Padol na zúbky a trochu sa mu posunuli

jajaalf
30. dec 2008

ahojte mamicky chcela by som vediet ci sa aj niektorej z vas stala taka vec..mam 19mesacneho syna utekal a spadol na stolicku a presne na zubky ☹ dva z nich sa mu vsunuli dovnutra a sa nejak otocili..aj ked su to zubky mliecne chcela by som vediet ci to ma nejake nasledky a ako ste vy pokracovali pri takejto nehode..dakujem
vlozila som aj foto..

len.petra
19. júl 2011

Ahojte.. potrebujem poradiť, alebo skôr povzbudiť, pretože viem, že poradiť a pomôcť mi vie len zubár. Pred dvoma týždňami spadla malinká na motorke rovno na pusinku. Peru mala veľmi opuchutú, ďasienka mala oškreté, ale zúbky boli našťastie v poriadku. Opuch pier ustúpil, ale na ďasienkach jej vyskočila modrina, to všetko bolo počas prvých dní. Potom sa zdalo všetko v poriadku, ale včera som si všimla, že jej predné zúbky menia farbu. Sú mierne našednuté, akoby strácali výživu a obávam sa, že postupne odumierajú ☹ K zubárke sa dostaneme najskôr pozajtra, preto hľadám niekoho s rovnakou skúsenosťou, či sa zúbky vrátili do pôvodného stavu alebo prišlo k najhoršiemu. Ďakujem za všetky reakcie ☹

rainee
26. aug 2011

Ahojte, moja mala spadla na pusu a odlomilo sa jej z 2 prednych zubkov, tvori to take obratene V. Zubarka jej to zakonzervovala ale tiez sa bojim aby sa dalej nepokazili 😖 Som z toho strasne nestastna ☹ Chcem sa spytat ak tu ma niekto podobny pripad, ako to vam riesil lekar - ci to nejak dorabali, plombovali atd. Viem ze je to tazko u maleho dietata vobec nieco s tym robit, nie to este dorovnavat do povodneho stavu....

evala777
26. aug 2011

Ahojte, môj syn tiež spadol na pusu a po čase mu začal jeden zúbok meniť farbu, pri zubárke sme neboli a tiež by ma zaujímalo čo s tým robiť .... 😒

rainee
30. aug 2011

@evala777 urcite chod s nim k zubarovi, uvidis co povie ale nie je dobre ked zuby menia farbu, aby mu nezacali odumierat....

dena10
27. máj 2012

Zdravým - čítam si o zúbkoch - malý predvčerom spadol a predný zúbok sa mu zatlačil do zadu - zľakla som sa a zub vrátila na pôvodné miesto (trošku to ruplo a tiekla krv) - všetko v pohode aj keď papal zúbok držal. A dnes znova vystrájal a narazil si ústa a ten istý zub sa mu posunul - vrátila som ho späť - len neviem či neodumrie, alebo sa nevykýva - máte niekto s tým skúsenosť....

emi1602
18. jún 2012

@dena10 zdravim 🙂 aj ja teraz aktualne vela citam o zubkoch, tiez sme mali vcera katastrofalnu nehodu..... dcerka skocila zo sedacky nestastne na stolik a narazila si bradu zospodu - sanku, celu ju vovnutri zaliala okamzite krv a zubky v tej krvi plavali... bolo vidno, ze su spodne okrem stoliciek vsetky mimo svojho miesta.... nesli sme hned na pohotovost, mala sa po pol hodine utisila, volali sme zubara, ktoreho sme dnes aj navstivili. Nastastie sanku zlomenu nemala, zubky si dala pozriet, ma to vsak velmi, velmi udrete. Zatial to vyzera tak, ze jedna strana sa pravdepodobne zahoji a zubky sa postupne dostanu na svoje miesto a zahoja sa , ale jeden ocny zubok, ktory bol najviac vonku asi nevydrzi.... Lekar sa vyjadril, ze pri takychto zubkom je asi len 20-30%-tna sanca, aby sa naspat uchytil. Tak uvidime a drzime palce, aby sa malemu zubok uchytil, ked nebol velmi poruseny, tak by sa to mohlo podarit. 🙂

