Pád na hlavu z detského odrážadla

snilko7
3. aug 2006

Ahojte, včera mi malý spadol z autíčka - to detské odrážadlo. Prevrátil sa dozadu a bum na zem. žial padol tak nešťastne, že hlávkou narazil na železnú mrežu. Netiekla mu krv, akurát má "typel" jak hrom a krvavú "čiarku" - to na mieste kde dopadol na tú mrežu. Včera si celý deň nechcel ani ľahnúť, vraj ho to bolí. Bude mať v auguste dva roky - takže som počúvala iba boví, boví boví..... ☹ ☹ ☹ Večer to už bolo lepšie, on spinkal, manžel spinkal ale zato ja som každú polhodinku zapínala nočnú lampu a kontrolovala, či je malý v poriadku. Mali ste aj vy niektorá podobný úraz? Nemôže mať niečo vážne? Lekárka je na dovolenke, na pohotovosť sme nešli - nevracal, ani teplota sa mu nezvýšila, dokonca večer už začal aj znova pobehovať.

alexandra
3. aug 2006

snilko myslim ze to nebude nic vazne, deti casto padaju, pokial nema dalsie priznaky soku, laebo otrasu mozgu, podla mna z toho bude len ´hrca´ 🙂

snilko7
autor
3. aug 2006

Vdaka alexandra, dufam ze mas pravdu. Ale snad hej, lebo teraz tu spravil v izbe taky neporiadok, co by asi chore dieta nezvladlo 😉

rabiva
3. aug 2006

ahojky... ked nebol nejak malatny,nezvracal ci nespal podozrivo dlho tak by mu nemalo nic byt... Ked moja dcerka spadla prvykrat z postele myslela som ze to neprezijem, ona len vrestala a o 5min bolo po placi, volala som dr aj ked bola sobota a nakazala mi sledovat ju ale nastastie nic nebolo... deti vraj padaju ako macky 😒 Tak verim ze to nebude mat nasledky... Moja mala ma teraz 15M ale velakrat nestasne spadne (hoci chodi od 11M), vysypala sa nam uz aj z tatrovky-auticka a nic, trocha si poplace, ak je skrabanec pofukame ale inak nastastie doteraz vsetko ok... klop klop 🙂

verulka
3. aug 2006

Snilko, ak ste doteraz nic nemali, tak je to ok. A neboj sa, tych urazov este bude.. 😒 .U nas by to bolo na roman, ale vazne to bolo len asi 2x. Moji krpci su dost extra zivi, takze ustriehnut je ich miestami nemozne. A cim su vacsi, tym viac dokazu. My sme spadli v roku a pol z odrazadla dozadu na beton, tiez som sa bala, a bolo to ok.

barunka
3. aug 2006

baby, musím podotknúť, že snilkov Patrik je hotová živelná pohroma. Sestra sa na sekundu otočí a on už vyžiera u mňa na poschodí chipsy. a to bol na druhom konci domu. Je to môj krstný syn a on je pravdepodobne adrenalínový športovec, pretože jeho priťahuje všetko nebezpečné... psovi strká prsty do úst, dáva mu piť zo svojho pohára, z ruky mu dáva kosť a potom ju olizuje aj on sám. a to ten pes nie je cvičený 🙂
on keď mal rok, tak sám vyliezol z takého starého kočíka. myslím že to bola liberta. proste sa vystrčil, chytil rúčky a spustil dole 🙂 🙂 je to expert... 😀

bellezza
26. aug 2006

barunka, je pohybovo veľmi nadaný. 🙂 čo je skvelé

winnie
8. sep 2006

když má dítě takovýhle úraz, tak se hospitalizuje, udělá se neurologické vyšetření, rentgen hlavy, oční a ORL vyšetření a minimálně 3 dny zůstane v nemocnici, monitoruje se krevní tlak, puls, počet dechů a saturace O2. Takže jít na pohotovost!!!!

macik
8. sep 2006

dneska už bych taky radši šla k lékaři-moje sestra tak byla tři dny v nemocnici s malým a pak měla aspoň klid na duši. ale přiznám se, že když jsem byla au-pair,tak mi několikaměsíční malá vypadla z jídelní židličky-tedy z opravdu velké výšky. naštěstí měla plínky a ty pád na bříško hodně ztlumily. ale umírala jsem hrůzou, protože to bylo na dlaždičky a několik dní jsem ji pak pozorovala, jestli náhodou něco...nic jsem neřekla a dodnes se cítím provinile...radši být přehnaně opatrná než litovat, že se něco stalo...

