Pád na hlavu z detského odrážadla

snilko7
3. aug 2006

Ahojte, včera mi malý spadol z autíčka - to detské odrážadlo. Prevrátil sa dozadu a bum na zem. žial padol tak nešťastne, že hlávkou narazil na železnú mrežu. Netiekla mu krv, akurát má "typel" jak hrom a krvavú "čiarku" - to na mieste kde dopadol na tú mrežu. Včera si celý deň nechcel ani ľahnúť, vraj ho to bolí. Bude mať v auguste dva roky - takže som počúvala iba boví, boví boví..... ☹ ☹ ☹ Večer to už bolo lepšie, on spinkal, manžel spinkal ale zato ja som každú polhodinku zapínala nočnú lampu a kontrolovala, či je malý v poriadku. Mali ste aj vy niektorá podobný úraz? Nemôže mať niečo vážne? Lekárka je na dovolenke, na pohotovosť sme nešli - nevracal, ani teplota sa mu nezvýšila, dokonca večer už začal aj znova pobehovať.

cvikla969
2. okt 2010

@kiko2807 prepac ale zaujimalo by ma ako to dopadlo,dufam ze dobre 🙂

tigarah
3. okt 2010

teraz neviem koho myslis ze ako to dopadlo, mna? 🙂 spinkal kludne, aj vcera bol normalny ako vzdy, a zubok je uz prerezany... aj modrinu uz menej vidiet. lekar povedal ze nasledky padu sa mozu dostavit hned, zajtra, o 2, 3 dni, o 2 tydne o rok o 10 rokov alebo nikdy

kiko2807
9. okt 2010

@cvikla969... tak ked nas pustili domov z nemocnice museli sme ist k detskej , potom na ocne a na neurologicke vysetrenie. Detska neurologicka v brezne nema zmluvu s vszp tak sme sa museli trepat z brezna do bystrice aj s malym. Neurologicka mu zistila hypotoniu, vraj je hypotonicky. Par krat sa v noci zobudil s placom , ze ho boli hlavka ale teraz je uz klud. Zrazenina zmizla ale este mame ist na ocnu kontrolu koli tomu skuleniu. A ked uz sme znovu konecne nastupili do skolky po troch tyzdnoch po uraze ak 3 dni na to znovu ochorel...tentokrat laryngitida....a sme chory doteraz....

cvikla969
10. okt 2010

@kiko2807 laryngitida je nekonecna put,osobna skusenost 🙂 hadam bude to ocko v pohode a spravy sa to.ja som mala tiez nad okom zrazeninu a tiez som dost zle vydela,ale mne to preslo po dvoch tyzdnoch,chvala bohu lebo som brala zo sebou kazdu zarubnu a skrinu 😉

kiko2807
14. okt 2010

@cvikla969 😀 tak si to mala pestro s tymi zarubnami a skrinami. V pondelok nastupujeme znovu do skolky tak pocitam ze v stvrtok najneskor budeme u doktorky 😨 Zrazenina je uz prec , dnes sme boli na vysetreni ale maly sa nedal nejako vysetrit...nemal svoj den 😎 😎 .Pediatricka povedala ,ze ma podozrenie na tupozrakost 😒

kikus29
29. okt 2010

Ahojte,
moja 10 mesacna dcerka dnes spadla na hlavicku. tlacila posuvatko a spadla dozadu na hlavicku. spadla vlastne na koberec. Plakala len chvilocku. nema modrinu, sprava sa ako obycajne.Myslite, ze mam ist k lekarovi? Mam vycitky a obavy. Dakujem za odpovede.

k.ate
29. okt 2010

@kikus29 mně podobně spadnul včera malej u mojí mamky, dělal kraviny a bradou ťuknul o konferenční stolek a potom se převážil dozadu a spadnul na záda a hlavou ťuknul do země. nikde jsme s tím nebyli, modřinu nemá, za chvilku už zas lítal, jakoby se mu nic nestalo... Mně přijde, že když sebou malej takhle plácne, brečí víc kvuli tomu, že se lekne (a včera ho určitě naštvalo i to, že jsem mu z pusy vytáhla hroznový víno, aby se tím kdyžtak neudusil 😀 ), než že by ho to nějak extra bolelo.