dena10
20. jún 2012

@emi1602 Ahoj, tie nehody poznám ☹ malému zúbok drží - ale stmavol. Bola som u zubára. Ak zúbok stmavne, znamená to, že odumrel. Ale drží miesto pre trvalý zub. Nevýhoda je, že dieťatko môže kedykoľvek opuchnúť a vtedy je potrebné zub otvoriť a čakať až do výmeny chrupu.... Tak vám prajem rýchle zotavenie 😉

emi1602
20. jún 2012

Dakujeme 🙂 aj Vam....
Emi sa pomaly zotavuje, zacina sa jej to hojit, len dnes pri hrani prisla za mnou a povedala, ze Emka si posunula zubok na miesto... takto.... a ukazala mi ako si jazykom presne ten ocny co jej moze vypadnut, postrcila dopredu. Chivlu behala jazykom po zuboch a isla sa dalej hrat. Takze asi citi, ze sa jej ten zubok hybe a vyzera to tak, ze sa ozaj neuchyti.... Babula, mrzi ma velmi, ze mala taku nehodu 😢 😢 😢 ma nadherne zubky, takze uz teraz sa o to viac budem bat, ze sa jej do toho dostane infekcia ak jej vypadne a aby to mala do buducnosti vsetko v poriadku.
Tak aj Vy sa drzte a zelam vela zdravicka 🙂 a krasne bezpecne 😀 leto

tinki
20. jún 2012

@emi1602 ahoj, moja staršia mala takúto nehodu, keď mala rok a pol. Narazila do ratanového kresla a vybila si predný zúbok. Ja z toho stresu som ho vsunula naspäť a na druhý deň sme išli k doktorke, aby to pozrela. A ona mi povedala, že som dobre spravila, lebo mliečne zúbky majú tendenciu sa uchytiť znova. A tak sa aj stalo. Po čase jej síce zosivel, skoro zčernal, už som myslela,že vypadne, alebo že bude mať čierny zub. Ale on znova obelel a krásne drží. Takže ak nebude hrýzť niečo tvrdé alebo niečo, čo by jej mohlo viac pohoršiť, tak si myslím, že sa uchytí aj ten váš očný zúbok...
Držte sa.. 😉

emi1602
20. jún 2012

@tinki
dakujeme :-ň presne nad tym som rozmysala, ale bohuzial asi az neskoro..... v tom strese ked bola cela krvava, tak som videla, ze najviac je vonku ten ocny ,ale ratovali sme ju od krvi a utisovali v naruci bez toho aby som jej to chytala a len som jej zospodu prilozila studenu plechovku zabalenu v latkovej plienke. Az po hodine si dovolila pozriet a zubky boli aj tak vsetky poposuvane. Ale po navsteve doktora ked hovoril, ze sa mozno neuchyti ma napadlo to, ze som jej to mohla skusit zatlacit viac dnu.... Ostatne sa uz trosku ukladaju, zacina sa to podobat na situaciu spred nehody, len ten ocny viac vycnieva 😢 tak uvidime, nedavam jej nic tvrde, strazim ju este viac ako preddtym, ale ona je neskutocne zihadlo 😀 😀 je rozumna, vsetko sa rychlo uci ale aby si davala pozor a niekedy sa stopla - to nechce pocuvat 🙂 este aj v posteli sa stale kruti, vrti, prehadzuje a ked je hore..... ako kometa 🙂 ale to je jedno, velka vdaka.... niekde hore 🙂 za take krasne a zdrave dietatko 🙂 a na zubky si budeme davat este vacsi pozor.
dakujeme za podporu a krasny slnecny den 🙂 😎

lubka2010
6. apr 2013

dobry vecer moja dcerka neska spadla do roha postely trosku sa jej posunuli a strasne krvacala z pusinky co mam robit dala som jej obkladik kde sa mam stim obratit alebo to nechat tak ze sa jej stiahne dasno dakujem pomozte mi ☹

augustbabo
5. júl 2013

@junovka čítala som si tu váš komentár ohľadne vtlačeného zúbka do ďasna, v pondelok syn (23mes.) spadol na zúbky a predný horný zúbok sa mu skoro celý vtlačil do ďasna a ešte aj trocha nakrivo. U zubárky mu s tým nič nerobili, že sa mu postupne keď mu bude v ďasne rásť trvalý zúbok, tak mu bude postupne vysúvať tento mliečny. Chcem sa spýtať, či neviete, ako tej vašej kamarátke ten syn postupom času dopadol s tým zúbkom vtlačeným v ďasne? či mi nevypadol, alebo mu ho trvalý zúbok vytlačil?

