Pád na hlavu z detského odrážadla

snilko7
3. aug 2006

Ahojte, včera mi malý spadol z autíčka - to detské odrážadlo. Prevrátil sa dozadu a bum na zem. žial padol tak nešťastne, že hlávkou narazil na železnú mrežu. Netiekla mu krv, akurát má "typel" jak hrom a krvavú "čiarku" - to na mieste kde dopadol na tú mrežu. Včera si celý deň nechcel ani ľahnúť, vraj ho to bolí. Bude mať v auguste dva roky - takže som počúvala iba boví, boví boví..... ☹ ☹ ☹ Večer to už bolo lepšie, on spinkal, manžel spinkal ale zato ja som každú polhodinku zapínala nočnú lampu a kontrolovala, či je malý v poriadku. Mali ste aj vy niektorá podobný úraz? Nemôže mať niečo vážne? Lekárka je na dovolenke, na pohotovosť sme nešli - nevracal, ani teplota sa mu nezvýšila, dokonca večer už začal aj znova pobehovať.

marlenka27
14. jún 2012

my sme prezili par padov tiez (najnovsie pad z postielky) ale zakazdym ma ukludnili ze pokial babo nekrvaca (z usi, nosa, ust), je pri vedomi, komunikuje (svojim sposobom), nevracia, nie je ospale nemam sa stresovat a este jedna dobra rada: pokial babo padne z vlastnej vysky, myslim do tych 70-80 cm je velka pravdepodobnost ze si neublizi 😎 drzte sa lebo bude to zo dna na den horsie aspon u nas to tak je 😉

cairka
15. júl 2012

Viete niekto akútne poradiť, koľko by som nemala dať dieťa spať po páde na hlavu? Prekoprcla sa na odrážatku, padla na tvár, tiekla jej asi 5 minút krv z nosa, pričom teraz tvrdí, že nos ju nebolí. Udrela si pusu, prehryzla si hornú peru, tú má riadne opuchnutú, drží si tam mrazenú zeleninu, zúbky sa zdajú byť OK, ale moc nechce ukázať. Ide mi teda hlavne o možnosť otrasu mozgu vzhľadom na tú krv z nosa, stalo sa to asi pred pol hodinou a mala by ísť spať, aj už ju berie, ale neviem, či môže ísť 😕 čosi sa mi marí, že asi by nejakú dobu mala byť hore 😒

sedem
15. júl 2012

@cairka ak si dobre pamatam, tak take dve hodiny by dietatko nemalo ist spinkat po udreti hlavicky, treba sledovat aj zrenicky, ci negrcka, ale ak mas nejake podozrenie, radsej chodte k lekarovi nechat skontrolovat

cairka
15. júl 2012

@sedem , dík za promptnú odpoveď

tinki
15. júl 2012

@cairka ak nebola v bezvedomí, tak otras by tam nemal byť. Zvyčajne ak grcá do 20 minút od pádu, tak je tam podorenie na otras mozgu.
U doktora by sa ťa pýtali, či hneď plakala, či grcala a či neupadá do mdlôb.
Ak nie a ak reagujú zreničky na svetlo, ak reaguje ak jej niečo ukazuješ, aj napríklad z boku, že otáča hlávku napríklad za hračkou..Normálne komunikuje, tak je to ok..
Moja mi vypadla ako 6 mesačná z postielky rovno na hlavu. Sa postavila prvýkrát na nohy v postielke a šup a bola na podlahe....a do pol hodiny grcala.. utekali sme k doktorovi, na rontgen, na neurológiu a nič jej nebolo..Ešte nám odporúčali sledovať ju asi 2 týždne a nič sa nedialo..chvalabohu..