ramzesa
10. sep 2006

Ahojte, my sme si tych padov uzili dost... zo zaciatku z postele...to sa trosku zgulal...mal par mesiacov... keby som hrozou neskrykla,tak si to ani nevsimne...parkrat v noci nam usiel z postele a spal pri tom a to mu ostalo aj dodnes...ale ked uz sa staval a zo stoja mi spadol na hlavicku z postele a na podlahu nie koberec,tak som s nim sla...poslali nas na neurologiu, kde sme sa uz pravidelnych kontrol nezbavili aj ked vsetko bolo v poriadku, ale istota je gulomet...odvtedy vzdy nejako spadol... ale teraz (ma skoro 2,5 roka) spadol nesikovne zo stolicky a tiez si udrel hlavicku vzadu o podlahu,fajne zadunelo. Ale nic mu nie je... lekarka nam, ked bol mensi radila, aby sme ho pozorovali: ake ma zrenicky, ci nezvycajne vela nespi, nevraca, a pod. Tak sme ho pozorovali aj tentokrat. Ale ak sa ti nieco nevidi radsej chod ku doktorke...nas tak rad prelieza stolicky, ze uz sme si zvykli...uz tolkokrat spadol a stale na nich lezie

snilko7
autor
11. sep 2006

ramzesa u nás je to s tými stoličkami tak isto...deti sa proste nepoučia...inak Paťko je v poriadku, odvtedy sa zo svojho obľúbeného autíčka už zasa zopár krát prekotil, ale už to nebolo také dramatické...ja mám už pocit že my máme tie pády na dennom poriadku ☹

cukrikk
19. sep 2006

nech pada ale pozor na hlavicku naozaj je to velmi haklive ...uf urcite to caka aj nas otocim sa a mala lezie na schody 😒

kokorunka
1. okt 2006

malé deti padaju skoro stále a naše zvlášt radi na hlavu tak som si naštudovala príznaky otrasu mozgu pokial nie je hned po páde v bezvedomí a nevracia tak sa nič nedeje obyčajne to zachvílu prejde obyčajne sme my matky viacej vystresované ako deti

jaja25
1. okt 2006

Náš malý padol z 1,5m do jamy a narazil si hlavu o kameň. Našťastie sa mu nič nestalo, len sme absolvovali rontgen a sledovali sme ho celú noc. Ja som mala z toho väčšiu traumu ako on.

lucisa
23. okt 2006

Ahoj holky, buďte rády, že to s vašimi prcky dopadlo dobře. Mě mladší dcerka vypadla v obchodě z kočárku (tehdy měla 15měs.) po hlavě dolů. Začala plakat, já hrůzou umírala a i když mě prodavačky konejšily, že malá bude ok, neboť za chvilku ji pláč přešel, stejně mi to nedalo a rovnou z obchodu jsem jela na neurologii. Udělali jí rentgen hlavy a zjistili prasklinku na lebce. Týden jsme ležely v nemocnici na pozorování, přičemž první dva dny jsou nejkritičtější. Dítěti se každou hodinu měří teplota a tlak, protože se údajně může udělat sraženina, která ucpe v mozečku cévky a může dojít k prasknutí cévky, krvácení do mozku či co dalšího. Takže bacha na úrazy hlavy. A raději jděte jednou zbytečně k dr. (hlavu vám neutrhnou), než nejít vůbec a pak si případné následky vyčítat celý život. 😢

marijana
26. okt 2006

Ahoj maminy.Aj mne dnes mala spadla,stala na gauci a skakala,aj som jej hovorila nech si sadne lebo spadne.Jak som sa otocila tak bum bac,lezala na zemi a chrbte.Spadla a tresla si hlavu zo zadu.Aj dost plakala,furt sa ku mne tulila,ale poobede uz bola v pohode.Bol to nas prvy riadny pad/mala ma 20mesiacov/aj som sa riadne zlakla,prehmatala chrbticu,hlavu,pocvicila rukami ci nema cosy zlomene.Nastastie vsetko ok.Tak dufam ze to tak aj zostane.

tilly
19. dec 2006

tak sa pridávam, dnes malý spadol zo stoličky na kŕmenie, ani moc neplakal, len to čelo..., dúfam, že mu nič nebude, ale je čulý, živý ako vždy...

snilko7
autor
19. dec 2006

tilly aj môj už spadol zo stoličky a o milimetrík minul roh skrine...ja už som si na tieto "šupy" akosi zvykla u nás boli totiž na dennodennom poriadku, teraz už dlhšiu dobu je kľud...dúfam že to tak ostane

sunny6
19. dec 2006

boze ja ze to len moj zloduch je taky nestastnik 😀 aj vcera si tresol hlavu o postel ked chodil,lebo sa zachytil o nohavicu,a teraz ma hrcu a modrinu v strede cela.Inak velakrat sa tresne a sa s toho smeje,tak rozmyslam ci je to ok,mozno ze je uz odolny 😕
Asi najhorsi pad mal pred mesiacom,som sa s nim hrala,davala utirku na hlavu a robila bu bu,a on hlupacik si zrazu utierku zobral dal na hlavu a odcupkal niekam...len pocujem revisko a on sa asi skydal cez maly schodik do kuchyne,ktory normalne zvlada,ale teraz mal tu utierku na hlave,plus cumel v ustach,a tresol rovno na ten cumel,cize na zuby,aj krv tiekla,ale nastastie bolo vsetko v poriadku,a to som s nim revala ☹

tilly
19. dec 2006

takže nie len my máme samé modriny 😀 tým my myslím nás oboch 😅

katyd
19. dec 2006

Detičky majú našťastie pri sebe svojich anjelov strážnych 🙂.

