Padol na zúbky a trochu sa mu posunuli

jajaalf
30. dec 2008

ahojte mamicky chcela by som vediet ci sa aj niektorej z vas stala taka vec..mam 19mesacneho syna utekal a spadol na stolicku a presne na zubky ☹ dva z nich sa mu vsunuli dovnutra a sa nejak otocili..aj ked su to zubky mliecne chcela by som vediet ci to ma nejake nasledky a ako ste vy pokracovali pri takejto nehode..dakujem
vlozila som aj foto..

spantex
30. dec 2008

Ahoj. Má to dosť škaredé. Keď som bola ja malá, škôlkarka, tiež som spadla ale na opierku hojdacej stoličky. Neskôr som mala tie 2 predné zuby krivé. Nosila som strojček. Dúfam, že budete na tom lepšie. Ani nechcem pomyslieť na ten plač, ako malý plakal. A ako si sa mohla zľaknúť. Aj ja mám doma podobného syna, tiež sme boli pred 2 týždňami na pohotovosti, spadol na radiaátor, rozbil si čelo.

jajaalf
autor
30. dec 2008

ahoj ja tiez ked som bola mala som vbehla segre pod hupacku a predne zuby boli vonku..ale hned mi vypadli a mala som asi 3-4 roky...ty si tie zubky mala asi tiez este mliecne a potom tie normalne na nich si nosila strojcek?narastli ty krive?

katulienka1
30. dec 2008

ahoj,určite chod k zubárovi nech sa na to pozrie. 😉

jajaalf
autor
30. dec 2008

nas doktorka poslala do nemocnice nech mu spravia rengen celej tvare a tam mi povedali,ze je este maly ze by ho museli uspat..tak ho len skontrolovali postlacali dasna chytali zubky tie sa hybu...ja si tiez myslim,ze lepsie ist s nim k zubarovi ten nam povie viac aj ked su to zubky mliecne..len mam strach aby nemal problemy ked mu budu rast tie normalne zubky ☹

junovka
30. dec 2008

jajaf, neboj nic.Uraz mliecnych zubkov podla mna nema nic spolocne s trvalymi buducimi zubkami.Timeika mala v skolke spoluziacku, ktora si narazila zuby do radiatora, uraz mala na 4 zuboch vrchnych, tie jej odumreli-zhnili a teraz ked su uz pomaly 8 rocne kocky, tak ma krasne rovne trvale zubky 😉

jajaalf
autor
30. dec 2008

junovka dufam,ze to bude aj u nas tak 😉

silvia123
30. dec 2008

Aj susedina malá si vybila zúbok, keď spadla. Stáva sa...myslím že to nebude nič hrozne do budúcna, ale tomu zubárovi by som s ním určite šla, keď mu tam zostali tak nakrivo.

lienka55
30. dec 2008

Nas maly spadol na zubky asi ked mal 12mes. a odlupil si zo skloviny,je mu to trosku vidiet,ale som rada ze sa nestalo horsie.Tiez by som asi radsej navstivila odbornika,ved za to nic nedas ,len sa uistis ci je vsetko v poriadku.Drzim palce!!!

spantex
1. jan 2009

Normálne zuby mi začali rásť potom krivé. A na ne som potom nosila strojček. Dúfam, že vám sa to nestane. Ináč ako som už písala keď Paťo spadol o radiátor, nás poslali na rentgen, či nemá prasknutú lebku. Našťastie nemal.

kiwuska
1. jan 2009

ajajalf, junovka. nechcem strasit ale uraz mliecnych zubkov ma vplyv na trvaly chrup. je to zial aj moja osobna skusenost. ked som bola mala vybila som si na okraji postielky hornu jednotku ☹ a ten vplyv je taky, ze zub sa mi najprv vrazil trosku dnu a potom vypadol. a v dasne uz vtedy existuj[ zarodok trvaleho chrupu. to jadierko sa mi tym porusilo a vyrastol mi dost cudny zub, ktory ma trapil az do puberty, kedy nastastie prisli aj k nam vmozenosti zubnej techniky a teraz nikto nevie ze som mala nejaky problem so zubami/ babule, nechcem strasit ale snad ist k zubarovi, urobit rtg, a zistit, ci jadierko nie je poskodene. drzim palce a nestresujte sa, to bolo nejakych par rokov dozadu.

