Pád na hlavu z detského odrážadla

snilko7
3. aug 2006

Ahojte, včera mi malý spadol z autíčka - to detské odrážadlo. Prevrátil sa dozadu a bum na zem. žial padol tak nešťastne, že hlávkou narazil na železnú mrežu. Netiekla mu krv, akurát má "typel" jak hrom a krvavú "čiarku" - to na mieste kde dopadol na tú mrežu. Včera si celý deň nechcel ani ľahnúť, vraj ho to bolí. Bude mať v auguste dva roky - takže som počúvala iba boví, boví boví..... ☹ ☹ ☹ Večer to už bolo lepšie, on spinkal, manžel spinkal ale zato ja som každú polhodinku zapínala nočnú lampu a kontrolovala, či je malý v poriadku. Mali ste aj vy niektorá podobný úraz? Nemôže mať niečo vážne? Lekárka je na dovolenke, na pohotovosť sme nešli - nevracal, ani teplota sa mu nezvýšila, dokonca večer už začal aj znova pobehovať.

diddi
5. máj 2009

ja som isla s Miuskou hned na Kramare..urobili jej rontgen a isli sme na neurologiu...lekarka robila vsetky vysetrenia,hmaty,reakcie...boli sme tam cca 2 hod. na pozorovani...potom sme isli domov a mala som ju 48h. sledovat,ak by bola malatna a ospava,tak musi hned do nemocnice....to vracanie lekarka pripisala zlaknutiu....takze urcite radsej chodte s dietatkom do nemocnice....radsej zbytocne ako neskoro,alebo vobec!

lori23
7. máj 2009

No náš malý spadnul přesně v roce z postele (máme dost vysokou postel) hlavou přímo na plovoucí podlahu(nemáme koberec,takže náraz nebyl tlumený).Začal hned plakat,tak jsem si říkala že to bude v pohodě,ale během několika vteřin zvracel úplně šíleným způsobem.Utíkala jsem s ním do obýváku pro telefon a tam se pozvracel podruhé.Pracovala jsem na úrazovce takže vím,že to nevěstilo nic dobrého.Okamžitě jsme jeli tedy k "nám" na urazovku,udělali RTG a nechali si nás 24 hodin na pozorování. MuDr říkal,že nás může pustit domů,ale u otřesu mozku může dojít k zhoršení nedej Bože krvácení během několika minut,takže jsem ráda s malým v nemocnici zůstala s pocitem že všude kolem jsou odborníci a kdyby něco,poradí si...

suki
2. okt 2009

Ahoj holky, tak dneska mi Nikolka spadla tak, že jsme s ní jeli radši na pohotovost 😔 , šly jsme venku, já nesla v jedné ruce motorku, bábovky a ještě kabelu a za druhou ruku se mi v plné váze pověsila Nikča a najednou se mi vysmekla a bác přímo hlavou na obrubník... 😔 😔 No hrozná rána, za ní řev a v okamžiku na hlavičce boule, jakou jsem v životě neviděla včetně toho, že už to málem i krvácelo 😔 😔 Tak jsem hned volala příteli a jeli jsme protože to bych teda nespala nejít k doktorovi. Museli jsme i na rentgen, ale nic tam naštěstí nenašli 😝 🙂 Musím ji teď jen hlídat pět dní, a sledovat jestli jí nic není. Už spinká, ale teda hroznej strach, musela jsem si dát čokoládu na nervy aspoň. No tak jsemvám to sem napsala a trošku to ze sebe dostala 🙂

martimarti
2. okt 2009

Suki, ahoj, blbý zážitek ☹ . Nám se stalo něco podobného před týdnem, malá mi v parku spadla z lavičky, propadla opěradlem na záda a pak se ťukla hlavou o takovou kládu položenou pod tou lavičkou, nic moc zážitek, na pohotovosti jsme nebyli, ale pořád jsem jí pozorovala, ale spadnout na betonový obrubník, tak jedu taky.

Ani se nedivím, že tě to rozhodilo, je to sice mimo téma, ale malej dnes při obědě zaskočil kousek brambory a začala se dusit ☹ něco šílenýho, nemohla jsem jí chvíli z toho dostat, vypoulený oči, slzy, nemohla se nadechnout...brrr...je mi špatně, když si na to vzpomenu, nakonec jsem jí drželá hlavou dolů a mlátila jí po zádech, až ho vyhodila ☹ ☹

Jako někdy jsou to s dětičkama děsný stresy ☹

suki
2. okt 2009

martimarti no tak dušení to je teda taky síla 😝 ...malá se taky občas zakucká, to je pak vždycky rychlá akce to z ní dotat a může se to fakt stát kdykoli a komukoli...hlavně rychle zakročit.

