Pády dozadu na hlavičku pri sedení u dojčaťa

anasstazia
30. máj 2012

Ahojte všetky maminky. Chcem sa vás opýtať, či aj vaše detičky, keď už sami sedeli, často padali na hlavičku. Jakubko sa už sám posadí a štverá sa aj už do stoja. Problém je vtom, že rýchlo lezie a to strieda so sedom. Nečakane padne na hlavičku dozadu aj 5-6 krát denne a to bud na plávajúcu podlahu alebo na deku.Ja aj za neho dávam vankúš, ale on sa stihne posunúť a šup, už je na hlave. Niekedy neplače vôbec, niekedy málo a niekedy veľmi. Sú tieto pády nebezpečné? Stávalo sa to aj vašim detičkam.Veľmi sa o neho bojím.

tea333
30. máj 2012

stava sa to, proste ked sa da, treba davat na to pozor, pripadne dat helmicku 😀 alebo davat na maksie, aby ten pad nebolel.

zuzanockamt
30. máj 2012

moj syn tiez takto padal dozadu velmi casto, kym ziskal stabilitu pri sedeni ... plakal takmer vzdy, ale vzdy bol v poriadku ... neviem do akej miery je to pre dieta nebezpecne ... no treba dat pozor aj na to, aby nepadol na nejaku hranu

glowix
31. máj 2012

Noo, ta helmička je super , da sa zohnat na internete a velmi pomaha aj pri prvych krokoch aby sa dietatko neudrelo velmi...

nikusssik
8. jan 2014

moja dcérka dnes takto spadla, zo sedu na hlavičku dozadu, ale na koberec...neurobila nič, otočila sa na bruško a šla ďalej po štovrznožky...tiež by ma zaujímalo, ako zabrániť týmto pádom....nedá sa to vždy, sedí už pekne sama, ale mala vankúš v ruke a akosi sa s ním hrala a šup dozadu...sú tieto pády nebezpečné?

evickapooh
8. jan 2014

a moja noemi takto padala...3 x sme boli na pozorovani...v spitali lebo ked viac plakala ja som ju zobrala na pohotovost.... chcela som aby mi odbornici -doktory potrvdili ze vsetko je ok,bala som sa o nu...vysvetlovala som lekarovi ze ako pada,ze proste sedi a necakane padne dozadu na hlavicku,mala cca 7-8 mesiacov,,,,lekar povedal ze by mala mat uz taky reflex ze ked padadozadu tak by mala drzat hlavicku hore.... poslala nas k neurologovoi...potrvdila sa mala odchylka na eeg...teraz ma 8 rokov a je zdrave nadpriemerne inteligentne dieta.len ..ja som vacsinou ked sedelae na zemi-koberci tam dala vankuse resp. paplon na zem ked sedela...a mali sme podlahovy koberec,,,no ze by mi padala na plavajucu ...a viackrat...hm to by som nejak zabranila....ta helma co tu spominali nie je zly napad...ja som dala latkovu elasticku celenku a a vzadu pod to hrubsiu vlozku-kludne sa smejte- ale mi vadilo proste ze pada na hlavicku....ja som to tak nevedela brat ze to je normalane ze deti padaju na hlavicku...ale netrvalo to dlho cca 2 mesiace....