reisi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jajaalf
autor
3. jan 2009

baby diky moc...mne povedali tiez ze uz tie dalsie zubky su ..aj ked som si myslela,ze tie zacinaju rast az neskor...tak urcite behnem k zubarovy s nim...

roasha
3. jan 2009

jaja,radsej nech sa na to pozrie zubnik,kamoske maly /2r/ v lete sekol o nabytok,a odlomil si z prednych hornych zubkov,uplne mu odhnili,a tento mesiac mu ich budu pod narkozou vyberat. ☹

emjee
11. jan 2009

belanka • 1d, 26tt • 9. jan 2009 o 17:05
máte niekto skúsenosti s vyrazenými zúbkami?keď mala dcérka vyše roka,spadla v kúpeľni a spodné rezáky sa jej vyvrátili.nakoniec jej ich vybrali a šupli steh.dúfam,že trvalé budú ok.doktorka ma ubezpečovala,že áno.ale aj tak mám z toho zlý pocit.

bambusko • 3d • 9. jan 2009 o 21:51
belanka, kamoskin syn vyrazil svojej starsej sestre horny zub, ked mala asi 5 rokov. uz jej vyrastol trvaly a vyzera byt vsetko ok

maruschka • 2d • Dnes o 12:46
belanka, bude to v pohode..Vieš koľko detí si vyrazí veľmi skoro pri nejakých aktivitách mliečne zúbky??A trvalé sú potom v poriadku.Tak sa neboj

belanka • 1d, 26tt • Dnes o 18:20
to je fakt.jedna známa ma strašila,že môže mať poškodené zub.lôžko.ale lekárka povedala,že nie.vraj pri takých malých deťoch sa rany rýchlo a dobre hoja a trvalé zuby sú založené veľmi hlboko.tak hádam to bude ozaj v poriadku

aplless
14. jan 2009

ahojte aj moja dcera si vybila predne zuby ked mala asi dva roky sa jej z nich odlomilo a dost to mala citlive potom nemohla nic pohryzt.tak sme isli k zubarke a ten predny jej vytrhla druhy jej odhnil teraz ma dcerka 6rokov a miestotoho vytrhnuteho má už krasny nový zub takze cho s nim k zubarke a ta bude najlepsie vediet co stym

rose86
30. jan 2009

ahoj moj maly takto padol pred dvoma tyzdnami. ma dva roky. jeden dolny zubok sa mu uplne zatlacil dozadu a vsade plno krvy. som plakala s nim :ä no ale zubok som mu zasunula naspat do dasna a cakala ze vypadne ale nic. maho tam a uz sa ani nehybe. 🙂)

dsnadja
12. júl 2009

aj moja dcera si vybila zuby... horne dva zuby mala posunute skoro až na podnebie, než sme prišli na pohotovosť, tak si ich natlačila naspäť a zubar povedal, že nechajme to tak a tie zuby sa jej nalepili naspäť,normalne ich asi tak po 2-3 tyždnoch použivala a teraz jej už idu stale zuby pekne čipkovane 😀

sysa5
1. nov 2009

Ahojte. aj my sme mali nehodu pred tromi mesiacmi,predny zubcek sa dcere 4,5r. rozstiepil a zubarka jej ho vytrhla. nechala tam koren aj s kuskom na ktory teraz dcera narieka ked sa ho dotkne a potlaci ho. jasno ju neboli a aj normalne je.ked jej potukam po tom koreni tak to ju tiez neboli,len ten kusok zubceka co jej tam nechala. neviem co mam robit,bojim sa ze jej to bude musiet dat prec a potom bude mat problem s trvalym zubkom. asi by som sa mala pytat na rengen,vsak? poradte mi,prosim

