Popálená rúčka u dieťaťa. Čo s tým?

zuzana030
22. jún 2009

ahojte maminy,
kamoškyna malá sa včera dosť nepekne popálila, má popáleninu 2 stupňa,
chytila sa totižto výfuku na motorke, bola to sekunda, aj napriek tomu, že stali okolo nej 4ľudia, stalo sa
maličká má na rúčke medzi palcom a ukazovákom veľký navretý pluzgier, ktorý určite aj praskne a má problém ako ošetrovať, aby neuškodila viac,
na pohotovosti jej to obviazali, že má mať obväz a u pediatra jej dali sprej-penu, na popáleniny a že to nesmie mať obviazané, tak prosím poraďte, ak máte niektorá skúsenosti,
verím, že máte, a poradíte......vopred veľmi ďakujeme

bianka234
25. mar 2010

berenika, ja sa nikomu nevysmievam, to zas nemyslíš vážne ty, to čo som napísala je pravda. Je mi lúto detí čo majú takýto úraz, neviem poradiť čo majú s tým robiť mamičky, len mi prišlo na mieste napísať. Ja mám jazvy na rukách ako hrom od tej nehody, ale to nie je choroba, ako ich mám podľa Teba utešiť? Mne malý vyhádže popol z pece a kludne sa s nim hrá, stačí chvílka nepozornosti. Našťastie si trúfne len keď je tam tma.

Ale predsa ma napadlo keď sa ja opálim, čo je dosť často, rýchlo si dám na to kalciovku, trošičku to schladí.

berenika39
25. mar 2010

bianka, to jsme si nerozuměly, já to samozřejmě nemyslela na tebe, ale na předchozí příspěvek - hana10 - první příspěvěk a nové přihlášení....tobě se omlouvám, pokud to vyznělo na tebe. asi jsem to špatně napsala.

bianka234
25. mar 2010

aha, teraz spatne keď si to čítam, tak už chápem. V pohode, ja že aká si naštartovaná 😀

berenika39
25. mar 2010

nene, to není můj styl. rozčílí mě jen nekorektní hlášky, hlavně když jde o zdraví - ta hana psala: ja som lekárka, trochu sa v tom viznám 😝 😝 .
Petr se taky už jednou zkusil podívat, proč ta trouba svítí, obešlo se to jen s brekem a červeným flekem na dlani, ale od té doby jak se trouba rozsvítí, obchází ji obloukem.....

zdina
25. mar 2010

ahojte, az ted jsem si precetla co se tady resi. Samozrejme, vse lze pouzit - studena voda, sterl. gaza .... proste bylo tady dano hodne dobrych rad. Kazdy si muze vybrat co mu bude nejlip vyhovovat. J apridam jeste jeden prostredek. zabyvam se cinskou medicinou a mam ma vlastni kuzi a na kuzi siroke rodiny i pacientu ozkouseny tento olej ci mast.
http://www.webareal.cz/distribuce_pragon/eshop/...

no a jeden prispevek necham uplne bez komentare 😀

mami.sk
25. mar 2010

moja 15-mesacna dcera sa pred dvoma tyzdnami skaredo popalila na prieduchu z krbu, ktory bol na podlahe ☹ obidve rucky tam prilozila ked sa chcela dvihnut tak sa chudiatko este viac popalila 😉

hned sme jej to schladii v studenej vode ale mala cele dlane aj prsty spalene, urobili sa jej velke pluzgiere 😝 stale sme jej to schladzovali, pluzgiere jej praskli a len sme jej to natierali perfektnou mastickou z lekarne CICAPLAST od La Roche Posay a rucky sa malej krasne hoja...pluzgiere ktore praskli sa akoby zosusili a teraz krasne odpadli... a ostala jej len ruzova koza ktora sa podla mna zahoji 😉
a nemala to vobec obviazane lebo vzdy si obvaz strhla ☹ velmi som sa bala infekcie ale nastastie sa to dobre hoji a bez problemov 😉

