Pád na hlavu z detského odrážadla

snilko7
3. aug 2006

Ahojte, včera mi malý spadol z autíčka - to detské odrážadlo. Prevrátil sa dozadu a bum na zem. žial padol tak nešťastne, že hlávkou narazil na železnú mrežu. Netiekla mu krv, akurát má "typel" jak hrom a krvavú "čiarku" - to na mieste kde dopadol na tú mrežu. Včera si celý deň nechcel ani ľahnúť, vraj ho to bolí. Bude mať v auguste dva roky - takže som počúvala iba boví, boví boví..... ☹ ☹ ☹ Večer to už bolo lepšie, on spinkal, manžel spinkal ale zato ja som každú polhodinku zapínala nočnú lampu a kontrolovala, či je malý v poriadku. Mali ste aj vy niektorá podobný úraz? Nemôže mať niečo vážne? Lekárka je na dovolenke, na pohotovosť sme nešli - nevracal, ani teplota sa mu nezvýšila, dokonca večer už začal aj znova pobehovať.

crca
7. jún 2010

Kutcher promiň,to mě napadlo v momentě odepsání 😀 ,ale díky 😀

kutcher
7. jún 2010

Není zač 😀 Ne ale fakt dámy (a pánové), pokud máte doma poděs, jako my dvě, je to velmi neocenitelná a rozumná investice. Nebýt helmičky, tak ne jen jednou bychom přišli k vážnému úrazu. Tchýně sice helmičku ihned odsoudila - to víte, za ní to nebylo, tak je to špatný. Ale jelikož podle ní může nosit dítě v šátku, klokance, vaku... jen naprostej deb.l, tak jsem si na ni udělala svůj názor a helmu koupila a neprohloupila!

crca
8. jún 2010

Kutcher,tohle mě naštěstí tchýně neodsoudila nikdy,i když taky slýchávám,že za ní nic takového nebylo 😠 ,ale jak já říkám,když můžu dítě ochránit před zmrzačením,tak proč toho nevyužít...,kor když mám dvě...neuhlídá se kolikrát jedno,natož dvě 😒 A koneckonců,taky nebyli mikrovlnky a pračky a sporáky a jak jim to nevadí 😀
Taky mě ho to kolikrát zachránilo,když mě spadl dozadu na hranu lavice 😉

kutcher
8. jún 2010

To mně povídej, já na ní nedám a zvlášť po tom, co se stalo, když mu bylo pár měsíců - to už jsem tu psala. Vynadala mi, že má moc hraček, že jim stačily poklice a vařečky - ať to prej vyhodím a dám mu je, odpověděla jsem, že má krásný hračky určené jeho věku a je jich tak akorát a poklice že mám ze skla a i kdyby, nádobí není na hraní, kdo to má furt drhnout, že - chvíli na to jsem potřebovala skočit do krámku a že prý malýho pohlídá. Když jsem se vracela a stála dole na schodech, najednou slyším ránu a děsnej řev... no co myslíte, sebrala mu hračky, dala mu hrnec a vařečku-chvilku bouchal, pak ho otočil, podlomil se a narazil pusinkou na hranu - rozrazil si dáseň, ukousl kus rtu a to se v tom místě začal klubat zoubek, tak jsem se po cestě do špitálu modlila, aby se mu v tom ještě neroztříštil zub - to bylo krve, fakt děs, ale je pravda, že si mně teď nedovolí do něčeho kecat, do ochrany už vůbec ne a taky si mladýho pěkně dlouho nepohlídala, až teď a povím ti, měla jsem děsný bobky, co se zas stane.

evaje
8. jún 2010

Jsem k vám jen nakoukla a chci vás za helmičky pochválit. Naše neuroložka mě kdysi řekla, že by to nejraději dala za povinné nošení u všech dětí 😉 Asi si představuje, že by to mohli rozdávat v porodnici s těma kufříkama, co v nich jsou ty tuny letáků. 😀 😀

