Pád na hlavu z detského odrážadla

snilko7
3. aug 2006

Ahojte, včera mi malý spadol z autíčka - to detské odrážadlo. Prevrátil sa dozadu a bum na zem. žial padol tak nešťastne, že hlávkou narazil na železnú mrežu. Netiekla mu krv, akurát má "typel" jak hrom a krvavú "čiarku" - to na mieste kde dopadol na tú mrežu. Včera si celý deň nechcel ani ľahnúť, vraj ho to bolí. Bude mať v auguste dva roky - takže som počúvala iba boví, boví boví..... ☹ ☹ ☹ Večer to už bolo lepšie, on spinkal, manžel spinkal ale zato ja som každú polhodinku zapínala nočnú lampu a kontrolovala, či je malý v poriadku. Mali ste aj vy niektorá podobný úraz? Nemôže mať niečo vážne? Lekárka je na dovolenke, na pohotovosť sme nešli - nevracal, ani teplota sa mu nezvýšila, dokonca večer už začal aj znova pobehovať.

denisocka
18. nov 2008

alebo som bola v šoku a nepočula som 😅

lucenek
18. nov 2008

😀

blau
16. mar 2009

Ahojte, dnes sme boli v nemocnici... ☹ Maly sa blaznil na posteli a rozsekol si obocie. Nezasivali mu to, aj ked najprv chceli s jednym stichom, ale nakoniec to len zalepili. Mame to nechat 3dni len tak, aby sa to zrastlo.
Chcela by som sa Vas spytat, kedy mu to mam prelepit, lebo tie leukoplastiky su od krvy? Nechcem do toho babrat, aby som mu to neotvorila. Dakujem za odpovede

fifinna
16. mar 2009

radsej to neprelepuj aj ked to je od krvy, oni to urcite prelepili tak , aby sa to pekne zrastlo a ty by si to mohla pokazit. Aj jej - jemu ? robili redgen ? A o co sa buchol, ked si to az tak rozrazil ? Lebo nas maly ma stale modriny, ale zatial sa mu nepodarilo si az tak rozrazit hlavu a to si myslim, ze sa poriadne bucha.

blau
16. mar 2009

Nie nerobili mu rontgen, len sa pytali ci nevracal. Rozrazil si to na oboci. Blaznil sa na posteli a hadzal sa do perin, Naraz sa zvrtol a plnou parou do cela postele. To celo je ako taka mala policka. Nieje to velmi ostre, ale tak sa do toho hodil, ze si to rozrazil. Inak je velmi opatrny skoro vobec sa nebucha a teraz toto. Mas asi pravdu, necham to tak nech sa to zrastie. Len povedali asi 3dni. Ja to tam neham dlhsie, lebo si myslim ze keby to odlepim, tak to odtrhnem. Uff....

caira
17. mar 2009

chuderka malicky ☹ ja se presne takovych urazu bojim..mala je takove male kamikaze 😅 prijde mi, ze nema pud sebezachovy...i kdyz vpodstate jedine urazy co zatim mela byly boule na cele a to jeste diky nam ( zapomela jsem zastrcit kabel od chuvicky a mala za to zatahla a strhla to na sebe na flaklo ji to do cela) 😒

sirinka
17. mar 2009

blau nechaj to tam tri dni a najlepsie by bolo, aby si sa potom zastavila u vasej obvodnej nech mu to ona pozrie, ci je vsetko ok. aj tak jej musis odniest papier z pohotovosti.

blau
17. mar 2009

Veru deti nepoznaju nebezpecenstvo preto sa vrhaju do vsetkeho bezhlavo.
Siri ano necham to tak, ale ja som v Rakusku a tu som uz vybavena, takze ziadny obvodny lekar, len keby boli nejake komplikacie, tak mame prist. ALe na buduci tyzden ideme k doktorovi, tak sa mu na to pozrie. A vedla suseda je zdravotnicka, tak keby daco pojdeme za nou nech sa na to pozrie. Ale urcite to necham tak , lebo dnes pri spani na tej strane boli na plachte krvave fliaciky, tak to necham pekne zrast.

sirinka
17. mar 2009

blau je dost mozne, ze mu tu ranku prelepili takymi specialnymi pasikmy, co podporuju zrastanie koze a v podstate nahradzaju klasicke sitie, tak preto nech to tam radsej vydrzi...ale ak tam je nejaky vrchny klasicky leukoplast a je moc od krvi, to mu mozes kludne vymenit aj sama...akurat ale si zabezpec, ze ti maly bude kludne sediet 😉

sirinka
17. mar 2009

a aj v rakusku mozes informovat vasho pediatra o navsteve pohotovosti a ziadat este po par dnoch kontrolu, predsa len mohol utrpiet mensi otras mozgu. robila som sestricku v rakusku a ked sme posielali nasich pacientov na pohotovost ked spadli, aj ked bolo vsetko ok, tak ich potom este nas lekar skontroloval a urobil zaznam...

