Pád na hlavu z detského odrážadla

snilko7
3. aug 2006

Ahojte, včera mi malý spadol z autíčka - to detské odrážadlo. Prevrátil sa dozadu a bum na zem. žial padol tak nešťastne, že hlávkou narazil na železnú mrežu. Netiekla mu krv, akurát má "typel" jak hrom a krvavú "čiarku" - to na mieste kde dopadol na tú mrežu. Včera si celý deň nechcel ani ľahnúť, vraj ho to bolí. Bude mať v auguste dva roky - takže som počúvala iba boví, boví boví..... ☹ ☹ ☹ Večer to už bolo lepšie, on spinkal, manžel spinkal ale zato ja som každú polhodinku zapínala nočnú lampu a kontrolovala, či je malý v poriadku. Mali ste aj vy niektorá podobný úraz? Nemôže mať niečo vážne? Lekárka je na dovolenke, na pohotovosť sme nešli - nevracal, ani teplota sa mu nezvýšila, dokonca večer už začal aj znova pobehovať.

vendulka
14. okt 2009

No je to hrozne, ze to nebylo oznacene, to se snad musi, ne? 😠 Je to docela mozne ze mohla zvracet i po 7h co se to stalo...mne kdyz mala spadla, tak jsem na nic necekala a jeli jsem hnedka na detskou pohotovost, kde rekli, ze je to v poradku,ale i tak nas poslali na RTG a bylo to o.k., jen jsem ji mela 48h sledovat...pak jsem jen sdruhy den volala dr. co se stalo a az tam pujdeme ,ztak mu budu brat zpravu z nemocnice.
At vam to dopadne dobre a je to v poradku

diddi
14. okt 2009

boli sme v avione.....ten manager bol uplne vypatlany....vraj on im kazal,aby pounyvali zem....tak umyvali proste celu a my sme vosli dnu a deti spadli....ked mu muz povedal,ze nech si ho nepraje,ak nieco bude detom,tak len odvrkol,ze ok...mame kamery....keby radsej mali tie zlte oznacovania na mokru podlahu....pockam na muza a pojdeme na kramare...do mckacu pojdem robit poriadok,ak by nedaj boze nieco bolo...

vendulka
14. okt 2009

DIDDI: to je tedapeknej debil ten manager, jak si to muze dovolit rict takoveu blbost?

lindda
14. okt 2009

diddi moc neodkladaj tie kramare chod hned to nieje sranda
Co sa tyka mekaca pri avione podla mna tam specialne debilov vyberaju na prac pozicie. Ale isto to tak nenechaj
Hlavne utekaj na kramare otras mozgu nieje sranda

lindda
15. okt 2009

didi akos te dopadli ?

diddi
15. okt 2009

ahoj lindda,chvalabohu je to ok....na rtg. nic nebolo,mame sledovat 48hod.

lindda
19. okt 2009

no este ze tak a preco tolko grckala ?

diddi
20. okt 2009

vraj je to reakcia na stres...a moze vracat vraj aj 12hod. po pade,preto sa ma dieta sledovat 3 dni

lulusy
9. dec 2009

ahojte,
moja malicka dnes spadla z postele na zem(na podlahu) asi z 30 cm vysky.
Prebalovala som ju, len som sa otocila pre kremik a plienocku , za ten moment sa zvrtla a uz som len videla ako pada a ako dopadla, aj som skocila k nej, protim som zrevala ako sialenec, ale nestihla som ju zadrzat.Proste ako spomaleny film.
Spadla na pravu stranu hlavicky, spustila rev (2 min.) pritulila som si ju, dala jej dudlik. Po 2-3 min. bolo vsetko OK, uz sa smiala a hrala sa, lozila, gagrala ...
Pozerala som hlavicku, zatial tam nic nevidiet, pozerala som zrenicky nic som nezbadala, monentalne spinka svoj poobednajsi spanok. Chodim sa na nu pozerat, volala som aj detsk. dr. ale nezdiha mobil...
Poradte co robit?, staci ked ju budem sledovat? Mam ist s nou na pohotovost?
Ona je celkovo spachtosko, od vecera sdo rana 12hod. Doobeda 2 hod. a poobede 2 ho. K veceru, pred kupanim je uz zlostna, lebo chce spinkat.

lulusy
9. dec 2009

dovolala som sa Dr.
ked mala vstane a bude ina ako zvycajne, mam ist na urazovu chirurgiu
pokial bude v pohode, hrava, ukecana a pod... tak mame prist zajtra poobede k Dr. aby sa aspon ona na nu pozrela.
presla uz hodina a ja stale klepem ☹ uz ani nechty nemam ...