davidrohusch
30. aug 2012

mno me je 12let a taky jsem jako malej spadl na hlavu :/ a ted si pripadam jako mentalne postizenej :/ luvim nesmysli vrtim se :/ a boli m porad hlava

mates22
28. sep 2012

tak mi malej hupsnul ze schodů, teda spíš tatínkovi, a má na čele bouli, na čele to obvykle bejvá OK, ale i tak se připravuju na perných 48 hodin............... takže ještě trochu obecně, co nám řekli v nemocnici na pozorování minule, to byl pád z výšky jeden metr hlavou na beton: dítě netřeba v noci budit, pokud se hýbe a neleží celou noc v jedné poloze, pozorovat se musí min. 48 hodin a není pravda, že prvních 24 je nejhorších, protože vnitřní krvácení probíhá velice pomaloučku u dětí, pozorovat zorničky, pocení, bledost, motání a zvracení a příp. i změny nálady vybočující z normálu...dítě mírně sledovat další 4 dny (dohromady teda šest) a myslet na případnou souvislost, riziko je mnohotisícinásobně menší než v prvních 48 hodinách. Ale pan doktor pravil, že je to otázka dní, týdnů, měsíců a nebo let...........jak co a jak u koho. Tak toliko pro ostatní, když si dá dítko dardu do hlavičky.

dadula06
26. mar 2013

ahojte,tak ja mám tých skusenosti viac,mam dve šikovne dievčata 🙂 takže prva ked mala asi rok tak jej kamaratkin malý hodil do hlavy hračku,bola z toho zrazenina ktorú museli ihlou vytiahnut von,potom miram padá na hlavu každú chvílu ale ked sa mi to nezda utekam na rontgen,to je istota.a potom bibinka nám asi pred mesiacom spadla z asi 10 schodov a to mala 10 mesiacov,plakala potom sa upokojila,ale nevideli sme to tak sme išli na pohotovosť,tam rontgen a nakolko sme to nevideli tak pozorovanie a 5dnový pobyt v nemocnici,našťastie bola v poriadku..pokial dieťatko nevracia,nemá zväčšené zreničky,nie je nadmerne spavé,normálne reaguje a nepozrujete čokolvek neprirodzene dieťaťu tak by to malo byt v norme.ale v zásade platí že ak pozorujete čokolvek čo vám "nepadne do oka" tak radšej ist lekárom.ja to tak beriem že radšej nech mi vynadajú a viem že je v poriadku ako by som jej mala ublížiť tým,že to zanedbam..všetko dobré vám prajem a čo najmenej pádov na hlavu 🙂 🙂

niki7123
3. aug 2013

Ahojte, môj brat má 23 mesiacov a spadol z odrážadla na beton vonku a rovno na chrbat a na hlavu. Vzadu na hlave ma hrču. Zatial nevracia a ani sa nezdá malátny, ale bojim sa. Viete mi poradiť?
Dakujem

blondynka400
3. aug 2013

@niki7123 a mel helmu?

llenickaa
11. aug 2013

mamicky som zufala.Vychadzala som do zahrady .pri zadnych dverach je maly schod o ktory som neviem ako zakopla a spadla.Ja roztrhane nohavice a strasne odrete kolena no co bolo najhorsie maleho som mala v naruci a buchol hlavou o beton.Plakal asi polhodinu ja som sa rychlo obliekala ze ideme do nemocnice pretoze ten pad bol silny.Ma tam sramy aj s krvickou.v nemocnici ho napojili na chvilku na pristroj, prehmatali hlavicku,odmerali teplotu,skontrolovali ocka.Ziadny rengen.povedali ze vyzera byt v poriadku.a ze ho mam pozorovat.velmi velmi si to vycitam ze som nepozorna a nepozeram pod nohy.ake priznaky su pri otrase mozgu,prasknutej lebke alebo krvacani do mozgu.Co mam pozorovat?kazda jedna rada bude pre mna cenna.dakujem