bubelko
29. okt 2010

@kikus29 vycitky si nerob - nie si ani prva ani posledna, ktorej dieta spadlo na hlavu. niekedy sa mozes aj na hlavu postavit a neustriehnes. jonas v sobotu spadol celou vahou na tvar - ukradol bratovi auto a tlacil ho dopredu a tiez mu uslo - tiekla mu krv z nosa. tak som volala nasu nemocu a tam mi poradili - pozorovat, ak zacne vracat alebo krvacat znova z nosa - prist. vsetko bolo ok, tak sme nikam nemuseli. a to sme boli doma aj ja, aj manzel. skratka ked sa deti ucia chodit, lozit a objavovat svet, stavaju sa aj nehody 🙂
ak sa sprava normalne ako vzdy, tak ho len 24hod sleduj. ak by vracal tak skludom chod k lekarovi. ale inak netreba 😉 a to, ze mas obavy, je normalne. 😉

andika10
29. okt 2010

@kikus29 žiadne výčitky, mne keď syn padol prvý krát, stáli sme okolo neho piati 😒 a plakala som sním, 🙂 tých pádov bude ešte viac, aspoň u nás ich bolo, ak nezačne vracať, alebo iné príznaky otrasu mozgu, tak sa nič nedeje, detská hlavička vela znesie 😉

kikus29
29. okt 2010

Ďakujem veľmi pekne za útechu. Stále mám výčitky a len ju sledujem. Ale všetko je ako obyčajne, našťastie. Bol to náš prvý pád - tak preto som z toho taká nesvoja. Tiež to vyzeralo že plakala od ľaku, lebo to bola len chvíľočka plaču. Ale aj tak. Ešte raz ďakujem za ukľudnenie. Dobrú nôcku 🙂 .

crca
30. okt 2010

Ahojky maminky,když mě dítě spadlo poprvé,tak jsem z toho byla strašně vyklepaná,hned radši do nemocnice 😅 většinou teda s klukem-holka uměla padat 😀 a teď už to nějak neřeším 😅 jen pozoruju a kdyby něco tak bych jela,kluk mě teď vypadá,jak kdybych ho mučila,na obličeji samou odřeninu a škrábance 😅 Věřte,že se za chvíli obrníte 😉 ale přeju všem,aby nebyli spíš žádné vážné úrazy a nemuseli jste se obrňovat 😉 V létě mě kluk spadl se stojanem na kytky,kde jsou skleněné výplně do skalky která je cca 80cm dolejc a je tam samý kámen ☹ no ve mě by se krve nedořezal a o to horší to bylo tím,že mě tam za to na ten kraj vlezla holka(mám dvojčátka) a tak jsem jí opatrně vyndala,aby se nelekla,jak jsem jí vytáhla,tak se otočím,že jí plácnu,že tam nesmí a najednou prásk a Mates byl dole i s tím stojanem ☹ .Teď jsem se ho bála zvednou,jestli je nějaký pořezaný,nebo jestli nespadl hlavou na nějaký ten šutr ☹ -ještě teď mě je hrozně když si na to vzpomenu ☹ .No naštěstí to odnesl jen kouslý ret a ani nějak ještě krev netekla,takže dobrý,ale taky jsem se proklínala,jenže to je mžik a ještě se dvěma 😅 Přeju všem neúrazové momenty 😉

blueapple
4. nov 2010

ahoj všem, teď mi malý (skoro roční chlapeček) před chvílí spadnul z postele na hlavu na koberec...já jsem úplně na nervy.Má tam takové červené tečky (ty se mu udělají vždy, když se o něco praští), volala jsem s pláčem doktorce, ta mi říkala, že na 99% to bude OK, že prý je nutné sledovat 3 věci :
1) zvracení (pokud ano, přijet)
2) zornice - obě musí být stejně velké
3) nápadná změna chování - velká plačtivost nebo naopak apatie...
kdyby se mi něco nezdálo, tak mám přijet...no, asi tam až se vyspí, (usnul asi po 15 minutách, plakal asi minutu), pro klid duše zajedu, brečím tady jako želva, že je to moje chyba, je, bohužel, ale uhlídat všechno je těžké. Každopádně, budu teĎ mnohem opatrnější a vše budu dělat na zemi...achjo, držte palce,ať je vše OK:

p.s. ať nic podobného nemusíme už nikdo řešit 😝

katka_21
4. nov 2010

@blueapple Ahojky, určitě bude vše v pořádku. Nedávno se mi můj devítiměsíční chlapeček taky skulil z postele, na plovoucí podlahu. Byla jsem z toho úplně vyřízená a hrozně si to vyčítala (a vyčítám dodnes). Ale jak je vidět, tak se mu nic nestalo. Také jsem hned volala k doktorce a řekla mi podobné věci jako tobě. A také mi řekla, že na hlavičce, kde ještě nemá dostatečně srostlé místečko by to bylo vypouklé, což neměl. Tenkrát jsme byli mimo bydliště u babičky, takže jsem s ním k dr. nešla, ale pokud chceš mít jistotu, tak tam raději zajděte, yslím, že ti to alespoň trochu přidá na klidu. Držím moc palce, ať je všechno v pořádku!