terezt
9. dec 2009

Ahoj Lulusy, uplne te chapu! Mne prave pred hodkou spadl kluk na roh postele... Je uz vetsi, ale stejne - to byla rana! Nejak se zamotal a spadl. Na cele ma fakt velikou bouli - modrou a vystouplou. Taky nevim, jestli s nim nemam nahodou radsi jet k doktorce... Dala jsem mu na to mokry obklad, tak snad se to trochu zatahne... ☹

saska.t
9. dec 2009

kocky ak nevidite zmeny v spravani, neobvyklu spavost zvracanie, malatnost je vsetko v poriadku ak ma co i len jeden priznak utekat k Dr.
poznam to tiez sa mi parkrat stalo ze mala supla skaredo z postele ale bolo chvalabohu vsetko ok ak sa smeje a normalne sprava po plakani je to ok, tak sa ukludnite 😉

hobitkova
14. dec 2009

ahojte, náš malý (14 měs.) už nám taky párkrát havaroval z postele, ale dnešní pád z paměti jen tak nevymažu. Normálně už umí slízat, ale vždycky se rozdivočí, jak dělá kraviny a dnes neodhadl okraj a padal opět přímo po hlavě dolů, když jsem ho sebrala z postele, začal mi upadat do šoku nebo bezvědomí, nevím, co to bylo, ale zavíraly se mu oči a byl celý úplně strnulý, ale nezvracel. Sanitka naštěstí dorazila rychle a už byl při sobě, když dojela, v nemocnici nám udělaly RTG a malému žeprý nic není. Tak nevím, jestli mu neměli udělat i CT? Co myslíte? Furt ho pozoruju, ale nevypadá, že by mu něco bylo, už zase divočí, lítá jak o dušu, na chuti mu to taky neubralo. Tak doufám, že mu opravdu nic není. To bych si neodpustila, i když jsem byla hned vedle něj. Pořád to mám před očima.

zuza.m
14. dec 2009

no tak to ti nezavidim .aj naš maly padol zo stoličky priamo na hlavičku,aj ked z toho na štastie nebolo nič do dnešneho dna to mam pred očami.neviem si predstavit že by mi odpadaval.ale ked mu robili nejake vyšetrenie a nemali podozrenie tak si myslim že by to malo byt ok .keby mali nejake podozrenie určite vas nepustia len tak .a ešte ked aj maly beha nič mu nieje .ale mala by si na to davat pozor z takych nevinych padov byvaju vneskoršom veku problemy.ale nebudem ta strašit.tak sa držte.-

jelencek
15. dec 2009

Ahojte, ja nechcem nikoho strašiť, ale naša malá, keď mala 4.5 mes. spadla z postele na hlavičku. Len chvíľu plakala
a potom vyzerala ok, nezvracala ani nebola malátna ani nič, normálne sa hrala bola veselá. Len na hlavičke mla takú
dosť veľkú mäkkú hrču, tak sme radšej išli na chirurgiu, tam jej spravili RTG a zistili, že má prasknutú lebku (vraj keď je hrča mäkká, znamená to prasklinu). Potom jej robili CT a zistili že má epidurálny hematóm... Našťastie to dopadlo dobre, strávili sme dva týdne v nemocnici a vstrebalo sa to samo, nebolo treba operovať. Ešte ju sledujú na neurológii, ale vyzerá to, že nebude mať následky. Takže radšej nič nezanedbať, radšej ísť zbytočne, lebo tieto
veci sú dosť nebezpečné. Taký hematóm sa môže dosť dlho nepozorovane zväčšovať, naberá tekutinu z okolia, začne tlačiť na mozog a je zle.

knobloska
17. dec 2009

U nás ve fakultce dělají po pádu jen RTG. CT ani náhodou. Já jsem teď hrozně nervózní, malá nám 6.12. upadla, teda já jsem jí držela a přepadla jsem přes manžela. Padala jsem a neudržela jí, děsná šlupka dozadu na hlavu, máme jen plovoucí podlahu. Jen brečela, jeli jsme na pohotovost, RTG nešel udělat, nedala se udržet. Jak dlouho po pádu se mohou objevit následky? Neměla ani modřinu, nezvracela, nebyla v bezvědomí, ale šlupka to byla děsná, z hrozné výšky.