esti77
11. aug 2013

llenickaa, nevyčítaj si to. Nie si nepozorná, len my mamy máme toho niekedy toľko, že takéto veci sa jednoducho stávajú aj obyčajným, nie to ešte nám - výnimočným 🙂 . A teraz vážnejšie, to len na usmiatie. Keď som bola malá cca 10 ročná, treskla som na hlavu na zľadovateľom kopci, na nohách čižmy s podrážkou zo 100%tnej gumy, takže nič mi nezabránilo si tú hlavu poriadne tresknúť. A ten kopec bol teda riadne strmý. Sestra vzala sánky, a ja som ručala ako tur. Segra nahnevaná, že je po sánkovačke na mňa len zhúkla "NEREV!" Našťastie to nebolo ďaleko od nášho činžiaka, takže cesta domov sa ako tak dala. Doma sa mi hlava totálne krútila a bolela ma, do rána som vracala, boli sme aj v nemocke a tam povedali, že slabý otras mozgu. Na nejaký rtg alebo niečo podobné si nespomínam. Ešte viem, že som bola ospalá. Na druhý deň bolo lepšie, atď. Neboj, malinký je silný a Ty tiež.
Niečo som našla na nete, pokukaj a sleduj drobca, ako Ti poradili lekári. Čas je naozaj najlepší lekár 😉
http://www.slovenskypacient.sk/clanok/514/hlavo...
Držím palce, neboj, všetko je a bude OK.

llenickaa
11. aug 2013

@esti77 dakujem moja velmi pekne za prispevok.len to ze maly ma len 11 mesiacov.Bojim sa :-/ a to zajtra ideme na dovolenku.

llenickaa
11. aug 2013

@esti77 mam dcerku a syna takze je pravda ze my mamicky mame toho dost.

esti77
11. aug 2013

No my sme práve objavili dva schody, ktoré máme medzi detskou a spálňou a malinká ich v pohodke vyberie hore, horšie bude, keď ju napadne zliezť dole a ja pri nej nebudem, že sa niekde zabudnem. Nesmiem!!! 😖 . Keď ju schytím, aby nespadla, s takou radosťou zvýskne a odrazí sa, že až. Takže ona takto so mnou vypekáva 😀 . A to má len 8 mesiacov. Naša druhá dcérka tri dni pred odchodom na dovolenku zjedla haliernik ako cent. Na moje výslovné prianie nás Dr., ktorá ma presviedčala, že určite nič nezjedla a nie je dobré len tak pre nič za nič rontgenovať dieťatko - mala vtedy presne rok - poslala na chirurgiu, kde sme krásne videli haliernik už v hrubom črievku chvalabohu. Len čo sme prišli domov, našiel si cestu do šerblíka a ja som prvýkrát a dúfam aj naposledy pitvala hovienko 😅 . Ale s akou radosťou 😀 . A naša prvorodená dcérka sa v kostolíku v Chorvátsku sama od seba poďakovala, že : "Ďakujem Ježiško, že N. vykakala peniažtek". Až sa mi slzy kotúľali.

llenickaa
11. aug 2013

@esti77 oooooo boze sranda nakoniec.ale jedno by mi to tiez nebolo uz ako sa poznam by som po doktoroch behala.

esti77
11. aug 2013

@llenickaa
Tak Vám prajeme krásnu dovolenku a veeeľa slniečka na nebi aj na duši 🙂

llenickaa
11. aug 2013

@esti77 dakujeme

tinkax
13. mar 2014

@cairka reagujem na starsi prispevok, ako to potom dopadlo ? kedy sa jej pera zahojila ? ja som taka nastvana, vcera mi mala isla na odrazadle a sa prevratila dopredu na peru,celu rozrazenu ju ma aj pod nosom chrasta, ja neviem ci odrazadlo je na vine (mame to pukilino ) alebo ze je dlha na nho ale chudatkona rovnom chodniku sa prevazila dopredu, ma to cele bolave ,ani kojit sa uz nechce ☹ ma to napuchnute,krvave . Ako sa vam to zahojilo ? bez stopy ? mali ste rovnaky uraz 😢