lucisa
21. dec 2006

Holky, jak tady píšete o modřinkách na čelíčkách, tak jsem si vzpomněla, že Noemi, když měla kolem 18-20 měs., už bylo chladno, měla na hlavičce čepičku a zakopla před domem na dvou schůdcích, já ji hned zvedla, konejšila, aby neplakala a v domnění, že spadla před schody jsem ji ani nijak zvlášť neprohlížela, jen obličej. Sedly jsme do auta, já sundala čepičku, aby jí nebylo horko, a moje mamka, která jela s námi, mi říká, co má malá na čele? A až teprve tehdy jsem viděla tu šílenou asi 5cm čáru (od hrany schodu), která byla červená asi 2 cm na každou stranu, přičemž ta čára rychle modrala. Šílené, ani jsem se nedivila, že chudák tak řvala. A už vůbec si nechci představit, jak by ta hlava vypadala, kdyby neměla tu tlustou čepici 😒
Při asi měsíčním hojení se jí na čele vystřídaly všechny barvy, které existují 😅
A mladší Nathalie má v oblibě se při chůzi otáčet a pak vrážet do futer, příp. rovnou do hrany dveří a pak je u nás doma pořád kravál z těch jejich bouraček 😉

kate0001
23. júl 2007

Včera mám spadlo dieťa z hojdačky na hlavičku. Zo zadu sa jej spravila veliká modrina ☹. Ale je v poriadku, nesťažuje sa, že ju niečo bolí ani nezvracala až na tú obrovskú modrinu ☹. Ani dlho neplakala najskôr spustila rev a po 10 min. bola úplne v pohode. Už mala 3 roky. Nešli sme do nemocnice, myslíte že sa jej môže niečo stať?

bibinka
23. júl 2007

kate - môže aj nemusí. len ju pár dní pozoruj ,hlavne si všímaj spavosť, zvracanie, nechutenstvo a nejaké "iné " správanie. ale keď že už doteraz nič nebolo, tak môžeš byť vcelku kľudná.

sisa29
28. aug 2007

Ahoj snilko.myslim ze to nebude nic vazne.Ja mam s padmi na hlavu skusenosti.Mam 23 mesacnu dcerku Ninku.Je to maly sibal stale niekam lezie takze mame urazy kazdu chvilku.Boli sme uz aj v nemocnici s otrasom mozgu.Mala spadla a udrela si hlavu o vycnelok na kociku spodinou lebecnou.Hned odpadla tak som volala 112.odviezli nas na kramare spravili jej vysetrenia a ostali sme na pozorovanie.velmi ma to vyplasilo ale moja mala nezbednicka sa nepoucila.treba len pozorovat spravanie a ocka.musia reagovat na vsetky pohyby.

ikuska26
11. apr 2008

ahoj maminy, tak mna sokol dnes pad maleho, ked mi niesol tricko a ja som niesla zvysok veci do jeho komody a jemu sa zamotali nohy alebo co a spadol a celom narazil na postel, mame postel drevenu a hranatu , tak hned spustil asi 5 min rev, mal tam hned jamku riadnu od tej hrany, po chvili prestal, prilozila som mu na to studene z chladnicky a zabavila ho kartou do bankomatu teraz tam ma hrcu a ciarku cervenu a aj trosililinku krvicky, asi pol centimetra - pasik...ale je v poho, pekne sa potom hral smial, behal...teraz zaspal ako chodi spinkat na obed....tak uvidime, nezvracal ani nic take, tak ho budem pozorovat..a co mozem vidiet na tych ockach???? 😕

monas
11. apr 2008

ikuska26 neboj, náš malý je hrozné číslo, nedá se absolutně ohlídat a takových pádů už zažil 🙂 ! Během posledních asi 3 týdnů je to jeden za druhým, často to vypadá jako ošklivý pád, párkrát i docela z výšky, několikrát si prokousl ret, že mu tekla dost krev, chvilku brečí, ale za chvíli na to zapomene a zbude jen nějaká modřina nebo odřenina. Ony furt ty nhaše dětičky vypadají jako panenky, ale neboj, už docela dost vydrží 😉

magg
11. apr 2008

nam kazala lekarka aspon dva dni kazde dve hodiny kontrolovat zrenicky, ci su rovnake a reaguju na svetlo

ikuska26
12. apr 2008

ahoj monas, dik za upokojenie, ja viem, ze to tak proste je, ale ked aj aj tak vzdy zlaknem, a vitim uz to najhorsie...to je ten strach o tie nase dietky.... 😖

magg - a ako to sledujete???

danulka2
12. apr 2008

ak vas to upokoji, tak moj maly by musel ist najmenej 5x denne k doktorovi alebo by musel stale behat s prilbou na hlave, lebo si tu maly sisku vzdy niekde buchne. Ale neda sa tomu zabranit, lebo je to zivel a musel by len sediet. Tak sa aspon snazim predist tym najhorsim padom a buchnutiam.

junovka
13. apr 2008

da sa vobec rozoznat, ci hlavicka dietatka pri pade je prasknuta, alebo nie?