Pád na hlavu z detského odrážadla

snilko7
3. aug 2006

Ahojte, včera mi malý spadol z autíčka - to detské odrážadlo. Prevrátil sa dozadu a bum na zem. žial padol tak nešťastne, že hlávkou narazil na železnú mrežu. Netiekla mu krv, akurát má "typel" jak hrom a krvavú "čiarku" - to na mieste kde dopadol na tú mrežu. Včera si celý deň nechcel ani ľahnúť, vraj ho to bolí. Bude mať v auguste dva roky - takže som počúvala iba boví, boví boví..... ☹ ☹ ☹ Večer to už bolo lepšie, on spinkal, manžel spinkal ale zato ja som každú polhodinku zapínala nočnú lampu a kontrolovala, či je malý v poriadku. Mali ste aj vy niektorá podobný úraz? Nemôže mať niečo vážne? Lekárka je na dovolenke, na pohotovosť sme nešli - nevracal, ani teplota sa mu nezvýšila, dokonca večer už začal aj znova pobehovať.

sanicatko
22. apr 2008

aj nam sa podarilo spadnut,s postele,leteli sme k doktorke,aby som bola kludnejsia,vsetko bolo OK 🙂 ale ja som sa triasla este cely den...

mikca
23. apr 2008

junovka to se asi rozeznat nedá, doktoři na to přijdou až po rtg..ale tady je spíš při pádu na hlavu jiné riziko a to krvácení do mozku,,,lebka mimča praskne málokdy

krajcoanka
23. apr 2008

junovka, ja ti opíšem náš prípad:

keď mal starší 8 mes, tak sa mi odrazil zo stola a prekotil sa mi zo stoličky až som počula niečo prasknúť. Tiež som bola sama a dr. už neordinovala, tak som si povedala, že mu dám ľad a že ho budem pozorovať a na druhý den skočím k dr. Začala sa mu na hlave vzadu robiť veľká modrina -ako tenis. lopta(až k večeru).
Dr. mi na druhý den povedala, že pokiaľ nezvracal, tak je to ok, ale radšej mám ísť na rtg, či tam nieje krvácanie do mozgu(mal to podliate také mäkke-bola to vlastne zrazenina). Po rtg(z nemoc. som volala švagra, lebo ja som kojila a tým pádom som s nim nemohla ísť na rtg) dr. zistil, že má prasknutú lebku(neboj, to opisujem nás) . Tak si vieš predstaviť ako som sa cítila.Samozrejme že tam chudáčik musel ostať. Tak som ho nakojila, uspala a letela som domov zbaliť veci pre nás. Muž došiel skôr z práce , aby ma tam mohol hodiť a strašne plakal. Myslel že malý zomiera-no horor! Samozrejme že sme chytili špičku, takže som sa dosť omeškala.
Malý bol z jednou mamičkou na izbe , s ktorou som sa zozznámila a medzitým sa presťahovala na nadštandard.
Hovorila, že ked sa zobudil a nevidel ma začal plakať a sestričky si ho vôbec nevšímali , tak si ho zobrala k sebe aj s kočíkom a tam sa s nim aj zo svojim hrala.Zlatá maminka, že?
Boli sme tam 5 dní na pozorovaní a dr. povedal že musí mať kľud a v žiadnom prípade nesmie spadnúť znova na hlavu!Tá hlávka sa chvala Bohu zrástla.
Ešte že som nemala druhé, lebo to by bola panika!

mybambulky
12. jún 2008

Chvalabohu nie sme jediny co padaju z postele a tak... nasa kocka je velmi akcna prvy krat spadla ked sa v podstate prvy krat nahodou otocila z bruska na chrbat. Druhy krat to bolo ked sa naucila zliezat z postele nohami napred - to vlastne ani nebol pad lebo si pekne sadkala a hrala sa...Nuz najlepsi bol ten treti ...zobudila sa rano o piatej ja este zaspata som sa este celkom neprebrala a ona? Kotulala sa kym nespadla a ten plac boze uz to dufam bolo posledne bum co urobila...nastastie nemame vysoku postel tak to ani nasa pani dr. neriesila inak ako pozorovanim - to som si nastudovala tak sme pripraveny.

