Pád na hlavu z detského odrážadla

snilko7
3. aug 2006

Ahojte, včera mi malý spadol z autíčka - to detské odrážadlo. Prevrátil sa dozadu a bum na zem. žial padol tak nešťastne, že hlávkou narazil na železnú mrežu. Netiekla mu krv, akurát má "typel" jak hrom a krvavú "čiarku" - to na mieste kde dopadol na tú mrežu. Včera si celý deň nechcel ani ľahnúť, vraj ho to bolí. Bude mať v auguste dva roky - takže som počúvala iba boví, boví boví..... ☹ ☹ ☹ Večer to už bolo lepšie, on spinkal, manžel spinkal ale zato ja som každú polhodinku zapínala nočnú lampu a kontrolovala, či je malý v poriadku. Mali ste aj vy niektorá podobný úraz? Nemôže mať niečo vážne? Lekárka je na dovolenke, na pohotovosť sme nešli - nevracal, ani teplota sa mu nezvýšila, dokonca večer už začal aj znova pobehovať.

anke
10. okt 2009

suki: ono u tech starsich deti to asi uz nedelaji, to by tam meli porad plno ne? ti se bouchaji porad o neco ...

anke
10. okt 2009

ja teda taky souhlasim s holkama, sice budete 2 dny v nemocnici a asi to nebude uplne prijemne, ale budes si jista, ze je to ok ... ono 4. mesice, to je porad malinke mimi ...

anke
10. okt 2009

btw nase pediatricka pak ke zprave z nemocky prohlasila, ze ten, kdo rika, ze se mu to nikdy nestalo, tak keca ...

suki
10. okt 2009

anke jj ale tentokrát to teda byla boule jak blázen 😝 jsem se fakt vyděsila.
No plno tam samozřejmě bylo 😀 dětičky jsou furt jednou nohou na pohotovosti...jaký dělají blbinky
Hlavně, že už je to za náma.

dejna3
10. okt 2009

súhlasím s anke...
dicinka, nemyslela si náhodou "žalobu" ?? 😕 tú na teba určite nikto kvôli pádu bábätka nepodá, to by pred súdom stáli skoro všetky matky...

francesko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anke
10. okt 2009

francesko: sorry,ale ted tu resime trochu vaznejsi veci 😝

anke
10. okt 2009

no tak jestli zalobu, tak souhals s dejnou - to bychom byly za katrem vsecky nebo aspon 90% rodicu, oni se te doktori zeptaji, jak se to stalo a kdyz to bude ok a dite bude jinak ok, zdrave bez jizev a naznaku jineho tyrani, tak ti maximalne reknou, ze to byla blbost ... nam napriklad napsali do zpravy, ze pro priste mame dodrzovat prevenci proti urazum hlavy ...

suki
10. okt 2009

dicinka žalobu určitě ne...vždyť jsi nic neudělala, to by bylo sirotků bez maminek 😲
Jinak já myslím, že už asi jela, když se neozývá, to je dobře, aspoň bude mít klid.

dicinka1
10. okt 2009

anke..myslela som zalobu..pardon 😉

anke
10. okt 2009

no kazdopadne prejeme dicince a vsem "padlym na hlavu", aby to bylo ok ... dobrou noc 😉

suki: no ja se fakt desim dne, kdy bude boule velika, jako cela ... a tak dale

vercak.
10. okt 2009

Ahojky, mě na malýho spadla židle, ale vysoká železná barovka. Bylo mu 10 měsíců. Měl okamžitě modřinu nad okem a z pusy mu teklo dost krve. Byl to náš první úraz a já s ním okamžitě letěla do nemocnice. byli jsme oba od krve, ale chtěla jsem mít jistotu, že je v pořádku.

Kdyby mi spadlo 4 měsíční mimi, tak bych taky hned pádila na pohotovost, i kdyby to bylo ve 3 ráno. Tenkrát mi v nemocnici řekli, že ho mám sledovat minimálně 24 hodin, jestli není moc spavý a jestli nebude zvracet. Pamatuju si, že jsem vůbec nespala a to ten úraz měl dopoledne.

suki
10. okt 2009

snad to všechno dobře ustojíme 😀 myslím ty karamboly 🙂

dicinka, malá je moc roztomilá 🙂

anke
10. okt 2009

dici: tyyy jo, a ja myslela, ze uz jsem fakt tupa, protoze jsem jeste rocnik, ktery by mel slovenstinu jakz takz zakladne zvladat 😀

dicinka1
10. okt 2009

mame plavajucu podlahu...mala akurat vstala...smiala sa na mna...takze asi jej nic nieje..mama ma len utisovala..ze mam ju sledovat..ale nic by jej nemalo byt..velmi som sa zlakla..ale hmatala som jej hlavku..a nenahmatala som nic take..