spantex
17. mar 2009

Náš Patrik si pred vianocami tiež rozrazil čelo. Chodil po posteli, potkol sa a spadol o radiátor. Išli sme na pohotovosť, zalepili mu ranku 3 špeciálnymi leukoplastmi, povedali tiež že je to namiesto šitia. Po 3 dňoch som mu dala dole veľkú náplasť, potom som ešte nechala tie tri špec. 4 dni. Dala som mu ich potom dole pri kúpeli. Boli trochu od zaschnutej krvi, ale potom to už nekrvácalo. Ešte stále mu tú ranku vidieť.

blau
18. mar 2009

ano siri mas pravdu su to asi tie speci naplaste. Necham to tak. Nie je na tom ziadna ina naplast, ktoru by som mohla prelepit. A k dokimu ideme na buduci tyzden. Oni ma upozornili na komplikacie, keby daco mame hned prist. ALe maly je v poriadku on bol uz po 3min sa ukludnil a akoby sa nic nedialo. Dakujem za rady

annag
18. mar 2009

blau, neboj nič, deťom sa rany hoja úžasne rýchlo 😉 🙂 , náš malý včera narazil na parkety - iba zakopol sám o seba a spadol, no dá sa zabrániť 2,5 ročnému dieťaťu, aby na rovnej dlážke nespadlo ? ale už aj padať vie opatrne 😀 , natrénoval, ostalo to len pri hrče na obočí a monoklom , už som pády dávno prestala počítať, lebo by som prišla o rozum 😀

blau
19. mar 2009

AHoj ani, hm len stale mam pred ocami ako narazil a nemozem sa na tu postel ani pozriet. Ja viem takych padov este bude mozno dost, ale predsa....Mrzi ma to. Teraz si to snazi chytat asi ho to svrbi, cize znamka toho ze sa to hoji. Prajem krasny den bez padov( samozrejme a aj tie ostatne) 🙂

denisocka
5. apr 2009

tak aby som toho nemala malo,tak dnes sa nam šiel šimon pohrať s fitloptu a ako sa o nu oprel.tak ho to zgulalo rovno na hranu poličky na skrini, hned plakal o dušu,ja som vytiahla mrazeny hrašk,priložila a plakala s ním.po kratkej chvílke,snad po 3min. už bol ok,ale ja sa doteraz xspamätavam. hned mu narastla tvrda hrča - padol na bok hlavy,asi 5cm nad uchom,ma tam vodorovnu čoaru a v nej hrču , tvrdu ... stale porovnavam, či nema nejak vtlačenu kosť,alebo čo ,joj ja som desná. neviem či isť na pohotovosť či nie. inačžiadne ine priznaky nema,zreničky nemožem kontrolovať,tioe ma od narodenia nerovnake, ale nezvracia,chodi ako predtým,spal normálne,naladu ma dobru ... tak neviem,či je dobre ,jed je ta hrča tvrda,či nie

ja som taka hakliva na hlavu,už som to pisala aj inde, keby koleno..ruku,ale hlava je moj des

blau
5. apr 2009

denisocka, ak je vesely a normalny ako pred padom, tak niiic. Padol.. ☹ Viem sok a hlavne pocit ako ta to mrzi. Nesmies panikarit v takych situaciach. Podla mna to nic nieje len ma hrcu. My ked sme boli teraz v tej nemocke( sa ma pytala___ vracal? odpadol? je nepokojny? je iny ako predtym? na vsetky otazky som odpovedala negativne ak aj ty tak je to oukej ak len na jednu odpovies pozitivne- chod k lekarovi. Za to nic nedas. Ja myslim, ze je ale vsetko oukej ako si opisala. 😉

denisocka
5. apr 2009

Odpovedam na vs.negativne,dodavam ,ze mu extremne chuti jest-teda posledne dni.tak verim,ze je okej.ved mi aj znami vravia,ze hrce su normalne.ja len mam z tej hrci pocit,ze pod hrcou ma vtlacene nejak,ale to bude asi ocny klam

skurinka
5. apr 2009

Ahoj tak me kdyz malej spadl na hlavu tak jsme pokazde skoncili v nemocnici-otres mozku a 2 dny v nemocnici.prvni otres mel v 18mesi8cich pak 2 mesice püozdeji znovu -to se stalo venku byli jsme na prochazce .rovna cesta a on spadl a nezvedal se .jsem ho rychle zvedla a byl celej bilej a v bezvedomi .sanitka byla okamzite na miste .bouli jako blazen a zvraceni a zvraceni.po druhe to same.a po treti se to stalo doma chtel my donest deku a prislapl si ji a jenom ho vidim jak jde do mdlob a nemocnice.a ten posledni mel kratce pred vanocemi 2006 🙂 takze na hlavu jsem velice opatrna.

