnice kde nas nechali na pozorovani 5 dni....islo ma tam slak trafit,samozrejme tatino nemohol ist vraj lebo je chlap tak som tam musela snou ostat ja a popritom som mala doma dvojmesacneho maleho....to boli strasne dni,bala som sa ci malej nieco nezbadaju, popritom o maleho co sa doma deje ( svokra tu bola). Ale chvalabohu vsetko dobre dopadlo🙂