Plomba v mliečnom zube

kakaovyrez
23. jan 2015

Ahojte, chcela by som sa opytat na Vase skusenosti s plombou v mliecnych zuboch (myslim, ze sa volaju "skloiontove" alebo nieco podobne). Ako dlho vydrzali Vasim detom? Mali s tym nejake problemy? My sme dali malemu zaplombovat stolicku, zatial kaz nebol hlboky, tak nam tam zubarka dala plombu. Ale upozornila nas, ze tento zasah moze sposobit, ze zub odumrie alebo ze plomba vypadne a potom to bude musiet nechat tak. Ale moze sa stat aj to, ze vydrzi - zavisi od organizmu, zubu atd. Tak ake mate skusenosti?

yukki
23. jan 2015

@kakaovyrez no s tými modernými plombami nemám skúsenosť.....ale teda sama mám zaplombovanú mliečnu stoličku, ešte tou olovenou plombou a roky mi drží...určite viac ako 10 rokov je tomu, možno skôr 20 rokov...zub žije.

kakaovyrez
autor
23. jan 2015

Tak to by bola super prognoza 🙂 Mne by stacilo, keby mu to vydrzalo, kym mu tie stolicky nevypadnu, tak to moze byt este 6-8 rokov .... Fuuu, ked som si to teraz prepocitala, to asi nemame sancu ☹

bonaqa2013
23. jan 2015

Moja 6 ročná dcéra má zablom. asi 2-3 zúbky a zatiaľ OK.

mzov
23. jan 2015

My sme tiez davali zaplombovat mliecne zubky a v pohode drzi v stolicke, z "trojky" vypadla ale znova ju urobili a hotovo 🙂

dasa123
23. jan 2015

Takze moj syn ma zaplombovane 3 zuby. 2 su uplne ok, ale s 1 mame stale problem. Takze po zablombovani po 3 tyzdnoch opuchol. Plomba sa musela vyvrtat, aby odpuchol. Potom tam dali vlozku. Dva mesiace super a potom sa mu tam spravila fistula, ktora uz teraz konecne mizne, vlozku uz ma vonku. Zub je teraz otvoreny a uvidim ako to bude zubarka dalej riesit. Vytrhnut ho nechce, vraj drzi miesto pre trvaly zub. Takze to je asi rozne. Niekto to ma ok a niekto s tym ma problem. Mozno zalezi aj od toho, aky je kaz hlboky. Vsetky boli medzizubne, nie na ploskach.

kakaovyrez
autor
24. jan 2015

Dakujem za odpovede. Vyzera to vcelku nadejne... Mna dr asi prilis vystrasila.

martuska75
24. jan 2015

Mliečne zuby sa úplne normálka plombujú. Aj mne volakedy za socíka plombovali (ešte amalgánom) aj ja som dala deťom a normálka to drží ako dospelácke. Aj normálna plomba môže vypadnúť - stáva sa, nevidím v tom žiadny rozdiel. Neviem prečo ťa strašila. Asi aby si nereklamovala ak to neurobí poriadne a náhodou plomba vypadne. Inak tie volakedajšie plomby držali vraj lepšie, ale staršej dcére dávame robiť na mliečne zuby fotokompozity (tie biele plomby) a zatial bez problémov ( musím si hned zaklopať)

25daniela
24. jan 2015

Moja trojrocna ma 4 alebo 5 blomb na stolickach, ale zatial jej drzia. Su biele, ale ako sa volaju to neviem. Dufam teda iba, ze sa jej dalej zubky kazit nebudu a blomby vydrzia 😒