junovka
6. júl 2013

@augustbabo vraj mliecny zub mu vytrhli nejakym sposobom, nakolko nejako narusovalo korene trvalych zubov.

lucinka107
11. júl 2013

ahoj...moj syncek si taktiez vrazil dva predne zubky do dasna. mal presne ako tvoj, 19 mesiacov. vela krvi, vela placu, bolo to strasne. bola som pri zubarke a ta mi povedala, ze bud mu vyjdu same vonku, alebo mu ich vypchaju az trvale zubky. malemu som nedavala cumlik, a papal len kasovitu stravu. teraz ma 23 mesiacov a zubky ma na svojom mieste. pekne mu vysli vonku a su take, ake boli predtym. pekne, biele, vobec mu nescerneli ani nevypadli. uz papa vsetko. nechcela by som to uz nikdy v zivote zazit, preto zelam malemu, aby mu zubky vysli vonku a hlavne aby ho uz neboleli. chudacik maly. vela trpezlivosti 🙂

czechzuzanaba
16. mar 2014

Ahojte. Dcerka (2 roky) dnes spadla tak nestastne, ze si zarazila horni jednicku do dasna (asi 5 mm). Byli jsme na pohotovosti, dali nam antibiotika - mate nekdo zkusenost? Nejak se mi to nezda, davat ATB preventivne....Jinak rikali, ze s tim nemame delat nic...

martinkamatthibalazova
13. máj 2014

Ahojte mamicky ja mam so synkom podobny zazitok utekal a narazil sa o rozok postele zuby sa mu zarazili dovnutra a vrchne jasnomal natrhnute ...Bolo to hrozne utekali sme k zubarovi a ten povedal ze ich ma zarazene ale ze s tym nemoze nic robit lebo to mal opuchnute... Ked mu to odpuchlo tak mal ty zuby stale citlive nechcel ani na predne zubky jest potom mu to ustalo a prestalo boliet ale postupne mu zacali ty predne zubky co si narazil hnit a zacala mu opadavat sklovina neviem ci to ma nieco spolocne s tym ze si prave ty zubky narazil...Teraz sa chystame k zubarke lebo si zacal stazovat ze ho bolia..Dost sa bojim aby mu to netrhali alebo este nieco horsie mate niektora skusenosti s hnilimi zubkami? CHcem vedeit na co sa mozem dopredu pripravit s cim mozem pocitat.Vopred dakujem za radu

lubina
13. máj 2014

@martinkamatthibalazova ahoj, nasa mladsia sa tiez buchla do zubov, prednych. Dasienko krvane, zuby opuchnute. Ani sme hned nesli k zubarke, ale asi po 3 tyzdnoch jej ten zubok ocernel a stazovala sa ze ju to boli.tak sme boli u nasej zuabrky, ta povedala, ze ma mrtvyy zub, zbrusila ho, ze ho musime uchovat, kym nevypadne, kedze je este mliecny. Zubok sa nehybal a ani nic, len tak stmavol.No a zubarka este dodala, ze ak sa zapali dasno, alebo ak zubok uplne scernie, tak ze bude musiet ist vonku lebo ze to je uz vtedy ozaj zle a iba by robil v ustach problemy...taka nasa skusenost s narazenymi zubkami...ten cierny este stale dcerka ma, zubarka ho obrusila, aby na nom nehryzla tak vela ....a cakama, ci vypadne sam a kedy

martinkamatthibalazova
14. máj 2014

Tak včera som bola u zubara povedal mi ze to ma na vytrhnutie ale ze mu to nebude robit lebo by mal spatny zazitok a ze uz asi nikdy by nechcel ist k zubarovi ze by ho to bolelo..Tak nas poslal sa objednat do nemocnice aby mu to vytiahli pod narkozou..Co si o tom myslite nemali by mliecne zubky vypadnut sami?