lukcova
17. nov 2010

Chcem sa opytat, ci mate niekto skusenost s padmi na hlavicku. Moja mala padla pred 3 dnami pri hre na podlahu ,udrela si hlavicku na zahlavi. Po pade zbledla a zvracala, v bezvedomi nebola. Boli sme na pohotovosti, rontgen mala v poriadku aj neurol. vysetrenie,vraveli nam, ze je to lahsi otras mozgu. Opakovane sme nezvracali, pri hre sa mi zda,ako predtym, akurat ju zoparkrat naplo pri pohlade na jedlo a menej jej chuti jest. Mylite, ze hrozia nejake neurol. priznaky do buducna?alebo po otrase mozgu dieta zabudne na uraz a vsetko bude OK? mate niekto skusenost?Dakujem

zlatusik28
17. nov 2010

@lukcova môj malý keď mal nejaké tri rôčky, spadol u babky z kuch.linky, na ktorú vyliezol neviem ako, udrel si hlavičku a trochu zvrackal, tiež mal všetko ok, pár dní ešte bol taký bojazlivý,nič sa mu nechcelo, ale o týždeň dva si ani na to nespomenul a zas liezol na kuch.linku 😀 takže daj jej trochu času a bude lepšie

nice202
24. mar 2011

Ahojte, mala mi spadla z postele na tvrdu dlazku. dost nestastny pad to bol. na cele ma dve velke hrce, take trosku ako podliatiny. myslite, ze mam ist na pohotovost? vyzera, ze jej nic ine nie je. ani neplace. teraz sa hra.

bubelko
24. mar 2011

@nice202 pokial su hrce tvrde a nie makke, tak by som ju len sledovala, ci sa nezacne chovat divne, ci nebude zvracat, tiect jej krv z nosa, ci nebude spava a pod. ak by sa nieco z toho objavilo, tak urcite na pohotovost. ak sa ti ale nieco nezda a citis sa nesvoja, tak skus zavolat svojej pediatricke/pediatrovi, ze co mas robit 😉

rainee
26. mar 2011

ahojte mne dnes dcerka spadla na hranu dveri, spravila sa jej na cele mala hrcka a asi 5cm modrina, neviem do akej miery to moze byt vazne. po tom isla hned spinkat, je teraz navyse aj chora takze uz par dni viac spi a nepapa takze odsledovat opisovane pourazove priznaky je pre mna tazke kedze toto suvisi s chorobou. lebku prasknutu mat podla mna nebude ale sa obavam toho hematomu. inak ked mala asi pol roka tak sa mi zgulala z nafukovacky (20 cm vyska) ale len chvilu plakala nic ani modrina ale som hned volala doktorke ze co robit a ta sa ku mna spravala ako k debilovi co maximalne prehana s odporucanim ze ju mam pozorovat co teda viem aj sama.....

bambulkabambulkova
1. máj 2011

joj dneska ocovi spadol malicky udrel si hlavicku o stol ale chvala bohu trosku hned isly k doktorke aj na rengen vsetko ok nebudem spat dufam ze sa uz nic nemoze stat ked povedali ze je vsetko ok 😒

caterine
8. máj 2011

Ahojte tak aj my mame dneska za sebou prvy važnejši pad na hlavičku... boli sme dneska u našich na dvore a krpana vyvadzala ako vždycky naraz sa jej zvrtla nožička, zabudla dat ručky pred seba a celom narazila na beton rovno na roh, najprv som ani nevedela že ma udretu hlavičku, myslela som že bude mat niečo s nosom, chvilu poplakala a blaznila sa dalej, až vo vnutri ked som jej dala dolu čiapku som si všimla že si udrela celo a mala tam modrinu, tak sme pre istotu zbehli na pohotovost a spravili rongent ten bol v pohode, ale chcela ju vidiet aj neurologička aj tej sa zdala byt v poriadku, len chcela aby sme zostali na 48 hodin na pozorovnanie, s cim som ja nesuhlasila tak sme sa dohodli na tom že budem malu sledovat a aj vnoci ju budit a kontrolovat, dúfam že som spravila dobre ale dokyna mi povedala že aj v nemocnici by ju len pozorovali, mala ani nezvracala ani nič podobne