Jinak teda to snad bude v pohodě, ale asi ji to chudinku bolí, když se řetočí a leží na tom, teď trošku plakala ze spaní 😔

martimarti
2. okt 2009

To bude dobrý, když jste byli u doktora, asi má se jí něco špatnýho zdá, když má takový zážitek a jestli má i bouli...chudinka malá, ale ráno bude v pohodě, uvidíš 😉

suki
2. okt 2009

Děkuju, já taky myslím, ale jsem ráda, že jsme tam jeli. Člověk je klidnější, sice 100KĆ za pohotovost, ale jako to je úplně fuk, hlavně, že máme trošku jistotu 🙂 Rentgen by určitě něco ukázal 😲 , kdyby tam něco bylo.

suki
3. okt 2009

Tak to vypadá dobře, noc byla sice krušná, malá se furt budila a asi ji to bolelo, ale jinak vypadá v pohodě 🙂

pralinkan
3. okt 2009

Ahoj holky,jak čtu tohle téma, tak si vzpomenu na únor a zamrazí mi. ☹ Moje Naty je pěkná rošťanda a v únoru měla nešťastný úraz. Upadla na hlavu, ne sice z výšky, ale na tvrdé lino, dost se praštila do čela. Začala hrozně plakat a hýkat, spustila se jí krev z nosu, tak jsem jela hned na pohotovost. Tam rengen ukázal, že má naštíplou lebku. Tak jsem s ní zůstala 4 dny v nemocnici, musela se nostop hlídat, pořád mě uklidňovali, že taková zlomeninka srůstá u malých dětí rychle. Malá je v pořádku a bez následků, ale ten strach..to nikomu nepřeju. Opravdu stačí mžik a hned je všechno jinak.

suki
3. okt 2009

pralinka to je hrůza 😝 Ještěže je to všechno už za vámi 🙂 Ale jako fakt člověk neví dne ani hodiny...co se může všechno stát 😅

aja9
3. okt 2009

Ahojky no naše malá je taky pěkné šídlo,zrovna minulý týden jezdila na odrážedle,chtěla vystoupit,ale spadla hlavou dozadu na roh stěny. ☹ Chvilku plakala a pak to bylo dobrý. Jenže do 5 minut,začala plakat znovu,manžel tam našel strašně velkou a měkkou bouli. Takže raději jsme jeli do nemocnice,na rentgenu nic neměla,ale nechali si nás tam raději 2 dny na pozorování. Naštěstí byla a je v pořádku. Ale měla jsem hrozný strach,pořád jsem jí tam kontrolovala. A už zase lítá jako drak 😉
Ono takový karambolů ještě malá zažije,ale hold do hlavy nikdo nevidí.

kutcher
3. okt 2009

Ahojky nejdu sem nikoho desit, ale segry malej 2r se uhodil o topeni, tak jsme ho 4 hodiny hlidaly aby neusnul, koukly jsme na zornicky - ty byly ok, nezvracel, nic... jen ho druhy den bolela hlavicka, tak ho odvezla - pry ma v lebce dirku jak se uhodil, ja myslela ze to se mnou slehne... ale nechali to byt, ze to pry jednou sroste, jen at dava pozor na narazy v tomto miste. Ale pry je na miste nezne prohmatat lebku, jestli se ti tam neco nezda, radsi jed na kontrolu, jinak si myslim, ze kdyz spadl na plossi predmet, tak to bude ok!

svetlannnka
3. okt 2009

ahojte baby,mne mala spadla pred tyzdnom z gauca asi 40 cm vysokeho rozbila si len dasienko ale lekarka ju kazala sledovat,len neviem ako dlho.do akeho casu by sa mali ukazat priznaky?je to moje prve babo a som z toho vystrasena.

kutcher
3. okt 2009

Kdyz se nic neukazalo uz tyden, tak je naprosto v poho... u nas to je vzdycky sledovat 3 hodiny po urazu bez spanku a aspon 5 dni na to sledovat nejake abnormality!