zabula
4. jan 2010

ahojky,náš malý je pěkný horolezec,ničeho se nebojí,bohužel spadl ve dvou letech z postýlky,pěkně plakal,já byla dost vyděšená a ustrašená z těch příběhů,které člověk někdy čte.Hned sme jeli k dokt.,na chirurgii,RTG v počádku,oční vyšetření v pořádku,i neurologie v pořádku,tak mi dokonce řekli co tam vůbe dělám.Ale jistota je jistota.Pobyli sme si tam skoro 4dny na pozorování,prý že je to daný že po uraze to musí být 72hod.

martina48
9. jan 2010

ahojte...môj syn zhruba pred polrokom,mal tiež škaredý pád ☹ ... bola som práve na WC a malému sa podarilo vyliezť na kočík(zlomok sekundy)..nestačilo mu že vliezol do kočíka on potreboval ísť ešte vyššie-na rukoväť 😒 ,ako sa tam dostal,kočík sa prevrátil a malý padol tvárou na dlažbu..skončili sme na pohotovosti z tromi štychmi na spodnej pere a z jedným na vrchnej 😢 ..ale "našťastie"boli z vnútra... po týždni sa o to pokúšal znova...ale našťastie ho to už prešlo

evka1310
10. jan 2010

ahojte..moj syn pred dvoma padni skaredo padol z nakupneho kosika... 😒 nastastie je to OK..ked sme boli na pohotovosti tak mi dali taky papier s info na co sa zamerat ked si dieta udrie hlavicku..moze sa to niekomu hodit, tak to sem dam (dufam ze sa mi to podari zrozumitelne prelozit)...je to 6 bodov

- Spravanie - akakolvek zmena naprikad spavost, jazyk, pohyb
- Zvracanie - opakujuce sa alebo pretrvajuce - zvlast ak sa objavi az niekolko hodin PO pade (doporucuji nedavat dietatu po pade tazke jedlo a nenutit ho jest. Ak dieta odmieta jest aj to moze byt dolezitym znakom)
- Opuchnuta hlavicka - ihned alebo pretrvavajuco a to najme nie na mieste udretia sa (tu mi este hovoril, ze ak to kde sa dieta udrelo je na dotyk makke ako "zubna pasta" tak treba ihned prist
- Zrak - dieta sa stazuje ze nevidi, skuli...
- ak dieta spi (dieta moze kludne ist spat), treba ho kontrolovat - spi s uvolnenej poze? dycha pravidelne? treba ho kazde 3 hodiny jemne stipnut alebo zavolat, ci reaguje...
- odpadnutie

tak tolko...je to celkom zaujimave info. Snad niekomu pomoze. Drzim palce mamickam aby ale nemusesli riesit tieto veci

momin
16. jan 2010

Ahoj holky,maly nam dneska spadl tak nestastne..... ☹
Stavel se o stul,podjela mu nozka a spadl celou pulkou obliceje na ten stul. tak se tam rozplacl!
Pakal dost no..chudak.... ☹ Ale co me ted ptapi ze mu uplne nateklo to ousko na ktere spadl! Sice jenom ten vrch ale ma ho uplne modry. Je blbost bat se aby se mu nestalo neco se sluchem? Ja s podobnyma vecma nemam vubec zkusenosti.. Tak se bojim..... ☹ Muzete nekdo poradit?

lenkavano
16. jan 2010

momin nevím ale být tebou asi bych s ním zajela na ušní aby mu ouško zkontrolovali i zevnitř 😒

vlalka
24. jan 2010

Maminky,poradím vám čo mi povedal jeden chirurg na pohotovosti. Aj môj malinký je šinter, robím si srandu, že si kúpim pernamentku na pohotovosť. KeĎ dieťatko spadne na hlavičku treba ho pozorovať , tak ako píšete, plus ešte mu nahmatajte fontanelu. Keď nie je vypuklá, je to v poriadku, že keby babätko krvácalo do mozgu tak by sme to tak zbadali. Nuž ale to je len pre malinké deti, starším už fontanela zarastá.