crca
8. jún 2010

Kutcher,teda musím říct,že mě až zamrazilo,když jsem to teď četla,jsem si vzpoměla na Matýska,když jsem mu dalana hraní TEDA talířek a lžičku....,děsná sranda,dokud ten talířek nepřevrátil a vylezl na gauč,jenže neuměl ještě slézt a hodil pusu přímo na ten spodek a jak píšeš,krve by se ve mě nedořezal,prasklý ret,a krev,jelikož to byl jeho první úraz,tak jsem se rozklepala jak ratl,doma nikdo,daslší divočák běhal po obýváku 😕 .....,no zachovala jsem si chladnou hlavu(kupodivu) a vyndala z mražáku zabalené kuřecí křídlo...,jak to cucal,tak se mu to naštěstí za chvíli zastavilo,takže jsme jet nikam nemuseli,ale........,je to sice všechno o náhodě 😅 .Taky jsem s ním byla už dvakrát na pohotovosti kvůli ráně na čele,ale to byla i moje chyba¨,protože se zrovna probudili,já jim šla udělat čaj a vzpoměla jsem si,že jsem mu nedala helmu a než jsem k němu doběhla s tou helmou,tak prásk ho do železné nohy u židle 😀 Teď se směju,ale v tu chvíli mu vylátla boule jak vejce,ještě jakoby podlitá 😔 ,naštěstí dobrý....,ale opět to ALE 😉
Evaje děkujeme za pochvalu,ale upřímě,ani jsem nevěděla,že něco takového existuje 😀 ,jen už jsem byla zoufalá z Matýska,ten sebou mlátil,kde se dalo,tak jsem to jen hodila do vyhledávače a hned objednala 😀
Já vím,že tím je neochráním úplně,to by potřebovali i náhubek,ještě lepší,helmu brankáře v hokeji 😀 😀 ,jenže to je jak s hlídačem dechu,taky dřív nebyli a já jsem je radši koupila,sice jsme donošený(ukončený 38tt),ale do teď mě to řve a jsem za to ráda,zatím teda jen falešné poplachy,ale už jich bylo nespočet.Poslední dny teda řve na střídačku i 5x za noc,nevím,možná už zlobí baterky,ale manžel mě říkal,ať už to vyndám,že už je to dobrý a právě před chvílí tam zase letěl a divil se jak je to možné,že ležela holka normálně 😒 (většinou to spouští,když se narvou na kraj postýlky),ale teď leží normálně.....,no nevím,radši budu vstávat 5x za noc a zbytečně....... 😉

kutcher
8. jún 2010

crca s tím monitorem je to zvláštní - párkrát nám to zapípalo kvůli špatné poloze, ale jednu dobu to spouštělo furt a furt, tak jsem to odnesla do opravy a tam se monitor choval vzorně, tak se mě zeptali, jestli v blízkosti nemáme nějakej silnej druh výboje - no říkám, jsme blízko kuchyně, tak kotel a servisman řekl, že to tím může být - jeden večer jsme spali v obýváku a nic, celou noc klídek, tak jsme přehodili místnosti a bylo vystaráno - spustit to může i starší dom. elektronika, je to velmi citlivá věcička a tohle by mě fakt nenapadlo, ale je pravda, že když nám jednňu kotel opravovali, při každém sepnutí nám začly hrát všechny ty hrací otvíráky v kuchyni - teď už jen aby ty monitory pištěly i při bouřce... a teď se vrátím, co se týče zranění - vím, že se mohlo něco podobnýho stát i mně, ale mě to naštvalo už jen tím, že jsem jí řekla, ať mu to nedává a ani si neumíš představit, jaký prase za volantem jsem, když jedu do špitálu :D

Jinak taky děkuji za pochvalu...

crca
9. jún 2010

Kutcher-prase za volantem 😀 😀 ,ale nedivím se 😀 .Já to jen nechápu,když třeba měsíc se to vůbec nespustilo a teď od té doby,co je hezky a jsme spíš venku,tak je to každou chvíli 😒 Přitom taky nechápu,když v postýlce nikdo není a já se držím jen kraje postýlky jedním prstem,tak mě to snímá,ale oni zalezou do kouta celé postýlky a vříská to 😕 No ještě uvidím,na dnešek to bylo jen 3x 😀 .Zkusím vyměnit ty baterie.
Včera jsme lítali venku a Maty má zase bouli 😖 Spadl na kámen,ale naštěstí se spíš jen skulil,tak je z toho jen boule a trochu odřené čelo 😅

kutcher
9. jún 2010

Crca ty naše děti jsou asi trochu zvláštní co? Ten náš taky viz. dnešek - vylezli jsme z postele a on jde chodbou po botách-nic, v kuchyni zašlápl psa(labradora)-a nic, v obýváku jde po ROVNÝM koberci a řách, už byl na bradě, fakt nechápu. Já fakt jedu jak sanita, když mastíme do špitálu, už jen mít ty houkajdy a je to kompletní. Hele, a máte monitor pod matrací nebo máte na matraci tu tenkou hyg. vložku - i když na obalu ukazují, že se dává pod matraci, tak by neměla být moc široká. My ji širokou máme, tak jsem dokoupila tu vložku, a snímá to fakt líp - mladýmu už budou 2 roky, ale má 10700g tak furt využívám, jen teda monitor zapomínám vypnout, když ho k sobě beru na kójo, ještě jsem nebyla schopná si na to zvyknout🙂

katulen
9. jún 2010

ahoj holky, máte nějaký odkaz na tu ochrannou helmičku na hlavu? Začínáme mít dost aktivní období a furt padáme (ne teda z výšky), ale vždycky se do hlavičky někde ťukne, tak asi bude lepší mít ochranu.... Díky moc.