fifinna
6. apr 2009

ja neviem, na jednej stranke som citala radu od dr, kedy ist s dietatom na pohotovost a tam bol jeden z priznakov hrca.

gabak
6. apr 2009

Moja malá viac ako pred mesiacom narazila do steny lebo sa potkla a mala hrču pomaly cez pol hlavy. Nevracala, správala sa normálne ale opuch tam mala 3 dni.A podliatina a malá hrčka jej tam ešte zostali. Bola som aj u pediatr. a povedala že je tam hematóm a že sa to vstrebe. Že to nič nie je.Tak uvidíme.

denisocka
6. apr 2009

tak nam sa ta tvrda hrča cez noc zmenšila,tak hadam do zajtra už bude fuč

kristina_tvb
6. apr 2009

ahoj, u nas este taka echt hrca nebola, ale napr. moj mladsi brat uz hodne davno(ma 26) spadol so samlika na dlazbu na hlavu. Vyzeral v pohode, nic mu nebolo a v podstate v dospelosti mu bolo zistene pri inom uraze, ze mu vtedy praskla lebka. Sila, ze? Chvalabohu, ze sa mu nic nestalo

denisocka
7. apr 2009

ja som taka desna,ked nemáme priznaky otrasu mozgu,tak hladam priznaky " vpačenej" kosti -teda,že či mu tu kost nejak neruplo donutra. Už cela rodina na mna kuká jak na blazna,večne porovnávam obe polovice hlavy,samozrejme nie su rovnake ,ale ja neviem už,ake boli pred pádom 😅 dnes som mužovi navrhla,že k narodkám chcem CT,alebo aspon Roentgen 😅 --alebo chcem isť na liečenie so sebou

koniarova
7. apr 2009

Denisocka, zober aj mňa na to liečenie. Ja som taká istá. Tiež ho po páde stále študujem, aj keď mu nič nie je. 🙂 🙂

denisocka
7. apr 2009

Si ma potesila,ze nesom sama.ale je to horsie jak psychiatria,sa bojim ze mu daco privolam.teraz som mu nasla 2cm pod hrcou zas priehlbinu,no som ja zdrava?

blau
8. apr 2009

Denisocka vcera som sa stretla s jednou maminkou , ktorej 15mesacny syn vobec nevie chodit, je taky makky len za ruky. Je o hlavu mensi od nasho. Vyzera ako 9mesacny velmi drobunky a krehky a ten jej padol vonku na betonovy schod na hlavu. Ked som videla tu strasnu hrcu az mi zle prislo. Pytala som sa jej, ci bola u doktora. Ze nie? Ze nevracal a javi sa normalne, tak nesla. Ja neviem, tu to tak tie mamy neprezivaju asi ako my. Stale som ho sledovala, ale zdal sa mi oukej, tak dufam, ze tak aj bude. Na liecenie nechod staci sa troska uvolnit. Musis si uvedomit tymi padmi sa dieta uci no a my musime byt v strehu troska predchadzat tym padom, a hlavne nestresovat. Prajem krasny den 😉

diddi
30. apr 2009

prave sa Mia pri santeni smykla na drevenej podlahe a padla na chrbat,buchla si hlavicku....ked som ju rychlo zobrala na ruky,tak sa trochu vyzvrackala....sedi mi teraz na nohach,je ok....akoby sa nic nestalo..... Len ma vyplasilo to vracanie,nebolo sice velke,ale bolo ☹

popelka.miri
30. apr 2009

Diddi, hlavně jí sleduj. Kdyby ještě zvracela, nebo byla malátná, apatická, bolela jí hlavička nebo by omdlela, tak s ní mazej k dr. na vyšetření. Sleduj jí 24 hodin. Mně malá taky spadla z postele a já se lekla, sledovala jsem jí taky celý den, jestli je v poho. Člověk nikdy neví 😒

mirkaff
5. máj 2009

ahojte.ta ksom vam sem vhupla a chcem iba napisat... nas vtedy 5 mesacny syn sa nam skotulal z postele,nevracal,,bol culy ale aj tak sme utekali do nemocnice,,predsa len je istejsie mat potvrdene od neurologa ze sa nic vazne nestalo.nebanujem tri dni stravene na pozorovani,,z toho jeden den na JIS-ke,a potom sledovanie na neurologickej ambulancii

a tak to mala urobit aj ta maminka krehkeho dietatka......sice sa hovori ze deti su elasticke a ako z gumy,ale nikto do tej hlavicky nevidi..pekny den

eppik.m
5. máj 2009

ahoj, Michal včera taky upadl na hlavu, sice to nebylo z výšky seděl na zemi ale to byla rána že jsem až lekla co se děje ... zarazilo mně že vůbec nebrečel, tak ho to asi nebolelo ... nijak jsem to neřešila, dnes se chová jako každý jiný den takže asi je vše ok, naštěstí 😉