lea132
8. máj 2011

Ahojte,my mame s padmi tiez skusenosti..prvy krat mala spadla,ked mala asi 5 mesiacov,v spanku sa skotulala z postele,to sme boli aj na pohotovosti,ale nic co by sme nevedeli nam nepovedali,len sledovat..asi pred 3 mesiacmi vyliezla na gauc a sadla si na kraj,prevratila sa dozadu a cez hlavu sa prekotulila na brucho-nohy sa mi triasli este par dni,teraz ked niekde zahuci s hlavou,tak povie len au a ide dalej..pred tyzdnom ma preskocila a z postele rovno hlavicka na zem,ale zachytila sa rukami..niekedy sa to ustriehnut neda,ale deti padat vedia😉

domca1511
9. máj 2011

Ahoj.Moja mala padla asi pred mesiacom na betone praimo na tvar.Mala odretu pusinku a tiekla jej krv.O 2dni nato zase tak isto potlka sa a este si to odniesol aj nos takze vyzerala zaujmavo.Vcera padla na chodniku na hlavu a ma oskrete celo sj s hrčou.Včera večer zase dost silno narazila hlavou do steny na to iste miesto a pribudla modrina.Dnes so stoličky na hlavu padla dozadu.Poplace si vzdy a beha dalej.Neviem ako tu pisete mam ju dat prezret?Som stale pri nej a bud ju nestihnem chitit alebo len sa otocim a je na zemi.Je zive striebro uz sme jej kupili aj prilbu na hlavu ale zda sa my to prehnane.Aky je vas nazor?

samsa
14. sep 2011

Ahoj holky, moje dětičky taky neustále někde padají, jsou jako pytel blech, ale co se mi stalo dnes...Čtyřletou dceru jsem nesla na ramenách a spadla mi dozadu na štěrk na hlavu a na záda, takže z cca 1,5 m ☹ Raději jsem s ní jela na úrazovku, tam ji dr. prohlédl, myslí si, že to bude ok, ale máme ji sledovat. Nemůžu spát, jsem z toho mimo, pořád ji chodím kontrolovat. Před hodinou se vzbudila s děsným řevem a hrozně se rozkašlala, že se málem pozvracela, nevím, jestli na ni něco neleze, ve školce je dost dětí nemocných. Teď jestli začne zvracet, tak nebudu vědět, jestli to má z hlenů nebo od hlavy, mám o ni děsný strach... 😔

bambulkabambulkova
21. nov 2011

ahojte dnes ked sme isly s autom domov tak mali sedel v zadu v autosedacke a na ceste bolo dost zle lebo prerabaju cestu a ako som isla daco buchlo ale mali sa tak zosmikol s uatosedacky akoze posunul na bok zlakol sa podla mna sa neudrel len sa bojim hrozne nic nemal na hlavicke ale zaspal len teraz pred pol hod inokedy spinka o pol osmej nemoze to byt s toho alebo zo zubkov lebo aj to mu idu bojim sa

hamma
21. nov 2011

@bambulkabambulkova Jestli plakal a choval se normálně, tak se nemusíš bát. Pokud je nějaký problém hlavičkou, tak děti naopak spí víc než obvykle. A navíc, jestli byl v sedačce připoutaný, tak by se mu nic stát nemělo. Tak neboj, ráno už nebude o ničem vědět 🙂

bambulkabambulkova
22. nov 2011

@hamma dakujem ti je v pohode len mu asi idu zadne zubky zvykol buvat uz od 19 30 a teraz ani o pol deviatej nechcel

lejla5
14. jún 2012

Ahojte 🙂 mám krásnu dcérku, 8 a pol mesačnú,a dnes sme sa mi udrela do hlavičky do stola pri ušku. Najskôr začala plakať ale potom sa ukľudnila. Normálne sa smeje ´dalej, bľaboce si, ale ja som sa veľmi zľakla. Má niekto podobný prípad a upokojil by ma, že je ok ? Ďakujem 🙂

zuzi0911
14. jún 2012

@lejla5 my mame taketo urazy na dennom poriadku. parkrat som s tym bola u lekara ale zakazdym je to ok. pokial neupadla do bezvedimia, nevracala alebo sa inac nesprava nie je to nic vazne. ale sleduj ju niekolko dni ci sa nieco nezvycajne nevyskitne a potom navstiv doktora.

lejla5
14. jún 2012

@zuzi0911 ďakujem veľmi pekne za odpoveď a radu 🙂

zuzi0911
14. jún 2012

@lejla5 memas zac. ak mozem poradim. drzte sa