alena0407
18. máj 2014

no nám,sa to stalo žiaľ s pred 4 dňami ☹spadla mi dcérka 2 ročná tak nešťastne,že taktiež jeden zúbok predný sa jej posunul dozadu nevyzerá na to,že by sa jej kýval ale celá pusinka jej opuchla a na jasienkach má doslovne modrinu ešte som nebola z ňou síce nikde,ale ako bádam čo tu píšete asi zajtra zavolám svojej zubárke aby sa pre istotu na ňu mrkla už to má v celku ok len ten zúbok jej tak ostal vsunutí do zadu volala som jej v piatok ale nik to nebral asi mala voľno myslíte,že by mohla mať komplikácie ďakujem!Už od piatku poobedia aj začala papať aj keď asi to ešte cíti,lebo zaauka keď ide od kusnúť niečo hlavne tvrdšie ....

sandri
16. jún 2015

@jajaalf ahoj, tato tema je uz stara, ale prave preto ma zaujima, ci ten uraz mal nejaky nasledok na trvale zuby. Moj maly pred mesiacmi spadol a vrazil si hornu jednotku spat (mal vtedy mesiacov) a teraz mu zacala znova vychadzat von, ale je strasne nakrivo. Dnes sme boli u zubara, maly bude musiet ist na rtg pod narkozou a zubar bol dost pesimisticky - ze to ma tak nestastne vykrivene, ze hrozi, ze mu to bude poskodzovat trvalu jednotku aj dvojku a ze pravdepodobne ten zub bude musiet ist von. ☹ ja neviem, je nejaka sanca, ze sa ten zub vyrovna aj sam? ako to bolo u vas?

celasapremenim
29. jan 2016

prosim vas, stretli ste sa niekto s tym, zeby trebars nevyrastla dvojka zubok mliecny? synovi sa prvy zub prerezal styri dni pred prvymi narodeninami a aj to teda isli prve horne jednotky rezaky, potom dolne rezaky stredne, potom horne dvojky rezaky
bocne
a potom dole zacala jedna dvojka rast, zuby mu rastu rychlo, ked uz sa prerezu, ale druha dvojka dole mu nevyrastla
ked sa ucil chodit par krat si narazil akurat v tom raste zubkov tu oblast, myslim ze dva krat mu aj trosku tiekla krvicka, myslim, ze skor z pery, co si pamatam
ako z dasienok...moze byt, ze sa mu poskodilo lozko a dvojka uz nevyrastie? je to divne
hore mu teraz rastu stvorky.....
rastie mu to teda individualne, nesystematicky a od prerezania spodnej dvojky to moze byt uz aj styri mesiace a druha dvojka nikde

katuska7777
14. sep 2016

@reisi ahoj chcem sa spytat, nam sa stal taktiez podobny uraz a zubky sa malemu zatlacili do dasna, mohla by si mi dat kontakt na toho zubara ktory vam dal zubky doporiadku. dakujem

juriva
14. sep 2016

Baby žiadne experimenty že to zatlačíme späť a iné koniny!
Mliečne zuby sú nastupnou dráhou pre trvalé.csetko sa odvíja od nich.nemajte milnu predstavu,ze čo mliečne,ze to vypadne.
Takže okamžite k stomatológiu vyhľadať.ci nedošlo k posunu čeľuste,zlomeniu resp.roztiepeniu zubka.

sandri
14. sep 2016

@katuska7777 ahoj, neviem odkial si, my z BA a sme mali podobny uraz s jednym zubom (horna jednotka) ktory sa mu zatlacil spat do dasna, cca o 6 mesiacov opat narastol. Zubar s tym nerobil vobec nic, ze len cakat. Ta jednotka mu najprv rastla uplne nakrivo, zase zubar povedal, ze nechat tak a krasne sa sama vyrovnala. Zial, zostala poskodena a odumrela, zub ma teraz sivy, ale je tam a normalne ho pouziva, za co som vdacna kvoli tomu, ze sa mu nepoposuvaju zuby a mali by mu pekne narast trvale. Boli sme u zubara, ked ten zub zacal siviet, povedal, ze sa s tym neda nic robit, trhat urcite nie a ze pokym zub normalne plni svoju ulohu, nelame sa ani nic podobne, tak to mame nechat tak. Maly uz takto funguje rok. Ked sa mu stal uraz, mal cca 1,5 roka, teraz ma 3.

lucyivo
10. dec 2017

@alena0407
@katuska7777 prosim Vas dievcata ako sa vasim detickam zahojili? Vcera sme mali nehodu o stolik. Zasivali nam peru a nemohla otvorit ustocka a dnes pri osotrevani rany som si vsimla, ze dcerka trocha zatlacena. Zajtra ideme na kontrolu tak opytam aj dr?