evita123
26. jan 2010

moj drobec mal premieru padu z postele ked mal 5 mesiacov ..vtedy som plakala asi este viac ako on.. bol to riadny tresk ako padol.. nikdy sme neboli tak rychlo obleceni ako vten den a behom na pohotovost.. poslali nas na neurologiu nastasie nic sa nestalo robili mu aj rengen hlavky.. musim zaklopat vsetko v poriadku..a odvredy si stihol pad z postele zopakovat asi trikrat.. uz ma vyse roka a stale nekuka ako si ide sadkat.. proste je na psoteli a sadne si ritkou do vzduchu.. ne krajui a nejak mu to nevyda a bac na zem.. milionkrat som ho zachiytila v posledne sekunde len tak za tricko.. nezbednik to je.. ale chvalabohu sa nic nestalo. no modlim sa aby sa nasledky neobjavili neskor.. toho sa fakt bojim

dadkaa
21. máj 2010

Ahojte tak dnes sme mali velky pad na ihrisku, zo smykacky. co sa tyka hlavicky vyzera byt v pohode, len spadla na bok a strasne ju boli nozka, ani stupit na nu nechce iba na ruky.bola som hned u doktora pozrel ju len ziaden RTG nerobil, povedal ze ak sa to do zajtra nespravy mame ist do nemocnice. teraz spinka a ja dufam ze ked sa zobudi bude lepsie, mali ste niekto aj takyto pad...... myslite ze to ma len ubolene, ze z toho nic vazne nebude ??? mam z toho strach, som uplne mimo... ☹

ela2
31. máj 2010

Ahojky, procitam toto tema, ale vetsinou se tyka obcasnych padu. Moje 10ti mesicni Lucka ale pada skoro cely den, a uz se mi to nejak nelibi. pada treba ze sedu (sedi uz mesic), znicehonic spadne kolmo nazad na hlavicku, nebo do strany. kdyz leze, stava se ji, ze si "zapomene ruku" a pres tu zapomenutou proste upadne samozrejme nejdriv na hlavicku a pak se skuli na bok. ze stoje mi pada neustale - spadne tedy nejdriv na zadek a pak kolmo dozadu na hlavu. sem tam se ji podari jit ze stoje do kleku a z kleku do sedu, pak nespadne. takovych padu na hlavu mame za den nekolik, a ona se zda nepoucitelna....je tohle normalni? z postele mi spadla jednou. ve 4 mesicich. od te doby ne. mame lino, kvuli alergiim nemuzeme mit koberce. a tak mame vsude ty penove puzzle, ale nemuzeme je mit po cele mistnosti nebo v chodbe. prece ji nemuzu porad drzet. stale doufam, ze se nauci padat. napada me, nemuze to byt treba predilekci, s kterou sme se lecili do 5ti mesicu veku? zda se mi, ze ma dost problemy s rovnovahou.

romi73
31. máj 2010

elo malá mi dělala to samé jak píšeš, od doby co začala klečet, sedět, popocházet kolem nábytku. kolem toho 8-11 měsíce to bylo o nervy (moje) proste jsem v tu dobu byla pořád u ní a dělala záchranáře. no zdá se to přežila bez následků, i když rány to teda byly... 🙂 ale přijde mi doteď jakoby neměla nějaký ten reflex - při pádu dozadu se sbalit do klubíčka a utlumit to jako jsem viděla i kamarádčiného kluka. ona je hubená tak třeba jí ta hlava prostě převažuje, možná tlustší děti jsou stabilnější, nevím. ale po pár měsících to přestalo. i jsem kvůli tomu chtěla volat neuroložce, poradit se, jestli je to ok, tak jsem taky trochu zvědavá, jeslti sem ještě někdo napíše podobnou zkušenost.

ela2
1. jún 2010

Romi, diky za podporu. mozna je to velikosti hlavy. mala rozhodne neni cvalik, je docela hubena. jak rikas, chybi ji ten reflex a aspon nejaka opatrnost. spis me zarazi, ze to nejsou nehody, ci urazy. ona proste sedi, hraje si s necim a znicehonic rana jako pr...a uz lezi naznak. nejvic me mrzi, ze se to stava i kdyz u ni sedim nebo lezim, pohoda a ona znicehonic spadne. jsem za ni jak muzu, jak mam cas, ale treba ani ohradka ji neuchrani - drzi se ve stoje ohradky a znicehonic pada nazad, samozrejme na sprycle....v nafukovacim hradu ji drzet nebudu, musim doma taky neco udelat, sem na to sama, manza porad pryc i o vikendech a ted ke vsemu tehu...

kutcher
4. jún 2010

Tak i na pady nam pomohla ta helmicka "no shock", velmi doporucuji

crca
7. jún 2010

Taky jsme měli ty helmičky a díky ním mě děti žijou 😀 Fakt super věcičky 😉 Holka jí moc nepotřebovala,ale kluk teda se vší parádou 😀
Kdyby jste někdo měl zájem mám jednu na prodej za 450kč 😉 (i s poštovným)

kutcher
7. jún 2010

Vždy někomu ráda pomohu s inzercí🙂