ver14
11. júl 2008

Ahoj,mam takovy dotaz.mam 8mesicniho klucika a dnes jsme omyl zakopli o tasku a spadli jsme a malej si dal hlavickou o perak,chvilicku brecel a pak se nasteste uklidnil.ale po hodine uz chtel spat a nevim jestli nahodou nema otres mozku,jak jsem takhle ruzne cetla po netu tak priznaky ospalost by odpovidala.ani nevim jak to mam poznat abych zbytecne nezmatkovala.poradte mi prosim dik Verca

janeses
11. júl 2008

Ahoj ver14, u podezření na otřes mozku se májí prý sledovat zorničky, jestli není jedna větší než druhá, nebo nejsou obě nápadně zvětšené přes celé oko. Dále, jestli nezvrací a chová se normálně, není malátný...Pokud Ti usnul nebyl jen unavený??Zaleží jak moc se bouchnul....pokud jsi z toho nervozní a nevíš, tak zkus zavolat na pohotovost, ať Tě uklidní...držím palečky, ať je vše v pořádku... 😵

marorlinko
11. júl 2008

moj tiez neraz spadol, este ked nechodil iba po styroch liezol, tak tak rychlo liezol,ze narazil do skrinky rovno do rohu do cela, to bolo kriku, zlakla som sa, vycistila som mu to rychlo, troska krvi slo, ale malicko, mal malu hrcku potom, ale bol v poriadku, nevracal, nebol malatny ani nic podobne, deti sa musia naucit padat, ja nikdy maleho nenechavam sameho,ale niekedy sa neda vkuse cumiet nanho 24hodin, tak sa stava aj take.

milhaus
11. júl 2008

moja tiež už mala kopu urazov
moja ked dlhšie plače tiež sa jej chce potom spat

sasenka
11. júl 2008

Kočky, ja som kedysi na temu prasknutá lebka videla dokument - takže ak je hrča na hlave tvrdá, je to "dobre" lebo to znamená, že krvná zrazenina je nad kosťou. Ale ak je hrča mäkká - teda zmäknúť moťže až neskor - je to varovný signál, lebo to znamená, že lebka praskla a pod kožu prestupuje mozgová tekutina ☹ Krajcoanka - ty si tiež písala, že to mal mäkké,a bolo to prasknuté ☹

Aj v teme Bábätká je o pádoch (z postele)

emjee
12. nov 2008

lindulak • 1d • 13. júl 2008 o 12:06
Pomooc, moje dieta pada stale na hlavicku a ja mam strach!

Moja dcerka sa stavia na nozky popri gauci a vlastne vsetkom a casto padne dozadu - na zadok a hlavicku - rovno pa podlahu. Stane sa to aj 2-3krat denne a ona sa vobec neboji a skusa to znovu. Myslite ze je to nebezpecne? Alebo taketo pady su bezne? Este ked padala zo sedu, tak som sa na to pytala nasej pediat. a ta povedala, ze je to proces ucenia, ze sa musi naucit. Naozaj sa nemusim bat??? Ako casto vam padaju /padali deticky?

lencici • 1d • 13. júl 2008 o 12:18
moja malá si vždy ale vždy buchne hlavičku neprejde deň kedy by nespadla alebo nebuchla sa.....Ja si už z toho nerobim nič. Nikdy to nieje také strašné.Dokial netečie krv tak je to dobre...

dadka212 • 1d, 12tt • 13. júl 2008 o 12:21
Lindulak môj malý padá stále a aj na hlavičku a práveže ho to ešte viac hecuje keď tak padne a dokonca keď sa buchne napriklad o stenu tak sa mu to asi páči lebo sa začne smiať a začne si búchať sám tu hlavu o stenu
zatial sme mali iba jeden taký vážny pád, ale našťastie to nič nebolo iba hrča...
a určite je to nebezpečné, treba dávať pozor, hlavne hlavička je dosť citlivá, keby som skôr vedela o prilbe tak by som mu ju kúpila, ale teraz by ju určite na hlavičke nezniesol http://www.babetkovo.sk/components/com_virtuema...

sasenka • 13. júl 2008 o 12:34
ahojte podobne temy su aj v sekciách Babatko a Batola

lindulak • 1d • 13. júl 2008 o 20:41
Diky baby Som rada, ze nie som sama. Pozriem tu prilbu - celkom dobry napad... no neviem, ci to bude moct nostit, lebo ma rovno vzadu na siji ekzemik na hemangiome a nema jej to nic triet - tak je aj problem s ciapkami.

Tiez neviem, ci ju mam stale chranit /teda ked sa da, nemozem cely den stat pri nej/, alebo ju nechat padat, aby sa naucila, ze si musi davat pozor??? Zatial som dala ku gaucu take penove puzzle, nech to aspon trochu stlmi pripadny naraz.