crca
9. jún 2010

Kutcher,co mě bereš kšeft 😀 Mě jsi měla dát na odkaz 😀 😀
Katulen já ji prodávám za 450kč i s poštovným,hodím sem fotku,aby jsi viděla,máme jí takou karo kostkovanou,tmavěmodrou s červeným 😉 Já říkala klukovi,že vypadá jak malej žokej Váňa 😀
Jinak Kutcher,mám tu podložku pod matrací rovnou na roštech,ale nikdy mě to tak nevřískalo,jako teď 😒 Jsem zvědavá na dnešek,zatím je klid,ale jen co lehnu 😅
Hlavně Katulen,nenech se zlanařit tím,že jí nebude chtít mít na hlavě,Taky si jí pořád sundavali,ale za chvíli už jim to nevadilo 😉

kutcher
9. jún 2010

crca - promiň, kšeft ti brát nechci :D jelikož máš svou nabídku přímo na této straně, tak jsem si řekla, že ji už máš buď prodanou, když se katulen ptá na odkaz nebo chce koupit novou. Varianta, že by přehlídla tvou nabídku mě popravdě nenapadla vzhledem k tomu, že katulen zřejmě naši diskuzi četla, takže promíííň :-/

kutcher
9. jún 2010

Ty crca mám tu 2 hrnečky od NUKu, námi nevyužito - malej byl přisátej jen na prsu - maximálně si s hrnkama hrál. Je to dvojčecí série - modrý a růžový... dám zdarma, jen za poštovný, trochu překážej, kdybys měla zájem, písni.

crca
10. jún 2010

Kutcher,já ty helmičky nemám na bazaru,ale jedna už je zamluvená od kamarádky,tak jsem to jen nadhodila,když jsem tu narazila na tohle téma 😀 Jinak k těm hrnečků......,jsou nekapající? 🙂 Jestli jo,tak bych si je ráda vzala,holka pije jak duha a když jedeme ven,tak jí vytáhne dřív,než vůbec usne a pak musím teda hned domu,když se vzbudí,protože by pořád pila 😀 😀 asi je po tatínkovi 😀 To abych brala 1,5 l petku jenom pro ni 😀 Sice jak je teď vedro,tak je nechávám spát doma a pak je vypouštím na zahradu a tam si běhaj 😅

kutcher
10. jún 2010

Jsou nekapací... nikde jsem si nevšimla otvoru pro odsátí vzduchu, ale pije se z nich dobře - jeden zkusil malej, ale on pije z obyč. hrnku nebo flašky, tak dávám pryč🙂) dej mi do IP majla a muzu poslat foto - mně sem fotky nejdou moc dát, mám net v mobilu ☹

tynushqa
20. júl 2010

Ahojte,
dnes som bola s malinkou von a ona sa podkla a padla dopredu na celo a usta ☹ najskor som si nevsimla ze ma buchnute celo, len troska udretu pusinku, no potom ked som videla tu hrcu na cele tak mi nebolo vsetko jedno. Ta hrca bola ako mensie vajicko 😢 vycistila som jej to a troska ochladila studenou vodou. Trosku to odpuchlo, no poobede som jej to sla natriet kremikom - heparoid aby nemala hroznu modrinu a ako som po tom presla prstom, tak to tam ma makke... je to normalne? mam radsej utekat na pohotovost???
Bianka plakala tak 2 minutky, ale hned potom zase utekala, smiala sa, robila loptoviny, takze nejaka zmen v spravani sa neobjavila, len ta hrca 😖

jelencek
20. júl 2010

@tynushqa radsej chod na pohotovost. My sme mali nieco podobne (uz som tu o tom kdesi pisala), mala spadla z postele, tiez na nej vobec nic nebolo, iba taka makka hrca (ako zubna pasta). Tak sme sli na chirurgiu a tam nam povedali, ze makka hrca moze znamenat prasknutu lebku, spravili rtg a mala ju naozaj prasknutu, navyse potom na ct zistili epiduralny hematom. Dufam ze to nebude vas pripad, ale pre istotu radsej chod.