bianka234
27. mar 2010

No vidíš, na ten cicaplast som celkom zabudla, aj my ho máme doma, používam ho veľmi málo, lebo ma nikdy nenapadne, ale viem že je to super vec. Idem ho vyskúšať na malom na hojaci sa ekzem keď je doškriabaný, možno to rýchlo zmizne, niektoré rany má hlboké od nechtov. 😔

lucia39
20. jan 2011

AHoj, teraz som si prečítala tvoj článok, mne sa stalo s malou niečo podobné, až na to, že sme išli na pohotovosť a tam si nás rovno nechali. Chcela by som sa ťa opýtať, či jej ostali aj niake následky na ručičkách. Mne sa malá dotkla skla na krbe. Ma obe ručičky popálené a na tváričke tiež dva pluzgieriky. Bojím sa aby jej tam niečo neostalo , alebo aby nemala problém s držaním v ručičke. Bola si stým aj u doktora, že aký stupeň popálenie mala?
Ďakujem za odpoveď
Lucia

sisaha
21. jan 2011

výborný krém na popáleniny je dermazin. Tiez sme mali popálené ruky a ziadne jazvy neostali.

rioko
21. jan 2011

tak Vojtíšek si taky popálil prstíky když sáhl na horkou plotnu, chladila jsem mu to dloho ve studené vodě, pucháře mu doktorka propichala, namazala framikoin a zavázala zahojilo se tzo hodně rychle

kacab
21. jan 2011

... já i moje sestřenice jsme si jako malé popálily ruce....sestřenice o žehničku zezhora na hřbetu ruky - jen jí to ošetřili, měla i obří pucháře - ty neřešili a nechali se zhojit přirozeně.... kůže přirostla a dodnes má na ruce flek krabaté šeredné "papíroví kůže", který se zmenšil, jak ruka rostla.... Na mě blafly mojí blbostí kamna a celou noc jsem proplakala s rukou v kýbli vody... dokud to pálí - nezavazovat a prý suše chladit.... když to přestane bolet, muže se to něčím namazat a zavázat - teda přiměřeně a asi podle závažnosti.... měla jsem velikou spáleninu a dr mi řekl, že tím celonoční chlazením jsem se vyhnula obřímu puchýři... Kůže odumírala a schla a dr mi jí pak pinzetou strahal - drsně a rázně... a místy až lehce do krve....že prý nebudu mít pak jizvy... Pod tou suchou kůží byla nová, krásná růžová, co jsem pak masírovala a mastila a dnes by jsme na mě nic nepoznaly..... Jinak doma schladím vodou a mám napuštěné specielní náplasti co i působí proti bolesti....

neu.sona
22. jan 2011

Můj bratr spadl ve třech letech oběma rukama do ohně, kde bylo žhavé. Přes měsíc měl obě ruce zafašované, byla to vcelku hrůza, ale dalo se to. Následky nemá žádné. Myslím, že to bylo jedno z těch lehčích zraněních. V šesti ho srazilo auto a to bylo opravdu hrozné. Všichni jsme se báli, ale je taky naprosto v pořádku.

sebastianko134
15. jún 2013

babule potrebujem pomoct...došla mi nášteva z prahy a ročný chlapček sa popálil horúcim čajom a to tak že má nožičku bruško a na ručičke sa mu robia pluzgiere...☹ išli do najbližšej nemocnice do MA ..čo bude teraz???? ☹

kocour1
21. jún 2013

Hlavně je důležité to hned zchladit ve studeném vodě a vždy konzultovat s lékařem. Na doléčení doporučuji Bepanthen plus jako prevenci jizviček a pro urychlení hojení.