Inac zvlastne ake su tie deticky neunavne a stale dokola skusaju, co sa nove naucia!

emjee
12. nov 2008

stresacka • Dnes o 14:32
Ahoj,
ráno mi malá - 9 mesiacov - spadla z gauča na zem, prevrhla sa cez paplón ani neviem ako - bola to sekunda. Spustila strasný plac - trval asi len 2 minuty a bolo vsetko OK. Nic na nej nepozorujem - zrenicky OK, nezvracia ani nic - len ked som ju chcela uspat - po 4 hodinách hrania - bola velmi zlostná - to nezvykne. Mám utekat k lekárovi?? Neviem ako padla, podla toho ako lezala na zemi, tak mohla padnút kolmo na hlavicku a akoby spravit kotrmelec, lebo lezala tak isto ako na gauci, alebo sa len zviezt po paplone. moze mi niekto poradit - nechcem zbytocne stresovat.

lenkazdenek • 1d • Dnes o 14:34
jak vysoký máte gauč? nám malá spadla v 7 měsících z postele ,měly jseme ji jen pozorovat . Pokud se to to nezdá určitě běž k lékaři,nebo mu alespoň zavolej co dál

zuzka1. • 1d • Dnes o 14:39
Ahoj, mne maly spadol z gauca na drevenu polahu a koberec, ked mal 4 mesiace, iba som ho pozorovala, celelho postlacala, a bolo ok. Pestal plakal asi po 2 minutych utisovania a je to ok myslim. netreba sa hned lakat, ale pozoruj a pozoruj a pri nejakom malom naznaku nieco nezvycajneho bez k lekarovi alebo hned zavolaj pediatrovi, nech ta upokoji on a nie my laici.Drzim palce, nech ste ok

stresacka • Dnes o 14:43
gauc je asi vo vyske 30 cm. Lekarovi som volala ale nepracuje. malá spala20 minút az je s placom hore.

lenkazdenek • 1d • Dnes o 14:45
Tak 30 cm,by snad mělo být ok,náš doktor tvrdí že pokud je to mám dojem nad 40 tak by se muselo dělat vyšetření.

vieruna • 3d • Dnes o 14:46
Ahoj. Moj syn ked mal cca 8 mesiacov spadol rano na kamennu dosku na krbe. Mal modrinu na cele. Po obede vracal, tak sme leteli na kramare. Nechali si nas tam na dva dni na pozorovanie. Nastastie mu nic nebolo. Ked sme isli po tyzdni na kontrolu na neurologiu, tak mi ta dr. povedala, ze je zbytocne chodit k doktorovi, pokial to nie je strasidelna bulva, modrina, dieta nevracia viac krat. Len myslim, ze sa im to lahko hovori a maminam tazsie realizuje Drzim palce

fifinna • 1d • Dnes o 14:47
stresacka, ja si myslim, ze horsie by bolo, keby ti po tom pade zaspala. Pokial je zlostna, tak asi preto, ze ju to boli, alebo to u nej zanechalo zly pocit. Hlavne aby negrcala. A ak sa ti nezda, tak snou chod k lekarovi, pre pokoj na dusi. Mne maly vcera padol z gauca na hlavu ( buchol si ju o stolik) a je Ok, u doktora som nebola. On tych padov mal uz dost, odkedy sa zacal stavat na nohy nebol bez modriny.

stresacka • Dnes o 14:51
este som zabudla napísat, ze nemá nikde ziadnu modrunu ani nevidno nic udreté. Ja sa bojim hlavne toho, ze ak to bolo kolmo na vrch hlavicky ci to nemoze mat najake ine priznaky. uz sa zasa hra a santi

e.vacka • 1d • Dnes o 14:56
Ahojte mne spadlo týždnové miminko na zem z gauča, nechápem ako!!! Tiež plakala,ale to asi z toho jak sa zľakla, ja som plakala ešte týždeň po tom. Nemala ani modrinku ani škrabanec, bola pokojná, tak sme to nechali tak, iba sme ju pozorovali.

Stresacka: sama budeš vidieť, či je všetko OK, pozoruj ju!!! keby niečo podozrivé pôjdeš s ňou k lekárke, ale to vieš určite aj sama. Ešte sa toľko napadá...

anatanka
13. nov 2008

Miriam pada kazdou chvili, parkrat to byl i hodne osklivy pad z vysky primo na hlavu, ale ty byly vzdy mou nepozornosti. Krome bouli na cele zatim nic nemela. K doktorce jsem nikdy nesla, tech rengenu by za sebou mela jinak uz fakt hodne. Kdyby se ale chovala nejak podezrele divne, zvracela nebo neco podobneho, tak bych s ni urcite pro jistotu na konrolu zasla.
Myslim ale, ze neexistuje dite, ktere by na hlavicku aspon jednou nespadlo.