balisek
26. júl 2010

Ahoj holky, co je pravdy na tom, že když vám dítko vícekrát spadne a jedete s ním k doktoru že na vás přijde sociálka, dítko vám seberou? malej mi spadl už po 4 z gauče přímo na plovoucí podlahu na hlavičku, už před dvěma dny a má tam jen bouli, chvilinku plakal, pak uplně v pohodě, neblinkal ani nic jiného, ale raději jsem dneska zavolala na pohotovost a tam se mě dost krutě vyptávala jak je moné že mi spadl,malému je rok, je strašné šídlo a uhlídejte ho:(a já mám ted strach s ním vůbec jít k doktoru na rentgen, aby mi ho nevzali:(

zucha
26. júl 2010

@tynushqa ja osobne by som nesla. Predtym som bezala hned s kazdou hrcou, ale teraz uz viem, ze ked nema nejake naozajstne priznaky, tak uz nebezim. Ale naozaj, naozaj velmi sledujem dieta este dalsich 48 hodin, predsa len istota je istota a niektore urazy sa ukazu az po 24 hodinach. Treba sledovat zrenice, aby boli obe rovnake, ci nie je zmena nalady (moc euforicka, ci apaticka,.....), zvracanie, nechutenstvo, ospanlivost. Dokonca, vzdy ked sme boli na pohotovosti s celom, tak to bolo v poriadku. Horsie, ked sa buchla na vlasovej casti, to bolo fakt zle, ale to aj vracala prudom a zaspala mi na zemi, ked som ju obuvala,..................to bola hroza

momin
26. júl 2010

@balisek ja nevim co je pravdy na tom na co se ptas.. ale je pravda ze uz na me doktorka divne koukala kdyz sem tam byla asi po treti s padem... Ted se chystame na ockovani a maly ma na cele zase bouli jako blazen... 😎
Ale opravdu si na ty pady davej pozor.. a maly si vyleze na ten gauc sam? skus ho oblozit dekama nebo polstarema,ja sem to takhle delala nez se maly naucil slezat.. meli byste to nejak zabezpeci-muze to byt nebezpecne...
Jinak hlidej vsechno to co psala
@zucha ... a pokud se nebude nic dit nejezdila bych nikam..

balisek
26. júl 2010

Holky, malej už mi od 10.měsíců chodí, slízá uplně sám, jenže dělaj kraviny, je rychlej jak šídlo a prostě mi chtěl utéct a sklouzla mu ruka a prásk...leze mi doma po křelsech, po gauči, na stůl vyleze bez jakékov zábany, musím být pořád ve střehu, stůl má ke krku a prostě se na něj rukama vytáhne, na gauči už normálně sedí, slejzá předpisově, jen prostě blbnul, a to dvakrát, je strašně divokej a mě už z toho prostě šibe:( on si nedá ale vůbec říct..tohle byl ale fakt ošklivej pád:(ale je v pohodě, nic na něj nepozoruju, jen to jeho zlobení a to je na dením pořádku..co vám budu vyprávět,on už nám od 4.měsíců leze a v porodnici držel hlavičku sám, takže je nějakej moc rychlej..Je nám rok a máme 12 kilo a 85 cm a k tomu ještě 12 zubů a z toho jsou 4 stoličky:D pořád nad tím musím přemýšlet, my tedy máme gauč vysoký 25 cm,ale stejně

balisek
26. júl 2010

@momin malej už mi od 10.měsíců chodí, slízá uplně sám, jenže dělaj kraviny, je rychlej jak šídlo a prostě mi chtěl utéct a sklouzla mu ruka a prásk...leze mi doma po křelsech, po gauči, na stůl vyleze bez jakékov zábany, musím být pořád ve střehu, stůl má ke krku a prostě se na něj rukama vytáhne, na gauči už normálně sedí, slejzá předpisově, jen prostě blbnul, a to dvakrát, je strašně divokej a mě už z toho prostě šibe:( on si nedá ale vůbec říct..tohle byl ale fakt ošklivej pád:(ale je v pohodě, nic na něj nepozoruju, jen to jeho zlobení a to je na dením pořádku..co vám budu vyprávět,on už nám od 4.měsíců leze a v porodnici držel hlavičku sám, takže je nějakej moc rychlej..Je nám rok a máme 12 kilo a 85 cm a k tomu ještě 12 zubů a z toho jsou 4 stoličky:D pořád nad tím musím přemýšlet, my tedy máme gauč vysoký 25 cm,ale stejně. také máte bouli?? to bude malej také pěkné šídlo vid?