kety80
1. nov 2009

sysa5 - ja by som to s tym zubom urcite riesila podla mna jej ho mala vybrat cely kamoske co mala dcerku mala 3 roky je ociernel zub hore v predu a jej ho cely vytrhli sice tam mala dlho medzeru ale teraz nema ziadne problemy a zubky narastli v poriadku
a moj syn tiez padol na pusu zuby nastastie v poriadku len si roztah to dasienko hore tu uzdicku a uz sa mu naspat nezrastla a tiez mi zubarka povedala ze to bude riesit az ked budu rast trvale zubky

danu
13. feb 2010

misellkaaa • 1d • Dnes o 08:13
ahojte maminy....vcera som maly katastrofalny den...maly si vcera vecer vybyl predny zub,tak sme leteli na pohotovost...najprv nam povedali ze mu ho vytrhnu a nakoniec mu ho zatlacili spät a stym nas poslali domov ze by sa to malo zpevnit,ale ma ten zubok uz krivsi .maly teraz musi papat len kasovite jedla...a to je problem lebo on rad kuska...poradte maminy mate niektora z vas skusenosti s podobnym pripadom...som z toho nestastna...dakujem

danu
14. feb 2010

llara • 1d • Dnes o 21:21
Ahojte vsetci.Prosim o radu,nasej Larinke ked sa hrala spadla na pusinku a vtlacila si predny zubok do dasienka.Krv jej nesla,nama ho zlomeny ale je o polovicku vtlaceny do vnutra.Mame len 15mesiacov.Dakujeme za Vase rady a ak ma niekto skusenost napiste nam.Dakujeme

janazuza • 1d • Dnes o 21:27
Ahoj. Je mi malinkej ľúto, je to nepríjemné. Určite by si mala zájsť k zubárovi Viem, že je ešte skoro, ale poradiť sa určite..(Náš malý sa zrejme buchol pri hre do predných zúbkov a jeden mu trošku stmavol a začal bolieť, musel mu ho prevrtať, aby uvolnil tlak) .

llara • 1d • Dnes o 21:41
Ahoj neviem si predstavit ako jej vrtaju....ved ma len 15mes.

lante
14. feb 2010

Majú nato niečo, mi to povedala zubárka, keď som u nej bola. Vili si pri jednom z pádov odbil z horného zuba ešte v lete. V každom prípade treba zájsť za zubárom, aby sa vyjadril čo s tým. Radšej byť za hlupáka ako niečo zanedbať 😉

junovka
14. feb 2010

Llara,mojej kamaoske tiez syn pocas hry tak nestastne spadol, ze sa mu predny zub vtlacil do dasna.Hned s nim letela na pohotovost, tam mu urobili RTG zubov, aby zistili, ci mu nezasiahlo nejaky nerv.Nastastie nie.Povedali, ze s tym robit nebudu nic, a ze ked sa bude mu tlacit trvaly zub, tak mu najprv vytlaci ten mliecny zub.

janac1974
14. feb 2010

ahojte,moja dcera,ked mala rok a pol spadla prednymi zubkami na hrniec ☹nalomili sa jej naraz styri vrchne
zubky,hrozne som bola nestastna.Boli sme s tym u zubarky v nemocnici a ta jej chcela pod narkozou vytrhat
cely chrup a dat jej protezu.Ja som s tym samozrejme nesuhlasila,bola slaby jedak a ako by jedla s umelym chrupom?Bola este malinka.Prestala som chodit k tejto dr.Zubky sa zlomili zacali hnit,ja som to nevzdavala,
cistila som ich tri krat denne,kym nevysli trvacne.Dr.v nemocnici ma strasila,ze ak to nedam vytrhnut zacne to
hnisat a moze to udriet na mozog.Zaroven som hladala nejaku inu dobru zubarku.A nakoniec som ju nasla,ona jedina ma potesila,ze trvacne zubky vytlacia tieto zhnite a bude po probleme a tak aj bolo.Sice sme sa trapili
skoro 5rokov,vzdy po jedle som jej to cistila sparatkom,ale prezili sme to a som rada,ze som jej nedala vytrhat vsetky zubky.Teraz je uz velka slecna s krasnym usmevom.