dejna3
10. okt 2009

držím palčeky, snáď bude všetko o.k. 🙂

vercak.
10. okt 2009

dicinka - tak to je dobrá zpráva 😵 😵 Když je takhle v pohodě, tak bych být tebou počkala ještě do rána a pokud by se ti ráno něco nezdálo, tak s ní upaluj k doktorovi 😉

suki
10. okt 2009

tak ji sleduj a držte se holky 🙂 😉
Dobrou noc 🙂

anke
10. okt 2009

my tehda jeli v jedenact v noci, do tri jsem byla vzhuru, kolebala se nervama na posteli a sledovala maleho, az me prisla servat sestra, jestli nejsu padla na hlavu, ze takhle prijdu o mliko a ja si mlela svou, ze ho musim hlidat ... oni nemeli ani monitor dechu ... tak me ujistili, ze chodi kazdou pulhodinu mu svitit do oci a kontrolovat reflexy, ze mam chrnet ... no je fakt, ze pro vsechno zle je neco dobre, spal mi tam ty dva dny uplne kralovsky, nosili mi jidlo az na pokoj a ja si bajecne odpocinula ... ale teda lepsi pozvat hospodyni, to uznavam ...

dicinka1
10. okt 2009

ANKE... 😀

no baby,nesla som..skusim ju este teraz pozorovat,ale myslim,ze je ok..

Manzel by ma asi zabil,ak by sa jej nieco stalo..a aj keby sa dozvedel,ze mi spadla..a taka malinka...on je na nu velmi haklivy...

dicinka1
10. okt 2009

dakujem baby..pockam do rana..ak sa mi nieco nebude zdat,tak okamzite letim..dakujem za rady..dobre ze tu ste... 😉

dejna3
10. okt 2009

anke 😀 😀
my veľmi podobne 😉 dokonca malá pribrala za necelé 2 dni 300g a komplet všetko zjedla... čo doma nehrozilo v tom čase 😝

kutcher
10. okt 2009

dicinka1: oni se ty chlapy vzdycky navyhrozujou a nakecaj, ale pockej kolik urazu zavini on, to uz bude chapat, ze neni lehke vychovat prcka bez modrin - preji at to dobre dopadne!

suki
11. okt 2009

dicinka, tak co malá? 🙂

dicinka1
11. okt 2009

ahojte..tak mala uz je hore..stale sa smeje..je vesela..celu noc spala pri mne..a sledovala som ju ci dycha a tak...ale vsetko je ok.. 😵

vercak.
11. okt 2009

Dicinka - tak to je super zpráva takhle po ránu 😵 😵 Teď si to nevykládej nějak špatně, ale myslim, že vše zlé je k něčemu dobré a že už malou budeš pokládat jen na zem viď? Hlavně že to dobře dopadlo a že jí nic není 😉

suki
11. okt 2009

super 😵 😵 hlavně že je vše O.K. 🙂

tin007
12. okt 2009

ahojte, maly pred chvilou spadol (nie z vysky, iba z takej rozlozenej pohovky asi 10-12 cm nad zemou) celom a nosom na plavajucu podlahu. urcite ho to zabolelo, to je poznat ten plac a z nosa mu vytieklo par kvapiek krvi. pofnukaval (v takom zalovacom style) ale o asi minutu sa napil mlieka a zaspal. na pohotovost nejdeme, ale budem ho pozorovat a keby nieco... no, nic prijemne, ale tusili sme, ze taketo nieco musi prist, lebo uz niekolko dni skusal rukami mavat nad dlazkou a rehotal sa na nas. 😠

diddi
14. okt 2009

ja som taka nastvana,ze az....vcera sme boli v mcdonalde s detmi,isla som s nimi k zadnemu stolu,vobec som si nevsimla,ze bola podlaha zmyvana predtym,len zrazu spadla dozadu,na hlavicku Ella,len to tak zadunelo,rychlo som ju ratovala,zdvihala a v tom momente mi padla rovnakym sposobom,dozadu na hlavicku Mia....zavolala som si managera,ze mi deti spadli na hlavicky....preco nie je toto miesto oznacene,ze je mokre,klzke.....vsetko bolo ok s detmi,pozorovala som ich,nedala spat....az...vecer,Miuska sa 3x povracala,bolo to 7hod.po pade....a potom este v noci o 02.00....volala som teraz pediatricke,mame ist radsej na rontgen...je to mozne,aby malo vracanie suvis s tym padom?...po 7hod.?....no uvidim,pojdeme do nemocnice....boze,mam hrozny strach.....nech si ma v mcdonalde nepraju,ak sa mojim detom nieco stalo,maju na krku poriadnu zalobu....

lindda
14. okt 2009

Ja by som ich zalovala isto tam chod spotvrdenim od lek to nieje sranda chudatko male :-/
daj vediet potom a v ktorom si bola ?