Mrkni na můj blog: http://materskadovolena.blogspot.cz/

jamika
25. jún 2013

My sme si to prezili, spiekol si dlaň na grile ako 3 ročným. Po popálení okamžite čím dlhšie v studenej vode, zmierni sa tým dlhodobá bolest. Do hodiny uz prestal cítit bolest. Zaspal s rukou vo vode. Potom sme nastriekali "penu". A samozrejme ošetrenie na detskej chirurgii. Sú v tom odborníci. Celú dlaň mal spečenú. Do týždňa sa to zacalo hojit, samozrejme zaviazané kazdý den (potom každý druhý den) natierali a sterilne vymienali obvaz . Mstné hojenie je ovela rýchlejšie ako suche a hojí sa to krajsie. Je to nutné mat zaviazané, hlavne pri vacsich plochách je vyššie riziko infekcie a to by sa potom mohlo hojit ovela dlhsie, s bolestou a s jazvou. Moj malý má teraz ručičku bez stopy po popálenine🙂 a bez traumy.
Prajem vela stastia.

krehka
25. jún 2013

bezte na oddelenie popalenin..na najlepsie ake mate v dosahu..pohotovost to kolkokrat zvora..ja som nechala tanier s horucou polievkou na linke...moj 1,5 rocny syn ju na seba vylial..len trosku...ale bolo to dost na to(zavisi od percentualneho zasahu z celeho tela), aby skoncil i so mnou v nemocnici..so mnou preto ze som ho este kojila..nastastie..lezal na JIP 2 dni..potom na popaleninovom odd.tyzden..ani neviete aka som rada ze tam nebol sam...je to trauma,, moja skusenost? s kazdou blbostou by som sla rovno za nimi..nie za pediatrom ani na pohotovost..vcasny zasah je dolezity...teda ak chcete rychle hojenie, a ulavu od bolesti...bolest je to strasna hlavne pre to mimi...nic sa na to nema patlat..koza sa pod nanosom len tazko obnovi..trva jej to tyzden samotnej v sterilite..zavisi samozrejme od stupna popalenin..od miesta..aj od vcasneho zasahu..hlavne to nezkusajte kurirovat doma..ked sa koza obnovila, mazali sme to podla rady popaleninovych lekarov uz len cervenou indulonou..s tou maju na oddeleni najlepsie skusenosti..jazvy nam neostali ziadne..len asi este rok nechodil na slniecko bez siltovky a tricka..a uz len dodatok: dlan je jedna z najneprijemnejsich popalenin...ked sa nesikovne zceli koza, moze to defomovat prsty

silvapokorna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dada97
1. júl 2013

ked chcete viem poslat na mail, sprej, ktory urcite pomoze, aj suseda a mi nedavno dakovala, poliala sa vriacou vodou, ked jej praskol cajnik.

lienka231
6. aug 2013

Dobrý deň. Malá mi cez víkend so stoličkou padla do ohňa. Na to čo som videla má chvalabohu popálenú len jednu ručičku, ale aj tak sa bojím ako to bude s hojením. Na dlani má pluzgiere a v vnútornej strane zápästia hneď pod dlaňou v tom záhybe má otvorenú dosť veľkú ranu a jednu menšiu. Močím jej to v repíku a kúpila som náplaste. Poradíte mi niečo dobré proti jednak infekcii a aj pre dobré a rýchle zahojenie tých rán.

jarmila83
6. aug 2013

ahoj lienka231, mne najlepšie zaberá pravý včelý med, len ho treba dať na popáleninu ihned, med obsahuje propolis čiže učinkuje perfektne. Nebude ani bolavý pluzgier ani jazva. Neviem však ako je to ak to použiješ až po dlhšej dobe od popalenia.

lienka231
7. aug 2013

Ďakujem za radu. Dnes som kúpila dermazin. Pluzgiere už praskli (má to všetko teraz také otvorené), tak som na gázu naniesla ten krém a zaviazala. Uvidím, ako to pôjde. Som z toho v peknom strese.