kubaka
14. nov 2008

A to ani netušíte, kolik takových pádů zkončí prasklou lebkou ☹ - jen zlomek se jich odhalí, protože maminy vůbec nenapadne, by ta boule a otok mohly znamenat prasklinu. Nám kluk v 8 m. spadl z nízkého gauče a až za 10 dní jsem se domohla vyšetření - měl puklinu. Lebka dětí obyčejně praská nad spánkem na boku. Temeno a čelo jsou tvrdé - boky jsou měkké. Kamarádčin synem si zrovna te´d také přivodit prasklinu, tak si nastudovala nejnovější studie o tomto problému. Také je pravda, že téměř všechny praskliny se zahojí bez následků, aniž by se na to někdy přišlo. Většinou se toto prozradí v dospělosti při rentgenu.
Takže bacha na hlavu, a pokud se objeví mimořáně probarvená modřina a velká boule, raději zajít za doktorem.

yasmina
14. nov 2008

Ja by som pri velkom pade urcite isla k lekarovi na vysetrenie...mam zle skusenosti z okolia po takom jednom nevinnom pade zomrel susedke chlapcek na krvacanie do mozgu...spadol vonkuudrel si hlavku a chodnik/beton tiez to bola len modrina a hrca a dopadlo to velmi zle ☹

anatanka
14. nov 2008

Krvaceni do mozku je hodne osidny, toho se take bojim. Clovek ani nic nepozna...

aponchie
14. nov 2008

ja proste kdyz se neco takoveho stane nehledam radu na nete,ale jak jde o zdravi ditete padim na pohotovost a chci mit klid 😉 😉 😉

btw spadla v roce na hlavu a kruplo to ani neplakala nezvracela nic ,ale rtg sem ji nechala udelat pro klid me duse a byl v poradku,nemaji jeste tak tvrde kosti spise vazivo a to je pruzne a mekke..

yasmina
14. nov 2008

aponchie ja som taka ista...utekam na pohotovost...istota je istota...

dididi30
14. nov 2008

moja dcera mi tiez par krat spadla, bola som ako zajac preplasena ale nedalo mi to,sla som na potovost, teraz by som to tak neriesila, pokial by neboli nejake nezvycajne priznaky 😉
klop klop,dufam,ze ziadne nebudu 🙂

aponchie
14. nov 2008

ono nikdy prave nevis ..to mas trosku bouchnute a zadne priznaky,ale mezitim muze prasknout cevka ,kterou ty nepoznas a ja nehodlam riksovat zdravi ditete nejakym trmacenim na pohotovost a blbejma 90kc..to jako fakt ne,nerikam,ze je kvuli kazde capine letet,ale ja radsi stokrat poletim nez jednou to propasnout 😝

lucenek
14. nov 2008

holky viz apon,....nesednu k pc a valím a to jsem zdravotník přes hlavy 😉

dididi30
14. nov 2008

apon, ja na tvojom mieste urobimn ako pises, ale ja mam uz druhe dieta a je to ine, sak sama uvidis 😉 hoci teraz povies,ze nie... 🙂

lucenek, ako to myslis 😀

lucenek
14. nov 2008

makala jsem na neurochirurgiké JIP 5 let takže zkušeností háfo 😀

dididi30
14. nov 2008

kucenek jaj 😀 tazke vies o com to je 😀

dididi30
14. nov 2008

juj rehlim sa, ale nie na detoch, boze chran 😉

lucenek
14. nov 2008

jj to je fakt proto to není prdel vážně např.....byl případ nehoda holčina 2 roky v sedajdě upoutaná, jen se otočily na bok v malé rychlosti...nic jí skoro nebylo...teda po prohlídce rodiči že je ok....pak začala být divná....a měla výhřez mozkové tkáně začala křečovat decerbrovat a za 2 dny na aru zemřela.....

lucenek
14. nov 2008

ježiš nechci strašit ale u dětí vše probíhá jinak teda může naporsto bezpříznakově..a pak....takže tak

dididi30
14. nov 2008

luci je to smutne co si napisala 😢 ale to nesmies tak brat 😒 jasne, treba davat pozor a sledovat dieta,ale prilisna kontrola je hrozna,...a sa aj hovori,ze si moze clovek nestastie privolat sam a to tak ,ze bude na to intenzivne mysliet 😲 😔

lucenek
14. nov 2008

jo to jo ale u mě je to deformace povolání, sledovat zornice chování hybnost končetin....prostě mám na to oko....

dididi30
14. nov 2008

luci no asi tak 😉

sirinka
14. nov 2008

ja som bola raz na pohotovosti ked mi mala prepadla cez gauc rovno na hlavu. tiez som zdravotnik a urcite by som sa v tomto nespoliehala len sama na seba...
ale...ked dietatku na pohotovosti urobia rtg a nezistia prasklinu, to este neznamena predsa, ze tam nie je ani krvacanie, a to na rtg nevidno 😒 . tie pozorovacie testiky mozem robit aj sama doma, ale asi mi to moc nepomoze...takze neviem, neviem ako je to vlastne s tym vysetrenim na pohotovosti...