svetlannnka
3. okt 2009

dakujem pekne za odpoved.

dicinka1
10. okt 2009

ahojte..robila som malej mliecko..a polozila som ju na rohovu lavicu...stale som na nu pozerala..a potom ked som zalievala mliecko..,.naraz nieco buchlo..pozeram a EMMKA na zemi..ma 4 mesiace a tyzden...poradte mi co mam robit.-.bojim sa..ona sa uz otaca..a asi sa preotocila a bum.. 😢 😢 😢 😢 pomozte..co mam robit????????

suki
10. okt 2009

no a co malá? Jak je na tom?

dicinka1
10. okt 2009

dala som ju hajat..vyzera ze nic jej nie je...ale bojim sa... nemam ist na pohotovost?

suki
10. okt 2009

a byla v bezvědomí?
Zvracela?
netekla jí krev z nosu?

dicinka1
10. okt 2009

nie..nic..len velmi plakala..asi po 3 minutach sa ukludnila..ale bojim sa..ziadna krv,anis pusy ani z nosa..ani z uška..nic

dicinka1
10. okt 2009

a nebola ani v bezvedomi...

anke
10. okt 2009

dicinka: jestli mas pochybnosti, tak bych na tu pohotovost aspon zavolala a zeptala se co a jak, oni ti sice nereknou, jestli mas jezdit nebo ne (protoze nesmi - to by na sebe pak prevzali asi zodpovednost), ale reknou ti treba, co mas sledovat ... nam mrnous spadnul v 6ti tydnech nestastnou nahodou a jeli jsme hned, i kdyz mu objektivne nic nebylo, 2 dny pozorovani, rtg a sono hlavy a pak nas pustili domu

dicinka1
10. okt 2009

nemozu dat namna nejaku zalozu?alebo nieco take? ☹

suki
10. okt 2009

podívej i když zavoláš na pohotovost, tak ti každej doktor řekne, ať radši přijedeš, protože si nevezmou na triko, kdyby pak détěti něco bylo 😲 takže těžko radit, jestli jet nebo ne, záleží na tobě, na tvým pocitu a na tom jakej ten pád byl a jak malá spadla. Mně malá spadla asi třikrát...dvakrát jsem nejela a teď naposledy, viz popsáno výše jo, protože to spadla na obrubník a to jsem se fakt bála 😝 takže to rozhodnutí je na tobě, takhle na dálku ti fakt poradit nemůžu ANO nebo NE. To musíš podle toho, jak si myslíš ty.

anke
10. okt 2009

co to je zaloza? promin, moje slovenstina uz neni, co byvala ...

dejna3
10. okt 2009

aj my sme po páde na hlavičku (8 mes.) boli na pohotovosti, malej robili rôzne vyšetrenia a rtg a nechali si nás tam 24h na pozorovanie... primárka, vravela - radšej zbytočne - ako neskoro ☹

emmka3
10. okt 2009

dicinka a aku mate dlazbu?

suki
10. okt 2009

no vidíte a malá se bouchla do obrubníku a nenechali si nás tam, ale RTG teda udělali a prohlídli ju. Naštěstí je v pořádku 🙂

anke
10. okt 2009

suki: no to souhlas, to bych taky jela, cim jsou starsi, tim je tech karambolu vic ze? ja se desim dne, kdy se fakt neco stane ... naposledy vcera do maleho omylem zduchl manzel, protoze nevidel, ze za nim vlezl a spadl na betonku na parkovisti hezky bumbac hlavou dozadu ... no nic no, pozorujeme, ale nema tam ani bouli ...

dicinka: u nas na pohotovosti mi rekli, po podezreni na poziti kulicky z plysaka, ze mi nemuzou rict ani tak ani tak, ale poradili, co mam hlidat a tak. ... nevim jak u padu na hlavu, ale zkusila bych se aspon zeptat ... ja jsem teda matka plasilka, takze kdyz se to stalo nam, tak jsme jeli ...

emmka3
10. okt 2009

mne spadol maly v 3 mes. cca z 50 cm vysky na koberec ... tiez plakal, ja som bola vystrasena ta som isla na pohotvost a tiez nas povysetrovali a 2 dni sme boli na pozorovani ... nastastie vsetko OK ... ale asi sa pridavam k suky, ak mas nejake pochybnosti tak zajdi na pohotvost