balisek
26. júl 2010

Doktorka už mi pro něj nabízela tišící prášky( což jsem odmítla, dopovat ho odmítám) a babičky nás nechtěl hlídaj, protože mají strach:D

balisek
26. júl 2010

No a ještě nám nebylo ani půl roku a už musel do chodítka,protože byl k neudržení...

momin
26. júl 2010

@balisek jeee my sme na tom podobne jako vy.. jen vsechno asi o mesic pozdeji.. Ale tu hlavicku taky drzel uz v porodnici-moje mamka se skoro lekla-ze to jeste nikdy nevidela.. 🙂 😎
On zacne chapat az bude vetsi.. Danecek uz si obcas necha rict.. ono je to tezko kdyz deti zacnou delat vsechno takhle brzo protoze jim nic nevysvetlis... 😠
jak rikam ty pady bych neresila dokud neuvidis nejaky ten priznak neceho horsiho.... 😨
Bouli mame pres pul cela.. 😅 Ale pad to byl skaredy.... zakopl kousek pred stolem a vpalil celem primo do neho... 😒

momin
26. júl 2010

@balisek s tema lekama delas dobre!!!!!!! 😉 🙂

balisek
26. júl 2010

@momin to máš pravdu, ty léky by mě spíš vyděsili, čekat co to s ním udělá a huntovat mu tím zdraví, to jsem jí řekla narovinu, že si raději chvíli neodpočinu, spíš jsem nevěřícně koukala že mi to vůbec nabídla:D Taky jste teda pěkný čertíci, no právě to je ono, oni nám nerozumí a neví co je špatně, má máma mi na to řekne, že těch pádů ještě bude a že jsem už blázen a moc to řeší,ale kdyby se něco stalo,tak bych si to vyčítala celej život a s něčím takovým žít, to je prostě hrozná představa:(nám už po třech dnech upadla upadl zbytek půpeční šnury, to taky všichni nevěřili jak je to možné:D ježíš chudinka malej to musela bejt šlupka do toho stolu, to by bylo něco pro mě, ale už jsi asi zvyklá vid..oni ti kluci jsou na to prý horší, já vim můj když byl malej můj brácha malej, to byl samej uraz,roseklá hlava třikrát, snad třikrát dostal pecku od zásuvky a stejně si nedal říct..já už jsem všechen nábytek dala ke zdi, včetně stolů a gauče a židlí aby měl velkou plochu na hraní a tejně ho nejvíc lákají ty výšky..manžel jezdí k tomu kamionem, takže jsem s malym celý týden sama a do toho jsme si koupili než se narodil malej pejska, jacka russela, což je teda poděs a toho mám také doma, takže si užívám. Malej se ted napapal,snědl 5 naběraček vývaru a stejně nemá dost:D

kiko2807
12. sep 2010

Tak moj maly drobec zacal chodit do skolky tento rok a po 4 dnoch v skolke spadol na hlavu na dvore...vraj sa hrali nahanacku a narazilo do neho nejake dievcatko. Spadol tak nestastne , ze polovicu cela mal zrypanu a napuchnute . Na druhy den mi dostal horucky 39 a zacal skulit na lave oko...to oko nad ktorym mal uraz. Bezali sme do nemocnice a zavreli nas tam. Lezali sme od stredy a az dnes doobedu nas pustili. Robili mu rozne vysetrenia a sledovali ho. A teraz sa mu medzi mihalnicou a hrcou urobila velka krvny zrazenina, cize zajtra musime ist na ocne.

tigarah
30. sep 2010

dnes moj maly vypadol z postielky.... rovno na hlavicku. postielka sa neda uz viac znizit, malemu sa nejako podarilo preklonit a padol sipkou na hlavicku. este vzdy to mam pred ocami, plakala som viac ako on... neplakal dlho ale ukladal sa mi potom na plece, bol trocha omameny, ale po chvilke sa zacal usmievat a akoby mu nic nebolo, nezvracal a potom uz vobec nebol malatny, teraz ku veceru bol troska viac uplakany ako inokedy a kazdu chvliku sa budi... lenze idu mu horne zubky takze to moze byt aj z toho, vsaaak??? dala som mu nurofen a teraz uz spinka, stale ho kontrolujem... chudacik moj ma velky monokel, myslite ze som mala ist na pohotovost? uvidim aky bude v noci a pojdeme, lenze moze to mat aj od zubkov