silvapokorna
9. nov 2013

@zuzana030 určite možeš prelepiť špeciálnou náplasťou na to určenou. napríklad zn. Cosmos má takéto náplasti, kde je vo vankúšiku účinná látka, vytvorí hojivé vlhké prostredie a eště je rana chránená. a možeš to ešte prelepiť obrázkovou náplasťou a malá bude mať veselo. 😉

taniyahtaniyah
11. nov 2013

moj maly ked mal zhruba rok sa chytil zehlicky . sli sme na pohotovost .tam mu tie pluzgiere odstrihli dali mu na to ialulgen a take tie mastne stvorceky neviem ako sa to vola (ten ialugen a stvorce som si musela kupit sama) a zaviazali.kazdy den sme chodili na prevez.ale vsetko sa krasne zahojilo.

kachidlo
30. dec 2013

Doma "drobné" popáleniny na rukou od žehličky trouby si ošetřuju stejně, jako mně kdysi ošetřil doktor na táboře spáleninu od rozpáleného klacku u táboráku. Spáleninu rychle ochladím, vzniklý puchýř propíchnu sterilní jehlou, vydesinfikuju. Mám v lékárničce třeba roztok Betadinu. Ten pak opláchnu.Pak poctivě promazávám Bepanthenem, jako prevenci proti jizvě.

princess01
30. jan 2014

My sme sa popalili nedavno svoora mi kazal dat rucku maleho do bravcovej masti zeveaj sa potom neurobi pluzgier. A veru sa aj nestal, rovno zostalo popalene miestecko cervene a potom sa urobila chrasticka. Nezavezovali sme vobec aj tak by to maly strhol len som casto v repikovom vyvare macaka rucku maly to bral ako hru. Repik zapal krasne vytiahol teraz uz aj chrasticka odpada ta uvidime ci zostane jazva alebo nie. aj ked s tou mastou s tym som nesuhlasila ale pomohlo to namiesto chladenej vody. Tolko nase skusenosti

dadi21
13. feb 2014

Dievcata moja rocna dcerka si dnes vopchala prstiky do horuceho medu.dosledky?na prostredniku velky pluzgier,ukazovak z vnutornej strany cely zlezeny z koze ☹ bola pri starkej a tak som to videla az vecer ked sme si po nu prisli. Vobec to nie je pekny pohlad...a bojim sa co mi zajtra povie lekarka...dali nam v lekarni nejake masticky...ale normalne sa bojim tej navstevy u pediatra... ☹

philipha22
13. feb 2014

nasa mala hviezda mala uraz v lete....a bolo to dost skarede.... chytila sa grilu....zaklad bolo popaleninu chladit az do momentu kym bolest neustupi... u nas to bolo cca 4 hodiny... ruka namocena nonstop v pohary so studenou vodou...akonahle sa zvysila teplota vody....museli sme vodu vymenit, lebo malu to neskutocne bolelo..... na druhy den rano sme sli na pohotovost...prepichli jej to...dali masticku, dezinfekciu..... mala to obviazane par dni...robila som jej doma prevazy.... zaklad bol aby sa tam nedostala spina....a pri kupani mala na ruke vzdy sacok.... a aby si nestrhavala obvaz tak sme jej na prevaz davali este ponozku.... aspon ju to tak nelakalo stale do toho sprtat....a pekne sa jej to zahojilo..... a teraz nema na rucicke absolutne nic...za to v den urazu mala strasne pluzgiere na celej dlani ☹

luciaone
4. mar 2017

@hana10 prepačte ale neverim že ste lekárka - mate dve hrubky v jednej vete 🙂

luciahudecova
6. máj 2017

Môžem sa spýtať mamičky... Keď dali na pohotovosti deťom prevez cez popáleninu, tak sa ten obväz neprilepil na tu ranu? Nezacala mokvat? Ďakujem za odpoveď

kamcaamatias
23. okt 2017

Mamicky akurat moj maly vylial na priatela kavu horucu no a on ma na rucke le taky maly fliacik hned sme utekali malemu ruku pod studenu vodu plus obklady maly ma len 7 mesiace :( dala som mu nato sudokrem maly uz zaspava troska este place ale co teraz mam dat priatelovi nakolko on ma celu ruku obarenu a nestihol si dat pod vodu lebo sme spolu utekali dat malemu rucku pod vodu :( ďakujem za odpovede