katka.m
16. feb 2010

Môj starší spadol ako 3-+ročný na schodoch rovno na predné horné zúbky 😖 Prestali mu dorastať, teda jeden mal taký menší. Tie však vypadli a teraz má krásne zúbky. Vtedy mal tuším na ďasnách aj modrinu. Bola som s tým na pohotovosti, ale všetko bolo ok.

dsnadja
16. feb 2010

že vraj aj celkom vypadnute zubky sa možu dať naspať ked so zubkom a dieťaťom hned utekame k lekarovi,len sa ten zubok nesmie chytať ani čistiť ani utierať lebo na tej časti čo bola v dasne su take vlakna čo to znovu prychytia, sa mi zda že bolo u zubara vypisane na takom plagate že tušim dať do mlieka a hned utekať,ale radšej si to mlieko overte. 😉

misellkaaa
21. feb 2010

ahojte baby.my prezivame tiez nieco podobne...maly si pred tyzdnom na posleti vybil zub,a drzhy sa mu troska stlacil dnu...tak sme utekali na pohotovost...tam nam povedali ze mu ho tam mame nechata nic stym nerobit ze sa mu ten zub este moze prichytit,,,mne sa vsak nepacili jeho dasna tak som vyhladala jesneho dobornika nech sa nanho lepsie pozrie...a on tiez povedal ze mam t nechat tak davat kasovitu stravu a zub by sa mal prichytit...a ze namalo by to mat vplyv na trvaly chrub lebo ze este vatakom skorom veku /maly ma 15 mesiacov / este niesu ani zarodky trvalych zubov,,,o 10 dni mame ist na kontrolu...a podla toho v akom to bude stave,sa rozhodne ci ho tam nechat alebo radcsej vyytrhnut...no ja dufam ze to bude ok...a malemu sa ten zub uchyti...

monikapalo
6. nov 2010

moj maly asi pred polhodinou padol na pusu, zo sedu, jednoducho sa zvalil na podlahu, ale dost prudko, ked som mu otvorila pusu, kedze ma uz 4 zubky, videla som tam krv. Rychlo som to vyplachla vodou, teraz je to ciste, dala som trocha Nurofenu, zatial je klud. Neviem ci je to pera, dasienko, alebo jazyk. Zlakla som sa riadne.
😨

bridza
3. jan 2011

ahojte vsetci .moj syncek spadol dnes na radiator a vybil si 1 zubok adruhy mu vytlacilo tak ze ho ma dlhsi nez tie ostatne.vratili sme sa z pohotovosti -ten zub mu nevytrhli vraj sa vrati na iesto ale kedy to neviem .nema niekto info a skusenosti ci by nebolo leüpsie vytrhnut aj ten druhy zubok?su to mliecne zubky narastu druhe,mam strach aj zaspat aby sa mu nieco nestalo.zavadzia mu .chudatko tak strasne si prajem aby uz prebolela dnesna a nasledovne noci

zuzanamax
18. mar 2011

Ahojte, mam syna (2 roky a 2 mesiace) pred tromi mesiacmi si udrel pusu a praskla mu horna jednotka. Teraz mu to zacalo trošku černat. Boli sme aj u zubara, nechce mu to ťahať, aj ked sa zubok už hybe a pravdepodobne už odumrel. Dnes som nad tymto nešťastnym zubom zbadala na ďasne hrčku, asi hnisavu. Mate niektora podobnu skusenost? Prosim poradte...